DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Karayolunda traktörle tomruk taşımak, en sağ şeritte aşırı hızla gitmek. Burası Türkiye.
37
Cevap
0
Favori
2.940
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Karayolunda traktörle tomruk taşımak, en sağ şeritte aşırı hızla gitmek. Burası Türkiye.
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   15 Aralık 2009 13:33:32
   Bu sabah saat 10 suları, Bursa'da yaşanan kaza.
   Hürriyet.com.tr internet sitesinden alıntıdır.
   Biri dikkatsizce, tamamiyle allaha emanet yüklemeyle tomruk taşır.
   Diğeri 20 yaşında, otomobiliyle aşırı hızla en sağ şeritte ne gezer?
   Garanti makas atıyordur hızlı gençler.
   Sonuç bu..
   Allahtan duyarlı hemşire bayana rasgelmişler. İlk müdahaleyi yapmış en azından eli öpülesi bayan..   _____________________________

  • Yarbay
   2271 Mesaj
   15 Aralık 2009 13:39:01
   Arabayla geldiğini göre göre uzun yolda'da traktörle karşıdan karşıya geçmiyorlarmı bu köylüler, İnsanların canını resmen tehlikeye atıyolar, acemi biri olsa panikleyip sağ yada sola kırıp kaza bile yapabilir. Çok karşı karşıya geldim bu durumla.


   _____________________________

   “Uğraş. Didin. Düşün. Ara. Bul. Koş. Atıl. Bağır. Durmak zamanı geçti çalışmak zamanıdır.”
  • Yarbay
   2611 Mesaj
   15 Aralık 2009 13:42:08
   biri dikkatsiz biri hızlı sonuç bu
   araba cıvıc


   _____________________________

   jdm style
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   15 Aralık 2009 13:45:15
   Açıklamayı tam olarak yazmayı unutmuşum ancak traktör sürücüsü karşıdan karşıya geçmiyormuş.
   Lastiği patlamış en sağ şeritte duruyormuş arkadaşlar.

   Tam açıklama :

   Merkez Yıldırım İlçesi Ankara yolu üzerinde saat 10.00 sıralarında meydana gelen trafik kazasında Bursa istikametine giden 20 yaşındaki Uğur İlgör yönetimindeki 16 EZ 224 plakalı otomobil, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu yolun sağında lastiği patlaması sonucu duran tomruk yüklü 37 yaşındaki Erdoğan Bilgin'e ait 43 HE 839 plakalı traktöre çarptı.

   Tomrukların otomobilin ön camına girdiği kazada sürücü Uğur İlgör otomobilin içerisinde sıkışarak ağır yaralandı. Otomobilde bulunan 16 yaşındaki Büşra Korkmaz ile 19 yaşındaki Muammer Dinç kazadan hafif sıyrıklarla kurtulurken, 19 yaşındaki Ümit Tuğcu ise başından aldığı darbeyle yaralandı. Tuğcu, Dinç ve Korkmaz otomobil içerisinden itfaiye ekipleri ve sağlık görevlileri tarafından çıkarıldı. Sürücü Uğur İlgör'e ilk müdahale araç içinde yapıldı. İlgör'ün otomobilden çıkarılması için itfaiye çalışma yaparken, bu arada İnegöl Devlet Hastanesi'nde 112 acil hemşiresi olarak görev yapan ve nöbetten çıktığı öğrenilen Gülşen Çakar, Bursa'daki evine giderken kazayı otobüsten görerek indi. Hemen yaralıya müdahale etmek isteyen Çakar, hasarlı otomobilin içerisine girerek, sürücü Uğur İlgör'e ilk müdahaleyi yaptı. İlgör'ün otomobilden çıkarılması için itfaiye çalışmasını sürdürürken, zaman kaybetmek istemeyen Gülşen Hemşire ise İlgör'ü yaşatmak için büyük mücadele verdi. 40 dakika süren çalışma sonunda otomobilden çıkarılan ağır yaralı sürücü genç, ambulansla Yüksek İhtisas Eğitim ve araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken, traktör sürücüsü Erdoğan Bilgin ise polis tarafından gözaltına alındı.   _____________________________

  • Yarbay
   4339 Mesaj
   15 Aralık 2009 13:53:59
   Burada suçlu kim ?

   Bana göre aşırı hız yapan gençler. Düşünelim ağır ve yüklü vasıtalar her zaman en sağdan gider e doğrusuda budur. Ama hızlı gelen arabanın (O gençlerin) sağ şeritte ne işi var. Traktör de haddinden fazla yüklemiş olabilir ama bana göre suçlu binek araçtır . . .   _____________________________

   # L E O N #
   İnşaat Teknisyeni / Yapı Ressamı
   # AutoCAD Çizimi Yapılır #
   Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir.
   e-mail : m.mucahidkarakus@gmail.com
  • Yüzbaşı
   814 Mesaj
   15 Aralık 2009 13:54:34
   TRAFİK KURALLARI "İNSAN HAYATI" İÇİNDİR!!!

   Bunu savunduğumuzda "50 yaşında emekli edebiyat öğretmeni gibi araba kullanmak", "servet düşmanlığı", "kıskançlık", "çekememe", "karın ağrısı", "cahillik" v.b. gibi ithamlarla karşılaştık.

