Şimdi Ara

Subaru forester kullananlar.. (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.717
Cevap
67
Favori
415.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ellerindekileri satmak varken dizeli getirtmek istemezler tabi.Yine de satıcının insiyatifine kalmıştır.Diğer bayilerden de bilgi almanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drant

Merhabalar, iyi forumlar herkese..

Konunun büyük kısmını okudum. Genellikle insanların markayı çok iyi tanımadığından pek tercih edilmediği vurgulanmış.
    Ama eminim bir şekilde tanıyıp gören, bilen almak isteyenler vardır benim gibi. Fakat araç yok piyasada.
    Belki alanlar çok memnun kolay kolay vazgeçip değiştirmiyor araçlarını, belki de ilgili firma çok az araç getiriyor.
    Farklı sebepleri olabilir, eminim fikir yürütecek, bilgisi olan arkadaşlar vardır.

Yaklaşık 1 yıldır dizel Forester almak için takipteyim. Yetkili satıcı yeni araç gelip gelmeyeceği ile ilgili net bir şey söyleyemedi.
    Belki de telefondaki görevliler geçiştirdiler bilmiyorum.
    2. ele yöneldim ama çok temiz bir araca rastlayamadım.

2010 ve üzeri, dizel km'si çok yüksek olmayan, donanımlı temiz bir araç bulursanız, görürseniz, duyarsanız haber verebilirseniz çok sevinirim.
    Biliyorum çok şey istiyorum ama 0'ı olmayınca başka alternatif kalmıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

''Ellerindekileri satmak varken dizeli getirtmek istemezler tabi. Yine de satıcının insiyatifine kalmıştır. Diğer bayilerden de bilgi almanızı tavsiye ederim.''
    @tica

Sonuçta Baytur ülkeye getirmeli ki, diğer bayiler de satabilsin.
    Defalarca aradım, merkeze mail attım, ne dönen oldu ne de net bilgi verebilen.

Dediğiniz doğru olabilir, belki ellerindeki benzinlileri bitirmek için getirmiyordur.

• drant D kullanıcısına yanıt
    2009 model servis bakımlı dizel forester limited aracımı satmayı düşünüyorum. İkinci araç olarak kullandığım forester halen 65000 km. de olup, boya, değişen parça ve hasar yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yutuna

2009 model servis bakımlı dizel forester limited aracımı satmayı düşünüyorum. İkinci araç olarak kullandığım forester halen 65000 km. de olup, boya, değişen parça ve hasar yoktur.

PM attım, kontrol edip dönerseniz sevinirim.
  • selamlar
    bisiklet taqsiyici kullanan var mi? tavan tipi mi, bagaj kapagina asilanlar mi kullanisli?
    yardimlariniz icin tskler
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomultimedya

