Şimdi Ara

Subaru forester kullananlar.. (58. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.717
Cevap
67
Favori
415.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Qashqai neredeyse 80'lerin TOFAŞ'ları kadar cok yalnız. Her sokakta park etmis bir qashqai görüyoruz. Subaru ise en az kullanılan arabalardan biri. O yuzden şikayet az olmasi normal. Mumkun olsa da şikayet/toplam oto oranına bakabilsek keske.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet öyle. Benim bulundugum yerde (afşin kahramanmaraş) iki ad subaru var. Bitanesi 2014 xv bide bende 2015 forester

Ancak etrafa şöyle bir bakiyorum. Yogunluk siralamasina göre 1- qashqai 2- captiva 3- sportage 4- tiguan sayamayacak kadar duster

Isterimki subarularinda sayisi çoğalsa şoyle gezssek dere tepe beraber.

• Herkese merhabalar iyi ramazanlar.

Arkadaşlar,  aracımda şöyle bir sorun oluştu. Sağ arka koltuğun kapı tarafından başlayıp bağaj kapısına kadar uzanan bir plastik parça var.  Bu parça emniyet kemerinin gövdeye bağlandığı  yerden kemerin arkasinda kalacakak şekilde 5 cm kadar yırtılmış. Sebebin ise parçayla gövde arasinda 1.5-2 cm kadar boşluk bulunmakta. Emniyet kemerinin tokasıda tam oraya denk geliyor.  Arka tarafa oturan yolcu oraya yaslandığında plastik parça kemerin tokasinin baskısı  ile geriye dogru esnediginden olmuştur diye tahmin ediyorum. Bu sebeple arka taraf emniyet kemerlerinin metal tokalarini yukarı kaldırıp bagaj tarafına sıkıştırıyorum. Aracı aldığım  yerle görüştüm. (Gaziantep adım otomotiv) Marka muduru Erdal bey ve servis sorumlusu Levent bey ( her ikisinede teşekkürler ) parcayi garantiden degiştirmek üzere yurt dışından sipariş ettiler (bir ay kadar oluyor parça henüz gelmedi ) aracim 8500 km de gelirse 10.000 bakımıyla beraber degiştirmeyi düşünüyorum.  Umarim parça bakıma kadar gelir.
      Bir şey daha var bugün  farkettim.  Akşam arabayı stop edip şoför kapısını açtıktan sonra selektör yaptığımda farlar fren ve plaka aaydınlatma açıldı. Arabayı kilitledikten sonra 1dk kadar açık kaldı. Let me home aydinlatma varmış. Belki herkes biliyor ben yeni farkettim.

Birde öğrenmek istedigim iki şey var. Birincisi
    Aracı kumandayla kilitledigimde kilit sesi haricinde  bir ses duyulmuyor. Bir korna sesi veya bir uyari sesi yokmu kilitlendiğini gösteren. Yada servis ayarlardan boyle birşey tanimlanamıyormu.
    İkincisi
    Araç çalışır  durumdayken anahtar arabadan uzaklaştıgında stop etmesi icin bir ayar varmi.  Ben bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afsinsubaru -- 20 Haziran 2016; 4:03:10 >

• afsinsubaru A kullanıcısına yanıt
    Follow me Home. Epeydir var neredeyse tüm üst segment araçlarda.
    Kilitlerken korna sesi mercedeslerde görüyorum. Ama bizde olacağını sanmıyorum.
    Çalışır durumda anahtar uzaklaşırsa araç durmamalı zaten . İçerde klima açık çocuk vs bırakabiliyor bazı aileler. Ya da hareket halinde birden durması tehlikeli olur. Ben bir keresinde açık unutup 2 saat yemeğe gitmiştim. Araç rölantide çalışmış sürekli.

Bir de klima dan şikayetçiyim. Kompresör çok sık devreye girip çıkıyor. Rölantide devir saatinden belli oluyor. Ses yapıyor ayrıca. Araç resmen sarsılıyor devreye girerken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 20 Haziran 2016; 2:41:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim pek dikkatimi çekmedi klimanin devreye girip çikmasi. Ben ilk çaliştirdigimda devir saatine bakiyorum. Devir saati biraz oynuyor. Ancak öyle motor sesi yada sarsıntı farketmedim. Servise bir gosterin bencem. 2.0 motorda klima çok fark etmemesi gerek. En azindan bende oyle.

• afsinsubaru A kullanıcısına yanıt
    afsinsubaru , benim aracım 2015 dizel ,bana aracı aldığımda söylenen 15.000 km de veya km dolmazsa 1 yıl sonra yıllık bakım için servise gidebileceğim söylendi. Sizin araç benzinli mi , süre ondan mı fark ediyor acaba ? Subaruların iç malzeme kalitesi pek iyi değil , anlattığınız türden problemlere her an hepimiz maruz kalabiliriz. Aracı stop ettikten sonra ki gece aydınlatması benim aracımda yok , bu da benzinli ile dizel arasındaki fark herhalde.

tgezer, kilimanın anlattığınız şekilde çalışması bende de var. Klima devire girerken aracın sarsıldığını resmen hissediyosunuz. Ama bu konuya ben pek takılmıyorum, genelde bütün araçlarda klimanın devreye girişinden dolayı bu tür hareketler oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayancıklı

afsinsubaru , benim aracım 2015 dizel ,bana aracı aldığımda söylenen 15.000 km de veya km dolmazsa 1 yıl sonra yıllık bakım için servise gidebileceğim söylendi. Sizin araç benzinli mi , süre ondan mı fark ediyor acaba ? Subaruların iç malzeme kalitesi pek iyi değil , anlattığınız türden problemlere her an hepimiz maruz kalabiliriz. Aracı stop ettikten sonra ki gece aydınlatması benim aracımda yok , bu da benzinli ile dizel arasındaki fark herhalde.

tgezer, kilimanın anlattığınız şekilde çalışması bende de var. Klima devire girerken aracın sarsıldığını resmen hissediyosunuz. Ama bu konuya ben pek takılmıyorum, genelde bütün araçlarda klimanın devreye girişinden dolayı bu tür hareketler oluyor.