   Atıp tutan, hoplayıp zıplayan arkadaşlar; "Sosyal sorumluluk" diyordum, örnek olalım, elbirliği ile bu lanet kazaları ve ihmalleri en aza indirmek için uğraşalım diyordum, "karın ağrısı" diyordunuz. Buyrun, 20 yaşındaki gencecik çocukların ana-babalarına "geçmiş olsun" deyin. Sanki bir gün gelipte, sizin veya sevdiklerinizin başına hiç gelmeyecekmiş gibi.....

   Bu ülkedeki kanun koyucular ve denetleyiciler işlerini düzgün yapmıyorsa en azından biz kendimiz adına birşeyleri düzeltmek için uğraşmalıyız.


   _____________________________

   Bu ülkede yaşayan halkın çoğunun, toplumsal yaşam umurunda değil, analitik düşünme, olayları idrak etme yetenekleri zayıf. Birçoğu mikrodünyalarını kurmuş ve çevresinde gördüğü büyük rantların, birgün kendisi için de gerçekleşebileceğini düşünüp bozuk düzenin gönüllü bir üyesi oluyor.

   Halbuki sürekli kaybettiğinin, hayat kalitesinin giderek düştüğünün farkında değil!!!
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   15 Aralık 2009 14:05:16
   Dikkatsiz araç kullanan gençlerde hata olduğu kadar traktöre o tomruğu yükleyen zihniyetin de ağır kabahati var.
   Kardeşim tomruğun yarısı aracından dışarda kalacaksa adam gibi kamyona yüklersin güvenli bir biçimde taşırsın.
   Yoksa o küçücük lastiğin de patlar, allah korusun yüklediğin tomruklar yola da saçılabilir, karayolunda normal hızla seyreden araçlar da saçılan tomruklara çarpıp kaza yapabilir.
   Düşünebiliyor musunuz, 80- 100 km. normal hızla seyrediyorsunuz ve aniden 50 metre önünüze tomruklar saçılıyor...


   Asıl hasara tomrukların aracın içine girmesi neden olmuş zaten. O tomruklar sarkmasaydı, traktörde ilave tampon olsaydı..
   Belki bu kadar ağır yaralanmaya neden olacak kaza oluşmayacaktı.

   Gerçekten türkiye şartlarında euro-ncap ve yıldızları tamamiyle geçersiz.
   Ön camınızdan tomruk ta girebilir, üst geçitten sallandırılan bira şişesi de..
   Hintlilerden bi farkımız kalmadı. Elin oğlu gittikçe medenileşir, biz gittikçe daha serseri daha boşvermiş, daha ilkel oluyoruz.


   _____________________________

  • Yarbay
   6355 Mesaj
   15 Aralık 2009 14:06:41
   quote:

   Orijinalden alıntı: Auto CAD

   Burada suçlu kim ?

   Bana göre aşırı hız yapan gençler. Düşünelim ağır ve yüklü vasıtalar her zaman en sağdan gider e doğrusuda budur. Ama hızlı gelen arabanın (O gençlerin) sağ şeritte ne işi var. Traktör de haddinden fazla yüklemiş olabilir ama bana göre suçlu binek araçtır . . .


   Ben suçu traktörde buluyorum

   Şimdi hız yaparsın bu anlık bir tercihtir, efendi efendi gidersin, solundan değil sağından geçersin, hız kazaları bu şekilde olur

   Ama sen Traktörü kurallara uygunsuz biçimde yükler yola çıkarsan bu ağır suçtur bence, çunki burada bir tercih söz konusu, kasıt konusu

   Gençlerin sağ şeritte ne işi olduğu gibi o tomrukların traktörede ne işi war ? Tomruklar neden kasadan sarkıyor ? Lastiği bozulan araç neden yolun sonuna yanaşmıyor, lastiği aşırı yükten patlıcak traktör neden yola çıkıyor ? Lastiği patlayan traktör emniyeti kullanıyorsa neden reflektör kullanmıyor

   Gençlerin hızlı olduğu bile garanti değil keza bu tomruklara bu araba wurduysa wurduğu anda hızı 30kmden düşük olduğunu sanıyorum ben, 100 le wursalar ne traktör kalır ne araba

   Ayrıca traktör tamda tahli yolu geçince nizami olmayan şekilde durmuş yolda, lastik patlasada traktörü o tahli yola sokabilir söför gayet tabi yolda öyle kütük gibi durmasına gerek yok   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drahte 1905 -- 15 Aralık 2009; 14:09:09 >
   _____________________________

   [drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]
  • Yarbay
   3980 Mesaj
   15 Aralık 2009 14:09:29
   traktörcü abi tomruğun ucuna kırmızı renkli bir bez parçası assaymış,
   ve kenarda duruyor ise reflektörle yada taş la yola uyarı niteliğinde birşeyler yapsaymış
   kanunende vicdanende kendini kurtarırmış.
   bu cıvıc ın hızı neydi acaba?
   hızlı ise, bu ve benzeri olaylar, hız karşıtlarınnı, bir kez daha haklı çıkaracak.


   _____________________________

   İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
   suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.
  • Yarbay
   7422 Mesaj
   15 Aralık 2009 14:23:41
   Kesin sağ tarafı görmesini engelleyecek bir araca makas atıyordu.Ucuz atlatmışlar.


