Şimdi Ara

corolla 1.33 alınır mı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
3
Favori
154.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anladığım kadarıyla imzamdaki araçla aynı yakıyor. Performansı daha düşük. Fiyatı da tabii.
    Zaten performans isteyen 1,33 VVT_İ almaz.
    Benim asıl merak ettiğim ikinci el piyasası nasıl olacak. Megan'da da 1,4 var , piyasada pek değer görmüyor gibi. İnşallah 2-3 yıl sonra değer kaybı çok fazla olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 18NoVeMBeR

quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Peki hafif hafif gaz verirken 2 de falan genelde gaz pedalının altına bir şey mi takıldı diye tedirgin olmanıza neden olan bir sürtünmemsi bir şey oluyor mu?Gaza basıyorum ayağımın altında sanki bir şey sürtünüyor???

kardes bendede oluyor o ses galiba gaza cok yuklenmekten :D bu arada arabayi daha bugun aldım 55 km de ;) simdilik cok konforlu geldi

Şimdilik değil hep konforlu gelecek..

Ha nesi yok?Yağmur yağınca silecekler kendi çalışmayacak nesi yok?farlar hava kararınca otomatik yanmayacak,başka? cruise kontrolü yok,8 değil 4 hava yastığı var...basmalı değil çevirmeli klima...fazlasıyla yeterli...Sarfiyatı 2. plana atarsanız performansı da fena değil...(yerlerde sürünmüyor açıkçası...)

• quote:

quote:

quote:

Peki hafif hafif gaz verirken 2 de falan genelde gaz pedalının altına bir şey mi takıldı diye tedirgin olmanıza neden olan bir sürtünmemsi bir şey oluyor mu?Gaza basıyorum ayağımın altında sanki bir şey sürtünüyor???

kardes bendede oluyor o ses galiba gaza cok yuklenmekten :D bu arada arabayi daha bugun aldım 55 km de ;) simdilik cok konforlu geldi

Şimdilik değil hep konforlu gelecek..

Ha nesi yok?Yağmur yağınca silecekler kendi çalışmayacak nesi yok?farlar hava kararınca otomatik yanmayacak,başka? cruise kontrolü yok,8 değil 4 hava yastığı var...basmalı değil çevirmeli klima...fazlasıyla yeterli...Sarfiyatı 2. plana atarsanız performansı da fena değil...(yerlerde sürünmüyor açıkçası...)

ya birsey soracagim cok da agresif kullanmiyorum ama karısık 8lt yakıyorum normal mi acaba ? biraz kafami bozdu acikcasi 450 km de bu arada

• Benim 2500 km de 8.7 şehir içi....daha azını görmedim henüz..
  • Selam arkadaşlar;

Bizim araba henüz 150 km 9,6 yakıyo ama her geçen gün düşüyor. Bugün yol bilgisayarlarınısıfırlayıp tekrar ölçeceğim. Performans beklemeyenler için biçilmiş kaftan.Konfor,donanım çok çok yeterli. Sessizliğide cabası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: okreg

Merhaba,
    Bende ciddi şekilde almayı düşünüyorum bu arabayı. Kredi başvurumu yaptım kaporamı bıraktım. Araç Çarşamba günü gelecek ve tabiki vazgeçme opsiyonum var ama büyük ihtimalle alacağım

1255 kg
    101 beygir
    1329 cc motor
    Tork: 132 / 3800
    Güç : 101 / 6000
    max hız: 180

Şehir içi : 7,3 lt

Siz ne dersiniz??