SUBARU FORESTER MULTİMEDYA CİHAZI, DOUBLE DİN

1190 TL KAMERA, TV ANTENİ, TÜRKİYE HARİTASI DAHİL.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Subaru Forester uyumlu özel üretim medyakit.
    7 inch 16:9, 800×480 yüksek çözünürlüklü TFT LCD dokunmatik ekran.
    Dahili GPS navigasyon sistemi ile sesli yönlendirme (Adres girildiğinde, tarifi sesli olarak Türkçe yaparken, arka plandaki müziğin sesini kısar. Tarif bittiğinde müzik sesi tekrar ayarlanan seviyede devam eder. Bu özelliği de kişiselleştirebilir, tamamen kapatabilir veya açabilirsiniz, uydudan aldığı saat bilgisi ile hava karardığı zaman otomatik olarak gece moduna geçer, gece modunda ışıklar ve harita rengi bina renkleri daha soft ve güzel bir görüntüye sahiptir. Ayrıca bu renkleri kişiselleştirebilirsiniz.)
    Televizyon: Türkiye’de bulunan Analog Televizyon yayınına uyumlu olup, takılacak mini televizyon anteni ile istediğiniz kanalı izleyebilirsiniz. Dijital yayına da uyumlu olup, istenildiği taktirde cihaz kutu içeriğinde göndereceğimiz DVBT2 tuner ile dijital yayının keyfini çıkarabilirsiniz. Analog yayında netlik aracınızın bulunduğu bölgedeki vericilere yakınlığı önemli bir faktörken, Dijital yayında cihaz yayınlarının netliği için bulunduğunuz yer önemli değildir. Heryerde aynı kalitede dijital uydu yayınlarını izleyebilirsiniz. Türkiye'de yakında başlıyor.
    Radyo: Özel yapım çift Philips tuneri sayesinde radyo çekim kalitesi en üst seviyededir. Cihaz hafızasına 30 adet kanal kayıt edebilirsiniz.
    Mp3, mp4, mp5: Cd, ipod, telefon, sd kart, mini usb veya usb flash belleğinizdeki şarkıları sorunsuzca dinleyebilir, filmleri izleyebilirsiniz.
    Oyun: Cihaz içeriğindeki oyunlarla sıkışık trafikte güzel zamanlar geçirebilirsiniz.
    Bluetooth (Tel No ve rehberinizdeki isim görüntüleme fonksiyonu & Coming dokunmatik ekran ile doğrudan sesli görüşme): Telefonunuz ile cihaza bluetooth özelliği sayesinde bağlandığınızda, telefonunuza gelen aramaları cihaz üzerinde görüp dokunmatik ekrandaki cevaplama tuşuna veya direksiyonunuzda telefon açma simgesi var ise ona basarak konuşmalarınızı aracınızın hoparlörlerinden hands-free yapabilirsiniz. (Bazı cihazlarda bluetooth parrot özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde, aracınıza her girdiğinizde tekrar tekrar telefonunuzu cihaza tanıtmanıza gerek kalmaz). Ayrıca telefonunuzdaki müzikleri kablosuz şekilde dinlemenize olanak verir.
    SD kart yuvası ile mp3/mp4/Divx/WM desteği.
    DVD/VCD/CD/CD-R/Divx/CD-RW ile uyum.
    4*52 w çıkış gücü.
    ipod girişi, usb flash bellek ve sd kart girişi, mini usb.
    Mükemmel mekanik titreşim ve elektronik şok koruma yapısı sayesinde çukura girdiğinizde cihaz kendini korumaya alır ve olası arızalara karşı önlem sağlanmış olur.
    Bekleme fonksiyonu ile cihazı kişiselleştirebilirsiniz. İstediğiniz süre cihazı kullanmadığınızda cihaz arka tarafta çalışmaya devam eder fakat ekranda yine sizin belirleyeceğiniz uygulamalar devam eder.
    Ayarlanabilir parametreleri cihaz hafızasına alabilir, istemediklerinizi ise silebilirsiniz.
    3 Boyutlu menü arayüzüne sahiptir.
    Gerçek zamanlı saat fonksiyonu ile cihazın saatini güncellemenize gerek kalmaz (Uydudan gerekli bilgileri kendisi alıp günceller.)
    Bir kanal video girişi, iki kanal video çıkışı; iki kanal ses girişi, üç kanal ses çıkışı
    (GPS kullanırken Listen radyo / CD) Dualzone fonksiyonu
    30 radyo istasyonu
    Çok fonksiyonlu OSD menüsü ve Mode tuşu menüler arasında direk geçiş yapmanızı sağlar.
    Uzaktan kumanda (bazı modellerde mevcut değildir.)
    CDC (birden fazla disk kartuşu) play kontrol fonksiyonu kullanılabilir
    Direksiyon kumandanız ile kontrol için orijinal CanBus sistemi: Bu sistem sayesinde hiçbirşeye gerek kalmadan, size göndereceğimiz canbus kutusu vasıtasıyla, cihaz aracınızdaki özelliklere uyumlu hale gelir. Soketlidir, aracınızın orjinal kablolarına zarar verilmez. Sokete taktığınız anda direksiyon kumandanız ve aracınızın özellikleri cihazda çalışmaya başlar.
    Dahili dijital televizyon sistemi için DVB-T (opsiyonel)
    Bütünleşik Analog TV tuner
    2 resim içiçe özelliği sayesinde 2 özelliği aynı anda kullanabilirsiniz. (Örnek: Telefon geldiğinde müzik dinliyorsanız her iki ekranı görürsünüz veya navigasyonunuz açıkken aynı anda Televizyon izleyebilirsiniz.)
    Geri görüş Kamerası: Aracınızın plakalık ışıklığı şeklinde üretilmiş mini kamera vasıtasıyla aracınızı geri vitese aldığınızda ekranda arka görüntüyü görürsünüz ve aracınızı kolayca park edersiniz. Tekrar düz vitese aldğınızda ise cihaz kaldığı menüye geri döner.
    3 boyutlu harita ile bina yüksekliklerini ve detalarını ekran üzerinde görebilirsiniz.
    Sesli yönlendirme Türkçe’dir ve konuşan kişiyi seçebilirsiniz.
    Gece-gündüz modu ile tek tuş ile cihaz ekran ışığını ayarlayabilirsiniz.
    CPU:Telechips TCC89XX ARM11 multi-media processor, main frequency exceeds 700MHz
    Ana menü kullanıcı tarafından ayarlanabilir.
    3 sayfa ana menü mevcuttur. Parmağınız ile anasayfada ekranı sağa veya sola kaydırabilirsiniz.
     Subaru forester kullananlar.. Subaru forester kullananlar.. Subaru forester kullananlar..