   _____________________________

   Corsa 1.3 CDTI 95HP MT-A Easytronic Şanzıman Start & Stop Enjoy
  • Yarbay
   12039 Mesaj
   15 Aralık 2009 14:35:51

   gençler düzgün gitseler kaza olmazdı

   sağdan giden tomruk taşayan traktörler, reflektörsüz araçlar hep olacak

   cahil insan çok


   _____________________________

   Sokak hayvanlarından bir kap su ve bir kap yemeği esirgemeyin
  • Binbaşı
   1149 Mesaj
   15 Aralık 2009 14:36:22
   Ben de bu kazada en büyük suçun traktör şoförü şahısta olduğunu düşünenlerdenim. Keza kazanın yapıldığı yol, gidiş gelişli alternatifsiz bir şehirler arası yol değildir. Nizami bariyerlerin yolun sağ ve sol taraflarında yer aldığı, emniyet şeridine sahip ve lastik tekerlekli araçların seyretmesinin tehlikeli olabileceği tipte bir yoldur. Kazayı yapan otomobil ister 200km/sa hızla gidiyor olsun, ister 30km/sa hızla gidiyor olsun; bu araca çarptığı taktirde ölümle burun buruna gelecektir. Siz istediğiniz kadar kurallara uyun, minimum 30-50km/sa arası hızla gidilen bir karayolunda maksimum 30km/sa hız yapan ve epey tomruk yüklü bir araç varsa kazalar kaçınılmazdır. Honda Civic'te bulunan sürücüye ve yolcuya geçmiş olsun diyorum.

   Saygılarımla.


   _____________________________


   ..Atam İzindeyiz H100'ün İçindeyiz Yanlaya Yanlaya Öleceğiz..
  • Yarbay
   10358 Mesaj
   15 Aralık 2009 15:06:42
   traktör duruyor olmasa, traktör suçlu derdim ancak, duran nesneye arkadan çarpan 1. derecede kusurludur arkadaşlar, traktör sürücüsünün cehaletini ya da "sivri zeka" sını da Allah'a havale etmek gerek

   sağda duran traktör değil de başka bişey olsa yine çarpardı bence bunlar ama bu kadar hasar olmazdı, 8'de 3 traktör, 8'de 5 araba gibi bişey olur bence, gerçi mahkemeye intikal etmiştir zaten


   _____________________________

   Acer AS5740G-434G50Bi
   CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
   Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!
  • Binbaşı
   1270 Mesaj
   15 Aralık 2009 15:08:04
   quote:

   Orijinalden alıntı: drahte 1905


   Alıntıları Göster

   o tomrukların traktörede ne işi war ? Tomruklar neden kasadan sarkıyor ? Lastiği bozulan araç neden yolun sonuna yanaşmıyor, lastiği aşırı yükten patlıcak traktör neden yola çıkıyor ? Lastiği patlayan traktör emniyeti kullanıyorsa neden reflektör kullanmıyor

   Sedan arabaların arkasında niye yolcular için koltuk var?
   gibi bir soru olmuş seninki drahte. Traktör bu. Yük taşımak için üretilmiş bir araç. Ki zaten o yükle yapacağı hız 10 bilemedin taş çatlasa 15 km/h. E zaten emniyet şeridi olan yollarda traktörler emniyet şeridini kullanır. Adam napsın o yükle tarladanmı gitsin ?


   Edit:

   Hadi diyelim emniyet şeridi yok. adam mecburen sağ şeritten yavaş yavaş gidiyor. Yahu koskoca traktörü adam nasıl göremiyorda arkadan giriyor? Aynı şekilde kamyon olsaydı ona girselerdi bu çocuklar yine kamyon şöförümü suçlu olacaktı ?


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sédat -- 15 Aralık 2009; 15:13:21 >
   _____________________________

  • Emekli Yönetici
   10736 Mesaj
  • Yüzbaşı
   566 Mesaj
   15 Aralık 2009 15:37:27
   2 şeritli ve resimde görüldüğü gibi şeritte dahi olmayan bir traktöre arkadan vuran şahsı haklı çıkarıcak millet.Dikkat ettiyseniz traktör 2 şerittede değil yolun sıfıra sıfır kenarında nerdeyse şerit ihlali yok.adam almış altına civici sağ şeridinde sağından geçmeye çalışınca duran traktöre vurmuş suçlu tarktör sürücüsü olmuş :D:D.traktörcünün tek suçu yükü kasadan taşırmak ve bazı arkadaşların aksini dediği gibi de vurmanın şiddetiylede yola dağılmamış yani tomruklar.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1792 Mesaj
   15 Aralık 2009 15:49:54
   Hırsızın hiçmi suçu yok

   Koskocaman Traktörü Görmeyecek kadar kör olan sürücü Aşırı hız yapıp kendi sonunu hazırlamış Şimdi bu traktör nereden gidecek Havadan uçarak mı ? Otoban değilki orası traktör girmesi yasak olsun Galiba siz hiç köy veya Kasabada yaşamadınız hepiniz Şehirlisiniz...


