Şimdi Ara

Paco Rabanne One Million Kullananlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
2
Favori
96.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU KOKU AMELE KOKUSU OLDU ARTIK BIZ PARFUM UZMANLARININ EN NEFRET ETTIGI KOKU ALMAYA GELENLER BILDIGIN AMELE TAKIMI KULLANAN ARKADASLAR ACIL DEGISTIRMELI
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

paco rabanne 1m tek kelime ile süper.. süper ötesi bir kalıcılığı, süper ötesi bir kokusu var.. kokuyu alan bayan yanınınızdan geçerken hızını düşürerek ve size bakarak geçtiğinden emin olabilirsiniz, başıma geliyor çünkü :) parfümün kalıcılığı ile ilgili bazı noktalar var ve kalıcı değil diyenler ya çakma almışlar ya da parfümden anlamıyorlar diyebilirim. bunları sıralayayım:

1) parfüm kalıcı değil diyorlar: insan biyolojik olarak yeni bir duruma alışma eğilimi içerisindedir. bu biyolojik donanımımız insanın hayatta kalabilmesi için vazgeçilmez bir savunma mekanizmasıdır. İnsan tuvalete gittiğinde kendi pisliğinin kokusunu almaz, ancak peşinden başka birisi gittiğinde şöyle der o kişi : vay hayvan herif.. ne biçim kokutmuşun tuvaleti der. çünkü biz içeride o kokuya alışmışızdır ve koku molekülleri yabancı kokuları sevmediğinden hemen o kokuya adabte olur ve senin o kokuyu almanı engeller. yani kokuya alışmadan dolayı kokuyu hissetmeyiz.. bu da her parfümde olur. çünkü sen gün boyu kokuyu hissedersen koku molekülleri yoğun çalışacağından baş ağrısı meydana gelir. zaten bu yüzden parfümü çok sıkmak baş ağrısı yapar.

2) Bazı tenler kokuyu barındırmaz: parfüme kalıcı değil diyenler bu noktaya dikkate almıyorlar. tene yanacı bir madde değdirdiğinizde ten bunu kabul etmeyecektir. dolayısıyla terleyerek de bu kokuyu üzerinden atacaktır. bazı tenler ise kokuyu kabul eder ve tez bırakmaz (esmer ten gibi ayrımı doğru bulmuyorum, tamamen tenin yapısı ile alakalı bir durum bence). eğer parfümü kalıcı mı değil mi diye merak ediyorsanız tenden ziyade evinizde herhangi bir kıyafetinize sıkın ve arada bir koklayın. ben denedim. ilk aldığım gün eşofmanıma sıkmıştım, duvara astım eşofmanımı ve 24 saat sonra kokladım kokusundan yavaş yavaş kaybetmeye başlamıştı, 48 saat sonra kokladım kokuyor ve tam 6 gün sonra yani şu anda kokladım ve hala kokusu duruyor.

3) Bazı yorumlarda parfümü almayın kazağımı sararttı diyorlar. orjinal parfümün bunu yapması normal. özellikle açık renkli kıyafetlere, kıravatlara sıkmak tehlikelidir. orjinal parfüm direk tene uygulanır..

NOT: kokular görecelidir ancak şunu söyleyebilirim ki bu koku kendini bilen bayanları çok felaket cezbediyor.. Annem benim parfüm sıkmamı hiç sevmez, bundan önce 30-40TL'lik parfümler kullanırdım ve bana sıkma şunu derdi hep.. doğal ol derdi, ancak bu parfüm annemin de çok hoşuna gidiyor, sıkma demiyor artık :)) bu da değişik bir anım..

4) bir parfüm için bu kadar para verilir mi diyebilirsiniz. aslında kendinize göre haklı sebepleriniz de vardır. ben 35TL'ye aldığım bir parfümün kalıcılığını ve hissedilebilirliğini artırmak için 7-8 fıs yapıyordum ve hatta 9 fıs yaptığım bile oluyordu.. dolayısıyla bir sene içerisinde bi dünya param gidiyordu.. bu parfümde en fazla 3 fıs yapmanız çok fazlasıyla yetiyor.. orantıyı kurup hesap yapması size kalmış :)

Hacı kokusu

• quote:

