- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
KISA DONEM VE YEDEK SUBAY SINAVI HAKKINDA HERSEY
Bu konudaki kullanıcılar:
 
45
Cevap
58890
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


141 Mesaj
30 Kasım 2009; 20:37:29 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

***Sınav Yerine Ne Zaman Gitmeli ?***

İnternet adresindeki ASAL sayfasına göre sabah saat 08:00 dan önce gitmenin hiç gereği yoktur ve sabah saat 08:00 da sınav merkezinde bulunduğunuz zaman bütün işlemlerinizi aynı gün içerisinde tamamlayabilmekte olduğunuz için aynı gün içinde evinize de geri dönebilirsiniz.

Bu ibare hem doğru hem de yanlıştır.
Doğrudur: Çünkü Sınav Merkezine en son giren siz olsanız bile işleminiz o gün tamamlanmaktadır (tabii son giren grup içerisinde olmalısınız)
Yanlıştır : Çünküsü uzun aşağıdaki satırları okumaya devam edin.
Benim yaşadığım örnekte dış tellere bir deste boş beyaz kağıt asılmıştı ve sabah saat 06:00 sularında orada olmam bile 200-250 kişiden sonra gelmeme neden olmuş idi.

Özel arabası olanlar dışarıda arabalarını park etmiş beklemedeydiler. Kapıların açılması saat 08:00 gibi oldu. Acıdır ki, arada kaynama yapanlar muhakkak oluyor.

***Sınav Merkezine Girdikten Sonra ?***

Kapılar açıldıktan sonra, ya bir asker yada oradakilerden biri sıra ile isimleri okuyor, içerde arama yapılıyor ve eğer cep telefonu vs. varsa üzerine bir etiket koyup sizede o etiketin numarasını yazıp veriyorlar çıkışta almanız için.

Eğer cep telefonunuz yok ise yada içeri girmeden önce bir yakınınıza verdiyseniz en az 50 kişi geçiyorsunuz. Zarflarınızın üzerine içeri giriş numaranız yazılıyor. Dışarıda listedeki sıranız farklı olsa bile eğer cep telefonunuzun olmaması sayesinde zarfın üzerine yazılan numara farklı olabilir. Zarfınızın üzerine yazılan bu numara ile otobüslere çağrılacaksınız. Aynı zamanda size bir de kumanya fişi veriliyor. Kumanya fişi, o gün sizin için özel olarak hazırlanmış bir yemek fişidir. Eğer ilk grupta gidip gelirseniz saat 12 civarında kumanyayı sıcak sıcak yiyebilirsiniz. Benim yediğim kumanyada, Köfte Ekmek + Ayran + Elma + Çikolatalı Gofret bulunmaktaydı. Bir başka ilde giren arkadaşımınkinde ise Biber Dolma + Ayran + Çokella vs. var idi.
Muhtemeldir ki, sizleri nizamiyeden askeri otobüslerle askeriyenin daha yukarılarında eğitim salonlarına taşıyacaklardır.
Bu taşıma işlemi sırasında görevli, falanca numaradan filanca numaraya kadar olanlar binsin, şeklinde bağıracaktır. Ama aslında - genelde - burda araya bir yere sıvışsanız da kimse fark etmeyecektir. Kaldı ki, farkedilirseniz yanlış anladığınızı söyleyip salağa yatabilirsiniz. (not: Ben böyle bir şey yapmadım fakat yapanlar vardı)


