Şimdi Ara

Normal bir insanın IQ derecesi kaç olmalıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
275.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her IQ testinin derecelendirilmesi aynı değildir. testin içeriğinde yazar puanlardırması normal , üstün zekalı , aptal vb...
  • quote:

Orijinalden alıntı: shamanmuratcan

20 üzerinden değerlendirilir 106 normal zeka seviyesidir 120 ye kadar orta 120 145 oratanın iyisidir 150+ iyi olarak kabul edilir ben 153

bukadarda sallamayın arkadaşlar. dediğin iq toplumun %1-2'sinde görülüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

En son 16 yaşında bilimsel bir şekilde bir testten 156 puan almıştım. 2 psikolog nörolog vs. yani test sağlamdı. Testin sonucunda zekamın normal olduğu sonucu çıktı küçüklüğümden beri herkes çok zeki bu çocuk diyor ama yok arkadaş ben inanmıyorum o kadar zekiysem eğer niye şu an işsizim ve açık öğretim fakültesinde okuyorum üniversiteyi. Tamam teorik fizik üzerine belki kafa yoruyoruz ama en azından iyi bir üni. kazanmam gerekirdi gerçekten çok zeki isem. Veya gerçekten zekiyim ama içimden ders çalışmak gelmiyor nedense ve bu zekayı kullanamıyorum demektir. Valla hangisi gerçek anlayamadım 21 senede.

Dostum sen en iyi üniversitede okuyanları zeki ya da üniversiye giremeyenleri aptal mı sanıyorsun ? Az çalışmışsındır , yanlış çalışmışsındır , birçok nedeni olabilir .

• Bu mesaj Vilo kullanıcısı tarafından silinmiştir. Neden silindiğini öğrenmek isterseniz PM atınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exile -- 18 Haziran 2012; 19:26:13 >

• 130+ sanırım çok yüksek zeka oluyordu ama hemen sevinme 2 ileri seviyesi daha vardı sanırım
  • Bu mesaj Vilo kullanıcısı tarafından silinmiştir. Neden silindiğini öğrenmek isterseniz PM atınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exile -- 18 Haziran 2012; 19:25:53 >
  • 5
  • 4
  • 100 dür , kendi zekâ düzeyi / senin yaşındaki insanların ortalama zekâ düzeyi , yani 10 yaşındaki bir çocuk , 15 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahipse ,iq su 150 dir .
  • Teste göre değişir en yüksek 140 olan bi sinavsa 130 gayet güzel.Ama 200 üzerinden 130dan birşey bekleme
  • normal bir insanın iq değeri 100'dür

o 130 iq internetteki testtemi çıktı
  • Kardeş IQ ne onuda açıklarsan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mushmula

100 dür , kendi zekâ düzeyi / senin yaşındaki insanların ortalama zekâ düzeyi , yani 10 yaşındaki bir çocuk , 15 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahipse ,iq su 150 dir .

İki tür test var. Biri genel olarak psikologların kullandığı, diğeri ise daha kapsamlı ve daha iyi sonuç verebilecek bir test. Testler her ne kadar tam sonuç vermesede test yapılır ve bu testte beynin farklı bölümlerine hitap eden sorular sorulur ve bu sorular herkes için aynıdır. Örneğin 10 yaşındaki biri testte 5 doğru yaptığında normal zekalı sayılıyorsa, 20 yaşında daha ileri bir eğitim almış kişi çok daha fazla doğru yapmalıdır ki aynı IQya sahip olabilsin. Fakat doğru sayısı farklı olduğu halde sonuç aynı çıkar. Böyle bir orantı vardır. Yani bir bakıma söylediğiniz gibi.
    Normal IQ derecesi 100 olarak kabul edilmiştir. Ancak zeka testleri hiçbir zaman tam sonuç vermez !

