Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (574. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.313.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 572573574575576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kataruna

quote:

Orijinalden alıntı: HarunHoca

Orta yakın gelecekte Fluence almayı düşünen bir kişi olarak sizlerin değerli bilgilerine ihtiyacım var. Arkadaşlar Fluence en son ne zaman makyajlandı? Yani şu anki en güncel kasalar hangileri? Şu sis lambalarının krom çerçeveler ile sunulduğu son versiyon mu veya başka makyaj gördü mü? Gördü ise hangi modelde oldu bu güncelleme? Bazen aynı yıl araçların belli bir aydan öncesi eski sonrası makyajlı olabiliyor.

Merhaba Hocam. Fluence en son 2013'de makyajlandı. 2016'ya kadar aynı kasayla çıkmaya devam etti. 2017'de Megane ismiyle ve yeni bir kasayla çıkacak. Bahsettiğiniz krom çerçeveler en yüksek donanım paketiyle gelir. Yani krom çerçeve istiyorsanız Touch ve Joy yerine İcon paketini almalısınız. Aradaki fiyat farkına değer, çünkü artıları çok. Şimdiden hayırlı olsun.

Cevap için teşekkür ederim, sanırım icon paketler kişisel kullanım için daha uygun. Baz versiyonunu şirketler kullanıyor herhalde. Bir de galiba joy ve touchlar 90 HP ve 5 vites, iconlar ise 110 HP ve 6 vites. Makyajın ben daha sonraları olduğunu düşünüyordum. Yani 2014 ile 2016 lar tamamen aynı kasa diyorsunuz görsel olarak ??? 2014 İLE 2015 modeller arasında benim fark edebildiğim bir fark var o da jantlar. 2015 model iconların jantları bana göre çok daha güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 31 Ağustos 2016; 8:49:34 >

• quote:

quote:

quote:

Orta yakın gelecekte Fluence almayı düşünen bir kişi olarak sizlerin değerli bilgilerine ihtiyacım var. Arkadaşlar Fluence en son ne zaman makyajlandı? Yani şu anki en güncel kasalar hangileri? Şu sis lambalarının krom çerçeveler ile sunulduğu son versiyon mu veya başka makyaj gördü mü? Gördü ise hangi modelde oldu bu güncelleme? Bazen aynı yıl araçların belli bir aydan öncesi eski sonrası makyajlı olabiliyor.

Merhaba Hocam. Fluence en son 2013'de makyajlandı. 2016'ya kadar aynı kasayla çıkmaya devam etti. 2017'de Megane ismiyle ve yeni bir kasayla çıkacak. Bahsettiğiniz krom çerçeveler en yüksek donanım paketiyle gelir. Yani krom çerçeve istiyorsanız Touch ve Joy yerine İcon paketini almalısınız. Aradaki fiyat farkına değer, çünkü artıları çok. Şimdiden hayırlı olsun.

Cevap için teşekkür ederim, sanırım icon paketler kişisel kullanım için daha uygun. Baz versiyonunu şirketler kullanıyor herhalde. Bir de galiba joy ve touchlar 90 HP ve 5 vites, iconlar ise 110 HP ve 6 vites. Makyajın ben daha sonraları olduğunu düşünüyordum. Yani 2014 ile 2016 lar tamamen aynı kasa diyorsunuz görsel olarak ??? 2014 İLE 2015 modeller arasında benim fark edebildiğim bir fark var o da jantlar. 2015 model iconların jantları bana göre çok daha güzel.

Hocam jant olayı da crom çerçeve olayı da makyajla değil donanım paketiyle alakalı. Daha yüksek donanım paketi daha iyi aksesuar. Model yılı ile alakalı değil yani.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam jant olayı da crom çerçeve olayı da makyajla değil donanım paketiyle alakalı. Daha yüksek donanım paketi daha iyi aksesuar. Model yılı ile alakalı değil yani.

Peki neden 2014 iconların jantları ile 2015 iconların jantları farklı. Bana mı denk geldi; 2014 ler hep aynı jant bir örnek, 2015 ler de hep aynı jant.

• HarunHoca kullanıcısına yanıt
    2014 fakat 2015 çıkışlı icon aracım var. Standart 16" jant var 2014 iconda. Eğer beyond paket varsa araçta 17" jant oluyor. 2015 model iconlarda ise hepsi 17" oldu. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyons.

2014 fakat 2015 çıkışlı icon aracım var. Standart 16" jant var 2014 iconda. Eğer beyond paket varsa araçta 17" jant oluyor. 2015 model iconlarda ise hepsi 17" oldu. :)

Şimdi olayı kavradım. O içleri siyah dış kısımları gümüş rengi olan jantlar 17 inç mi? Eğer öyle ise çok hoş görünüyor. Demekki bundan ne anlıyoruz fluence alınacaksa 2015 icon alınacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de 2016da arka stoplar ve krom çıta biraz makyajlanmis sanırım.

• Peki arka stoplar ne zaman led oldu bilginiz var mı?