***Sınav Öncesi Doldurulacak Belgeler?***

Sınav öncesinde, size 2 adet belgeden üçer adet doldurtulacak ve Askerlik Şubesinde size verilen zarfın içerisindeki belgeler son bir kez kontrol edilecektir.
Size doldurtulacak belgeler İzin Belgesi ve Tebellüğ Belgesidir.Bu belgelerle birlikte size yeni bir zarf verilecektir. Zarfın üzerinde size belirtilen alanları doldurmayı unutmayınız. Bu belgeleri ve zarfları sadece ve sadece SİYAH yada MAVİ Tükenmez Kalem ile doldurmalısınız.Eğer yanınızda yok ise orda size sorumlular tarafından tedarik edilecektir.
Önce İzin Belgesinin içeriğinden bahsedelim; İzin belgesi sizin sınavdan çıktıktan sonra sivil hayatta artık resmen bir asker olduğunuzu ve sadece askerden sınav sonucu size belirtilen birliğe teslim oluncaya kadar izinli olduğunuzu belirten belgedir. Bu belgenin size verilen nüshasını yanınızdan hiç bir zaman ayırmayınız.
Bu izin belgesinde ayrılmış olan alanlar;
Adayın Adı Soyadı : Bu alanın karşısına tam ve açık olarak isminiz ve soyisminizi yazınız. Eğer iki isimli iseniz iki isminizi de yazınız.
Aday Numarası : Bu alanı boş bırakınız. Hiç bir şey yazmayın. Aday Numarası size daha sonra sınavın başlangıcından hemen önce verilecektir.
Baba Adı : Bu alana Babanızın Adını yazınız. Eğer Babanızın iki ismi varsa iki isminide açık olarak yazınız.
Memleketi : Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili yazınız.
Doğumu : Doğum tarihinizi Gün-Ay-Yıl olacak şekilde yazınız.
Sevk Edildiği As. Şubesi : Sevk işlemlerinizi yaptırdığınız, yani sınav merkezine getirdiğiniz zarfı veren Askerlik şubesini yazınız. Sadece ve sadece ismi mesela Osmangazi.
İzinde Bulunacağı Adres ve Telefon Numarası : Eğer sınavdan sonraki bulunacağınız yerin yani evinizin adresini ve telefon numarasını yazınız.Bunlara ek olarak Cep Telefonu numaranızı da yazınız.
Tebliğ/Tebellüğ belgesi, sizin Sınava girdiğiniz tarihten sonra en son belirtilen tarihin mesai saati bitiminden önce birliğinize teslim olma sözü verdiğiniz gösteren belgedir
Bu belgenin arka yüzünde ise sınavdan sonra bilgi alabileceğiniz telefon numaraları bulunmaktadır. Önyüzünde bulunan alanlar ise ;
Aday No : Bu alanı yine boş bırakınız bu alanı da yine İzin belgesindeki aynı alanla birlikte sınavdan önce dolduracaksınız.
Adı : Bu kısıma sadece Adınızı yazınız. Eğer iki isminiz var ise sadece İLK isminizi yazınız.
Diğer Adı : Eğer iki isminiz var ise ikinci isminizi bu alana yazınız, tek isminiz varsa bu alanı boş bırakınız.
Soyadı : Soyisminizi bu alana yazınız.
Baba Adı : Babanızın ismini yazınız eğer babanızın iki ismi var ise sadece babanızın ilk ismini yazınız.
Baba Diğer Adı : Eğer babanızın iki ismi var ise babanızın ikinci ismini bu alana yazınız. Babanızın tek ismi var ise bu alanı boş bırakınız.
T.C. Kimlik No. : Bu bölüme 11 haneli Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı yazınız.Eğer Nüfus cüzdanınızda bulunmuyorsa optik form üzerinde doldurmuş olduğunuz T.C. Kimlik Numarasından hatırlayabilirsiniz.
Askerlik No. : Askerlik şubenizden aldığınız zarfın içerisinden, optik form ile beraber diplomanızın ve diğer evraklarınızın fotokopileriyle birlikte askerlik şubesinde adınıza düzenlenmiş bir kaç beyaz sayfa daha çıkacaktır.Bu bilgisayar çıktılarının üzerinde Sayfanın ortasının sol üst tarafında KIRMIZI renk ile yazılmış numaralar bulunmaktadır. Bu numaraları aynı sıra ve düzen ile Askerlik No. alanına yazınız.
Askerlik Şubesi : Bu bölüme biraz dikkat ediniz.Sevk işlemlerinizin yapıldığı Askerlik Şubesi DEĞİL! Sizin kütüğünüzün bağlı olduğu Askerlik Şubesi sorulmaktadır. Kütüğünüzün bağlı olduğu Askerlik Şubesinin Adını yazınız.
En Altta TEBELLÜĞ EDEN kısmında İmzası ve Adı Soyadı bölümlerini doldurmanız gerekmektedir.
Yukarıda belirtilenlerin haricinde belgelerin üzerinde matbuu olarak ayrılmış bölümlere de sınava girdiğiniz tarihin gün bölümünü doldurmanız gerekmektedir.Bütün bu doldurma işlemlerinde kesinlikle optik form üzerine belgeleri koyup doldurmayınız zira optik form'a zarar verebilirsiniz.Ayrıca Her belgenin SAĞ ALT Görevli Komutanın İsmi ve İmzasının eksik olmamasına dikkat ediniz. Belgelerle birlikte Nüfus Cüzdanlarınızıda alıp bilgisayar başındaki görevliler ve ASAL tarafından orda bulunan kişilerce bütün belgeleriniz son bir kez daha kontrol edilecektir.

Tüm bu işlemleri yapmanız komiktir sizi yaklaşık 1 saat 30 dk. kadar bir süre oyalayacaktır


***Sınav ve İçeriği?***


Sınava büyük bir ihtimalle geniş bir eğitim salonunda gireceksiniz. Burda size hitap eden komutanı dikkatli bir şekilde dinleyiniz. Sizlere ADAY NUMARALARINIZ burda sınavdan önce verilecek bu numaraları yakanıza iğneleyin ve biraz önce İzin Belgesi, Tebellüğ Belgesi, Optik form ve size yeni verilen zarf üzerinde ADAY NUMARASI yazan alanları doldurunuz. DİKKAT! Sınav salonu içerisinde KESİNLİKLE KURŞUN KALEM KULLANIN. TÜKENMEZ KALEM KULLANMAYIN!

Sizlere dağıtılacak olan soru kitapçıkları üzerinde hiç bir şekilde tahribat yapmayınız, En ufak bir çizik atmayınız. Sizlere müsfette olarak kağıt verilecektir.
Yine Görevli Komutanın Yönlendirmeleri ile gerekli alanları doldurunuz.
Sınav hakkında açıklamalara gelince;

Sınavda size 50 soru için 60 dk. yani 1 saat süre verilecektir.
Bu 50 sorunun ilk 25 sorusu sözel, diğer 25 sorusu ise sayısal sorulardan oluşmaktadır.
Eğer Sayısal yönünüze güveniyorsanız önce son 25 soruyu çözmenizi öneririz.
Sorular dikkat ve mantık soruları olduğu için kan şekeri, açlık-susuzluk, tuvalet ihtiyacı, sıcak-soğuk gibi faktörlere dikkat ediniz. Sınavdan önce önlemlerinizi alınız.
Sınavın içeriği :

Sınavda LES (Lisanüstü Eğitim Sınavı), DGS (Dikey Geçiş Sınavı), KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) sınavlarında GENEL YETENEK bölümünde çıkan soruların denginde sorular sorulmaktadır. Bu sınavlara ait örnek sorulara veya bu sınavlar için hazırlanmış kitaplardaki bulunan örnek sorulara baktığınızda yeterli bir çalışmayı yapmış olursunuz.***Soru örnekleri :***

DİKKAT!

