Şimdi Ara

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.414
Cevap
9
Favori
216.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kafam cok karışık siyah beyaz bir türlü karar veremiyorum.

Bir yandan 300 lira daha fazla verip Packard bell 15.4 2 gb notbook almak var.

800 lira packerd belle verdikten sonra 300 lira daha verip 4 gb ramlı 1 gb ekran kartlı cihaz almak var.

Kafam gercektende karışıkmış
  • bu arada incelemede yazılmış pil yuvasının altındaki sim card girişi işlevsiz diye, bende bugun darty'e ugramıştım oradaki görevliye sordum, 3g için dedi, direk simkartınızı takıp 3g üzerinden nete girebilirsiniz dedi, yani extra bi 3g usb dongle'a ihtiyaç yokmuş... tabi ne kadar doğru bilemeyeceğim, var mı gönüllü olup denemek isteyen :P
  • windows 7 ultimate testlerim devam ediyor.
    şu an için çok güzel çalışıyor.
    ancak webcam kurulu olması rağmen erişemiyorum.
    acaba ilk geldiğinde xp deki cyberlink youcam programını nerden bulabileceğimi söyleyebilirmisiniz?
  • http://www.cyberlink.com/products/youcam/overview_en_US.html buradan deneme sürümünü indirebilirsin.Tam sürümü indirmek istersen google'da patch veya license key aratıp tam sürüme geçebilirsin
  • Bazı üyeler x130'la beraber gelmekte olan bazı yazılımları kaldırdıklarını söylemiş acaba bu yazılımlar hangiler?Lg 'nin bir ton programı geliyor hangilerini neden kaldırmalı?Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yadigar.

Kafam cok karışık siyah beyaz bir türlü karar veremiyorum.

Bir yandan 300 lira daha fazla verip Packard bell 15.4 2 gb notbook almak var.

800 lira packerd belle verdikten sonra 300 lira daha verip 4 gb ramlı 1 gb ekran kartlı cihaz almak var.

Kafam gercektende karışıkmış

Bu işin sonu yok. Ben senin gibi düşünüp en son 2130TL verip 2008 ağustosta HP pavilion serisi notebook aldım. Şimdi arzasından dolayı ürünü değiştirmeye çalışıyorum. Eğer para iadesi yaparlarsa X130 alacam. Çok para verip bir daha rezil olmaya niyetim yok. Ama tabiki son karar senin.
  • BIOS'tan sonra da bu sabah wireless güncellemesi uyarısı verdi onuda yaptım. Fakat kablodan bağlandığım için henüz test edemedim. IP Operator programını bende kaldırdım.
    Bilgisayarla gelen programlardan IP Operator hariç hiç birini kaldırmadım. Smart-On, Recovery vs. hepsi lazım olan programlar. Belki Label print vs. gibi programlarda kaldırılabilir ama ben tercih etmedim.
  • @Yadigar.
    Siyahını al. Beyaz klavyeli olanından yani. Full beyaz alırsan dedikleri gibi çerçevesi seni çok rahatsız eder.

Bir şey sormak istiyorum bu Smart- ON'da şifreli kablosuz bağlantıyı gerçekleştirebilen var mı?
    En son sürümünde olmasına rağmen bağlanmıyor.

Esasında çok güzel. 8 saniye gibi bir sürede açılıyor.
     LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUAVI -- 19 Aralık 2009; 17:44:55 >
  • bugun bende gold bılgısayardan 518 10 taksıtle aldım laptopumu abıme verdım bunu kullanıyorum super bı cıhaz
  • arkadaşlar wireless bağlantısında wep şifreli ağlara erişilmiyor, wireless kart güncellemesi lazım demişsiniz ama indirdiğim güncellemeyi kurmak istediğimde şu andaki sürümden daha iyi birşey bulamadım falan diyor, bu işi yapanlardan biri hayrına nasıl ve hangi sürücü ile yaptığını anlatabilir mi?
  • gayet güzel bir cihaz.
    Isınma sorunu var mı?
    bilgisayar çalışrken rahatsız edici ses çıkarıyor mu?
    Klavye ergonomisi nasıl?
    Bu konuları biraz daha açıklarsanız sevinirim.
    Lgnin teknik servisine kim bakıyor?
  • Yaf sanırım şu wireless problemi bendede var bir türlü anlamadım gitti benim problem biraz daha değişik gailba ben modemle aynı odada olunca problemsiz bağlanıyorum yan odaya geçince bi bağlanıyo bi düşünyo bayağı iyi çekiyo gözüküyo ama bağlantını üstünde ünlem işaret duruyo hep internete bağlantı yok diyor acaba içindeki wireless anten bağlantısındamı bi problem var bilmiyorum. Aynı yerden hem asus eepc ile bağlandım hem asus f3cj le bağlandım hemde packerdbell bağlandım bitek bunda problem var. Bide şuan bunda windows 7 yüklü (daha önce xp yüklüykende aynı problemi yapıyordu). acaba şimdi servise götürsem bi problem olurmu windows 7 yüklü olduğu için?. çok uğraştım ama bir türlü xp ye çeviremedim mereti. Xp ye nasıl döndürebileceğimi bile varmı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayriguven -- 20 Aralık 2009; 5:02:45 >
  • açılırken bios'da uyarı veriyor f10 veya f11 olması lazım, recovery menu cıkacak oradan xp ye gerı donebılırsın ;)
  • Arkadaşlar ilk kurulumda smart recoveryde disk bölümlemesi yapıyoruz ve sonrasındada mevcut durumun yedeğini alıyor.

