Şimdi Ara

internete giremiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • -arkadaslar bilgisayar yeni formatlandı..
    -driverlar sorunsuz kurulu
    -dns ve ip ayarları tam...
    -ethernet kabloma başka bilgisayar bağladım o internete giriyor,yani kablo yada modem sorunu olamaz...
    -antivirüs ayarlarını yaptım...

sonuç olarak gördüğünüz gibi bilgisayardan az çok anlıyorum ama bilgisyarı internete hala bağlayamadım.lanet internet bir türlü gelmiyor...

yardımlarınızı bekliyorum....selamlar

• Bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisinden tüm driverlarının tam olarak kurulu olduğundan emin olun.Eğer o bölümde soru işaretli bir yer görürseniz bilin ki doğru kurulmamış veya kurulmamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: --Kemalist--

Bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisinden tüm driverlarının tam olarak kurulu olduğundan emin olun.Eğer o bölümde soru işaretli bir yer görürseniz bilin ki doğru kurulmamış veya kurulmamıştır.

öncelikle cevap için teşekkürler.....aygıt yöneticisinde sorunlu aygıt yok....
    -yeni bir swich alıp komsunun hattına bağladım..sorun çok ilginç bu bilgisayar başka hatta takılınca internet geliyor..sadece benim evde gelmiyor...gerçekten çözümsüz kaldım.....
  • Modemini hattına tanıtman gerekiyor olabilir...
  • 1-DHCP den otomatik ip alabiliyor musun?
    2-modem yönetim sayfasına ulabiliyor musun?
  • Modemin kurulum kılavuzunda belirtilen bir adre vardır 192.?.?? gibi.Oraya girip kullanıcı adı bilgilerini tanıtman lazım.Bunları yaptınmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atorbaci

1-DHCP den otomatik ip alabiliyor musun?
    2-modem yönetim sayfasına ulabiliyor musun?

1-otomatik ip alamıyorum..ancak elle girince alabiliyorum
    2-modem yönetim sayfasına ulaşamıyorum....

modem ip adresi: 192.168.2.1..ben bunu 192.168.2.5 yaptım...bağlantı oturdu diyor ama yine internet yok tabi.....aygıt yöneticisinde sorunlu yok..zaten bu bilgisayar başka hatta bağlanınca interneti geliyor.....selamlar
  • modeme ping atabiliyormusun ?

ping 192.168.2.1 gibi

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • ping denemedim...peki almazsa ne yapmak lazımdır...selamlar

ayrıca bu hatta başka bilgisayar bağlayınca internet giriyor..sadece benim bilgisayar bu hat üzerinden internete gimiyor..ama ne komiktir ti benim bu bu bilgisyara başka yerde internete giriyor...nasıl bir sorundur anlamadım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inanpolat -- 25 Kasım 2009; 13:32:21 >
  • modeme ping atamıyorsa ethernet kartında-çıkışlarında problem olabilir,kabloyu denedim diyorsunuz bu durumda ethernet kartınızı bir kontrol etmek lazım. Başka bir şey, doğru sürücü kurduğunuzdan emin olun. Bazen farklı yerden indirdiğiniz sürücü sorunsuzca kurulsada aygıt çalışmıyor. Mümkünse kendi CD sinden sürücüyü kurun.

Edit: Bilgisayarınız başka yerden internete giriyor ama sizin kablodan girmiyor. Aynı kablodan başka bilgisayar girebiliyor. İlginç
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Sorun bilgisayarında değil zaten... Hattında veya modeminde, bu konuda çözüme ulaşmaya çalışırsan iyi olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: clarion

modeme ping atamıyorsa ethernet kartında-çıkışlarında problem olabilir,kabloyu denedim diyorsunuz bu durumda ethernet kartınızı bir kontrol etmek lazım. Başka bir şey, doğru sürücü kurduğunuzdan emin olun. Bazen farklı yerden indirdiğiniz sürücü sorunsuzca kurulsada aygıt çalışmıyor. Mümkünse kendi CD sinden sürücüyü kurun.

Edit: Bilgisayarınız başka yerden internete giriyor ama sizin kablodan girmiyor. Aynı kablodan başka bilgisayar girebiliyor. İlginç

zaten bende buna takılmış durumdayım....internetten güncel driverleri kurdum..asus marka mainboard zaten ama yine internet yok..

benim evde benim bilgisayar internet girmiyor ama başka yerde giriyor....benim evde başka bilgisayar ise internete girebiliyor.....lütfen yardım dostlar....

• Ben modeme hard reset atıp tekrar kurmanı tavsiye ederim..Modemde nasıl olacağını tahmin edemiyorum ama bir engelleme vs durumunu ortadan kaldırman için bunu yapmalısın..

Bunun yanında bilgisayara otomatik ip ata.
    Bunu yaptıktan sonra komut isteminde
    ipconfig yazınca
    ip numaran ne olrak görünüyor?söyler misin?169 lu birşey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Ben modeme hard reset atıp tekrar kurmanı tavsiye ederim..Modemde nasıl olacağını tahmin edemiyorum ama bir engelleme vs durumunu ortadan kaldırman için bunu yapmalısın..

Bunun yanında bilgisayara otomatik ip ata.
    Bunu yaptıktan sonra komut isteminde
    ipconfig yazınca
    ip numaran ne olrak görünüyor?söyler misin?169 lu birşey mi?

otomatik ip verice hata veriyor ve hat oturmuyor....
    - ip no otomatik olunca dediğiniz gibi 169 ile başlıyor....
  • asus anakartların driveriniı yüklerken ethernet guard diye bir yazılım var eğer bunu yüklemişsen internete girmez proıgram ekle kaldırdan bütün anakart drevirlarını ve yazılımlarını kaldır sonra tekrar kur Guardlı bir soru soacak sana tam neydi hatırlamıyorum onu seçmeden yüğkle
  • eğer başka pc de otomatik ip alabiliyorsa sende alamıyorsa ethernet kartında veya driverlerinde sorun vardır.kartı söküp geri tak onboardsa yapacak birşey yok tabi.sürücüleri tekrardan yükle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atorbaci

eğer başka pc de otomatik ip alabiliyorsa sende alamıyorsa ethernet kartında veya driverlerinde sorun vardır.kartı söküp geri tak onboardsa yapacak birşey yok tabi.sürücüleri tekrardan yükle.

ethernet onboard....bilgisayarım başka hatta bağlayınca internet geliyor.sadece benim hatta takınca gelmiyor...bunun yanında benim hata bağlanan bir bilgisayar olursa o internete girebiliyor....driver ları ise asussun sitesinden en güncel olarak indirip kurdum.....
  • bence bir ethernet kartı satın al.yahut ağında wifi varsa güzel antenli bir wifi adaptörü al.
  • inanpolat sana dediğim asus guard ethernet yazılımını kontrol ettinmi büyük ihtimalle sorunun bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandoras

inanpolat sana dediğim asus guard ethernet yazılımını kontrol ettinmi büyük ihtimalle sorunun bu

aygıt yöneticisinden sadece driverleri yükledim..başka herhangi bir ethernet eklentisi kurmadım.....selamlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.