   _____________________________

   Lg G2 Candır (:
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   15 Aralık 2009 16:02:55

   quote:

   Orijinalden alıntı: tempraclube

   2 şeritli ve resimde görüldüğü gibi şeritte dahi olmayan bir traktöre arkadan vuran şahsı haklı çıkarıcak millet.Dikkat ettiyseniz traktör 2 şerittede değil yolun sıfıra sıfır kenarında nerdeyse şerit ihlali yok.adam almış altına civici sağ şeridinde sağından geçmeye çalışınca duran traktöre vurmuş suçlu tarktör sürücüsü olmuş :D:D.traktörcünün tek suçu yükü kasadan taşırmak ve bazı arkadaşların aksini dediği gibi de vurmanın şiddetiylede yola dağılmamış yani tomruklar.

   Ben dağılmış demedim dağılabilirdi dedim dikkatli okumadınız sanırım


   _____________________________

  • Yarbay
   6355 Mesaj
   15 Aralık 2009 19:50:57
   quote:

   Orijinalden alıntı: Sédat


   Alıntıları Göster   Sedan arabaların arkasında niye yolcular için koltuk var?
   gibi bir soru olmuş seninki drahte. Traktör bu. Yük taşımak için üretilmiş bir araç. Ki zaten o yükle yapacağı hız 10 bilemedin taş çatlasa 15 km/h. E zaten emniyet şeridi olan yollarda traktörler emniyet şeridini kullanır. Adam napsın o yükle tarladanmı gitsin ?

   Hadi diyelim emniyet şeridi yok. adam mecburen sağ şeritten yavaş yavaş gidiyor. Yahu koskoca traktörü adam nasıl göremiyorda arkadan giriyor? Aynı şekilde kamyon olsaydı ona girselerdi bu çocuklar yine kamyon şöförümü suçlu olacaktı ?   Sedan arabanın ruhsatında 4 yada 5 kişi yazar 6 kişi bindin mi gine suç !

   Traktör yük taşır, ama belli kiloda, römorklu römorksuz taşıyacağı yük belldir sence okadar tomruk kaç ton gelir ? Yasal limitin kaç katı düşün sadece

   Bende sedan arabama 24 kişi bineyim gezeyim arkadan wursunlar salça olalım, "koltuk wardı" mı diceksin !

   Traktörün amacı yük taşımak değildir yük taşımak için çok çeşitli araçlar war, traktör aslen tarım için kullanılır

   Bir aracın hızını 10-15km/hr ye düşürücek kada yüklemek mantıklımı sence ?

   Adam yükü taksim etsin, kasasından sarkıtacaksa nizami şekilde yapsın, işaretlesin bunlara dikkat etsin

   Ayrıca lastiğin patladı, orada tahli yol war kullansana orayı, yolda durmak zorunda bile değilsin ki durduğun yer emniyet şeridi gibi durmuyor

   Aynı şekilde kamyon olsa, 20 tonluk kamyona 50 ton yük konsa, kamyonun lastiği patlasa nizami olmayan şekilde yolsa dursa işaretlemesini sinyalizasyonunu yapmasa bence gine kamyonda suç olucaktı

   Ayrıca tekrar ediyorum bu kazada hız mız yok bence, o tomruklara 50 ile wursan ne olurdu dusunemiyorum, arkada oturanlar hafif sıyrık ile atlatmış

   Kemer olmadığını düşünürsen kaza 30km/hr gibi bir hızla gerçekleşmiş derim
   _____________________________

   [drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]
  • Yüzbaşı
   557 Mesaj
   15 Aralık 2009 20:31:14
   Başlıkta yazan burası Türkiye, yorumlar daha Türkiye.

   Arkadaşlar sağda tekeri patlayan araç reflektör koymuş mu? Ayrıca binek aracın sağ şeritte ne işi var denmiş..

   Trafik kurallarına göre araçlar sol şeridi sollama yapacakları zaman kullanırlar.Normalde sağdan gitmeleri gerekir. İşte bu kuralı bilmeyen arkadaşları uzun yollarda görüyorum sol şeridi kapatmış şekilde.

   Ben traktörün yükleme şeklini görünce traktörün suçlu olduğu izlenimine kapıldım.

   Olay yerini görmeden işkembeden sallamak istemem. Rica ederim siz de sallamayın.

   Ve ben de traktör sürücüsü köylü amcaların hız ve uzaklık kavramına yabancı oldukları düşüncesindeyim.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duratorq -- 15 Aralık 2009; 22:59:50 >||:||
   _____________________________

  • Binbaşı
   1571 Mesaj
   15 Aralık 2009 20:50:30
   Traktörde suç yok bence. Nasıl becermiş koca traktöre vurmayı aklım ermiyor.


   _____________________________

   2011 Audi A3 1.6 Sportback
  • Yüzbaşı
   729 Mesaj
   15 Aralık 2009 21:04:36
   %99 önündeki aracı sağından geçmeye çalışmış civic sürücüsü. Tabii aracı sağlarken de vites küçültüp gaza basmıştır iyice, sonra karşısınnda hoooppp... traktör. Yoksa duran araca adam akıllı kimse çarpmaz. Reflektör olmasa bile körmüsün traktör gitmiyor işte. Belki traktörün yürüdüğünü sanmıştır ama ne farkeder sonuçta traktörü de sollayıp sağından geçtiğin arabanın önüne nasıl geçeceksin o kadar kısa mesafede ? Formula 1 aracı kullansan kaç yazar. Suç civic sürücüsünün ve babasınındır, 19 yaşında çoluk çocuğa ne araba verirsin ki...