3-4 ayrı araçta baktım hepsinde aynıydı . 5-6 sn de devreye girip çıkıyor . Klima açıkken kaputu açarsanız daha net anlarsınız .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayancıklı, Benim aracimda 2015 dizel. Seninle aynı araca sahibiz. Evet bakim 15.000 km. de ancak ben kontrol ettiginde gördüm ki motor yağı siyahlaşmış ve yakın bir tarihte yurt dışına çıkacak olmam sebebiyle ilk bakimi biraz erken yapacagim. Ayrıca erken olmasinin zararida olmaz.
    Şu aydınlatma olayınıda gece birdaha deneyin mutlaka oluyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: afsinsubaru

Ayancıklı, Benim aracimda 2015 dizel. Seninle aynı araca sahibiz. Evet bakim 15.000 km. de ancak ben kontrol ettiginde gördüm ki motor yağı siyahlaşmış ve yakın bir tarihte yurt dışına çıkacak olmam sebebiyle ilk bakimi biraz erken yapacagim. Ayrıca erken olmasinin zararida olmaz.

Ayrica bir yilda dolmak uzere. Buyuk ihtimalle yil doldugunda km. 12-13 bini bulmuş olur

• https://youtu.be/BC91gE_keVo

• quote:

Ayancıklı, Benim aracimda 2015 dizel. Seninle aynı araca sahibiz. Evet bakim 15.000 km. de ancak ben kontrol ettiginde gördüm ki motor yağı siyahlaşmış ve yakın bir tarihte yurt dışına çıkacak olmam sebebiyle ilk bakimi biraz erken yapacagim. Ayrıca erken olmasinin zararida olmaz.

afsinsubaru, kitapçığına bir bakayım, mutlaka aydınlatma ile ilgili detaylı bilgiler vardır.
  • quote:

https://youtu.be/BC91gE_keVo

Youtubede bunun gibi çok karşılaştırma videosu var ama ben alman araçlarıyla test edilmiş video bulamadım, özellikle vw ve bmw gördüysen buraya eklermisin.
  • https://youtu.be/U-FoUTPja4Y

Burada en iyi üç alman arabasininin testlerini bulabilirsin. Asagida verdigim linkte ise japon arabalar var.

https://youtu.be/wLkvqsQEV2Q

• herkese selamlar fıyatı ucuk olmayan otomatık forester arıyorum. bı kac aydır da arastırıyorum, hangı model forester alınmalı ? alırken arka suspansyon gıbı baska nelere dıkkat edılmeli, tavsıye edeceğiniz forester hangi sene hangi model olur ?
  • Butcenizin elvedigi kadariyla en yuksek model, en dusuk kilometre tercih edilmeli bence.

• tüm araçlar için bu geçerli zaten düşük km ve genç., farklı bi forumda 2005 modelin sıkıntı çıkarttığını okumuştum,?
  • CooLStyLe kullanıcısına yanıt
    Benmimki 2005 modeldi. Arızası bir türlü bitmedi. Sattım kurtuldum. Ama tüm 2005'ler böyle midir bilmem. Yerka servisi bana müşterimizin arabası, hiçbir sorunu yok diyerek satmıştı. Meğer takla atmış araba. Ama ben satarken doğruyu söyledim, kazalı olduğunu söyleyerek satmıştım. Gerçi takla hafif olmuş ve sadece kaporta tamiri görmüş. O yüzden bilemiyorum tüm 2005 ler mim oyleydi sadece benimki mi...
  • Herhese merhaba.

Dizel forester için Yakın bir tarihte bir yil yada 15000 km bakimi yaptiran varmi acaba. Eger varsa fiyatlar nedir?
    trafik sigortasi ve kasko konusunda fiyat alan oldumu acaba?

• Selamlar, ben de sıfır subaru forester dizel premium almayı planlıyorum. kullananlardan bilgi alabilir miyim? memnunlar mı ? değiller mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: matzkala

Selamlar, ben de sıfır subaru forester dizel premium almayı planlıyorum. kullananlardan bilgi alabilir miyim? memnunlar mı ? değiller mi?

Genel manada memnunum

bana göre eksikleri

rüzgar sesi
    kendiliğinden kararmayan ayna :)
    araç yüksek olduğundan rüzgardan epey etkileniyor
    amrtisörleri sert. arkada oturanlar için bozuk yollar sorun olabilir
    klima kompresörü çok sık devreye girip çıkıyor .rölantide beklerken rahatsız ediyor sesi
    geri vites lambası sadece sağ tarafta var .
    Arka stop grubu normal ampüllü
    sürücü koltuğu en altta bile yüksek kalıyor .
    Bagaj kapağı ağır açılıp kapanıyor (bence)
    Araç stop edince camları anahtarlıktan kapatamadım .

Aklıma gelenler bunlar . Çok büyütülecek şeyler olmamakla birlikte bir sonraki modelde belki düzeltirler .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.