BU BÖLÜMDE YAZILAN VE SÖYLENEN HİÇBİR SORU SİZE ÇIKACAK GERÇEK BİR SORU DEĞİLDİR!

SADECE SORU TÜRLERİNE ÖRNEK OLARAK VERİLMİŞTİR.

Sözel Bölüm :

Yukarıdaki cümleleri anlamlı bir diyalog oluşturacak şekilde sıralayınız.
Yukarıdaki cümleleri anlamlı bir paragraf oluşturacak şekilde sıralayınız.
Yukarıdaki cümlelerden hangisini çıkarırsak anlamı bozmaz.
Yukarıdaki cümlelerden hangisini çıkarırsak anlamı düzelir.
Yukarıdaki paragrafı düzeltmek için aşağıdaki işlemlerden hangi işlem yapılmalıdır.
Sayısal Bölüm :

Aşağıda fotoğraflarda şekilli bir örnek soru verilmiştir.
Şekillerle matematik işlemleri verilip, bir şeklin mesela üçgenin sayı olarak işlemdeki değeri sorulabilir.
Şekillerle ve yön okları üzerindeki işlemler ve sayılarla sonuç istenmesi
3-4 şekilden sonra sıradaki şekil aşağıdakilerden hangisi olmalıdır?
2 araç farklı noktalardan şu kadar hızlarla çıkarlarsa ne kadar süre ve ya nerede karşılaşırlar?
Verilen Grafiklerin üzerindeki değerleri kullanıp sonuç üretilmesi gereken sorular
Yukarıda verilenlerle beraber aşağıdakilerden hangisi verilirse şu bulunabilir.


***Mülakat - Sınav Sonrası - Sonuçlar***

Sınav salonundan çıktıktan sonra elinizdeki belgelerden sadece optik formu salonda teslim ediyorsunuz. Daha sonra sizi mülakat için başka bir salona alacaklardır. Ne yazıktır ki, herhangibir mülakat ile karşılaşmadan sadece elinizdeki belgelerin ve optik formların son kontrol ve zarflama işlemleri yapılıyor.
Bütün işlemlerin sonunda sizi yine aldıkları otobüslerle aldıkları nizamiye kapısına bırakıyorlar. Eğer isterseniz - orada yemek şartı ile - size verilen kumanya fişleriyle kumanyanızı yiyebilirsiniz. Ancak LÜTFEN yemediğiniz yada yemek istemediğiniz elma, çikolata vb. dokunmadığınız şeyleri çöpe atmak yerine kumanyanızı aldığınız yere iade edin. En azından askerlik görevini yapmakta olanlara verilmek suretiyle değerlendirilmiş olur.
Çıkarken Cep Telefonlarınızı da size verilen fişlerle almayı unutmayınız.
Sınav Sonuçlarını, daha doğrusu nereye gitmeniz gereken yerleri 2 şekilde öğrenebilirsiniz
Sınava girmenizden yaklaşık 5-6 gün sonra www.kkk.tsk.mil.tr adresinden
Sizde bir nüshası bulunan Tebliğ / Tebellüğ Belgesinin Arka yüzünde bulunan Telefon numaralarından
Birliğinize gitmeden önce olası ihtiyaçlarınız ve neler götürmeniz hakkındaki bilgileri ise http://www.asal.msb.gov.tr/yedek_subay/ydsb_15.htm adresinde bulabilirsiniz.Hepinize hayırlı teskereler. Vatana millete hayırlı ve TÜRK'e yakışır bir şekilde askerlik hizmetinizi tamamlayın. Unutmayın, Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.
!!!Bu bilgi ve bilgiler tamamen alıntıdır.!!!!< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ludendorff -- 30 Kasım 2009; 20:40:34 >
_____________________________220 Mesaj
30 Kasım 2009; 22:15:18 

3 Aralık'ta Narlıdere İstikham'da sınava giriyorum.bu bilgilerin dışında saç ve sakal durumu hakkında bilgi verebilirmisin?bu sadece formalite bi sınav dediler 5 yıldır sakal kesmiyorum ben .)
_____________________________

Asın beni düşlerime;sustuklarımın arkasındayım..


1442 Mesaj
1 Aralık 2009; 11:35:20 


quote:

Orijinalden alıntı: ShekerCocuq35

3 Aralık'ta Narlıdere İstikham'da sınava giriyorum.bu bilgilerin dışında saç ve sakal durumu hakkında bilgi verebilirmisin?bu sadece formalite bi sınav dediler 5 yıldır sakal kesmiyorum ben .)


1 Aralık itibariyle askersin. Sinek kaydı traş beklemezler ama 5 yıllık sakalla içeri girebileciğini sanmıyorum.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1420 Mesaj
1 Aralık 2009; 11:54:25 

10 gün sonra kesmiycen mi sakalı zaten şimdiden kes nolur yani< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clive -- 1 Aralık 2009; 11:56:28 >
_____________________________186 Mesaj
20 Mart 2011; 2:21:35 

çok faydalı bir bilgi..teşekürler.
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
687 Mesaj
20 Mart 2011; 12:50:16 

sınava az kaldı faydalı bilgiler tesekkürler
_____________________________1291 Mesaj
20 Mart 2011; 13:19:00 

bütün bu işlemler toplam kaç saat sürüyo acaba?
_____________________________

balearic!