bunun 2007 uyumlusu var mı ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: GökAy54

quote:

Orijinalden alıntı: otomultimedya

SUBARU FORESTER MULTİMEDYA CİHAZI, DOUBLE DİN

1190 TL KAMERA, TV ANTENİ, TÜRKİYE HARİTASI DAHİL.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Subaru Forester uyumlu özel üretim medyakit.
    7 inch 16:9, 800×480 yüksek çözünürlüklü TFT LCD dokunmatik ekran.
    Dahili GPS navigasyon sistemi ile sesli yönlendirme (Adres girildiğinde, tarifi sesli olarak Türkçe yaparken, arka plandaki müziğin sesini kısar. Tarif bittiğinde müzik sesi tekrar ayarlanan seviyede devam eder. Bu özelliği de kişiselleştirebilir, tamamen kapatabilir veya açabilirsiniz, uydudan aldığı saat bilgisi ile hava karardığı zaman otomatik olarak gece moduna geçer, gece modunda ışıklar ve harita rengi bina renkleri daha soft ve güzel bir görüntüye sahiptir. Ayrıca bu renkleri kişiselleştirebilirsiniz.)
    Televizyon: Türkiye’de bulunan Analog Televizyon yayınına uyumlu olup, takılacak mini televizyon anteni ile istediğiniz kanalı izleyebilirsiniz. Dijital yayına da uyumlu olup, istenildiği taktirde cihaz kutu içeriğinde göndereceğimiz DVBT2 tuner ile dijital yayının keyfini çıkarabilirsiniz. Analog yayında netlik aracınızın bulunduğu bölgedeki vericilere yakınlığı önemli bir faktörken, Dijital yayında cihaz yayınlarının netliği için bulunduğunuz yer önemli değildir. Heryerde aynı kalitede dijital uydu yayınlarını izleyebilirsiniz. Türkiye'de yakında başlıyor.
    Radyo: Özel yapım çift Philips tuneri sayesinde radyo çekim kalitesi en üst seviyededir. Cihaz hafızasına 30 adet kanal kayıt edebilirsiniz.
    Mp3, mp4, mp5: Cd, ipod, telefon, sd kart, mini usb veya usb flash belleğinizdeki şarkıları sorunsuzca dinleyebilir, filmleri izleyebilirsiniz.
    Oyun: Cihaz içeriğindeki oyunlarla sıkışık trafikte güzel zamanlar geçirebilirsiniz.
    Bluetooth (Tel No ve rehberinizdeki isim görüntüleme fonksiyonu & Coming dokunmatik ekran ile doğrudan sesli görüşme): Telefonunuz ile cihaza bluetooth özelliği sayesinde bağlandığınızda, telefonunuza gelen aramaları cihaz üzerinde görüp dokunmatik ekrandaki cevaplama tuşuna veya direksiyonunuzda telefon açma simgesi var ise ona basarak konuşmalarınızı aracınızın hoparlörlerinden hands-free yapabilirsiniz. (Bazı cihazlarda bluetooth parrot özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde, aracınıza her girdiğinizde tekrar tekrar telefonunuzu cihaza tanıtmanıza gerek kalmaz). Ayrıca telefonunuzdaki müzikleri kablosuz şekilde dinlemenize olanak verir.
    SD kart yuvası ile mp3/mp4/Divx/WM desteği.
    DVD/VCD/CD/CD-R/Divx/CD-RW ile uyum.
