Şimdi Ara

Bugünkü Fiat Bravo ve Opel Insignia Test sürüşü tecrübelerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
5.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamun aleyküm arkadaşlar.Bugun evde canım sıkılıyorken ne yapıyım dedim hadi arabaları test ediyim dedim.Beylikdüzündeki Fiat/Alfa Romeo bayisine girdim.Alfa Romeoları görünce FIAT a bakmadım bile Adama selam verdim ve alfa romeoların en son model 3 kapılı spor aracını test etmek istedim(markasını hatırlamıyorum ama 52 bin euro filandı.zaten ondan dolayı o aracı test etmek istemiştim :) ) Adam reddetti.Bu araç 3.2 motor gibilerinde bir şey dedi bunun test sürüşü yok dedi.eyvallah dedim hangisinin test sürüşü var dedim alfa romeo mito nunki varmış.ona da eyvallah dedim şuan elimizde yok numaranızı alıyım dedi numaramı da verdim.inş. arayacaklar ordan çıktım fiat bayine.hiç bir araca binmeden direk orda çalışan kişinin yanına gittim bravo ile test sürüşü yapmak istediğimi söyledim ve sürüşe başladık :)

FIAT BRAVO TEST SÜRÜŞÜ TECRÜBELERİM:(1.6 105bg dizel)

Arkadaşlar açıkyüreklilikle bir şey itiraf etmeliyimki ben hayatımda turbo motorlu hiç bir araç kullanmamıştım.reno9 GTL ve opel vectra 1.6 2000 kullandım hayatım boyunca :) Onun için arabaya kontağa takışım bile faulduİlk kez 100 beygirin üstünde bir araç kullanacağım içinde heyecanlıydım neyse çalıştırdık arabayı, arabayı yağ gibi kullanan ben pek becemedim gaz debriyaj dengesini.adamda debriyajında sorun oldugunu söyledi.ben hep benzinli kullandım o araçta 1.6 motor 105 beygir dizelmiş.direksiyonu da çok daha yumuşak geldi benim vectra ya göre.Düz yola geldik dedim hazırlıklı olun ani gaza basacağım sarsılmayın :) tamam dedi 3.viteste ani gaza bi kökledim bizi koltuğumuza yapıştırdı araç.turboyuda hissettiriyor hani :) o denli bir performans beklemiyordum.bir de 120 beygirlik olanları olsaydı baya bi yapıştırcaktı koltuğa :) Konsolu çok iyi yol tutuşu çok iyi direksiyonu serçe parmağınızla bile döndürebilirsiniz.FIAT motorlu bir araçtan böyle bir performans beklemiyordum.gerçekten aklımın bi köşesinde hep yer tutacak bu performansı :) Fiat Bravo'nun konsolu çok kalite duruyor yani fiat işte deyip geçilecek cinsten değil.Koltuklar kaliteli döşemeler kalite.Bindiğim araç 35 milyar civarı.İç hacimi de fena değil arkada diz uzunluğu yeterli seviyede fakat çok değil.1.90 boyunda bir kişi rahatça oturabilir

Beylikdüzünden Avcılara doğru giderken hemen yolun kenarında Mitsubishi/Honda/Peugeot/Hyundai/Chevrolet/Opel bayilerinin oldugunu yere girdim(sanırım araba sanayi gibi bi yerdi) Mitsubishi ve Hyundai test sürüşü araçları olmadığından numaramı aldılar sonrasında opele girdim aklım insigniadaydı.

OPEL INSIGNIA TEST SÜRÜŞÜ TECRÜBELERİM
    (1.6 180hp benzinli)

Daha arabayı görünce heyecanlandım :) Simsiyah araç ve simsiyah film camlarda araba yakıyor vallahi :) adam geldi yanıma oturdu araç buram buram kalite kokuyordu.bu sefer kontağı takarken daha tecrübeliydim :) Yalnız insigniaların anahtarının boyu değilde eni çok küçük geldi(anahtarın metali).şaşırdım doğrusu.Neyse arka arka çıkarken bile kaliteyi hissediyordum :) bunda gaz debriyaj yabancılığı çekmedim opel aracı kullandığımdan.yıllardan beri kullanıyormuş gibi kullandım.e5 e çıktık araç gerçekten gazıma basta uçayım diyor resmen.benim opel düşük devirlerde yada yüksek viteslerde bayılırdı bu gazı yedikçe yiyor bende kökledikçe köklüyorum:) ne yazıkki iş çıkışı saatine denk geldi pek basamadım gaza ama çok keyifliydi.vitesi fazladan büyütüyorum motor bayılmıyor gazı bastığında hakkını veriyor ancak fiat bravo'yla aynı performans gibi hissettim.belkide bravo daha hafif oldugundan bana öyle gelmiştir.Haa bu arada araç 100km de 10.4 lt benzin verisi gösteriyordu ekranda gözümden kaçmadı hani vites geçişleri çok iyiydi hiç kemikli değildi.araca 70km hızla giderken 5 e tak yine banamısın demez hızlanır eminim :) aklıma geldi ancak adam içinden küfretmesin diye yapmadım :) Insignia nın donanımından bahsetmeye gerek yok fiyat bilgisi de 58 milyar anahtar teslim fiyatı.arka diz uzunluğu umduğum kadar geniş değil fiat bravodan biraz daha geniş.Galiba bagaj büyüklüğüne önem vermişler.

