Şimdi Ara

YENİ BMW 5 Mİ MERCEDES E SERİSİ Mİ ..?YENİ VOLVO S 80 YENİ RESİMLER EKLENDİ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
29.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkdaşlar ilk izlenim olarak yorumlarınızı almak isterim.

Ben kararımı Mercedes E serisi lansmanı yapıldık dan sonra vermiştim.

Hatta açtığım konuda beni eleştirmiştiniz, herkesin görüşlerine saygılıyım.

Neydi Mercedes de beğenmediğim ve beğendiğim noktalar özet olarak:

-Eski model de var olan Mercedes ağırlığı'nın yeni model de azalması,

-Dizayn olarak arka kısım stop gurubu ve yan arka stoplara doğru olan orantısız yakışmayan tasarım,

-İç kısımda özellikle orta havalandırma gurubu ve müzük gurubun sıradan ucuz görüntüsü,

-Motora gelecek olursak E 250 CDI kullandığım için söyleyebilirim, motor kağıt üstünde çok iyi değerleri yakalıyor lakin otamatik vites

kutusu güçten çok ekonomiden yana yönlendiriyor aracı...

Yeni Bmw serisini sizler gibi bende uzun zamandır bekliyorum.

Genel anlamda ilk izlenim olumlu yönde lakin,dizel motor ünitesi bana biraz yetersiz gibi geldi verilere baktığımda

Rakibi olan Mercedes le kıyaslandığında zayıf kalacak gibi görünüyor .

(BMW 520 D :184 HP 380 nm ,Mercedes E 250 CDI 204 hp ,500nm )Açıkcası Bmw 520d'den 200 hp gibi bir güç bekliyordum!

Resimlerden edindğim izelenim ,iç hacim olarak bana dar geldi özeliilkle arka şaft tuneli çok yüksek

ve özellikle diz mesafesi güncel kasaya göre daha dar izlenimi verdi.

Mercedes daha geniş özellikle arka koltuk sırası barız şekilde üstün görünüyor

Ancak şurası bir gerçek ki Bmw daha elit bir izlenim veriyıor iç kokpit anlamında keza dış tasarımı her nekadar güncel 3 serisini modifiye edilmiş

halini andırsada özellikle arka stop gurubunu çok beğendim

Şimdilik diyeceklerim bunlar bunlar sadece ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

İlerleyen zamanda daha iyi yorumlar yaparız...Sizlerin de iki aracın mukayesi anlamında görüşlerinizi bekliyorum

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayacem -- 7 Aralık 2009; 16:54:36 >

• ikisininde bir önceki tasarımlarını arattıklarını düşünüyorum....
    mercedesin önü daha sportif... arkası bmw den kötü bence bir bütünlük yok gibi ....

iç mekan olarak e60 w210 dan kötüydü... sportiflik adına kaba bir iç mekan vardı...
    ancak şimdiki iç mekan bence çok hoş olmuş.... tabiki aracı görmek lazım....

boyutları yeni 5 serisinin:

Length/width/height (unladen) mm 4899 / 1860 / 1464
    Wheelbase mm 2968
    Track, front/rear mm 1600 / 1627
    Ground clearance mm 141
    Turning circle m 11.95

mercedes w210 üzerine tasarım olarak birşey koysaydı kesinlikle mercedes derdim ancak onunda tasarımını beğenmiyorum...
    yeni 5 seriside pek beğenmedim... görünce belki değişir ama sanmıyorum....
    zor bir seçim olur... bekleyip test etmek lazım karar vermek için....
    tasarım olarak 2 side değil
  • İç mekanda BMW bariz üstün. Dış tasarımda ise E serisi kötünün iyisi diyebilirim.
  • Gerçekten karar vermek zor..