    4*52 w çıkış gücü.
    ipod girişi, usb flash bellek ve sd kart girişi, mini usb.
    Mükemmel mekanik titreşim ve elektronik şok koruma yapısı sayesinde çukura girdiğinizde cihaz kendini korumaya alır ve olası arızalara karşı önlem sağlanmış olur.
    Bekleme fonksiyonu ile cihazı kişiselleştirebilirsiniz. İstediğiniz süre cihazı kullanmadığınızda cihaz arka tarafta çalışmaya devam eder fakat ekranda yine sizin belirleyeceğiniz uygulamalar devam eder.
    Ayarlanabilir parametreleri cihaz hafızasına alabilir, istemediklerinizi ise silebilirsiniz.
    3 Boyutlu menü arayüzüne sahiptir.
    Gerçek zamanlı saat fonksiyonu ile cihazın saatini güncellemenize gerek kalmaz (Uydudan gerekli bilgileri kendisi alıp günceller.)
    Bir kanal video girişi, iki kanal video çıkışı; iki kanal ses girişi, üç kanal ses çıkışı
    (GPS kullanırken Listen radyo / CD) Dualzone fonksiyonu
    30 radyo istasyonu
    Çok fonksiyonlu OSD menüsü ve Mode tuşu menüler arasında direk geçiş yapmanızı sağlar.
    Uzaktan kumanda (bazı modellerde mevcut değildir.)
    CDC (birden fazla disk kartuşu) play kontrol fonksiyonu kullanılabilir
    Direksiyon kumandanız ile kontrol için orijinal CanBus sistemi: Bu sistem sayesinde hiçbirşeye gerek kalmadan, size göndereceğimiz canbus kutusu vasıtasıyla, cihaz aracınızdaki özelliklere uyumlu hale gelir. Soketlidir, aracınızın orjinal kablolarına zarar verilmez. Sokete taktığınız anda direksiyon kumandanız ve aracınızın özellikleri cihazda çalışmaya başlar.
    Dahili dijital televizyon sistemi için DVB-T (opsiyonel)
    Bütünleşik Analog TV tuner
    2 resim içiçe özelliği sayesinde 2 özelliği aynı anda kullanabilirsiniz. (Örnek: Telefon geldiğinde müzik dinliyorsanız her iki ekranı görürsünüz veya navigasyonunuz açıkken aynı anda Televizyon izleyebilirsiniz.)
    Geri görüş Kamerası: Aracınızın plakalık ışıklığı şeklinde üretilmiş mini kamera vasıtasıyla aracınızı geri vitese aldığınızda ekranda arka görüntüyü görürsünüz ve aracınızı kolayca park edersiniz. Tekrar düz vitese aldğınızda ise cihaz kaldığı menüye geri döner.
    3 boyutlu harita ile bina yüksekliklerini ve detalarını ekran üzerinde görebilirsiniz.
    Sesli yönlendirme Türkçe’dir ve konuşan kişiyi seçebilirsiniz.
    Gece-gündüz modu ile tek tuş ile cihaz ekran ışığını ayarlayabilirsiniz.
    CPU:Telechips TCC89XX ARM11 multi-media processor, main frequency exceeds 700MHz
    Ana menü kullanıcı tarafından ayarlanabilir.
    3 sayfa ana menü mevcuttur. Parmağınız ile anasayfada ekranı sağa veya sola kaydırabilirsiniz.
     Subaru forester kullananlar.. Subaru forester kullananlar.. Subaru forester kullananlar..