Fiyat: 33.500 TL

Bende bu aracın 2011 modelini almayı düşünüyorum Ancak dizel bir opel astra 2. el mi yoksa bu araç mı karar veremedim (Bayide fiyatı 35 civarında)
    sanırım bu arabayı kullanıyorsunuz 2 senedir bir kullanıcı olarak bana yardım edeseniz cok sevinirim yakıt tüketimi ve konfor açısından
    yardımlarınız için teşekkürler

• Sıfır alma imkanı varken ikinci el ile uğraşılmaz bence...Dizel astra ya gelince ne kadar yol yaptığınıza bağlı...sık şehir dışı ve uzun yollar gidecekseniz muhakkak dizel derim..Fakat ara sıra şehirler arası genelde şehir içi derseniz dizelin avantajı azalır...bu arada neredeyse benzin fiyatına yaklaştı..Yakında tüpü de 3-3.5 liralarda görmezsek iyidir..Bizim araca gelirsek 1.3 ekonomik olur diye düşünürseniz size yarı agresif yarı sakin şehir içi ortalamam 9 litre derim..7 leri falan görmek için sanırım boş yolda arkanızdan gelen giden olmadan çok yavaş bir kalkış usul usul yol almak gerekir...belki bir ihtimal 7 li bir rakam görülebilir..Gel gelelim toyota olsun arkama bakmayayım mantığındaysanız zaten en alınası toyotadır sanırım...Tam bir aile arabası basarsan gider de benzini de yakar..
    Alıpta memnun değilim diyen görmedim...alan araştırıp deneyip beğenip alıyor genelde...rakamlar da ortada sarfiyat olarak...Sadece gidip denemek kalıyor size..gidip deneyin...bakın hantalmı değilmi korkmadan basın gaza yokuş yukarı yapıştırın...beğenirseniz alın derim ben..Sonuçta ben beğenirim başkası beğenmez...

Son olarak kullanmayan denemeden sallayan arkadaşların forumlarda 1.3 araba çekmez falan filanına çok inanmıştım.ön yargılı gittim..denedim ve daha ne olsun diyerek hemen aldım...

Yanlız o jantlarla kapaklarla almayın Ben daha en başta aleminyum jant ile aldım..

Bir de 31 lere 1.6 cruze full donanım seçeneği var ki akıl çelebilir ama ikisinin arasında ben gene toyota derdim.

• Sıfır Astra Clasic III 'leri de yaklaşık 1,33 Corolla fiyatına alabilirsiniz.
    O tercihi de düşünün. Astra'da kötü bir araba değil. Sonuçta sizin alacağınız Corolla Baz (en düşük) Donanım Seviyesinde, benzinli ve 1,33.
    Astra boya ve kaparto konusunda Corolla'dan iyidir. Bizimkiler hemen çiziliyor mesala. Tırnakla bile.
    Yorumlardan anladığım kadarı ile pek de az yakmıyor. Şu anda ikinci el araç fiyatları uçmuş.
    1-2 yaşında düşük km, orjinal araçlara, adamlar neredeyse 0 fiyatı istiyor.
  • ASTRA CLASİC III HB III 1.3 CDTi Dizel - 90 HP HB Essentia (Konfor paketli) _ 38.554 TL
    Corolla 1.33 Comfort 36,100 TL.
    Arada 2 bin TL fark var. Opel'de daha fazla pazarlık şansınız vardır. Donanım farkı da önemli ölçüde var.
    Corolla'da seneye eski kasa olacak. 2012'de yeni kasa çıkacağı düşünülüyor. Yakıt farkı çok fazla. Performans Astra'da daha iyidir. Tork'tan dolayı. Bakım Astara da 15.000 de bir Corolla'da 10.000'de bir. Eğer bagaj ihtiyacınız çok değilse ASTRA derim ben. Parası, yakıt, performans ve donanımdan dolayı.
    ASTRA CLASİC III _ Essentia (Konfor paketli) Özellikleri:
    ■ABS (Kızaklamayı önleyici fren sistemi)
    ■Elektronik fren gücü dağılımı (EBD)
    ■Fren destek sistemi (BA)
    ■Virajda fren kontrolü (CBC)
    ■Sürücü ve yolcu tam boy hava yastıkları
    ■Yan hava yastıkları
    ■Aktif gergili ön emniyet kemerleri
    ■Kapı içi çelik koruma barları
    ■Katlanabilir pedal sistemi
    ■Arka koltuklarda çocuk koltuğu hazırlığı (ISOFIX)
    ■Elektronik şifreli devre kesici (Immobilizer)
    ■4 yönlü ayarlanabilir sürücü ve yolcu koltuğu
    ■Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
    Elektrikli ön ve arka camlar
    ■Elektrik kumandalı - ısıtmalı yan aynalar
    ■Klima
    ■CD 30 radyo/CD çalar - 6 Baz Hoparlör
    ■Dijital bilgi ekranı (tarih, saat, dış sıcaklık ve radyo bilgileri) (hoş duruyor)
    ■Yol bilgisayarı
    ■Gövde rengi kapı kolları
    ■Gövde rengi yan aynalar
    ■Gövde rengi tamponlar
    ■16 inç yapısal jantlar
    ■Sis farları
    Ek olarak konfor paketinde şunlar var:
    ■6 yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu
    Bel desteği ayarlı sürücü koltuğu
    ■Kol dayama desteği
    ■Deri kaplı direksiyon
    ■Direksiyondan kumanda sistemi
    Klima - elektronik iklim kontrollü (Önemli.)
    ■CD 30 radyo/CD/MP3 çalar - 7 Baz Hoparlör
    ■Grafik bilgi ekranı
    ■Hız sabitleyici (Cruise Control)(Önemli.)
    ■Yağmur sensörü
    ■Park sensörü
    ■Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası
    ■Işığa duyarlı otomatik yanan farlar