Böyle durumlar biraz şans işi..İkiside olabilir yani..Fiyat felan aynı olursa donanımlarda benzer olursa iş yazı-turaya kalır
  • selamlar :

Biz otomobilseverlere sorsalar yil bazinda en cok begendiginiz araclar nelerdir diye : dogan slx mercedes in 190 nindan baslariz e36 yi e46 yi e60 i ve bunun gibi araclari dahil ederiz peki bu araclardaki ortak ozellik nedir? bu araclari hayallerimizi suslemesinin sebebi nedir zamaninda? Bu araclari guzel kilan nedir ??

Dumduz ip gibi hatlara sahip olmalari araba gibi araba olmalari , sahsi fikrim ve cogumuzunda dusuncesi oldugunu dusundugum sey bu yukarida anlattigim yeni E ve C serilerinde hicmi hic yok CLS gibi icbukey yay a benziyor araclar kapi kollari vs hicbisey ayni hizada degil tabiri caizse yamuk yumuk araclar yandan bakilinca sanki E serisi dumduzmusde biri almis yandan durbun gibi tutup basparmaklarini arabanin altina dogru bastirmista yamultmus gibi hatta asagidaki foto da e serisi resmen poposunda fazla yag olan kurbanlik koyunlara benziyo daglic koyunlara ama direk onden gorunusune kalitesine asla lafim olamaz.

tasarim yeni seyler yapicam diye eskisinden daha kotu gorunen seyi yapmak degildir sahsen aracim yeni e serisi olsa yanindan bakip keyiflenip sigarimi yakip seyretmem..

Yeni 5 serisi belki beklentileriniz karsilamadi ama bu bir BMW klasigi olacaktir her model ilk once cikar begenilmez daha sonrada yeni kasa cikacagi zamanda herkez insallah eski kasayi aratmaz der bu boyle gider, yanliz araca bakin iyice onunde icinde farlarinin yerinde seklinde degisiklik var ama mercedes gibi asla anahatlari bozulmamis tabiri caizse KALIP gibi araba yapmislar k... basi oynamiyo dumduz ip gibi muhtesem hatlari var yanliz benim gozumede yandan bakilinca on kismin volvo araclari animsatmasi (on camurluktan far ucuna kadar olan kisim)

Saygilar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Di0ny5505 -- 24 Kasım 2009; 1:04:44 >
  •  YENİ BMW 5 Mİ MERCEDES E SERİSİ Mİ ..?YENİ VOLVO S 80 YENİ RESİMLER EKLENDİ..

Erken davrandın yeğen.. erken davrandın....kendini ateşe attın..

şaka bir yana, hocam bence bu soru için henüz çok ama çok erken... her iki otomobilde bilhassa 5 serisi çok çok yeni... çıplak gözle dahi görmedi hiçkimse, bırakın test etmeyi...

Otomobillere binilir, şöyle bir süzülür, test edilir (bmw nin yeni motorlarını çok merak ediyorum) sonrası karar verilir..

ama şunu söyliyim sadece:

5 serisi motor seçenekleri olarak E'nin çok ama çoook önünde... Tasarıma gelince, bence her ikisi de çok kötü. Bilhassa 5'in şokunu atlatmam uzun sürecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şahbaba -- 24 Kasım 2009; 1:06:30 >
  • Şerefsizim aklıma gelmişti kayacem tetiktedir lansman yapılır yapılmaz foruma Bmw 5 mi Mercedes E mi diye konu açar diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

İç mekanda BMW bariz üstün. Dış tasarımda ise E serisi kötünün iyisi diyebilirim.

Evet iç mekan anlamında katılıyorum;ondan dolayıdırıki başından beri

Mercedes E serisi için ön havalandırma ızgaraları ve müzik kumanda tuşlarının

olduğu yer ve artı arka far gurubunun bir an önce makyajlanmasını savundum,şurası da bir gerçek ki sonuç da o bir Mercedes

ne kadar eleştirsem de hakkını vermek gerekİç kabin olarak sanırım hem güncel 5 kasası hem de E kasasın'dan dar olmuş izlenimi

verdi bana, ama tabi bunlar ilk izlenimler canlı görmek lazım.Genel anlamda aracı beğendim bana iyi bir alternatif oldu.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şahbaba

şaka bir yana, hocam bence bu soru için henüz çok ama çok erken... her iki otomobilde bilhassa 5 serisi çok çok yeni... çıplak gözle dahi görmedi hiçkimse, bırakın test etmeyi...

