Şimdi Ara

Windows 7 Dns Çözümleme hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
25.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 15 gündür kafayı yiyecem Dns hatası verip duruyor.
    İnternet bağlantısı yok diyor.Ama modemde internet ışığı yanıyor ve başka bilgisayar aynı modemde bağlanabiliyor.
    Çözümü nedir nasıl hallederiz?
    İp ve dns ayarları otomatikte

• Güvenlik duvarını aktif ise pasif yapıp tekrar deneyebilirmisiniz (makineyi yeniden başlatmak gerekebilir belki).
  • Güvenlik duvarı pasif ama yine aynı sorun devam ediyor. Denemediğim yol kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: R`meRt

Güvenlik duvarı pasif ama yine aynı sorun devam ediyor. Denemediğim yol kalmadı

sende hiç bir şekildemi bağlanmıyor , yoksa arada bir yarım saat kadarmı bağlanmıyor. benimde bağlantı modem ışıklarına rağmen kesiliyor ama ben win7 den şüphelenmemiştim
  • 1. Elle dns vermeyi denedinizmi?
    Eğer denemediyseniz ilk olarak 195.175.39.39 ve 195.175.39.40'ı deneyin. Eğer başarılı olursanız 208.67.220.220 ve 208.67.222.222 yi kullanmayı deneyin.
    2. İp adresini şu şekilde vermeyi deneyin.

Windows 7 Dns Çözümleme hatası

192.168.1.1 -- yerine modeminizin admin paneline girerken kullanmış olduğunuz ip adresini yazın. (örn. 10.0.0.1)
    192.168.1.5 -- buradaki 5 rakamı yerine ise (büyük bir rakam olmamasına dikkat ederek) herhangi bir rakam verin.(örn. 10.0.0.4)
  • windows'un kronik sorunları arasına girmeye aday bence bu sorun. her bilgisayarda olmuyor belkide ethernet bağdaştırıcısından kaynaklanıyor.
    benim chipset nforce4 ethernet'de onboard. vistada sık sık dns çözümleyememe hatası ile karşılaşırdım. fakat sorunun dns ile ilgili olmadığına eminim. aydaki xp kullanan bilgisayar rahatça bağlanırken vistalı bilgisayarım bağlanamıyordu. hatta 4 adet dns adresi girmeme rağmen kopmalar oluyordu.

windows 7 de artık bunlarla karşılaşmıyorum. vistadayken çözümünü bulamamıştım.
  • Taa 2009 yılında açtığım konu..

Sorun aynı ama :) Başka bir bilgisayar kullanıyorum yine aynı sorun bir türlü dns çözümleyemiyor. Torrent filan çalışıyor ama siteleri açmıyor.

Elle dns verdim çözüm olmadı.
  • Modem arayüzünden bi kontrol edip NAT aktif değilse aktifleştirin.
  • Yıl 2012, bende aynı hatayı fazlasıyla alıyorum. Yanımda ki bilgisayar sorunsuz bi şekilde wireless bağlantısı yaparken aynı ağ'a ben bağlanıyorum fakat sitelere giremiyorum, dns sorunu gösteriyor.
  • Aynı sorun, 2-3 aydır bende de mevcut. Modemin tüm ışıkları yanıyor ama. Sağ altta, ağ bağlantısı işaretinin önünde ünlem işareti var. Internet tarayıcımdan, kullanıcı adı ve şifremi girince düzeliyordu, bugün o da fayda etmedi. Kendi kendine düzeldi bugün yarım saat içinde... Ama kullanıcı adı ile şifreyi girince düzeliyordu da, ne alaka? Bir mantık bulamadım.
  • yıl 2013 ben de aynı htayı alıyorum
    dns kullandırtmıyor bu lanet olası bilgisayar
    hata kodu
    C:\Windows\diagnostics\system\networking
    0x800700C1
  • Aynı hata 5 gündür delireceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıymalı Makarna

Aynı hata 5 gündür delireceğim

cozum icin pm atin mobil yazamam
  • aynı sorun bendede var arkadaşlar dns hatası formatmı atsam deli etti.
  • Merhabalar,
    Çözüm olur mu bilemem ama bu DNS ayarlarını girerek belki çözersiniz: 8.8.8.8 - 8.8.4.4 (Google a aittir.)
    Ya da Wireless driver larınız ile ilgili bir sorun olmuştur. Aygıt yöneticisinden Wireless bağlaştırıcınızı silin daha sonra tekrar yükleyin Notebook ya da Anakart modelinize göre. Bir yerden indirin atın.
  • dns leri elle girmekte bir işe yaramıyor, masaüstü pc de , laptopta, cep telefonunda da siteleri açmıyor. zaman zaman kendiliğinden düzeliyor modem arızalı olabilir mi acaba..
  • Arakdaşlar aynı sorun baş gösterdi bende de yeni konu açmadım, her gün wirelesse bağlanan bilgiysayar, bugün hiç bi ağı görmüyor,sadece kablo ile bağlanıyor. Sorun gidere tıkladım:

Paket Kimliği: Bilinmiyor

Yol: C: Windows diagnostics system networking

Hata kodu: 0x8007006BA

Kaynak: Alt yapı

Kullanıcı : Acer

Bağlam: Kısıtlanmış

Sorunu nasıl hallederim. ?
  • dns otomatik yaptığımda bağlantı kopmuyor.ama herhangi bir dns ayarı yaptığımda kısa aralıklarla internet erişimi yok diyor.bütün ışıklar yandığı halde.fişi tekrar çekip taktıktan sonra bağlanıyor .ama sürekli belli aralıklarla kopmaya devam ediyor bağlantı.

sorun ve çözüm nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender ahmet -- 6 Kasım 2015; 22:08:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.