bunun 2007 uyumlusu var mı ki?

Malesef stoklarımızda yok, yurtdışından getirebiliriz.

• 2009?
  • gralcan kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Orijinal teybiniz bu şekilde mi?

• maliyeti ne olur peki montaj dahil... @otomultimedya
  • Hocam sizin resimlerini koyduğunuz yeni kasa aracın teybi..Bendeki bir önceki kasa forester... farklı olabilir.
  • İyi Günler,
    2009 model subaru forester almayı düşünüyorum. Pazarlığını yaptık araçta sadece kapı değişmiş ve lokal boyalar var. Ancak araçta yokuş kalkış desteği yok dedi sahibi. İnternetten araştırdım var diyor. Birde periyodik bakım ücreti ne oluyor acaba? Otomatik vites şanzıman problemi oluyor mu? Şimdiden teşekkürler...
  • Merhabalar, bende forester, özellikle varsa yeni forester kullanıcılarından bir fikir almak istiyorum. Mevcut aracım A3 sedan 1.4 tfsi. Aracım 5.000km'ye yaklastı. Bu aralar gidip gelip yeni forestera bakıyorum. Sizce mevcut aracımdaki 8.2 olan ortalama tüketimim bu araçta ne kadar yükselir. Aklımdaki en büyük soru işareti bu açıkcası. Istanbulda sabah aksam kopru geciyorum, sabah erken 7lt civarı olan tüketim aksam 10tl civarı oluyor. Haftasonu kullanımlarımla birlikte 8lt ortalamaya geliyorum.

Aklımdaki arac YENİ FORESTER AWD 2.0L CVT, XT'de tüketim daha da artacağı için onu eledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorurgoz

İyi Günler,
    2009 model subaru forester almayı düşünüyorum. Pazarlığını yaptık araçta sadece kapı değişmiş ve lokal boyalar var. Ancak araçta yokuş kalkış desteği yok dedi sahibi. İnternetten araştırdım var diyor. Birde periyodik bakım ücreti ne oluyor acaba? Otomatik vites şanzıman problemi oluyor mu? Şimdiden teşekkürler...

2009 kullandım...otomatik vites klasik 4 ileri...sorunsuz...yokuşta da kaçırmaz..periyodik 250 300 civarı yağ ve filtre değişimli
  • forester ya da başka subaru alacaklar sadece yakıtı düşünün...klasik benzinli otomatik tüm markalar gibi 10-11 lt leri görür hatta geçersiniz..yakıt sorun değilse tadına doyulmaz bir araç almış olacaksınız...subaru ile uzun yola çıkınca ne demek istediğimi anlarsınız...
  • merhabalar. Araç almak istediğimden devamlı forum ve sahibinden sitelerini takip edip duruyorum. 2 yıl önce mezun oldum ve almayı düşündüğüm araç max. 27 bin civarında olsun istiyorum. Chery Tiggo 3 ve subaru forester e takıldım bu aralar. Uzun yıllardır araç alacağım için para biriktirdiğim için alacağım araç beni her konu tatmin etsin istiyorum. Özellikleri konforu iyi olsun ve uzun yıllar götürsün istiyorum. Chery Tiggo yeni modelleri 2008 ve üstü hem full hemde düşük km de bakım ve parça fiyatları çok ucuz(kullanan iş arkadaşım var) 1.6 16 V motoru ve husisi geçtiği için vergisi düşük bakımları 2 yılda bir yapılıyor. Bu avantajlardan dolayı chery şuan için aklımdaki araç.Bugün yine sahibinde gezerken forester e denk geldim fena durmuyor ama hiç bilgim yok bu araç hakkında kullanan yakınım da yok. Bana bu araç hakkında detaylı bilgi verecek arkadaş varsa çok sevinirim.