• En son 16 yaşında bilimsel bir şekilde bir testten 156 puan almıştım. 2 psikolog nörolog vs. yani test sağlamdı. Testin sonucunda zekamın normal olduğu sonucu çıktı küçüklüğümden beri herkes çok zeki bu çocuk diyor ama yok arkadaş ben inanmıyorum o kadar zekiysem eğer niye şu an işsizim ve açık öğretim fakültesinde okuyorum üniversiteyi. Tamam teorik fizik üzerine belki kafa yoruyoruz ama en azından iyi bir üni. kazanmam gerekirdi gerçekten çok zeki isem. Veya gerçekten zekiyim ama içimden ders çalışmak gelmiyor nedense ve bu zekayı kullanamıyorum demektir. Valla hangisi gerçek anlayamadım 21 senede.
  • İnternetdeki IQ Testleri Yalan.
    100 IQ bi zekeya sahipsen
    İnternetdeki Testlerde 130-140 çıkıyor.Yalan Yani o sonuçlar..
  • dunya ortalamasi 80 ile 85 arasi diye biliyorum
  • IQ testleri kadar saçma bir şeyle karşılaşmadım.
    Arkadaşlar zeka kavramı bir çok konuya ayrılır. Her insanın baskın olduğu zeka alanları vardır. Halbuki bu IQ testlerinde genellikle geometrik muhakeme ve matemetiksel muhakeme soruları soruyorar. Yani zeka ile uzaktan yakından alakası olmadığını düşünüyorum. Dediğim gibi sadece muhakeme yeteneğini ölçebilecek cinsten sorular soruyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mushmula

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

En son 16 yaşında bilimsel bir şekilde bir testten 156 puan almıştım. 2 psikolog nörolog vs. yani test sağlamdı. Testin sonucunda zekamın normal olduğu sonucu çıktı küçüklüğümden beri herkes çok zeki bu çocuk diyor ama yok arkadaş ben inanmıyorum o kadar zekiysem eğer niye şu an işsizim ve açık öğretim fakültesinde okuyorum üniversiteyi. Tamam teorik fizik üzerine belki kafa yoruyoruz ama en azından iyi bir üni. kazanmam gerekirdi gerçekten çok zeki isem. Veya gerçekten zekiyim ama içimden ders çalışmak gelmiyor nedense ve bu zekayı kullanamıyorum demektir. Valla hangisi gerçek anlayamadım 21 senede.

Dostum sen en iyi üniversitede okuyanları zeki ya da üniversiye giremeyenleri aptal mı sanıyorsun ? Az çalışmışsındır , yanlış çalışmışsındır , birçok nedeni olabilir .

Aynen katılıyorum. Zeka ile çalışmak apayrı şeyler. Ne kadar zeki olursan ol aklını düzgün kullanamadıktan sonra bir getirisi yok. Sözüm sana değil, bu herkes için böyle. Harvard'da okuyan herkesin IQ'su 150+ değil.

Kendi seviyesine uygun çalışma düzenindeki her insan başarılı olur.

• Şu an testin ismini hatırlamıyorum ama dünyada en çok kabul gören iq testinin kriterlerine göre. Normal insanlar 90-110 arası. 120-130 arası zeki. 130-140 arası üstün zekaya sahip. 140 üstü ise dahi sınıfına girer.
    einstein newton gibi kişilere zamanında zeka testi yapma imkanı olmadığı için onlar için verilen sayılar, yaptıkları işler göz önüne alınarak tahmin edilen zeka seviyeleridir.
    çalışma olmadan zeka bir ise yaramaz.zeka farkını çalışmada sonuca giderken gösterir.normal zekaya sahip birisi üç saatlik bir çalışmayla bir konuya hakimken üstün zekalı birisi bir saatte aynı seviyeye gelir.
    einstein hayatta iken kendisine hayran fizikçiklerden oluşan bir topluluk kendisi gibi olmak için neler yapmaları gerektiğini sorar. Einstein in cevabı manidardir. Ben günde sekiz saat çalışıyorum.temel fizik bilgisine sahip azimli her fizikçi yeni şeyler bulabilir der.
    Forumda yaş ortalamasının düşük olduğunu tahmin ettiğim için şunu söylemeden edemeyeceğim.lise yıllarında bu tür düşünceler herkeste vardır.çünkü hayata bakışın değişmesiyle derslere yeterli ilgi gösterilemez artık.ve kişiler kendisini sorgulamaya başlar. Inanın yeteri miktarda çalışınca herşey hallolur...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.