Bu uzun yazımı okuduğunuz için teşekkürler.Eğer sizi sıktıysam özür dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 20 Kasım 2009; 23:02:08 >

• Ben böyle test görmedim arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: helisel

Ben böyle test görmedim arkadaş

niye arkadaşım.yaşadıklarımı açık dille anlattım
  • quote:

Orijinalden alıntı: My_CaRizMa

quote:

Donanım yok, fiyat bilgisi yok, iç hacim değerlendirmesi yok, tüketim bilgisi yok.

Kökledikçe köklemişsiniz sadece, çok hardcore bit test olmuş.

Konu olmadıkça hoşlanmıyorum maalesef

• quote:

quote:

quote:

Donanım yok, fiyat bilgisi yok, iç hacim değerlendirmesi yok, tüketim bilgisi yok.

evet biraz öyle oldu ancak bu da benim stilim :) o konulardan bahsetmeyi sevmiyorum başımdan geçenleri yazmayı seviyorum

Fiat Bravo'nun konsolu çok kalite duruyor yani fiat işte deyip geçilecek cinsten değil.Koltuklar kaliteli döşemeler kalite.Bindiğim araç 35 milyar civarı.İç hacimi de fena değil arkada diz uzunluğu yeterli seviyede fakat çok değil.1.90 boyunda bir kişi rahatça oturabilir

Insignia nın donanımından bahsetmeye gerek yok fiyat bilgisi de 58 milyar anahtar teslim fiyatı.arka diz uzunluğu umduğum kadar geniş değil fiat bravodan biraz daha geniş.Galiba bagaj büyüklüğüne önem vermişler.

elimden geldiğince bişeyler karaladım işte

• quote:

quote:

quote:

Dostum testler için teşekkürler, İnsignia sanırım 1.6T motordu, onu belirtirsen iyi olur :)

• test testtir hardcore test çıkarmayın bi de yahu
  • @Legend10

Teşekkürler, belirttim
  • quote:

çok hardcore bi yorum olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

test testtir hardcore test çıkarmayın bi de yahu

Gittim sürdüm geldim.Alınır

gibi olmuş

Şaka bir yana ilginç testler gerçekten.Bu arada Bravo testinde yazılana göre soruyorum da Vectra 1.6 kaç beygir acaba?

• araba gazıma basta uçayımmı diyor
  • 2001 model Opel Vectra 1.6 motor 100 beygir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 20 Kasım 2009; 23:04:52 >
  • Test için teşekkürler My_CaRizMa

Peder beyi kandırabilirsem aracımı satıp üzerine biraz daha koyarak Bravo Multijet 1.6 120 hp Dynamic almak gibi bir düşüncem var ama biraz daha bekleyecem sanırım
  • Al hocam araba canavar vallahi.Birde benimki 105hp idi.Performansı çok iyiydi.120hp tadından yenmez vallahi :) Neyse inşallah ikimizde alırız şundan da resimlerle donatırız forumun dört bir yanını
  • Bambaşka bir test olmuş gerçekten. Diğer testlerinizi de bekliyoruz .
  • quote:

Al hocam araba canavar vallahi.Birde benimki 105hp idi.Performansı çok iyiydi.120hp tadından yenmez vallahi :) Neyse inşallah ikimizde alırız şundan da resimlerle donatırız forumun dört bir yanını

Ben girişimlere başlıyorum , siyah Bravo. Bu sefer özel plakalı olacak Sende bir an önce başla girişimlere yoksa kalakaldık bu araçlarla

1500 devirde 300 nm tork / 0-100 : 10,5 saniye fabrika verisi / 6 vites vs. falan filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 20 Kasım 2009; 23:30:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: honda04

araba gazıma basta uçayımmı diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: MackaLi6161

quote:

Al hocam araba canavar vallahi.Birde benimki 105hp idi.Performansı çok iyiydi.120hp tadından yenmez vallahi :) Neyse inşallah ikimizde alırız şundan da resimlerle donatırız forumun dört bir yanını

Ben girişimlere başlıyorum , siyah Bravo. Bu sefer özel plakalı olacak Sende bir an önce başla girişimlere yoksa kalakaldık bu araçlarla

Hocam özel plaka araçlar ne kadar? Mesela 34 FTH .... diye yaptırcam diyelim her harf için mi para alıyorlar nasıl oluyor o iş? Birde ben siyah bravo ile kırmızı bravo arasında kaldım hangisini tercih edersin? (Siyah filmler çekilmiş olarak düşünürsen)

• quote:

Hocam özel plaka araçlar ne kadar? Mesela 34 FTH .... diye yaptırcam diyelim her harf için mi para alıyorlar nasıl oluyor o iş? Birde ben siyah bravo ile kırmızı bravo arasında kaldım hangisini tercih edersin? (Siyah filmler çekilmiş olarak düşünürsen)

Harf başına 200 Lira falandı sanırım öyle bir muhabbet dönüyordu bizim arkadaşlar arasında
    Aslında benim için harfler çok önemli değil ; 34 XX XX61 yada 34 XXX 61 tarzı olması yeterli
    Ben siyah rengini beğeniyorum araçlarda babamda öyledir bütün araçlarımız bugüne dek hep siyahtı benim tercihim yukarıda resmini verdiğim gibi siyah bravo olurdu Ama beyaz bravo + panoramik cam tavan olacaksa beyaz da olur

• Doğru vallahi beyazlarda iyi ancak bizim gibi haşin delikanlılara beyazlar (melekler gibi) yakışmaz siyah güzel olurneyse mackali dostum inş. gerçekleşir hayaller:)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.