• kimo01 K kullanıcısına yanıt
    Cherry ile forserter arasında kalman gerçekten şaşırtıcı çin işi araçta bırak aksesuar donanım vs kendi güvenliğinden feragat edeceksin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu bir test yapicaz bu ortamda Subaru'ya 150 kaat para vericez ama ilgi alaka 0.

Test araci icin siteden basvurdum. Bayraktar istinye bayisine yonlendirdiler ama ne arayan var ne soran.

Forester ve Outback'i nerede test ederiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufcetin

Yahu bir test yapicaz bu ortamda Subaru'ya 150 kaat para vericez ama ilgi alaka 0.

Test araci icin siteden basvurdum. Bayraktar istinye bayisine yonlendirdiler ama ne arayan var ne soran.

Forester ve Outback'i nerede test ederiz.

Yusuf bey araç test etmek mümkün değil gibi. Dün bir bayii aradım Forester XTyi test etmek istediğimi söyledim. Sadece bir tane var o da Satılık dedi . En güzeli Subaru yü kafadan tamamen silmek bence, en azından ben öyle yapacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mkelleci kullanıcısına yanıt
    Yakıt bu kadar önemliyse XT (turbo) modeli düşünmeyin, gerçekten çok yakar. Ben Mazda CX-5 ile tamamı şehir içi ve bu rotada Kartal-Bakırköy ve Kartal-Fenerbahçe sıklıkla yer almak üzere 8.5l/100km ortalamadayım. 2013 kasa Forester 2.0 atmosferik modelinde kağıt üstü tüketim verileri neredeyse CX-5 ile aynı. Bundan öte yardımcı olamam çünkü Forester'ı test ettim ama tüketim ile ilgili bir test yapamadım. Size kesinlikle tavsiyem Forester'ı test etmenizdir. Performans ve CVT şanzıman herkesin alışabileceği bir konu olmayabilir. Çünkü Audi A3 sedan 1.4 TFSI'dan sonra performansta ciddi kayıp olur. Bu aracın size vereceği bir çok başka mükemmel özellik var. Geniş mekan, geniş bagaj, yüksekten sürüş ve yol kontrolü, bozuk zemin emniyeti, karlı/buzlu yol emniyeti ve hafif arazi hobileri vb. Ama performans bunlardan biri değil ne yazık ki! Bu özelliklere performansı da eklemeniz için turbo versiyona geçmek gerekir. O zaman da sürekli iki yaka arası giden birisi için tüketim söz konusu oluyor tabi.

Tüketim için size bir önerim var. Subaru bayisine test için kendi aracınızla gidin. Mümkün olduğunca uzun ve trafikli bir yolu test için tercih edin. Teste başlamadan önce yol bilgisayarından tüketim verilerini sıfırlayın, test bitiminde ortalamayı görün. Daha sonra aynı rotayı birebir benzer sürüş tekniği ile Audi ile yapın, farkı kıyaslayın. Ve daha da iyisi sonucu bizimle de paylaşın ki, benim gibi meraklı birisi ölmesin burada sonuç ne oldu acaba diye?

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.