Şimdi Ara

İSVİÇRE NASILDIR? GİDİP GÖREN VAR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
7.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam dostlar. Aranızda daha önce isviçre'ye gitmiş, orda bir süre kalmış veya orda oturan var mı? Yada yaşam koşulları hakkında bilgisi olan? Nasıldır İsviçre?

• Süper bir ülke bence. İmkan olsa da gitsem.
  • Konu hakkında bilgili arkadaşları bekliyoruz.
  • hiç minare yokmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MissYou -- 21 Aralık 2009; 15:09:07 >
  • Konuyu dine çevirmeyelim lütfen. Heleki bir sucuk yüzünden siyaset tartışması çıkartılmış bir forumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MissYou

hiç minare yokmuş

Evet geçen öyle bir durum oldu referanduma sunuldu minare olayı ve karşıt kesim kazandı. Şu an muallak galiba hala karara karşı çıkanlar falan var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Brakisefal

Konuyu dine çevirmeyelim lütfen. Heleki bir sucuk yüzünden siyaset tartışması çıkartılmış bir forumda.

yok amacım oraya çekmek diil sadece eğlence için yazdım onu..

ama şeriat sucuğu süperdi
  • Dünyada ekonomisi en güçlü ülke diye biliyorum hatta yaşam standartları düşmesin diye AB ye girmedi
  • medeni bir ülkedir. insanların birbirine saygısı vardır. yeşillik, doğal yaşam falan seviyorsan bire bir.
  • Daha önce 4 kere gittim. başka bir yabancı ülkeyle karşılaştırma şansım yok ama Türkiye ile karşılaştırınca, insan olmanın ne değerli birşey olduğununu her yerde anlıyorsunuz. Daha özel olarak merak ettiğin şeyleri sorarsan cevaplamaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Daha önce 4 kere gittim. başka bir yabancı ülkeyle karşılaştırma şansım yok ama Türkiye ile karşılaştırınca, insan olmanın ne değerli birşey olduğununu her yerde anlıyorsunuz. Daha özel olarak merak ettiğin şeyleri sorarsan cevaplamaya çalışırım.

Peki günlük yaşam nasıl? Diğer yabancı ülkeler gibi müstakil evlerin olduğu bir şehir mi yoksa apartman hayatı mı var?

Birde alışveriş merkezleri, eğlence-gezi hayatı nasıl? Bildiğim kadarıyla yüz ölçümü olarak küçük bir ülke..

• kislari soguk olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

kislari soguk olur

Kışları sıcak olacak hali yok ya her ülkede soguk olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Brakisefal

quote:

Orijinalden alıntı: sokak_papagani

Daha önce 4 kere gittim. başka bir yabancı ülkeyle karşılaştırma şansım yok ama Türkiye ile karşılaştırınca, insan olmanın ne değerli birşey olduğununu her yerde anlıyorsunuz. Daha özel olarak merak ettiğin şeyleri sorarsan cevaplamaya çalışırım.

Peki günlük yaşam nasıl? Diğer yabancı ülkeler gibi müstakil evlerin olduğu bir şehir mi yoksa apartman hayatı mı var?

Birde alışveriş merkezleri, eğlence-gezi hayatı nasıl? Bildiğim kadarıyla yüz ölçümü olarak küçük bir ülke..

Bölgelere göre değişiyor yerleşim ama çoğunluk müstakil evlerden oluşuyor
    Alışveriş merkezleri çok ama çoğu yer akşamları erkenden kapanıyor. Yani öyle pek gece hayatı falan yok. Ama gezilip görülecek çok güzel yerleri var özellikle alplere çıkan tren kesinlikle herkese tavsiye edebileceğim bir şey. Ayrıca dediğin gibi çok büyük olmadığı için her tarafını gezmek mümkün.
    Ama yaşam seviyesi çok yüksek, Yani Türkiyedeki imkanlarla orada yaşamak imkansız, oradaki düzenin bir parçası olmak zorundasın. Yani sadece meyve sebze fiyatlarını görmek bile çok şaşırtacaktır =) Güzel bir evin yaklaşık fiyatlarından bahsetmiyorum bile
    ek: İklim gerçekten serin, yazın en sıcak günleri 27-28 dereceydi, genelde serin ve çok yağmurlu bir bölge. Ama doğası insana ömür katacak cinsten yemyeşil çoğu yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AFA9E7E65 -- 20 Aralık 2009; 15:39:20 >

• Cikolata, Caki-Alet-Edavat, Keci Peyniri güzel.. Gerisini tavsiye etmem..
  • bankacılık hizmetlerinde senelerdir yürüttüğü gizlilikten ötürü dünyada ne kadar dolandırıcı , düzenbaz insan varsa , hepsi paralarını bu ülkede değerlendirmektedir.Dünyada kara para aklayıcılığında birinci sırada gelir.Küçük bir ülkedir , resmi dili almancadır.Ayrıca aşırı ırkçı bir yapıya sahiptir.Geçenlerde televizyonda İsviçrede zencileri protesto eden reklamların yayınlandığını göstermişlerdi.
  • Her şeyi güzeldir(Kızları da dahil). Ama bir de minare olsa çok güzel olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çok da nickimde -- 20 Aralık 2009; 15:46:21 >
  •  İSVİÇRE NASILDIR? GİDİP GÖREN VAR MI?
  • Şifrelerin kırıldığı dönemlerde, Hotbird uydusundan İsviçre kanallarını izliyordum. Sanıyorum SF2 kanalıydı. Gece saat 01:00 den sabah saat 05:00 e kadar, helikopterle İsviçre üzerinde alçaktan uçuş görüntüleri veriyordu.
    Öncelikle dağı, ormanı, tarlası bile çok bakımlı ve dizaynı mükemmel bir ülke. Havadan nereye bakarsan bak hemen "burada insan yaşıyor" önsezisini alabiliyorsun.
  • İsviçrede almanca italyanca ve fransızca konuşulur sadece almanca demek yanıltıcı, 3 Farklı kanton(eyalet gibi bir bölümleme) den oluşur ve üçündede ağırlıklı olarak konuşulan dil farklıdır
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.