Orijinalden alıntı: FiberOptix

quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

paco rabanne 1m tek kelime ile süper.. süper ötesi bir kalıcılığı, süper ötesi bir kokusu var.. kokuyu alan bayan yanınınızdan geçerken hızını düşürerek ve size bakarak geçtiğinden emin olabilirsiniz, başıma geliyor çünkü :) parfümün kalıcılığı ile ilgili bazı noktalar var ve kalıcı değil diyenler ya çakma almışlar ya da parfümden anlamıyorlar diyebilirim. bunları sıralayayım:

1) parfüm kalıcı değil diyorlar: insan biyolojik olarak yeni bir duruma alışma eğilimi içerisindedir. bu biyolojik donanımımız insanın hayatta kalabilmesi için vazgeçilmez bir savunma mekanizmasıdır. İnsan tuvalete gittiğinde kendi pisliğinin kokusunu almaz, ancak peşinden başka birisi gittiğinde şöyle der o kişi : vay hayvan herif.. ne biçim kokutmuşun tuvaleti der. çünkü biz içeride o kokuya alışmışızdır ve koku molekülleri yabancı kokuları sevmediğinden hemen o kokuya adabte olur ve senin o kokuyu almanı engeller. yani kokuya alışmadan dolayı kokuyu hissetmeyiz.. bu da her parfümde olur. çünkü sen gün boyu kokuyu hissedersen koku molekülleri yoğun çalışacağından baş ağrısı meydana gelir. zaten bu yüzden parfümü çok sıkmak baş ağrısı yapar.

2) Bazı tenler kokuyu barındırmaz: parfüme kalıcı değil diyenler bu noktaya dikkate almıyorlar. tene yanacı bir madde değdirdiğinizde ten bunu kabul etmeyecektir. dolayısıyla terleyerek de bu kokuyu üzerinden atacaktır. bazı tenler ise kokuyu kabul eder ve tez bırakmaz (esmer ten gibi ayrımı doğru bulmuyorum, tamamen tenin yapısı ile alakalı bir durum bence). eğer parfümü kalıcı mı değil mi diye merak ediyorsanız tenden ziyade evinizde herhangi bir kıyafetinize sıkın ve arada bir koklayın. ben denedim. ilk aldığım gün eşofmanıma sıkmıştım, duvara astım eşofmanımı ve 24 saat sonra kokladım kokusundan yavaş yavaş kaybetmeye başlamıştı, 48 saat sonra kokladım kokuyor ve tam 6 gün sonra yani şu anda kokladım ve hala kokusu duruyor.

3) Bazı yorumlarda parfümü almayın kazağımı sararttı diyorlar. orjinal parfümün bunu yapması normal. özellikle açık renkli kıyafetlere, kıravatlara sıkmak tehlikelidir. orjinal parfüm direk tene uygulanır..

NOT: kokular görecelidir ancak şunu söyleyebilirim ki bu koku kendini bilen bayanları çok felaket cezbediyor.. Annem benim parfüm sıkmamı hiç sevmez, bundan önce 30-40TL'lik parfümler kullanırdım ve bana sıkma şunu derdi hep.. doğal ol derdi, ancak bu parfüm annemin de çok hoşuna gidiyor, sıkma demiyor artık :)) bu da değişik bir anım..

4) bir parfüm için bu kadar para verilir mi diyebilirsiniz. aslında kendinize göre haklı sebepleriniz de vardır. ben 35TL'ye aldığım bir parfümün kalıcılığını ve hissedilebilirliğini artırmak için 7-8 fıs yapıyordum ve hatta 9 fıs yaptığım bile oluyordu.. dolayısıyla bir sene içerisinde bi dünya param gidiyordu.. bu parfümde en fazla 3 fıs yapmanız çok fazlasıyla yetiyor.. orantıyı kurup hesap yapması size kalmış :)

Hacı kokusu

bazı kişiler acil değiştirilmeli, amele takımının kokusu oldu diyorlar.. merak ediyorum hangi amele acaba 180TL'lik parfümü kullanıyor.. emitasyonunun kullanabilirler ama bunu kullanamazlar.. ayrıca kokular görecelidir, amele kokusu felan olamaz, benim bu hoşuma gidiyor bunu kullanıyorum.. kokusuna gelince de tarif edebilir miyim sizece :) ben görüşlerimi yazdım, objektif olarak ve bu görüşlerden sonra yorum size kalmış :) zaten almayı düşünenlere yapabileceğim en iyi iyiliği yaptığımı düşünüyorum. yoksa kokusu iyidir desem bana göre iyidir ancak size göre iyi mi olacak..