59 Mesaj
24 Mart 2011; 20:30:33 

Şubede belirttiğimizin haricinde ayrıca sınavda da kısa-uzun dönem tercihi yapılabiliyor mu?
Şubede kısa tercih ettim ama araştırdıkça yedek subaylık gözüme daha iyi görünmeye başladı.


2883 Mesaj
25 Mart 2011; 2:29:17 

Bu sınava katılmazsak ya da katılıp sorulara yanıt vermeden çıksak .. ne gibi bir durumla karşılaşırız ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
252 Mesaj
25 Mart 2011; 10:08:14 

katılmama gibi bir lüksünüz yok
_____________________________2883 Mesaj
26 Mart 2011; 0:13:11 


quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Bu sınava katılmazsak ya da katılıp sorulara yanıt vermeden çıksak .. ne gibi bir durumla karşılaşırız ?


lundendorff bilgin var mı bu konuda ?
_____________________________ 
1523 Mesaj
26 Mart 2011; 11:39:36 

Arkadaşlar ben 6 saat yol cekip sınava gireceğim merak ettiğim konu mp3 calarımı götürsem bir sorun olur mu? Yani olmayacaksa götüreyim diyordum. Sonucta gidiş-dönüş 12 saat yol cekeceğim. Bu konuda bir bilgisi olan var mı?
_____________________________

Oynadığım Oyunlar
The Witcher 2: Assassins of Kings, Skyrim The Walking Dead


 
3 Mesaj
2 Ağustos 2011; 17:59:38 

geçenlerde bi film izledim 72. koğuşdu adı.filmde bir insanın kişiliğinin ne kadar küçüleceeğini ve aşalanacağını anlatıyordu.mevzu bahis yedek subaylık sınavı da bir üniversite öğrencisinin ne kadar garip ve aciz duruma düştüğünü gösteren tarajikomik bir hikayedir aslında.
benim düşüncem aslında bir türk olarak kısmende olsa; ortalama 16-17 senesini eğitim sahnesinde geçiren bizlerin bu yılların ya az yada verimsiz olduğunun kanaatindeyim...
çünkü gördümki ne kadarda üniversite eğitimi görmüş insanlarda olsak sosyal durumlarda sıradan vatandaştan hiç bir farkımızın olmadığı ortaya çıkıyor.
sınava 1300 kişiyle beraber intikal ettim ve o kadar kişinin çoğunluk olarak askeriye sınırları içinde bir eğitim görmüş farkındalığı yaratamamışız.

sınavla ve presedürle ilgili bilgi vermeye gerek yok diye düşünüyorum çünkü ne kadarda bilgi edinsende o trajikomik olaylar zincirine katılınca aslında bildiklerinin hiç bir işe yaramadığının farkına varıyorsunuz.kendini bi süre sonra olayın akışına bırakıyorsunuz.akış yönünüzü de ortaki yetkililer belirliyor zaten...

başarılar dilerim herkeze...
_____________________________855 Mesaj
3 Ağustos 2011; 10:22:24 

aralıkta sınava giren varmı ark.alr
_____________________________ 
741 Mesaj
3 Ağustos 2011; 12:20:54 

aralık celbinde gitmeyi düşünüyorum fakat yedek subaylık sınavları bu celb tarihinden önce mi oluyor nasıl oluyor?
_____________________________ 
741 Mesaj
3 Ağustos 2011; 23:15:36 


quote:

Orijinalden alıntı: Raimond

aralık celbinde gitmeyi düşünüyorum fakat yedek subaylık sınavları bu celb tarihinden önce mi oluyor nasıl oluyor?


bilen yok mu arkadaşlar?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________12978 Mesaj
3 Ağustos 2011; 23:49:58 


quote:

Orijinalden alıntı: Raimond
bilen yok mu arkadaşlar?


Aralık celbi için sınav ve mülakat 1-2-3 aralıkta, yanılmıyorsam kasım başına kadar karar aldırabilirsin aralık celbi için.
_____________________________

İntel Core i7 4790K - Asus Sabertooth Z97 Mark 1 - Gskill Ripjawsx 4x4 GB DDR3 1866 Mhz - Evga GTX 980 Classified - Evga Supernova G2 750W - Corsair H100i - Samsung 850 Pro 256GB - Evo 840 500GB - Corsair Obsidian 750D - BenQ XL2420Z 144hz


 
910 Mesaj
3 Ağustos 2011; 23:53:27 

aralık 1-2-3 tarihlerinde olur sınavlar.bu 3 günün istediginde sınava gidebilirsin.ama önce şubeye gidip sevk kararı aldırman lazım eger aldırmadıysan tabiki.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________

sorunsuz alışverişler: 27fatih ( kliksa ve electroworld alışverişleri), thundere ( gg alışverişi) , coldfire3 ( kliksa alışverişi) , memmet77 (hızlıal alışverişleri), uğurum79 ( kliksa alışverişi ), fırsatkampanya ( hepsiburada alışverişi ) , isolayn007 ( kliksa alışverişi ) , khalasar ( n11 alışverişi)