■Işıklı makyaj aynası
    ■16 inç hafif alaşımlı alüminyum jantlar (Önemli.)
    ■Aux girişi (Harici müzik cihazı bağlayabilme)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky_lark -- 19 Ocak 2011; 11:41:59 >

• Şu aralar yeni araba arayışı içindeyiz. Kullandığımız araç 2007 toyota corolla 1.6 comfort. Araç çok yakıyor gibi. Belki gün içinde kısa mesafelere gittiğimiz için sabah 6 öğlen 12 akşam 6km yol yapıyoruz 1 günde. Yani günde 24km. E bazende geziyoruz. Haftada rahat 250km yol yapıyoruz. Ayda 1500kmye çıkar rahat belki 2000. Sizce bu aracı düşünmeli miyiz? Arabada 5kişi olacak genelde performansı nasl olur? Yoksa bu fiyata 2.el dzel mi düşünmeliyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mz~

Şu aralar yeni araba arayışı içindeyiz. Kullandığımız araç 2007 toyota corolla 1.6 comfort. Araç çok yakıyor gibi. Belki gün içinde kısa mesafelere gittiğimiz için sabah 6 öğlen 12 akşam 6km yol yapıyoruz 1 günde. Yani günde 24km. E bazende geziyoruz. Haftada rahat 250km yol yapıyoruz. Ayda 1500kmye çıkar rahat belki 2000. Sizce bu aracı düşünmeli miyiz? Arabada 5kişi olacak genelde performansı nasl olur? Yoksa bu fiyata 2.el dzel mi düşünmeliyiz?

Benim görüşüm yukarıdaki Astra Clasic III dizel Hb. olur. Artıları çok. En başta yakıt.
    Benim bir prensibim var. Aynı değerlerdeki araç için araba değiştirilmez. Aracınızde sıkıntı yoksa. Şöyle belirttiğiniz aracı satıp bunu almak çok da içime sinmiyor.
    Ama hiç arabası olmayan , yeni araç alacak biri'ne tavsiyem benzinli 1,33 corolla-auris alana kadar dizl astra clasic 3 olur.
    İkinci el her zaman iyidir , ama şu anda bulmak mesele. İyi araç bulursanız fiyat uçuk oluyor. Şu dönemde.
    Ama yine de denk gelirse ikinci el birinci tercihiniz olsun derim.

