Şimdi Ara

Cruze Kore Malı Değilmiş!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
14.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'ye gelenlerin hepsi KORE malıdır. Kalıbımı basarım. İyi ki de öyledir!

Europe: 1.6 and 1.8 litre petrol and 2.0 litre diesel engines are currently offered in the European-specification Cruzes. Exports from the South Korean factory began on February 24, 2009

% 100 GÜNEY KORE (REPUBLIC OF KOREA) MALIDIR ama CHEVROLET Amerika Birleşik Devletlerinde ortaya çıkan bir markadır, daha sonra GENERAL MOTORS tarafından satın alınmıştır.

CHEVROLET CRUZE aynen bu şekilde AVUSTRALYA'da HOLDEN CRUZE olarak üretilmekte ve ASTRA J platformunda dayanmaktadır.

Manufacturer General Motors
    Also called Daewoo Lacetti Premiere (South Korea) Holden Cruze (JG)
    Production 2008–present

Assembly

- Bupyeong-gu, Incheon, South Korea
    - Elizabeth, South Australia, Australia (from 2010)
    - Halol, India
    - Lordstown, Ohio, United States (from 2010)
    - Shenyang, China
    - Saint Petersburg, Russia
    - Rayong, Thailand (from 2010)

Predecessor Chevrolet Cobalt, Daewoo Lacetti
    Class Compact car
    Body style(s) 4-door sedan
    Layout Front-engine, front-wheel drive
    Platform GM Delta II platform
    Wheelbase 2,685 mm (105.7 in)
    Length 4,597 mm (181.0 in)
    Width 1,788 mm (70.4 in)
    Height 1,477 mm (58.1 in)
    Related Opel Astra (J)
  • Güney Kore malı kalitesiz değildir..

Çinde yapılan ürünler kalitesiz değildir.. kalitesiz üretim yaptırırsanız kalitesiz olur.. Çinin kendi yaptıkları kalitesiz olabilir.. Pioneer üretimini çinde yaptırıyor diye kalitesizmi..

ayrıca Kore malını kötüleyen bilgisiz cahillere sormak lazım kullandıkları arabalar nerede üretiliyor.. Türkiyede üretim yapan bi çok firma var.. türk malı kalitesiz olur diyede söylenir o tipler.. ama kendileri kullanınca Alman malı olur Fransız malı olur..

Cruze gelince söylermisiniz kaç arabada onun özellikleri var.. olanlar ne kadara satıyor.. ancak bol keseden kötüleme işlemine başlıyorsunuz..
  • slm dostlar ben anntalyada yasıyorum halam hatayda opel chevrolet satıs bayısınde mudur. aracın kore malı oldugu amerıkan olmadıgını soyleyen cok oldu cruze ıcın hatta ben bıle sogumustum ama sonradan ogrendım kı aracın parçaları amerıkadan avrupadakı opel fabrıkalarına gelıyor ve parcalar alman markası olan opel tarafından bırlestırılıyor...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Tamamda niye kızıyonki
  • kore malı olsa ne olacak ki hyundai, kia, Ssangyoung, daewoo, samsung vs. hep kore malı...
  • mıllet ıste alınmaz dandıktır o fln yapıyodu ama degılmıs ztn adam nasıl ısım hakkı alıpta kafasına gore uretım yapcak
  • daha iyiya işte ne güzel alman yapımı olması.
  • İyi de aga Kore mallarının dandik olduğunu kim söyledi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 6 Aralık 2009; 0:18:01 >
  • kore malı olsaydı dandik mi olacaktı?
    http://www.gmdaewoo.co.kr/kor/index.jsp
    bu araba kore de lacetti diye satılıyor...
  • Sanırım halanız yanlış biliyor.
    Avrupa'da ki Cruze'ler Güney Kore'den geliyor.