 
3 Mesaj
6 Ağustos 2011; 4:25:13 

aralık celbinde gideceksen ekimin 31 ne kadar varsa tecilini kaldırıp başvurman lazım.kasım ayı içindede sınv için başvuru yapman gerekiyor.1-2-3 aralıktada sınava giryosun ve o andan itibaren askerliğin başlamış oluyor.
_____________________________ 
21 Mesaj
16 Ağustos 2011; 14:12:05 

arkadaşlar ben 2 yıllık üniverste mezunuyum 4 yıllık işletme okuyorum dışardan geçiş yaptım tecilimi bozdurdum kasımda gidecem askere yalnız ben bişe duydum çevremden kısa dönemde gidebilirmişim bu nasıl oluyor bi bilgisi olan varmı acaba?
_____________________________ 
2930 Mesaj
16 Ağustos 2011; 14:16:05 

2 yıllık diplomanız varsa kısa dönem gidemezsiniz.15 ay gidersiniz.
askerdeyken 4 yıllığı bitirirseniz evet öyl birşey ben de duydum
_____________________________

Sony A6000 + Zeiss 16-70 + Sony 35 mm 1.8


 
21 Mesaj
16 Ağustos 2011; 14:18:49 

yalnız şöyle bir durum var bir tanıdıgımızın akrabası diyim öyle gitti 2 yıllık mezun 4 yıllık okurken sınava girmiş ve kısa dönem olarak gitmiş
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2839 Mesaj
17 Ağustos 2011; 16:09:34 


quote:

Orijinalden alıntı: cagrigokcelik

yalnız şöyle bir durum var bir tanıdıgımızın akrabası diyim öyle gitti 2 yıllık mezun 4 yıllık okurken sınava girmiş ve kısa dönem olarak gitmiş


uzun dönem askere gittiğinde askerlik esnasında 4 yıllığı bitirirsen erken terhis alırsın. ancak okurken askere gidersen uzun dönem gidersin. diploma olmadan kısa dönem gitmen mümkün değil.
_____________________________ 
11 Mesaj
21 Ekim 2011; 14:32:15 

ben aralıkta sınava gireceğim tecilimi bozdurdum gerekli işlemleri yaptım fakat sınavdan önce tekrar şubeye gidilecek tarihini bileniniz var mı

kasım ayında son iki hafta diye biliyorum ama emin değilim
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1491 Mesaj
21 Ekim 2011; 14:53:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Demus
1 Aralık itibariyle askersin. Sinek kaydı traş beklemezler ama 5 yıllık sakalla içeri girebileciğini sanmıyorum.


seninle alakası yok ama bilgi olması açısından ...
Benle beraber sınava rock sarkıcısı girmişti desem< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tedoa -- 21 Ekim 2011; 14:55:27 >
_____________________________

Katılım zamanı: 20 Eylül 2004


79 Mesaj
28 Ekim 2011; 23:53:16 

quote:

Orijinalden alıntı: aydogduyasin

ben aralıkta sınava gireceğim tecilimi bozdurdum gerekli işlemleri yaptım fakat sınavdan önce tekrar şubeye gidilecek tarihini bileniniz var mı

kasım ayında son iki hafta diye biliyorum ama emin değilim

Kasım ayı içerisinde herhangi bir zamanda gitsende olur. İlla son 2 hafta olcak diye bir şey yok.
En azından bana öyle söylendi şubeden.
_____________________________497 Mesaj
29 Ekim 2011; 4:40:08 

Şimdi belhelerimizi alarak sınava gireceğiz.
_____________________________ 
1 Mesaj
28 Kasım 2011; 22:32:24 

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. ben üniversite mezunuyum ve aralık ayında askere gideceğim. kasım ayı içerisinde sınav için yolluk olarak verecekleri parayı almak için şubeye gittim ve sadece adımı, soyadımı ve kimlik numaramı girdiğim bir form doldurdum. bir de yedek subay-er-öğretmen seçeneklerinden yedek subay kısmını doldurmam istendi. bu seçeneği işaretledim ancak ben kısa dönem gitmek istiyorum. bu bir problem yaratır mı, yoksa kısa dönem istediğimden er kısmını mı doldurmalıydım?

cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________12978 Mesaj
28 Kasım 2011; 23:45:35 

quote:

Orijinalden alıntı: abguney

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. ben üniversite mezunuyum ve aralık ayında askere gideceğim. kasım ayı içerisinde sınav için yolluk olarak verecekleri parayı almak için şubeye gittim ve sadece adımı, soyadımı ve kimlik numaramı girdiğim bir form doldurdum. bir de yedek subay-er-öğretmen seçeneklerinden yedek subay kısmını doldurmam istendi. bu seçeneği işaretledim ancak ben kısa dönem gitmek istiyorum. bu bir problem yaratır mı, yoksa kısa dönem istediğimden er kısmını mı doldurmalıydım?

cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

Doldurduğun evrakları görevli kontrol eder eksik varsa uyarırdı seni zaten, bunun haricinde formdan kısa dönem, yedek subay, komando, general olmak istiyorum kutucuklarını doldurmanın bir faydası yoktur.
_____________________________

İntel Core i7 4790K - Asus Sabertooth Z97 Mark 1 - Gskill Ripjawsx 4x4 GB DDR3 1866 Mhz - Evga GTX 980 Classified - Evga Supernova G2 750W - Corsair H100i - Samsung 850 Pro 256GB - Evo 840 500GB - Corsair Obsidian 750D - BenQ XL2420Z 144hz