Ben birazda istemeden diski 2 ye bölmek yerine tek parça (yanlızca C:)olarak bıraktım. Sonradan pişman oldum.Kılavuzda yazdığına göre smart partition kısmı yanlızca ilk açışta çıkıyormuş ve birdaha diski bölümlendiremiyoruz (3.parti yazılımlar hariç tabi).

Fabrika ayarlarına dönen arkadaşlara sorum şu:
    İlk açılışta yine disk bölümlendirmesi yaptırıyormu? yoksa aynı bölümlendirme devammı ediyor?
  • ben x130 u vatandan aldım ilk açılışı orda yaptılar şuan 3 partition gözüküyor ama xp yüklüyken gelen f11 basın recovery yapı yazısı gelmiyor. bu ilk partition daki 2.5 gb lık alan sistemin yedeğimi yoksa smarton için ayrılmış bir bölümmü bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayriguven

ben x130 u vatandan aldım ilk açılışı orda yaptılar şuan 3 partition gözüküyor ama xp yüklüyken gelen f11 basın recovery yapı yazısı gelmiyor. bu ilk partition daki 2.5 gb lık alan sistemin yedeğimi yoksa smarton için ayrılmış bir bölümmü bilgisi olan varmı?

EISA yapılandırmasımı yazıyor o partisyon için?
  • 17.1 inclik LGr710 2 ekran kartlı 4G ramli notebookumu bu x130 sayesinde açmaz oldum.
    En önemli özelliği 1.3 kg olması KPSS eğitim bilimleri kitabından daha hafif.
    Pildeyken ekran kararması dışında bir problem yaşamadım onu da "Onscreen" programından halledebiliyorsunuz.
    Yakında win7 kuracağım. Sorun olacağını düşünmüyorum.
    Testlerimde 720P sorunsuz ancak 1080P de hareketli sahnelerde atlamalar oluyor(Tabii core codec kullanarak)
    Ip operatorle tekrarlayıcımı 10mden göremezken Xpnin wireless arayüzüyle 36MBs bağlantı yapabiliyorum. Poperatörü kaldırmalı.

BU fiyata alınabilecek en iyi netbook 6hücreli pili sayesinde.
    Bu fiyatlara 3 hücreli veriyorlar.
    Oyun pek oynamam ama hangi oyunları oynatır derseniz bir test yapılmış genel olarak netbooklar aynı sisteme sahip olduğundan bunları bizim netbook içinde kabul edebiliriz diye düşünüyorum.
    Baldur's Gate series- 100% works great-you can even install a widescreen patch
    SEIV -75% I found that the game ran but it didn't fit the screen properly.
    Dominions 3- 100% Runs like a charm
    Defcon- 100% no problem
    Highway to the Reich - 100% no problems
    Advanced Tactics - 75% runs alright but the scrolling is a little choppy
    Fallout series- 100% Runs beautifully
    Age of Mythology - 100%
    Age of Empires
    Panzer General 2 - 100%
    Diablo 1/2
    Starcraft
    Mechwarrior 4: Mercanaries 100%
    Age of Wonders: Shadow Magic - 100%
    Combat Mission: Afrika Korps - 100%
    Shogun: Total War
    Rome: Total War (campaign map is a little laggy)
    Sid Meier's Gettysburg - 100%
    Freedom Force 1 and 2
    Runs but with issues
    Galactic Civ 2 - 50% Gotta put it in here I'm afraid. Will run if you can change the res to 1024x768, but far too choppy
    Space Rangers 2 - 90% Game works great but crashes when you try to do a planetary battle
    Medieval: Total War - 50% Battles work but get kicked out to the main menu when trying to enter the campaign map mode
    Astral Masters - requires 1024x768 but will run in compress mode (mouse is a little laggy)
    Eschalon Book I - performance in the open world is a little poor (your character seems to walk slowly) but in dungeons is great

Did not work

Marvel Trading Card Game - some sort of video card error
    Rising Nations- Needs to be in 1024x768 at least to run properly.
    Shrapnels WaW - sorry I can't remember if this is the name. Their new war in the pacific game. It won't start at all.

• arkadaşlar cihaza 2gb ddr2 800mhz ram taktım.samsung marka.
    performans harika arasıra bikaç program açıkken yaşadıgım yavaşlama tamamıyle yok oldu.
    ve hızlı açılış kapanış gözle hissedilir derecede fark yarattı.
    tavsiye ederim.
    50tl ye aldım sahibinden.c om sitesinden buldum
    oyun daha kurmadım en kısa sürede kurmayı düşünüyorum..

ayrıca bu sabah arkadaşımla birlikte 2 tane adeti 350tl den aldık bestbuy dan.
    eve geldım sattım
    bu cihaz cidden harika.
  • ben 2 hafta once 470 tl ye aldım dıye sevınıyordum =) 350 tl bedava bu cıhaz ıcın ama bestbuy da ıstanbulda yok =)
  • Usb bellekten xp yüklemeye çalışırken harddisk i görmüyo sanırım sata driverlarını eklemek gerekiyor yüklemeye başlarken acaba bunu nasıl yapılcağını bilen varmı bide dirverları nerden bulabilirm acaba?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.