   _____________________________

  • Yarbay
   2577 Mesaj
   15 Aralık 2009 21:21:43

   Sag seritten suratli bir sekilde gitmek ne kadar suc ise o kadar tomrukla yola cikmak ondan daha buyuk suctur.

   Honda'ya arkadan vuran mi daha cok hasar gorur yoksa tomruklara dalan mi?   _____________________________   Ford Focus HB TDCi Collection 2011
  • Emekli Yönetici
   15724 Mesaj
   15 Aralık 2009 21:39:05
   1- Arkadaşlar yolu bilmeden konuşmayın, o yolda emniyet şeridi denen bişey yok. Bursa'ya giren yol orası. Bölünmüş duble yol, geliş 2 şerit gidiş 2 şerit, bunların dışında üçüncü bir emniyet şeridi yok.

   2- Sol şerit hız şerididir diye bir kural yoktur, sol şerit sollama şerididir ama burda çift şerit olduğundan 70 - 80 ile gidenbinek ve ticari araçlar sağdan gidiyor 90 - 120 ile gidenlerde bu araçları solluyor mecburende en sol şeridi sürekli işgal ediyorlar.

   3- Normal olarak hız sınırı 90 ve tolerans ile 100 dür o yolda. 100 kilometre hız ile sağ şerittende gidebilirsiniz sol şerittende hız sınırı aşarsanız zaten ceza yerseniz radar oluyor bazen orda.

   4- Traktör sürücüsü %100 kusurlu durumda;
   a..)Traktör sürücüsü neden okadar yük almış
   b..) Trakörler tarlada kullanımları için üretilmiş araçlardır şehirler arası yük taşımacılığında kullanılamaz (Burası türkiye...)
   c..) Tomruk taşımak için kamyon ve tır kullanılması şarttır, olaki römorku aşacak bir yük aldınız bu yükün sonuna mutlaka ve mutlaka bir reflektör , bir bayrak koymak zorundasınız.
   d..) Traktör sürücüsü isthap haddini aşıp, aşırı yük almış, tekerleği patlamış, mecbur yol kenarında durmuş. Fakat neden üçgen reflektör koymamış, bir işret koymamış.

   5-Arabayı bir genç sürdüğü için hemen genci suçlamak ya da otomobili suçlamak en kolayı geliyor. Hele hele haberciler bunu çok çok ama çok yapıyor. Aşırı hız diyip geçiyorlar. Olayı araştırmak yok mantık yürütmek yok böyle haber yazanların Allah cezasını verir inşallah.

   6- Kendinizi düşünün 90 km hızla gidiyorsunuz, çift şeritli bir yol sağ ve sol şerit var. Sağ şeritte bir traktör duruyor, o cahil insan ne işaret koymuş ne de dörlü flaşör yakmış. Siz onu gidiyor sanıyorsunuz ve son anda durduğunu fark ediyorsunuz vuruyorsunuz. Siz mi suçlusunuz traktör sürücüsü mü?

   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 15 Aralık 2009; 21:44:51 >
   _____________________________

   23MART GüncelTWRP & LG UP & LG Flashtool ile 6.0 yükleme Lolipop'a dönme

   Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
   Ne mutlu Türküm Diyene

  • Yüzbaşı
   729 Mesaj
   15 Aralık 2009 22:26:21
   6- Kendinizi düşünün 90 km hızla gidiyorsunuz, çift şeritli bir yol sağ ve sol şerit var. Sağ şeritte bir traktör duruyor, o cahil insan ne işaret koymuş ne de dörlü flaşör yakmış. Siz onu gidiyor sanıyorsunuz ve son anda durduğunu fark ediyorsunuz vuruyorsunuz. Siz mi suçlusunuz traktör sürücüsü mü?

   İyi güzel anlatmışsında diyelim ki makas atmadan ilerliyordu arkadaş, sakince sağ şeritten gidiyordu diyelim. Bu traktör birden durmamış ki zaten duran traktör, yolda gidiyor civic, önüne bakarsa öndeki traktöre durmadan hızla yaklaştığını görüyordur herhalde, o zaman neden arkadan vurmuş traktöre. Sollamak istese diyelim ki soldan arabalar geliyordu sollayamadı, eee frene bas bi zahmet de dur. Sol şerit boşalınca sola geçip yoluna devam et.. Ama yok arabanın içinde eğleniyorlar da yola bakmadılarsa orası ayrı mesele tabi..Günahlarını almayalım tabi. Suç traktörde yok değil mutlaka var ama, arabayı sürenlerde sütten çıkmış ak kaşık değiller her halükarda..


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetergin35 -- 15 Aralık 2009; 22:29:42 >
   _____________________________

  • Yarbay
   3072 Mesaj
   15 Aralık 2009 22:45:19

   quote:

   Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

   1- Arkadaşlar yolu bilmeden konuşmayın, o yolda emniyet şeridi denen bişey yok. Bursa'ya giren yol orası. Bölünmüş duble yol, geliş 2 şerit gidiş 2 şerit, bunların dışında üçüncü bir emniyet şeridi yok.

   2- Sol şerit hız şerididir diye bir kural yoktur, sol şerit sollama şerididir ama burda çift şerit olduğundan 70 - 80 ile gidenbinek ve ticari araçlar sağdan gidiyor 90 - 120 ile gidenlerde bu araçları solluyor mecburende en sol şeridi sürekli işgal ediyorlar.