 
121 Mesaj
1 Aralık 2011; 10:34:15 

Arkadaşlar,

3 Aralık 2011 tarihinde sınava girmem gerekiyor ancak bedelli askerlikten yararlanmak istiyorum. Sınava girmemem mi gerekiyor?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________959 Mesaj
1 Aralık 2011; 11:00:13 

quote:

Orijinalden alıntı: muratekdi

Arkadaşlar,

3 Aralık 2011 tarihinde sınava girmem gerekiyor ancak bedelli askerlikten yararlanmak istiyorum. Sınava girmemem mi gerekiyor?

sınava girmezsen bakaya düşersin başın çok ağrır. 30 kasıma kadar neden iptal ettirmediniz askerligi? artık bu saatten sonra gitmeniz gerekiyor askere
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


 
10 Mesaj
1 Aralık 2011; 15:22:36 

bu gün sınava girmiş olan arkadaşlar varsa karşılaştıklarını anlatsınlar yukarıdaki bilgi 2009'a ait belki değişen bişeyler olmuştur. sınav yerine kaçta gidelim sınav kaçta başlıyor. birde mülakat denilen seyde bu dövmeye yaraya bereye falan mı bakılıyor yani hani şu boxeri indir olayımı. muayene olacakmıyız yoksa sınavdan sonra direk askere mi?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
121 Mesaj
1 Aralık 2011; 16:00:25 

quote:

Orijinalden alıntı: JeanCarlo


sınava girmezsen bakaya düşersin başın çok ağrır. 30 kasıma kadar neden iptal ettirmediniz askerligi? artık bu saatten sonra gitmeniz gerekiyor askere

Cevabınız için teşekkür ederim, lakin doğru cevabı bulduk sanıyorum. İşin aslı şöyle: Sınava girilmediği için bakaya suçunu işlemiş oluyorsun, ancak bu yasa en geç 1 ay içerisinde çıkacağı için herhangi bir sorun yok. Bedelli için müracaatını yaptığın zaman da kanunun geçici 46.maddesindeki "Bu madde hükümlerinden yararlanan yükümlüler hakkında saklı, yoklama kaçağı ve bakayadan dolayı idari ve adli soruşturma ve kovuşturma yapılmaz, başlatılmış olanlar sona erdirilir." hükmünden faydalanıyorsun.

Saygılarımla...
_____________________________ 
17 Mesaj
2 Aralık 2011; 18:49:19 

quote:

Orijinalden alıntı: abuzittinbey

bu gün sınava girmiş olan arkadaşlar varsa karşılaştıklarını anlatsınlar yukarıdaki bilgi 2009'a ait belki değişen bişeyler olmuştur. sınav yerine kaçta gidelim sınav kaçta başlıyor. birde mülakat denilen seyde bu dövmeye yaraya bereye falan mı bakılıyor yani hani şu boxeri indir olayımı. muayene olacakmıyız yoksa sınavdan sonra direk askere mi?


sınava girenlerden biriyim öncelikle sınava giren ve girecek olan arkadaşlarıma hayırlı teskereler diliyorum, ben bu forumdan hareketle ilk gün gittim ilk gün olması sebebiyle yoğunluk vardı yaklaşık 2500 kişi ilk günü seçmiş sabah 6 da kalkıp 2 saate varan yolculuktan sonra Tuzla Piyade Okulana ulaştım. Girerken üstümdekileri telefon büyük çanta vs . babama bıraktım dışarda ( gerçi çantalı da girebilirsin telefonluda ama sorun çıkabilir ) kontrol edildikten sonra talim alanında 5 beşerli 20 sıra halinde 100 kişilik grup oluşturmamız istendi ( bizim önümüzde 2 grup vardı ) her gelen geçen asteğmen uzman çavuş vs sıraları kontrol ettiler 1 kişi eksik oldumu bekliyorlar bulana kadar , ilk grubun gitmesi 20-25 dakika kadar sürdü sonra arkadaki grupla beraber bizde gittik yani 2 grup birden gidildi. Daha önceki grupları beklemek zorunda kaldık tabiri caizse 7-8 istasyon sonra sınav yerine ulaşabildik zarfları açmamız istendi size sınava girmeden önce aday no verilecek onu herşey sona erene kadar yanınızda bulundurmalısınız yoksa herşey en baştan başlar sizin için, tebliğ/tebellüğ belgesi verilecek ( bize izin belgesi verilmedi tebliğ/tebellüğ belgesi ile aynı işlevi görüyormuş ) ve ayrıca MAVİ tükenmez değil sadece SİYAH tükenmez kalemle doldurulacakmış eğer yoksa ordan 1 liraya hepsi içinde kurşun kalem silgi kalemtraş tükenmez kalem temin ediliyor, sizlere 3 tane 1 i sizde kalacak ordakilerden aday no ve askerlik no hariç heryeri doldurmamız istendi onaylattırıp yine sizi bi salona alıyorlar içerde sandalyelere oturturp tüm belgeri zımbalarını çıkartmamız ve optik form hariç sağ üst köşelerine aday no muzun ( size verilen yakaya takacağınız numara ) yazılması istendi. Doktor , avukat , müzisyen vs varmı diye soruldu bi kısmımız ayrıldı bizden sonra yeni zarfa koyuldu belgelerimiz (optik form hariç) , daha sonra optik formun sağ altında tabip binbaşı nın ismi yazılıp imzalattırılması istendi her yerde sıra oluşturulup en az 10-15 dakika bekledik neyse tabibe imzalatıp ( imza da imza olsa baştan sağma paraf attı ) tekrar sıra oluşturp sınav yerine gidebilk bizim grubun sınavı 4 buçuk ta başladı 1 saat süre vardı herkes aynı anda başlayıp aynı anda bitirildi sınava gelince sınav bana göre basit bir sınav idi 25 sözel yani türkçe 25 de sayısal matematik/geometri sorular mantığa dayalıydı ihtiyaç halinde varsa uzun dönem alıyorlar yoksa sınavdan 100 alsan bile kısa dönemsin neyse sınav bittiğinde saat 5buçuktu gazinoya götürüldük orda da 45 dakika bekledik bi kişinin optik forumda hata varmış kısaca berbat bi sistem oturmadığı ne kadar da ortada anlattıklarım topu topu 45 dakikalık işlem yazık... tekrar hayırlı teskereler yarın son gün çoğumuz sınavı kazanmak istemese de başarılar diliyorum ha bu arada yazmayı unuttum kesinle muayeneymiş cartmış curtmuş öyle birşey o ilk başvurduğun zamandı daha sonra olmaz ve sınavlar 9 aralık gecesini 10 aralığa bağlayan gece 00:00 da açıklanacak sınav sonuçlarını öğrenebilmek için arkadaş yazmış zaten www.kkk.tsk.mil.tr adresinde veya sizde bir nüshası bulunan tebliğ/tebellüğ belgesindeki numaralarda arayıp öğrenebilirsiniz...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balza -- 2 Aralık 2011; 18:52:27 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