• HarunHoca kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Arka bagaj ve led stop makyajıda 2015 iconlarda mevcut.

• 67bin bakimina girmemis bir 2011 1.5dci privillege (balatalar arti genel bakim ihtiyaci var agir bakim 1500tl fiyat verdiler dediler) tek kapi degisik servis bakimli kac lira eder. Temiz olduguna eminim. Suan 45bin liraya bakimi yaptirmadan alacak gibiyim.

• quote:

2015 model iconların arka stoplarin led olduğundan emin misiniz? Yoksa 2016 modeller mi led? Veya icon+prestij paketler mi ledli geliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 1 Eylül 2016; 0:58:24 >
  • quote:

quote:

2015 model iconların arka stoplarin led olduğundan emin misiniz? Yoksa 2016 modeller mi led? Veya icon+prestij paketler mi ledli geliyor?

2015 iconların hepsi led paketlidir. Touch yani orta donanımda da led paket var fakat ekstra opsiyon ile alınıyor. Yani iconların hepsi led.

• quote:

quote:

quote:

2015 iconların hepsi led paketlidir. Touch yani orta donanımda da led paket var fakat ekstra opsiyon ile alınıyor. Yani iconların hepsi led.

Teşekkür ederim. Icon almak vacip oldu, ancak bu da araç alımına en az 5 bin TL ek maliyet getiriyor, bun u nereden temin edeceğiz

• 2014 touch dizel manuel 34000 km de aracımı aldım. Daha önceden de 2011 Extreme dizel manuel 160000 aracımı 5 sene kullandıktan sonra sattım.

Fluence fayda/maliyet olarak rasyonel bir araç. Tabi ki D grubu konfor,yol tutuş yok , ancak yakıt cimriliği ve bakım sıkıntıları açısından , fiyatına göre çok mantıklı bir araç. 5 -5,5 sene kullandıktan sonra gene Fluence dizel aldım.

Garantisi devam etmesine rağmen , servis rutin bakımları çok uçmuş. Henüz 3 ay erken olmasına rağmen , aracı bakıma sokacağım. 1 haftadır kullanıyorum , 7-8 defa kırmızı fren sistem arızası stop ikazı verdi. 20000 bakımını yapan servise sordum , arka fren balatalarında sıkıntı olma ihtimali yüksek dediler. Her 20000 de bir ön fren balataları , her 40000 de bir arka fren balatalarını değiştiririz dediler Tabi ki kullanıma bağlı ancak bu dediğim normal şartlar olanda.

Servis rutin 40000 bakımına (yağ değişimi, polen,hava,yağ,mazot filtresi) 770 tl dedi. Ön fren balatası 285 tl , arka fren balatası 337 tl dedi. Arabama bir de park sensörü taktırmak istiyorum. Onun için de 300 tl istediler. Balatalar sadece parça fiyatı , onun da işçiliğini de sayarsak 2000 tl civarı bir maliyet tutuyor ki , triger + baskı balata her ikisi gibi ağır bakımlar bile iyi ustalara 1000-1100 tl ye yapıldığını biliyorum. Servis fiyatları korkunç . Erken olmasına rağmen götürme sebebim , arka disklerin balatalar tarafından yenmesinden endişeliyim. Disk de girerse , sanayide motor yaptırmaktan daha maliyetli bir durum olacağı ortada. Böyle nisbeten ufak ve rutin işler için gerçekten pahalı.

İstanbul da oturuyorum , Kırklarelinde hanımın amca oğlu tamir atelyesi olan iyi bir usta. Ona götüreceğim sanırım. Özellikle yağ ve diğer parçaları (filtreler ve balatalar) alıp, işçilik yaptırmayı düşünüyorum. Doğru parçalar neler acaba , uygun nereden alabilirim? Bir de ses izolasyonu için alt tarafa zift gibi bir şey yapılıyormuş. Nedir o işlemin adı? Park sensörünü ne marka almalıyım?

Çok saygıdeğer bilgili olan dostlar , yorumlayabilirse çok memnun olacağım.

Saygılar

• Bende otomatik 2013 icon beyond paket var.
    Dün amcama otomatik 2014 icon aldık, sunroof var xenon far var 17" jant var ama el freni elektrikli değil manuel kollu! daha da ilginci araçtan uzaklaşınca merkezi kilit kapıları kapatıyor ama aynaları katlamıyor bu normal mi sizce yoksa bir arıza mı söz konusu? 2014 lerde ön park sensörünün olmaması normal onu biliyorum sadece.
  • beylikdüzü68 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

bir kere ben ön balataları 60.000 arka balataları 90.000 ortalama ile kullanıyorum her 20 binde ön balata değiştirmek nasıl oluyor anlamadım (orjinal balata kullanıyorum) mesela en son servis 40.000 de ön balatamı değiştirmişti 80.000 bakımda bi baktım daha 3/5 i yani yarıdan biraz fazlası bitmiş değiştirtmedim şimdi yeni balata bagajda beklemede

2014 model bu kadar az km de fren sistem arızası vermesi kötü olmuş bende merak ettim bu konuda daha sonra bilgi verirseniz bizlere bizde fikir sahibi oluruz.