   3- Normal olarak hız sınırı 90 ve tolerans ile 100 dür o yolda. 100 kilometre hız ile sağ şerittende gidebilirsiniz sol şerittende hız sınırı aşarsanız zaten ceza yerseniz radar oluyor bazen orda.

   4- Traktör sürücüsü %100 kusurlu durumda;
   a..)Traktör sürücüsü neden okadar yük almış
   b..) Trakörler tarlada kullanımları için üretilmiş araçlardır şehirler arası yük taşımacılığında kullanılamaz (Burası türkiye...)
   c..) Tomruk taşımak için kamyon ve tır kullanılması şarttır, olaki römorku aşacak bir yük aldınız bu yükün sonuna mutlaka ve mutlaka bir reflektör , bir bayrak koymak zorundasınız.
   d..) Traktör sürücüsü isthap haddini aşıp, aşırı yük almış, tekerleği patlamış, mecbur yol kenarında durmuş. Fakat neden üçgen reflektör koymamış, bir işret koymamış.

   5-Arabayı bir genç sürdüğü için hemen genci suçlamak ya da otomobili suçlamak en kolayı geliyor. Hele hele haberciler bunu çok çok ama çok yapıyor. Aşırı hız diyip geçiyorlar. Olayı araştırmak yok mantık yürütmek yok böyle haber yazanların Allah cezasını verir inşallah.

   6- Kendinizi düşünün 90 km hızla gidiyorsunuz, çift şeritli bir yol sağ ve sol şerit var. Sağ şeritte bir traktör duruyor, o cahil insan ne işaret koymuş ne de dörlü flaşör yakmış. Siz onu gidiyor sanıyorsunuz ve son anda durduğunu fark ediyorsunuz vuruyorsunuz. Siz mi suçlusunuz traktör sürücüsü mü?

   tamamen haklısınız. ama bu ülkede trafik kuralları diye bir şey henüz yok, bu gidişlede olmayacak zaten. o kuralları öğretmesi gereken sürücü kurslarının, o kuralların gerçekten bilindiğini test eden sınav sisteminin, o kurallara uyulmadığı zaman anında ceza kesecek trafik polislerinin hali ortada. şimdi sen bir adama "böyle böyle bir kural var, uyman lazım, hata yapıyorsun" dersen kavga çıkar, öldürülebilirsin. o kadar çok cahil insan var ki ne yapacaksın.


   _____________________________

   Yok imza mimza
  • Yarbay
   6303 Mesaj
   15 Aralık 2009 22:46:54
   Sağ şerit benim için her zaman tehlikedir.Genelde nazlanmadan ve olabildiğince hız sınırlarını aşmadan sol şeritten giderim.

   Diğer konu,Allah şükretsinler ki araba sağlam(Sağlam dediğime bakmayın o tomruklara 50-60'dan fazla hızla girselerdi kafalarını koparırdı).Yavaş geçirmişler demekki...


   _____________________________

   YZF R6
  • Binbaşı
   1703 Mesaj
   15 Aralık 2009 23:07:18

   quote:

   Orijinalden alıntı: ahmetergin35

   6- Kendinizi düşünün 90 km hızla gidiyorsunuz, çift şeritli bir yol sağ ve sol şerit var. Sağ şeritte bir traktör duruyor, o cahil insan ne işaret koymuş ne de dörlü flaşör yakmış. Siz onu gidiyor sanıyorsunuz ve son anda durduğunu fark ediyorsunuz vuruyorsunuz. Siz mi suçlusunuz traktör sürücüsü mü?

   İyi güzel anlatmışsında diyelim ki makas atmadan ilerliyordu arkadaş, sakince sağ şeritten gidiyordu diyelim. Bu traktör birden durmamış ki zaten duran traktör, yolda gidiyor civic, önüne bakarsa öndeki traktöre durmadan hızla yaklaştığını görüyordur herhalde, o zaman neden arkadan vurmuş traktöre. Sollamak istese diyelim ki soldan arabalar geliyordu sollayamadı, eee frene bas bi zahmet de dur. Sol şerit boşalınca sola geçip yoluna devam et.. Ama yok arabanın içinde eğleniyorlar da yola bakmadılarsa orası ayrı mesele tabi..Günahlarını almayalım tabi. Suç traktörde yok değil mutlaka var ama, arabayı sürenlerde sütten çıkmış ak kaşık değiller her halükarda..