selam


486 Mesaj
2 Aralık 2011; 19:32:49 

arkadaşlar akıllı olun 3. gün öğlen 14 ten sonra gidin. değil kalabalık insan göremezsiniz.
_____________________________2956 Mesaj
1 Temmuz 2012; 23:10:17 

quote:

Orijinalden alıntı: balzasınava girenlerden biriyim öncelikle sınava giren ve girecek olan arkadaşlarıma hayırlı teskereler diliyorum, ben bu forumdan hareketle ilk gün gittim ilk gün olması sebebiyle yoğunluk vardı yaklaşık 2500 kişi ilk günü seçmiş sabah 6 da kalkıp 2 saate varan yolculuktan sonra Tuzla Piyade Okulana ulaştım. Girerken üstümdekileri telefon büyük çanta vs . babama bıraktım dışarda ( gerçi çantalı da girebilirsin telefonluda ama sorun çıkabilir ) kontrol edildikten sonra talim alanında 5 beşerli 20 sıra halinde 100 kişilik grup oluşturmamız istendi ( bizim önümüzde 2 grup vardı ) her gelen geçen asteğmen uzman çavuş vs sıraları kontrol ettiler 1 kişi eksik oldumu bekliyorlar bulana kadar , ilk grubun gitmesi 20-25 dakika kadar sürdü sonra arkadaki grupla beraber bizde gittik yani 2 grup birden gidildi. Daha önceki grupları beklemek zorunda kaldık tabiri caizse 7-8 istasyon sonra sınav yerine ulaşabildik zarfları açmamız istendi size sınava girmeden önce aday no verilecek onu herşey sona erene kadar yanınızda bulundurmalısınız yoksa herşey en baştan başlar sizin için, tebliğ/tebellüğ belgesi verilecek ( bize izin belgesi verilmedi tebliğ/tebellüğ belgesi ile aynı işlevi görüyormuş ) ve ayrıca MAVİ tükenmez değil sadece SİYAH tükenmez kalemle doldurulacakmış eğer yoksa ordan 1 liraya hepsi içinde kurşun kalem silgi kalemtraş tükenmez kalem temin ediliyor, sizlere 3 tane 1 i sizde kalacak ordakilerden aday no ve askerlik no hariç heryeri doldurmamız istendi onaylattırıp yine sizi bi salona alıyorlar içerde sandalyelere oturturp tüm belgeri zımbalarını çıkartmamız ve optik form hariç sağ üst köşelerine aday no muzun ( size verilen yakaya takacağınız numara ) yazılması istendi. Doktor , avukat , müzisyen vs varmı diye soruldu bi kısmımız ayrıldı bizden sonra yeni zarfa koyuldu belgelerimiz (optik form hariç) , daha sonra optik formun sağ altında tabip binbaşı nın ismi yazılıp imzalattırılması istendi her yerde sıra oluşturulup en az 10-15 dakika bekledik neyse tabibe imzalatıp ( imza da imza olsa baştan sağma paraf attı ) tekrar sıra oluşturp sınav yerine gidebilk bizim grubun sınavı 4 buçuk ta başladı 1 saat süre vardı herkes aynı anda başlayıp aynı anda bitirildi sınava gelince sınav bana göre basit bir sınav idi 25 sözel yani türkçe 25 de sayısal matematik/geometri sorular mantığa dayalıydı ihtiyaç halinde varsa uzun dönem alıyorlar yoksa sınavdan 100 alsan bile kısa dönemsin neyse sınav bittiğinde saat 5buçuktu gazinoya götürüldük orda da 45 dakika bekledik bi kişinin optik forumda hata varmış kısaca berbat bi sistem oturmadığı ne kadar da ortada anlattıklarım topu topu 45 dakikalık işlem yazık... tekrar hayırlı teskereler yarın son gün çoğumuz sınavı kazanmak istemese de başarılar diliyorum ha bu arada yazmayı unuttum kesinle muayeneymiş cartmış curtmuş öyle birşey o ilk başvurduğun zamandı daha sonra olmaz ve sınavlar 9 aralık gecesini 10 aralığa bağlayan gece 00:00 da açıklanacak sınav sonuçlarını öğrenebilmek için arkadaş yazmış zaten www.kkk.tsk.mil.tr adresinde veya sizde bir nüshası bulunan tebliğ/tebellüğ belgesindeki numaralarda arayıp öğrenebilirsiniz...