Otomobillere binilir, şöyle bir süzülür, test edilir (bmw nin yeni motorlarını çok merak ediyorum) sonrası karar verilir..

5 serisi motor seçenekleri olarak E'nin çok ama çoook önünde... Tasarıma gelince, bence her ikisi de çok kötü. Bilhassa 5'in şokunu atlatmam uzun sürecek.

motor seçeneği olarak nasıl çok önde açıklarsan sevinirim..
  • Kaya bey, araç araştırırken 300C CRD'yi de seçeneklerinize alsanız...

Belki 3.000 motor olmasından dolayı vergiden puan kaybeder ama, "devasa büyüklük", "konfor", "218 hp" ve "59.500 Euro" ifadeleri belki fikir değiştirmenize yardımcı olabilir. Hem de bu fiyat, pazarlık edilmemiş fiyat. Ayrıca multimedya donanımlı yani 3 adet lcd olduğunu hatırlatayım, yani tam sizin istediğiniz gibi.

Linki burada

Sorunun cevabına gelince; BMW daha yakışıklı duruyor. Fakat asıl cevap verilmesi gereken soru; BMW 520D ne kadar fiyatla pazara girer? Sıfır km rakamlarına göre; E250CDI 80.000 Euro'dan satışta. Eski kasa E220CDI 60.000 civarında. Güncel kasa 520D de aynı şekilde 55.000-60.000 Euro aralığında iken, yeni 520D 184 hp güçle, E250 CDI fiyatlarına yaklaşırsa .........
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

Şerefsizim aklıma gelmişti kayacem tetiktedir lansman yapılır yapılmaz foruma Bmw 5 mi Mercedes E mi diye konu açar diye

Açarım tabii benim işim bu siteyi zevkle takip ediyorum sizlerle paylaşım yapmak ayrı bir zevk

Ayrıca ben bu araçlarla ciddi anlamda ilgileniyorum.Zaten sizde biliyosunuz bir Audi A4 aldım pişmanım neyse bu konulara girmeyelim.

Deminde dediğim gibi elbette erken kesin bir şey söylemek için, burdaki amacım iki araç hakkında ilk izlenimlernizi almak..

saygılarr herkeze..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lukunku

Kaya bey, araç araştırırken 300C CRD'yi de seçeneklerinize alsanız...

Belki 3.000 motor olmasından dolayı vergiden puan kaybeder ama, "devasa büyüklük", "konfor", "218 hp" ve "59.500 Euro" ifadeleri belki fikir değiştirmenize yardımcı olabilir. Hem de bu fiyat, pazarlık edilmemiş fiyat. Ayrıca multimedya donanımlı yani 3 adet lcd olduğunu hatırlatayım, yani tam sizin istediğiniz gibi.

Linki burada

Sorunun cevabına gelince; BMW daha yakışıklı duruyor. Fakat asıl cevap verilmesi gereken soru; BMW 520D ne kadar fiyatla pazara girer? Sıfır km rakamlarına göre; E250CDI 80.000 Euro'dan satışta. Eski kasa E220CDI 60.000 civarında. Güncel kasa 520D de aynı şekilde 55.000-60.000 Euro aralığında iken, yeni 520D 184 hp güçle, E250 CDI fiyatlarına yaklaşırsa .........