Daha önceki mesajıma bakarsanız servisin ve internetteki parçacının fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

ses izolasyonu benim aracımda var ve nasıl memnun olduğumu anlatamam ancak bunun altı kirlenmemiş sıfır araçlara uygulanması daha verimli diye duydum, ikinci el kullanılmış araca yaptıracaksanız sıcak sulu alt yıkama yaptırın kesinlikle öncesinde. yol lastik sesini çok kesiyor yüksek hızlarda bile duymuyorsunuz 170 den sonra sadece rüzgar sesini duyuyorum.

Park sensörü konusunda bi fikir sahibi değilim.

Ben artık orjinal malzemeleri buradan alıp renault özel servisinde yaptırıp sadece işçilik ödüyorum.

http://www.renaulttoptancisi.com/

• 2012 fluencede hız sabitleme nasıl calısyor bilen varmı ? video felan bulamdım nette
  • sabitkale kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekkürler.

Anlaşılamayan bazı durumlar var.

Renault Mais servisin bana verdiği bilgiye göre ön balataları her 20000 de , arka balataları her 40000 de değiştiriyorlarmış. Tabi ki kullanıma bağlı ama genel teyamülleri böyle imiş. Bana da çok ticari bir yaklaşım geldi. Fren sistem arızası stop ikazı soruma , arka balatalar bitiyordur , ondandır demişti. Arabamı 1 haftadır kullanıyorum , 7-8 kere ikaz verdi ancak sonra ikaz sönüyor ve arabanın frenlemesinde herhangi bir sorun yok bence. Tekerlerden balata sesi de ben duymuyorum , usta ile tur atıp arabanın balatalarını değiştirmelimiyim diye sormalıyım , yoksa onlar tekeri söküp , disklere kadar girip balataların durumunu söyleyebiliyorlar mı , sizin balataların %60 ı bitmiş diye usta yorumunuz ilginç , bunu ölçebiliyorlar mı? Bir de ustalar bunu test sürüşünde karar verebilir , eğer balataları sökerlerse bitmemiş olmalarına rağmen değiştirmek zorunda kalırlar diye bir yorum okumuştum bir yerlerde .

Orjinal Mais servislerine dışarıdan parçasını alıp , sadece işçilik yaptırabiliyormuyuz? O zaman taktıkları yedek parçaya nasıl garanti verebilirler?

Alt tarafa izolasyon işleminin maliyeti nedir acaba, yaptırırsam doğru söylüyorsunuz alt tarafı sıcak su ile yıkatmam gerekiyor.

Saygılar

• Alt tarafı izolasyonu yapacaginiz işe bağlı olmakla beraber oldukça maliyetli bir iş. Neden böyle bir işe girişmek istiyorsunuz, araç çok mu ses alıyor? Motor sesi mi yol sesi mi rüzgar sesi mi? O kadar çok mu sesler yalıtımı düşünecek kadar? Bilmediğim için soruyorum, fluence hiç kullanmadım ama megane'da böyle bir ses yok.

• beylikdüzü68 kullanıcısına yanıt
    Benim aracımın ön leri 40.000 de arkaları 60.000 de yetkili servis değiştirmiş. 40.000 de ön bitiyor mantığı ile 80.000 bakıma özel servise giderken balatayı alıpta gitmiştim usta söktü gösterdi abi bu daha gider daha sonra değiştirelim deyince yenisini takmadık.

icon daki 17" jantımdan ben cep telefonunun ışığını açarak hem ön hemde arka balatanın kalan miktarını sökmeden görebiliyorum.

maislerde dışarıdan parça malesef götüremezsiniz kabul etmiyorlar ben sadece motor yağını ben getirsem olurmu demiştim kabul etmediler.

Alt izolasyonu sıfır araç alan her tanıdığıma ısrarla tavsiye ediyorum o kadar güzel bir şey yani bence.
    maislerde bunu yapıyor ama onlarınki hem bence ince hemde biraz daha pahalı o yüzden ziebart olan yerlerde yaptırırsanız daha iyi olur hatta en başta anlaşırken önce çok ince bir kat uygulayın daha sonra bir hafta yada 10 gün sonra yine geleyim ikinci sefer bi ince kat daha atalım deyin kabul ediyorlar. böylesi daha iyi oluyor. çünki ilk seferde kalın atarlarsa akma yapabileceğinden ince atıyolar.

Güncel maliyeti hakkında bir fikrim yok.

Ayrıca ben 39 yaşındayım ve istanbul'da bir markanın (reno değil ) yetkili servisinde yedek parça müdürü olarak görev yapıyorum.

• Selam aleykum arkadaslar aracım siyah renk fluence sol arka kapıya inek boynuzuyla çizmiş nasıl çıkar acaba ne yapmam gerekiyor
    Bu mesaja eklenen görseller:

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

• 
Sayfa: önceki 572573574575576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.