   Bende sana katılıyorum,arkadan duran araca çarpmak kesin kusur unsurudur.
   O traktör değilde,sizin lastiği patlamış otomobiliniz olabilir veya motoru bozulan.
   Araç size arkadan çarptı ne olacak?
   Siz mi suçlusunuz?
   Tabiki traktörün yanlış yüklenmesi uyarı tabelası vs kusur ama traktörü gören insanda ort 20 km hızla gideceğini tahmin eder ona göre hızını ayarlar.
   Trafikte dikkat hayat kurtarır


   _____________________________

   Dünya karşılaştığınız fırtınalarla değil,gemiyi limana getirip getiremediğinizle ilgilenir

   Emniyet kemeri hayat kurtarır...
  • Motor Uzmanı
   2700 Mesaj
   15 Aralık 2009 23:13:11
   AYNEN KATILIYORUM...
   BIRAKIN TOMRUKLARI, TRAKTÖRÜN KASASI BOŞ BİLE OLSA BU KAZA OLURDU... BIRAKIN TRAKTÖRÜ, ORDA LASTİK DEĞİŞTİRMEK İÇİN DURAN HERHANGİ BİR OTO DA OLSAYDI KAZA YİNE OLACAKTI... ÇÜNKÜ GAZA BASMAYI BİLEN, AMA GAZI NE ZAMAN BIRAKACAĞINI BİLEMEYEN BİR CİVİC SÜRÜCÜSÜ VAR BU TABLODA... HIZ VAR... ADRENALİN VAR... RİSK VAR... SAĞDAN GEÇME VAR... ASLİ KUSURLU CİVİC SÜRÜCÜSÜDÜR...

   TRAKTÖRCÜNÜN KABAHATİ REFLEKTÖR KOYMAMASIDIR...
   BELKİ OLAY MAHALLİNDEN 100 M GERİYE REFLEKTÖR KOYSAYDI KAZAYI ENGELLEYEBİLİRDİ...

   SUÇLU ARARKEN UNUTMUŞUM, TABİ Kİ OLAYDA ÖLEN OLMAMASI SEVİNDİRİCİ... GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ DE İLETİYORUM...

   quote:

   Orijinalden alıntı: tempraclube

   2 şeritli ve resimde görüldüğü gibi şeritte dahi olmayan bir traktöre arkadan vuran şahsı haklı çıkarıcak millet.Dikkat ettiyseniz traktör 2 şerittede değil yolun sıfıra sıfır kenarında nerdeyse şerit ihlali yok.adam almış altına civici sağ şeridinde sağından geçmeye çalışınca duran traktöre vurmuş suçlu tarktör sürücüsü olmuş :D:D.traktörcünün tek suçu yükü kasadan taşırmak ve bazı arkadaşların aksini dediği gibi de vurmanın şiddetiylede yola dağılmamış yani tomruklar.
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverci -- 15 Aralık 2009; 23:22:41 >
   _____________________________

   10 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARINIZI MUTLAKA ARKA KOLTUĞA OTURTUNUZ VE KAPILARI KİLİTLEYİNİZ.
   AYRICA; FARLARI AYARSIZ OLUP GÖZLERİMİ YORANLARIN GÖZÜ ÇIKMASIN!
  • Yüzbaşı
   814 Mesaj
   16 Aralık 2009 00:30:10
   2 şeritli yolda ilerliyorsun. Bir anda lastiğin patlıyor ve sen de sağa çekip duruyorsun. Yolun kenarında bir emniyet şeridi veya cep veya lastik değiştirmek için uygun hiçbir yer yok. Durur durmaz dörtlülerini yakıp aşağı iniyorsun. Fakat daha kapıyı kapatmaya bile fırsat bulamadan süratle gelen bir araç sen en sağda duruyor olmana rağmen gelip arkadan vuruyor.

   Senaryoyu tam biliyormuyuz? Hayır. Lastiği patladığı için sağda duran bir traktör. Belki daha yeni patladı, reflektör koymasına zaman kalmadan gelip vurdu?

   Detayları bilmeden yorum yapmak yanlış. Ama alışmışız daha detayları öğrenmeden hakim olup karar vermeye, keselim hemen cezayı "tomruklara"

   Ama hangi tomruklara? Ağaç olanlara mı yoksa insan olanlara mı?


   _____________________________

   Bu ülkede yaşayan halkın çoğunun, toplumsal yaşam umurunda değil, analitik düşünme, olayları idrak etme yetenekleri zayıf. Birçoğu mikrodünyalarını kurmuş ve çevresinde gördüğü büyük rantların, birgün kendisi için de gerçekleşebileceğini düşünüp bozuk düzenin gönüllü bir üyesi oluyor.

   Halbuki sürekli kaybettiğinin, hayat kalitesinin giderek düştüğünün farkında değil!!!
  • Yarbay
   2800 Mesaj
   16 Aralık 2009 02:24:55
   hatanın çoğu civicte.traktörün lastiği patlamamış bile olsa hızı en fazla 20km dir ve muhtemelen civic bu hızda bile ona yine çarpardı.


   _____________________________

  • Emekli Yönetici
   15724 Mesaj
   16 Aralık 2009 02:25:30

   quote:

   Orijinalden alıntı: ahmetergin35

   6- Kendinizi düşünün 90 km hızla gidiyorsunuz, çift şeritli bir yol sağ ve sol şerit var. Sağ şeritte bir traktör duruyor, o cahil insan ne işaret koymuş ne de dörlü flaşör yakmış. Siz onu gidiyor sanıyorsunuz ve son anda durduğunu fark ediyorsunuz vuruyorsunuz. Siz mi suçlusunuz traktör sürücüsü mü?