Africa: The Chevrolet Cruze was launched in the Egyptian market during mid-2009.[29] South African sales of the Cruze commenced in September 2009.[30]

Asia: The Chevrolet Cruze was launched in the Chinese market on April 18, 2009.[31] During July 2009, the Cruze became available in Malaysia with the 1.6 and a 1.8 litre engines.[32] Manufactured at GM India's Halol factory,[33] the Chevrolet Cruze was released in India on 12 October 2009.[34] It is offered only two versions: LT and LTZ in diesel form only (VCDi).[35][36] The Chevrolet Cruze is set to replace the Chevrolet Optra in Pakistan from January 2010.[citation needed]

Europe: 1.6 and 1.8 litre petrol and 2.0 litre diesel engines are currently offered in the European-specification Cruzes. Exports from the South Korean factory began on February 24, 2009.[37]

North America: Mexico became the first North American country to receive the car, going on sale as a 2010 model in late 2009. Imported from South Korea, the Cruze in Mexico replaces both the Astra (last sold in 2008) and Optra as the compact offering there.[38][39] The U.S. version of the Chevrolet Cruze is scheduled to enter production in the third quarter of 2010 as a 2011 model, replacing the Chevrolet Cobalt.[40] It will be offered in LS, LT, and LTZ trim lines; both the 1.8 litre and the turbocharged 1.4 litre engines will be offered, coupled with either a six-speed manual or automatic transmission.[41] The Cobalt's badge engineered twin, the Pontiac G5, will not be replaced by a Cruze-based equivalent, due the Pontiac brand being phased out by 2010.[42] The Cruze will be built on the production lines currently used to build the Cobalt and Pontiac G5 in Lordstown, Ohio.[43] The turbocharged 1.4 liter version will be the first flexible-fuel vehicle GM offers in the North American market, and will be capable of running E85 ethanol with a predicted fuel economy figure in excess of 30 mpg-US (8 L/100 km; 36 mpg-imp).[44]

http://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Cruze
  • selam
    kore malını çin malı ile karıştırmamak lazım
    ben de hayıflanıyorum kore malı bir hyundai alamadım diye
    monitör yada lcd arasanız karşınıza en ii samsung çıkar
    sony lcd lerin bile kasasını kore yapıyor
    cruz ii araba ama ben şahsen opelin 2. kalitesi anlamına gelen bir araca o parayı vermem
    2. kalite derken bizim halkımız arasındadır yoksa bence de ii arabadır ama anlatamazsın
    opelin hali bile şimdi ortada alırım vw bakarım rahatıma çevremde rahat eder benim kafamda rahat eder
  • Ne yap et Kore malından uzak dur arkadaş...Resmen araçları çöp;Kia,Hyundai...At gitsin.
  • KORE MALINI KAPIMA KOYMADIM KOYMAM
  • nedir bu kore malından korku? köpek eti yedikleri için mi bu kadar korkuyorsunuz adamların malından???

kore malı düşsün kafanıza emi..
  • Bur forumda herkes birşey bilmeden sallıyor.Daha doğrusu söylediklerinin bir kaynağı bir bilimsel dayanağı yok.Herkesin teknik direktör olması gibi.Samsung,Hyundai vb... bir sürü kaliteli ürün çıkaran firma da Koreli ama haberleri bile yoktur daha çoğunun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

nedir bu kore malından korku? köpek eti yedikleri için mi bu kadar korkuyorsunuz adamların malından???

kore malı düşsün kafanıza emi..

kopek etimi boggg.gif kus.gif

kore malindan korku kore nin gecmisidir. Yani bir bir japonlar kadar yada avrupalilar kadar koklu degiller. Bu yuzden insanlarin guvenememesi normal geliyor bana. Birde ust duzey yada idol olabilecek araclari yok denecek kadar az bunlarda imaj acisindan cok onemli bence.

bugun sokakta 20-30 yasinda renault gorebiliyorsunuz mesela, bir cok kisi icin bir zamanlarin hayali olmus Renault 21, Safrane, Laguna 1 var. Bir donem genclerinin R5, R11 Flash hayalleri var Clio Williams var. Yani marka arik zihinlerde bir yer etmis insanlarin bir guveni bir sempatisi var

peugeout mesele bir zamanlarin efsane 106 gti lari 205 ler 406 lar var 206 diye bir model varki bu kadar sevilen bir arac cok azdir heralde, her gencin bir peugeout hayali yolmustur zamaninda, Yine yillardir TR de D segment araclar satmasida bir guven olustuyor.