• quote:

Şu aralar yeni araba arayışı içindeyiz. Kullandığımız araç 2007 toyota corolla 1.6 comfort. Araç çok yakıyor gibi. Belki gün içinde kısa mesafelere gittiğimiz için sabah 6 öğlen 12 akşam 6km yol yapıyoruz 1 günde. Yani günde 24km. E bazende geziyoruz. Haftada rahat 250km yol yapıyoruz. Ayda 1500kmye çıkar rahat belki 2000. Sizce bu aracı düşünmeli miyiz? Arabada 5kişi olacak genelde performansı nasl olur? Yoksa bu fiyata 2.el dzel mi düşünmeliyiz?

dostum astra fln bos hic durma 1.33 corolla al derim ben sana cekmez diyenlerede itina ile cektirilir ben muglada oturuyorum bilen bilir cok virajli ve yokuslu yollar valla daha bana fark atanı gormedim gecen 1.3 dizel astrayida aglattım resmen 225 gordum en son astra arkamdan kayboldu ,adam basmamıstır diyenler olabilir astrada arkadasımdaydı.tek sorun 4000-5000 devir arası kullanırsın olur biter rahat ol git hemen al derim ;)

• ayrıca arabam 10.000 km oldu yolbilgisayarı ort. 7.8 gosteriyor sehir ici artı duzyol ort 130-140 km/saat
  • quote:

quote:

dostum astra fln bos hic durma 1.33 corolla al derim ben sana cekmez diyenlerede itina ile cektirilir ben muglada oturuyorum bilen bilir cok virajli ve yokuslu yollar valla daha bana fark atanı gormedim gecen 1.3 dizel astrayida aglattım resmen 225 gordum en son astra arkamdan kayboldu ,adam basmamıstır diyenler olabilir astrada arkadasımdaydı.tek sorun 4000-5000 devir arası kullanırsın olur biter rahat ol git hemen al derim ;)

Arkadaşım teorik ve pratik olarak senin Astra'yı geçmen imkansız. Çünkü arada ciddi oranda tork farkı var. Beygir farkı ise az.
    Ayrıca 225 ben 1,6 124 beygir ile göremedim. Sen 1,33 ile görmüşün helal olsun diyelim. Düz yolda ama. Yokuş aşağı felan değil.

Corolla'ya körü küörüne bağlanmak iyi değildir. Benim tercihim Astra HB Dizel olurdu o paraya.
    Şu an için Toyota Corolla'nın hiç bir modeli fiyat olarak bana cazip gelmiyor.

En pahalı Corolla olan Dizel Elegant alayım diyene Yeni Jetta 1,6 TDI Comfotline , En ucuz 1,33 Comfort diyene de Dizel Astra HB derim. Esentia komfort pakatli.
    Aynı paralara daha çok şey alıyorsunuz. Sonuçta 1 yıl sonra bu araç eski kasa olacak.

Toyota satışlarının artmasıyla, fiyatları uçurdu.

• Opel astra 1.3 csti astra classic III

Tork : 2500dd/200 Nm
    Max hız : 2172 km
    0-100 : 13.7 sn
    Boş ağırlık : 1280 kg

Toyota Corolla 1.33

Tork : 3800dd/128 Nm
    Max hız : 180 km
    0-100 : 13.1 sn
    Boş ağırlık : 1255 kg

Bu araba o arabayı ağlatamaz...hele çok yokuşlu dediğinde o arabaya karşı ağlar bile...Bende de var..

Bir de göstergeler yalancı değildir ama yüksek hızlara çıkıldıkça sapmaları fazlalaşır..Yani hile hurda yapıyor sanmayın firmaları..net hızınızı mümkün değil göremezsiniz göstergelerinizde..Ferrari de de dahil,mercedeste de...Net söyleyen yok sapması az olan var..

Bu arabanın düz yolda anasını ağlatıp bağırta bağırta devir saatinin sonuna dayanıp yapabileceği hız 180 dir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 23 Ocak 2011; 20:35:26 >

• quote:

Opel astra 1.3 csti astra classic III

Tork : 2500dd/200 Nm
    Max hız : 2172 km
    0-100 : 13.7 sn
    Boş ağırlık : 1280 kg

Toyota Corolla 1.33

Tork : 3800dd/128 Nm
    Max hız : 180 km
    0-100 : 13.1 sn
    Boş ağırlık : 1255 kg

Bu araba o arabayı ağlatamaz...hele çok yokuşlu dediğinde o arabaya karşı ağlar bile...Bende de var..