• One millionu yeni aldım ve 2 gün geçti kokusu artık itici geliyor
    En iyileri bence sırasıyla (bunlar orjinaller, doldurmaları bilmem ve önermem)
    1.Hugo Boss - Boss
    2.Armani Code
    3.Loewe Agua De Loewe
    4.Caralina Herrara 212 MEN
    5.D&G The One
    hepsini kullandım mükemmeller heleki hugo boss...
  • Arkadaşlar Paco Rabanne One Million hangi açık parfümcüde en yakın ve kalıcı kokuyu bulabiliriz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultraslan_34 -- 27 Ocak 2012; 14:13:25 >
  • Şuan en ucuz Paco Rabanne One Million 49tl. pm atabilirsiniz. Site linkini veririm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: D1zzY

o fiyat normal fiyatı iyi veya kötü bişey diyemicem ama şunu bilmenizi isterim.

Bazı güvenilir sitelerde aynı parfüm daha ucuz olduğu halde hepsiburada ' dan aldım bu parfümü..

Herkes yorumlarda cok kalıcı harika koku falan diyodu..Parfüm elime geçtiğinde sıktım ve baktim ki kokusu gercekten güzel ama ya kalıcılığı?

Adamlar kokusu 2-3 gün geçmiyo rahat kalıyo diyodu ama benim sıktığım parfüm inanın 1 gün bile durmuyor. Kokusunun etrafa yayılması gerekirken kendim bile zor duyuyorum. Şimdi sorun o yorumları yazanlarda mı yoksa bende mi, yada bu parfümü gönderen sitede mi.? Buna benzer yorumu hepsiburada nın sitesine yaptım ama tabiki onaylamadılar.. hatta buna benzer 2-3 yorum yaptim.

O yüzden diyeceğim şu ki internetten parfüm almak çok yanlış olur..En güvendiğiniz site bile size bunu yapıyorsa gerisini siz düşünün.

Bende hb dan aldım ve fiyatı 129TL idi. Koku aslında kalıcı sayılabilir gerçekten de üzerine sıktığım bir tshirtü sonraki giyişimde kokusunu aldım ancak şu var gerçekten ilk sıktığımda dahil kendim kokuyu zor hissediyorum. Arkadaşıma soruyorum geliyor mu kokusu diye dibine girince anca diyor. Daha önce de rochas aldığımda aynı problemle karşılaşmıştım. Parfümlerden pek anlamam ama sanki artık eskimiş mi diyim nasıl ifade ediyim bilmiyorum ama özelliğini yitirmiş kokuları satıyorlar gibi geliyor.

• bence hiç kalıcı bir parfüm değil.kokusu gayet güzel kalıcılık sıfır.bir firmadan aldığım çakma diye tabir ettiğimiz parfüm bile daha kalıcıydı keşke almasaydım veya bunu alıcağıma 212 yi tercih edebilirdim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nakres3060111

bence hiç kalıcı bir parfüm değil.kokusu gayet güzel kalıcılık sıfır.bir firmadan aldığım çakma diye tabir ettiğimiz parfüm bile daha kalıcıydı keşke almasaydım veya bunu alıcağıma 212 yi tercih edebilirdim...

nedeni cogu kisi parfum turlerini bilmiyor
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Parf%C3%BCm

Parfum 100% de 20 ile 40 % arasinda aroma bulunuyor 2,3 damla ile haftalarca uzerinizden cikmaz
    digerlerinde ise
    Eau de parfum 10 ile 20% arasi
    Eau de toilette 5 ile 10% arasi
    Aftershave 2 ile 4% arasi
    Eau de cologne (kolonya) 3 ile 5% arasi
    aroma bulunuyor

• harika bir parfüm kendim kullanıyorum kalıcılığı çok iyi parası da iyi tabi ama 212 yi tek geçerim gri olanı
  • Hızlıal.com'dan 1 Million aldım. Ya sahte parfüm satıyor bunlar veya kalıcılığı sıfır. Benim anlamadıgım tester kalıcıydı, Hızlıal.com'dan aldıgımın kesinlikle kokusu üzerinizde kalmıyor. Hızlıal.com'a parfumle ilgili olumsuz yorum yazdım 2 defa. Hiçbirini yayınlamadılar. Hep güzel yorumları koymuşlar satılsın diye. Müşteri hizmetlerine yazdım, ona bile cevap vermediler. Sanırım bu parfümleri indirim adı altında ellerinden çıkarmaya çalısıyorlar.
  • 212 bence hiç kalıcı değil.