   İyi güzel anlatmışsında diyelim ki makas atmadan ilerliyordu arkadaş, sakince sağ şeritten gidiyordu diyelim. Bu traktör birden durmamış ki zaten duran traktör, yolda gidiyor civic, önüne bakarsa öndeki traktöre durmadan hızla yaklaştığını görüyordur herhalde, o zaman neden arkadan vurmuş traktöre. Sollamak istese diyelim ki soldan arabalar geliyordu sollayamadı, eee frene bas bi zahmet de dur. Sol şerit boşalınca sola geçip yoluna devam et.. Ama yok arabanın içinde eğleniyorlar da yola bakmadılarsa orası ayrı mesele tabi..Günahlarını almayalım tabi. Suç traktörde yok değil mutlaka var ama, arabayı sürenlerde sütten çıkmış ak kaşık değiller her halükarda..   Hocam elbette çarpanda da suç var. Fakat %80 traktörde suç. Farkındamısınız sadece size demiyorum fakat traktörde stop lambası falan var mı acaba ben hiç göremiyorum. Hadi aniden durdu diyelim, araba bile ani dursa belli mesafeden görüp fren ışığını sizde frene asılabilirsiniz.

   Sürcü belki normal olarak 80 90 ile gidiyor sağ şeritte kurallara uyarak, arkadan gelen trafiği kontrol etmedi, traktörü gördü sola kaçacak fakat sol şerit akıyor frene bastı ve duramadı traktöre vurdu . Böylede olmuş olabilir ki çok kişinin başına gelmiştir böyle bir olay kaza yapmasa bile.

   Trafik kurallarına göre arkadan vurmak asli kusur sebebi, takip mesafesini elbette korumak lazım ama bir anlık dalgınlık ile birtane cahil cühela vatandaşın yüzünden, sorumsuzluğundan kaza geçirebilirsiniz. Otomobil sürücüsünde de biraz suç var oda bodoslama girmiş geçebilirim diye ama geçememiş. Fakat benim gözümde en çok suçlu olan bir kişi varki o da traktör sürücüsüdür, her nekadar arkadan vuran asli kusurlu olsada.


   _____________________________

   23MART GüncelTWRP & LG UP & LG Flashtool ile 6.0 yükleme Lolipop'a dönme

   Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
   Ne mutlu Türküm Diyene

  • Binbaşı
   1792 Mesaj
   16 Aralık 2009 03:16:48
   Olay gündüz oluyor yapmayın böyle Traktörün herhalde taş çatlasın 30 'dan fazla yapamayacağını biliriz:) 80-90 km/h hızla gidiyor diyelim Olay gündüz gerçekleşmiş DÜMDÜZ yol Fotoraflardan yanılmıyorsak kör olmak lazım sağ şeritte bulunan traktör görmemek için... YANLIŞ biliyorsam düzeltin ama Traktör'ler Yollara çıkamaz diye bir yasak yok herhalde ??


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brujeria35 -- 16 Aralık 2009; 3:23:02 >
   _____________________________

   Lg G2 Candır (:
  • Emekli Yönetici
   15724 Mesaj
   16 Aralık 2009 04:23:00
   Vallaha babam hep şöyle derdi, yolda bir traktör ya da köy arabası, köy otobüsü gördün mü 3 kat daha dikkatli olacaksın tüm kazaya bu araçlar sebebiyet verir diye, Allah rahmet eğlesin.

   Bir yol ortasınra lastiği patlayıp duran taraktör kazası daha temmuz ayından,

   http://www.nethaber.com...or-yol-ortasinda-durunca


   _____________________________

   23MART GüncelTWRP & LG UP & LG Flashtool ile 6.0 yükleme Lolipop'a dönme

   Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
   Ne mutlu Türküm Diyene

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   16 Aralık 2009 05:01:02

   aslında sıkı bir araban olacak ford f650 gibi

   o tomruklara arkadan bir geçireceksin önde traktor sürücüsünün artık neresine denk gelirse

   hele birde ucu yontulmuşsa vay haline :)
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atp-tour -- 16 Aralık 2009; 5:02:15 >
   _____________________________

   arabalar ikiye ayrılır
   arkadan itişli olanlar ve arkadan itişli olamayanlar
  • Emekli Yönetici
   15724 Mesaj
   16 Aralık 2009 06:11:05
   küçükmüş yav


   _____________________________

   23MART GüncelTWRP & LG UP & LG Flashtool ile 6.0 yükleme Lolipop'a dönme

   Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
   Ne mutlu Türküm Diyene

  • Binbaşı
   1395 Mesaj
   17 Aralık 2009 10:51:53
   ya böyle insanlar olduğu sürece böyle kazaalrı yaşıcaz maalesef...


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   856 Mesaj
   17 Aralık 2009 12:41:41
   Arkadaşlar ülkemizde malasef herşey başıboş bırakılıyor. Geçenki maden kazası bu inlercesi aynı. Yüzlerce adam ölsün, soruşturma aç bu kadar. Ölmeye devam.

   Ülkemizde bu traktörler yüzünden kaç kişi ölüyor heberimiz bile olmuyor.
   Çoğu traktörün farı bile yanmıyor ve bu şekil akşam yollara çıkıyor.
   Çoğunda reflektör yok.

   İnsan kendini tutamıyor beddua etmemek için bu tip insanlara. Halbuki kendi çocuğu o şekilde ölse başlar isyan etmeye devlet şöyle devlet böyle.
   Herkes yalnız kendi canına acıyor, karşı tarafı umursayan yok...
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Karayolunda traktörle tomruk taşımak, en sağ şeritte aşırı hızla gitmek. Burası Türkiye.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.