Alman araclarini zaten cogu kisi icin ayri bir yerde, Bunda Mercedes ve BMW gibi iki tane hadi AUDI yide katalim 3 tane cok iyi luks markanin varligi, Tum alman araclarinin en az d segmen modellerinin oldugu, yillardir hemen hemen tum markalarinin TR pazarinda olmasi,tasarim anlayislarinin bize hos gelmesi onemli bence.

kore ye bakiyorsun 10 sene evvel hangi kore arabasina para verirdiniz? Yani markanin gecmisten yeterli referansi yok, Turkiye de ust duzey araclari cok cok kisitli genesis cok yeni bir model peki gecmisi? Gencligin hayran oldugu idol bir araci varmi? benim bildigim yok, Herkesin ulasmak istedigi hayalini kurdugu param olsada alsam dedigi bir modeli varmi benim bildigim yok,herhangi bir motorsporunda adlarini gordunumuzmu ben gormedim. Daewoo zaten apayri bir mesele , Chevrolet markasina gelsen bundan once neredeydi yani iki tane afedersin dandik arabayla gelir yillarca durursan bugun s klas seviyesinde araba getirsen daewoo ya para vermem der millet.Tamam Kore cok iyi yerlerde geldi cok iyi mallar uretiyor ama Imajda 2 gunde duzelmiyor maalesef. Korelinin imaj konusunda zamana ihtiyaci var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenGiDeR -- 6 Aralık 2009; 10:44:00 >
  • aslında aynını bız kendı ıcımızde yapıyoruz fıat nasıl araba olarak gelmıyosa bıze kore malınada aynı gozle bakıyorlar?
  • Bu araba Kore malı diye kesinlikle yadırgamıyorum. Ancak isminin Chevrolet olması, Chevrolet markasının bana 57 Belair'i, 64 Impala'yı, 67 Impala'yı, Blazer'ları, Corvette'leri hatırlatması ve Chevrolet denince aklıma bu saydığım modellerin gelmesinden dolayı ben bu CRUZE'ye maalesef Chevrolt olarak değil DAEWOO olarak görüyorum. Keşke ismi hiç CHEVROLET değil de DAEWOO olarak devam etseydi.
  • Konu Kore malina kaymis. Neden boyle bir on yargi var bende anlayamadim. Gittim evime Samsung LCD aldim valla Sony den guzel gosteriyor. Evde LG monitor kullaniyorum cok memnunum. Samsung Netbook aldim. Yani adamlar Ar Ge para yatirip kendilerini gelistiriyor on yargii olmak iyi bir sey degil. Onemli olan rakamlara sonuclara bakmaktir. Dogrudur 10 sene once kotu mal uretmistir ama bu simdi iyi uretecek anlamina gelmez ya da tam tersi. Bugun Los Angeles Auto Showunda Hyundai Equus diye bir model vardi, Genesisten de ust bir model. S Serisi 7 serisine rakip bir araba. Ben icini S serisinden daha cok begendim. Ayrica Genesis Coupe diye bir modeli var bence cok hos olmus ve oldukta rekabetci bir fiyata sahip. AYrica yeni Sorento gordum eskisini hic begenmesem de yenisi gercekten guzel olmus. Adamlar gelistiriyorlar modellerini. Bence eskiye degil simdiye bakmak en matiklisi.

Ayrica kisisel fikrim ic ve dis tasarim konusundan Japonlara gore cok daha hizli gelistiler ve daha cok yaklastilar Avrupa araclara. Fiyatlar yukselmezse bir daha ki aracim Hyundai olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

quote:

Orijinalden alıntı: kaptan69

KORE MALINI KAPIMA KOYMADIM KOYMAM

Sevgili kaptan , Kore dünya gemi inşa pazarında ne durumda?

veya beğenmediğiniz hyundai hangi sanayi dallarında faaliyet gösteriyor ve ne durumda?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.