1 Million kullanmadım ama kalıcı olması gerekir. Aldığınız parfümü bir sorgulatın isterseniz internetten.

Tester'lar daha kalıcı olması normaldir bir de. Bir de kokuyu belli bir süre sonra hissetmezsiniz. Alışırsınız. Ama o koku hala vardır.

Ayrıca yaz günü 1 Million kullanmayın.
  • one million gerçekten kalıcı ve güzel parfüm bence tercih edilebilecek en iyi erkek parfümü. ben 119 TL ye buldum daha ucuza orjinal bulan varsa yazabilir mi?

http://www.firsatsevdasi.com/Paco_Rabanne_One_Million_EDT_100ML_Erkek_Parfum-products-d-1-11.html

Paco Rabanne One Million Kullananlar

• firsatsevdasi.com da 114 tl ye düşmüş bu fırsat kaçmayacak cinsinden. :)

http://www.firsatsevdasi.com/Paco_Rabanne_One_Million_EDT_100ML_Erkek_Parfum-products-d-17-11.html

Paco Rabanne One Million Kullananlar

• takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hort latalım bakalım

forumdaşlar; parfümü almayı düşünüyorum, fakat netten fiyatlara bakınca abuk subuk fiyatlar dönüyor ortalıkta, ve sizce bu parfümün modası geçtimi? ve maksimum ne kadar veriyim bu parfüme? bilen ve güncel fiyatlarını takip eden forumdaşlardan güncel bilgi paylaşımı rica ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: XaViEsTa

hort latalım bakalım

forumdaşlar; parfümü almayı düşünüyorum, fakat netten fiyatlara bakınca abuk subuk fiyatlar dönüyor ortalıkta, ve sizce bu parfümün modası geçtimi? ve maksimum ne kadar veriyim bu parfüme? bilen ve güncel fiyatlarını takip eden forumdaşlardan güncel bilgi paylaşımı rica ediyorum

Bana PM ile bütçenizi, yaşınızı ve ne tarz kokuları sevdiğinizi yazın. (örnek sevdiğiniz birkaç parfüm de yazın) Ayrıca kokunun kızlar tarafından beğenilmesini umursuyorsanız belirtin. Yine kokunun kalıcı olmasını belirtiyorsanız yazın.

Ayrıca hangi mevsim için istediğinizi yazın. Size seve seve yardımcı olayım en nihayetinde :)

Ayrıca yukarıda acemilik döneminden kalma bir hata yapmışım. Tester daha kalıcı değildir. Düz şişe ile tester farkı yoktur. Aynı sıvıdır. Türkiye'den kimseden tester almayın. Bazı güvenilir kişiler hariç. (bu forumda by_efendy, akinoo, awesome, denondj, swen, elias, imaginary nickli üyeler güvenilirdir kesinlikle) (boran23 ve türevlerinden uzak durunuz)

• HB sitesinde EDT ve EDT İntense olani var, hangisini tercih etmeliyim?
    Edp neden yok?

• quote:

Orijinalden alıntı: Free Man.

quote:

Orijinalden alıntı: XaViEsTa

hort latalım bakalım

Bana PM ile bütçenizi, yaşınızı ve ne tarz kokuları sevdiğinizi yazın. (örnek sevdiğiniz birkaç parfüm de yazın) Ayrıca kokunun kızlar tarafından beğenilmesini umursuyorsanız belirtin. Yine kokunun kalıcı olmasını belirtiyorsanız yazın.

Ayrıca hangi mevsim için istediğinizi yazın. Size seve seve yardımcı olayım en nihayetinde :)

Ayrıca yukarıda acemilik döneminden kalma bir hata yapmışım. Tester daha kalıcı değildir. Düz şişe ile tester farkı yoktur. Aynı sıvıdır. Türkiye'den kimseden tester almayın. Bazı güvenilir kişiler hariç. (bu forumda by_efendy, akinoo, awesome, denondj, swen, elias, imaginary nickli üyeler güvenilirdir kesinlikle) (boran23 ve türevlerinden uzak durunuz)

Ben de one million kullanıyorum ama çok ağır ve tatlı geliyor. Freshler de dibine sokmadan kokusu gelmiyor. Merak ettim kızların beğenmesini istiyor musun demişsin kızlar hangi kokuları seviyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: judith

Dün burberry brit aldım tekrardan

benim tenime çok gidiyo

harika 1 koku.

+1
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.