İlk günü seçenlerin yedek subay olma şansları artıyor mu?
_____________________________

KULLANDIĞIM TELLER
NOKİA5110<NOKİA6230<NOKİAN82<SAMSUNG GALAXY POCKET<SAMSUNG NOTE 2
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550


1590 Mesaj
29 Ağustos 2012; 0:02:02 

quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Bu sınava katılmazsak ya da katılıp sorulara yanıt vermeden çıksak .. ne gibi bir durumla karşılaşırız ?

??????????
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

ALOR MAVİ SEAT LEON 1.2 TSI 110 HP DSG STYLE ADVANCE PAKET + SUNROOF + 17" DYNAMIC


1590 Mesaj
29 Ağustos 2012; 0:22:01 

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür


??????????

BEN KISA DÖNEM ASKERE GİTMEK İSTİYORUM BU SINAW TAM OLARAK NE İŞE YARIYOO
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

ALOR MAVİ SEAT LEON 1.2 TSI 110 HP DSG STYLE ADVANCE PAKET + SUNROOF + 17" DYNAMIC


2839 Mesaj
29 Ağustos 2012; 9:18:00 

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür


BEN KISA DÖNEM ASKERE GİTMEK İSTİYORUM BU SINAW TAM OLARAK NE İŞE YARIYOO

4 yıllık üniversite mezunlarının girebildiği bir sınavdır ve prosedür gereği yedek subay mı kısa dönem mi yapacağın belli olur. ancak bu sınava girebilmek için 4 yıllı bir üniversiteden mezun olmuş olman gerekir.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1590 Mesaj
29 Ağustos 2012; 17:26:30 

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti


4 yıllık üniversite mezunlarının girebildiği bir sınavdır ve prosedür gereği yedek subay mı kısa dönem mi yapacağın belli olur. ancak bu sınava girebilmek için 4 yıllı bir üniversiteden mezun olmuş olman gerekir.

4 yıllık işletme mezunuyum kısa dönem yapmak için sınawımın iyi gecmesi mi kötü gecmesi mi gerekiyoo
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

ALOR MAVİ SEAT LEON 1.2 TSI 110 HP DSG STYLE ADVANCE PAKET + SUNROOF + 17" DYNAMIC


2839 Mesaj
29 Ağustos 2012; 17:53:34 

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür


4 yıllık işletme mezunuyum kısa dönem yapmak için sınawımın iyi gecmesi mi kötü gecmesi mi gerekiyoo


sınava çok bakmıyorlar. ihtiyaca göre seçiyorlar. eğer açıköğretim mezunuysan %99 kısa dönem yaparsın.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1590 Mesaj
29 Ağustos 2012; 19:38:15 

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti


sınava çok bakmıyorlar. ihtiyaca göre seçiyorlar. eğer açıköğretim mezunuysan %99 kısa dönem yaparsın.

açıköğretim değilim bütün soruları yanlış yapsam uzun dönem cıkma ihtimalı var mı
_____________________________

ALOR MAVİ SEAT LEON 1.2 TSI 110 HP DSG STYLE ADVANCE PAKET + SUNROOF + 17" DYNAMIC


74 Mesaj
20 Eylül 2012; 20:08:09 

arkadaşlar bende merak ediyorum. 4 yıllık fakülte mezunuyum. kısa dönem yapmak istiyorum. sınada başarılı olursam ne olur olmazsam ne olur ne yapmam gerekiyor akıl verir misiniz?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2145 Mesaj
30 Eylül 2012; 3:16:36 

quote:

Orijinalden alıntı: TechTurkey

arkadaşlar bende merak ediyorum. 4 yıllık fakülte mezunuyum. kısa dönem yapmak istiyorum. sınada başarılı olursam ne olur olmazsam ne olur ne yapmam gerekiyor akıl verir misiniz?

onun için belirli bir kıstas yok diye biliyorum ben
hatta 2 arkadasım aynı anda sınava girdi orda soruyorlarmıs sanırım uzun dönem istiyormusun diye evet diyene kısa dönem hayır diyene uzun dönem cıktı.
Buna gelen 1 yanıtı gör.


217 Mesaj
2 Aralık 2012; 19:39:41 

ben diyelim 11 de gittim direk binaya girip işlemelere başlıyormuyum yoksa bina dışında kapıda bekleme olucakmı yine ?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _osiris_ -- 2 Aralık 2012; 19:39:56 >
_____________________________4295 Mesaj
28 Ağustos 2013; 16:11:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Arresst


onun için belirli bir kıstas yok diye biliyorum ben
hatta 2 arkadasım aynı anda sınava girdi orda soruyorlarmıs sanırım uzun dönem istiyormusun diye evet diyene kısa dönem hayır diyene uzun dönem cıktı.

bunda bi yanlışlık vardır
_____________________________

Xiaomi Mi4
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » KISA DONEM VE YEDEK SUBAY SINAVI HAKKINDA HERSEY
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR6
0.484