Bir de göstergeler yalancı değildir ama yüksek hızlara çıkıldıkça sapmaları fazlalaşır..Yani hile hurda yapıyor sanmayın firmaları..net hızınızı mümkün değil göremezsiniz göstergelerinizde..Ferrari de de dahil,mercedeste de...Net söyleyen yok sapması az olan var..

Bu arabanın düz yolda anasını ağlatıp bağırta bağırta devir saatinin sonuna dayanıp yapabileceği hız 180 dir...

Anlamadım. Sizin demek istediğiniz Astra 1,3 CDı mı geçer Corolla 1,33 'mü?

Azami hız konusunda fabrika verilerinin üzerine çıkabiliyorsunuz ama bu çok da abartılı rakamlar değildir.
    corolla 1,33'ün en en en son hızı taş çatlasa 195-200 Km olabilir mesela.
    Bununda mantıklı bir izahı vardı ama unuttum. Formda okumuştum sanki.

• "Bu araba"dan kastım konu başlığındaki benimde kullandığım arabadır..o araba ise diğer karşılaştırılan araba..rakamlar ortada ve tork gibi önemli bir kıstas var ki belirleyici rolü oynar..Fabrika verilerinin her zaman altında çıkar test verileri mutlaka..
  • quote:

"Bu araba"dan kastım konu başlığındaki benimde kullandığım arabadır..o araba ise diğer karşılaştırılan araba..rakamlar ortada ve tork gibi önemli bir kıstas var ki belirleyici rolü oynar..Fabrika verilerinin her zaman altında çıkar test verileri mutlaka..

Affedersiniz ama ben yine anlamadım.

Kusuruma bakmayın. Aşağıdaki hangi aracın geçeceğini söylüyorsunuz?
    Ben Astra HB geçer diyorum.Özellikle yokuş alanda ve kısa mesafede. (düz yolda fark edebilir ama) Aynı fikirdemiyiz? Net yazarsanız sevinirim.

Corolla 1,33 (Maksimum güç: 99 ps , Maksimum tork: 128 nm , Maksimum hız: 180 km/sa , Hızlanma (0-100 km/sa): 13,1 sn)
    Astra Classic HB 1.3 CDTi
    ( Maksimum güç: 90 ps, Maksimum tork: 200 Nm, Maksimum hız: 172 km/sa , Hızlanma (0-100 km/sa): 13,7 sn)

Yüksek tork yokuşlarda aracın kesilmesine engel olur. Araçlar arasındaki beygir farkı ise çok fazla değil.

Bu formda Corolla 1,4 d4d (90 beygir 195(yenilerde 205) tork) ile Corlolla 1,6 Dual VVTİ (124 beygir 157' tork) karşılaştırıldı. Aradaki beygir farkı (34 ps) var; ama tork için dizel geçer dediler. (ben katılmadım o kadar beygir ve silindir hacmi farkı var dedim ama) Beygir farkını, azami hızı, hızlanma verilerini hesaba bile katmadılar.
    Kaldıki Astra Classic Hb 1,3 CDTi ile Corolla 1,33 VVTi arasındaki beygir farkı ve diğer verilerin pek de önemi kalmadı. En azından yokuşlu yollarda.

• Bende corolla var..karşılaştırsak astra 1.3 cdti kafa kafaya bile gitmez alır yürür...sollama,bayır,ara hızlanma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 24 Ocak 2011; 21:22:29 >
  • quote:

Bende corolla var..karşılaştırsak astra 1.3 cdti kafa kafaya bile gitmez alır yürür...sollama,bayır,ara hızlanma

Ben buna katımıyorum tork farkını azımsamayın. Astra geçer.
    Ha bu arada benim ikisiyle maddi bir alakam yok. Yani bir çıkarım yok.
    Benim şu andaki aracım imzamdaki memnunum. Ama ben 0 araba alacak olsam 36 bin TL''e de bütçe ayıracak olursam Astra Classic HB 1,3 CDTi alırım. Onu demeye çalıştım. Bunda performans farkı, yakıt farkı , donanım farkı da etkili.
    İkinci elde Astar Dizelin , benzinli 1,33 Corolla'dan daha iyi olacağını düşünüyorum. Tartışmak için değil.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.