300c oldukça kalitesiz iç mekanını değiştirmiş ancak 5 ve e serisi ayarındamı bu önemli bence...
    hiç test eden varmı? nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayacem

quote:

Şerefsizim aklıma gelmişti kayacem tetiktedir lansman yapılır yapılmaz foruma Bmw 5 mi Mercedes E mi diye konu açar diye

Açarım tabii benim işim bu siteyi zevkle takip ediyorum sizlerle paylaşım yapmak ayrı bir zevk

Ayrıca ben bu araçlarla ciddi anlamda ilgileniyorum.Zaten sizde biliyosunuz bir Audi A4 aldım pişmanım neyse bu konulara girmeyelim.

Deminde dediğim gibi elbette erken kesin bir şey söylemek için, burdaki amacım iki araç hakkında ilk izlenimlernizi almak..

saygılarr herkeze..

kızmıyorsun değil mi hocam işin esprisi bi yana farkındayım bende düşündüğünüz araçlar hakkında bilgi almak niyetinde oldugunuzun.
    Saygılar..
  • Tasarım olarak Bmw çok hoşuma gitti. Yeni E nin kıçı kalkık biraz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Şahbaba

motor seçeneği olarak nasıl çok önde açıklarsan sevinirim..

# 520d: 184hp
    # 550: 407hp
    # 535:306hp
    # 528i: 258hp
    # 523i: 204hp
    # 530d: 245hp
    # 525d: 204hp

7 tane yukarıda olmak üzre + 1 de M motoru olacak 8 farklı seçenek..

Mercedes E'dekiler nelerdir aceba?
  • Arkadaş neredeyse A 4 ü ilana vereli 1 sene olacak.Konunun yeri burası değil ama çok istiyorsun.Belki sana pahalıya maloldu ama bence 35 bin euro civarına bile satmakta zorlanırsın.

Konuya gelince,sadece dışarıdan bakarak 5 serisi daima genç işidir Yanılıyor olabilirim ama benim gözümde E serisine 45-50 den sonra binilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eczman2000 -- 24 Kasım 2009; 1:43:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lukunku

Kaya bey, araç araştırırken 300C CRD'yi de seçeneklerinize alsanız...

Linki burada

Teşekkür ederim öneriniz için ama ben eğer bu segment de araç alacaksam 3 büyüklerden şaşmam

Birde Volvo S 80 de beklmekteyim oda çok iyi bir alterntif .58 bin euro ya 4*4 204 hp 400 nm gücünde bir araç almak çok mantıklı bence

Ama gelgelim tek olay içi cok sade, multimedya olayı Lcd ekranı ne bilim bunlar eksik benim gözümde araç da aralık gibi gelecek dediler

haber bekliyorum. Test edip izlenimlerimi paylaşacam sizlerle....
  • quote:

Orijinalden alıntı: raifkokten

Arkadaş neredeyse A 4 ü ilana vereli 1 sene olacak.Konunun yeri burası değil ama çok istiyorsun.Belki sana pahalıya maloldu ama bence 35 bin euro civarına bile satmakta zorlanırsın.

Konuya gelince,sadece dışarıdan bakarak 5 serisi daima genç işidir Yanılıyor olabilirim ama benim gözümde E serisine 45-50 den sonra binilir..

Çok sağolasın kardeşim çok iyi morel verdin.Dediğin gibi konun yeri burası değil arkadaşım...Eski kasa fiyatına verecek halim yok ...

Birde aracın linkini eklemişsin onu kaldırırsan daha anlamlı olacak tavsiyen ,yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeyelim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayacem -- 24 Kasım 2009; 2:00:04 >

• kayacem, boşuna kararsız kalma sen aracını çok seviyorsun..A4 de devam et bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

kayacem, boşuna kararsız kalma sen aracını çok seviyorsun..A4 de devam et bence..

Sen ne yaptın aldınmı yeni E serisini? çok beğenmiştin varmı bir değişim..?

Aracımı sevdğim doğru,ama artık değişme zamanı geldi Volvo veya yeni 5 serisi bakalım hayırlısı....
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.