Şimdi Ara

YERALTI EDEBİYATI FAN CLUB (Chuck Palahniuk' a saygılar.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
17
Favori
16.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizler okunmaması gereken şeyleri okuruz. Hoşumuza gitmemesi gereken şeyleri beğeniriz. Felsefemiz felsefe kitaplarında yeralmaz. İnsanların düşünmekten çekindikleri şeyleri okuruz ve yazarız. Bizler özgür insanlarız.

Yeraltı edebiyatı, edebiyatın kılcal damarlarıdır. Popüler edebiyatın el atmaktan çekindiği, uzak durduğu ayrıksı konulara kucak açar, mesela cinselliğe, mesela insan psikolojisinin gizli kapaklı yanlarına, mesela inanca, mesela genel geçer ahlaki kabullere, sorgulanmadan kabul edilen etik ve estetik değerlere, mesela hayatın karanlık derinliklerine döner yüzünü ve bunlara kafa tutar. Buralarda gezinip dolaşır, edebiyatı buralarda arar. Tedirgin edici mecralarda dolanır. Popüler, ana akım edebiyatın sığ sularında oyalanmaktansa, neredeyse korkutucu ve irkiltici bir eleştirellikle ‘uçlara’ doğru ilerler. Yeraltı edebiyatı, hayatın ve gerçekliğin öylesine bakan gözlerine, gizli kalmış bölgelerini sızdırır. Verili gerçeklikte gedikler açar ve insanın gerçekliği kavrama yetisini geliştirir.
    Alıntıdır.

Herkes okuyup tavsiye ettiği veya okumak istediği kitapları bizle paylaşsın , fikirleri tartışalım.

TAVSİYE ETTİĞİMİZ BİR KAÇ KİTAP

Dövüş Kulübü - Chuck Palahniuk

Tekinsiz - Chuck Palahniuk

Gösteri Peygamberi - Chuck Palahniuk

Son Sürgün - Dragan Babic

Acemi Pezevenk - Ola Bauer

Beyaz Zenciler - Ingvar Ambjörnsen

O-t-omatik Portakal - Anthony Burgess

Pulp - Charles Bukowski

Ayrıntı Yayınları , yeraltı edebiyatı ile ilgili kitap yayınlayan yayın evlerinin başında gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Narrator -- 28 Ağustos 2014; 11:44:14 >

• Yeni tanıştığım bir seri, okuduğum chuck palahniuk'tan tıkanma. Devamını getirmeyi düşünüyorum, ilgimi çekti açıkçası.
  • Dövüş Kulübü'nün tadı hala damağımdadır... yazdığınız diğer kitaplarıda bi araştırayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: GameisOver

Yeni tanıştığım bir seri, okuduğum chuck palahniuk'tan tıkanma. Devamını getirmeyi düşünüyorum, ilgimi çekti açıkçası.

Tıkanma kitabının ön sözü zaten herşeyi anlatıyor.

''Eğer bu kitabı okumaya niyetliyseniz vazgeçin. Kendinizi kurtarın. Televizyonda mutlaka daha iyi bir şeyler vardır. Burada anlattığım şeyler önce sizi kızdıracak. Sonra her şey daha da kötü olacak.''

Kıskandım bu sloganı. Hatta çalacak kadar...
  • Ingvar Ambjörnsen - Beyaz Zenciler okumayıp da Yeraltı Edebiyatı okuyucusuyum demeyin lütfen. Maalesef Chuck Palahniuk'da yeraltından çıkıp kitaptan zerre anlamayan gençlerin eline düştü ( sözüm meclis dışına )

Ekleme: İmza falan yaparsan imzama koyarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D06A31849 -- 15 Kasım 2009; 15:53:29 >
  • Sonunda aradığımı buldum.
    Geçen hafta kitap siparişlerini verdim.
    Dövüş Kulübü , Gösteri Peygamberi ve Tıkanmayı aldım.
    Dövüş kulübü gerçekten çok güzeldi.
    Şimdi Gösteri Peygamberini okuyorum.
    Yazılı haftası bitsin kesinlikle devamını getireceğim.
  • Bir de kitapları bulması çok sorun oluyor.
    Mesela Görünmez Canavarları sipariş verdim bulamamış adamlar.
    Sizin önerdiğiniz bir site var mı ?
  • Alkım Kitapevi'nde hepsi var, Görünmez Canavarlar bence Palahniuk'un en sağlam kitabı, onu okuyunca Dövüş Kulübü de neymiş diyeceksiniz. Dövüş Kulübü popüleritesi nedeniyle bir nevi giriş kitabıdır ama devamını getirip de daha derinlere daldığınızda aslında çok da basit bir kitap olduğunu anlayacaksınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2shae

Alkım Kitapevi'nde hepsi var, Görünmez Canavarlar bence Palahniuk'un en sağlam kitabı, onu okuyunca Dövüş Kulübü de neymiş diyeceksiniz. Dövüş Kulübü popüleritesi nedeniyle bir nevi giriş kitabıdır ama devamını getirip de daha derinlere daldığınızda aslında çok da basit bir kitap olduğunu anlayacaksınız

İstanbulda oturmuyorum.Neyse bir şekilde bulurum ben konuyu dağıtmayalım.

Ne büyük savaşı yaşadık.Ne de büyük buhranı...Bizim savaşımız ruhani bir savaş.En büyük buhranımız hayatlarımız...
  • ...çünkü ancak kendimi mahvederek ruhumun gerçek gücünü keşfedebilirim.

YERALTI EDEBİYATI FAN CLUB (Chuck Palahniuk' a saygılar.)
  • Sizler işiniz değilsiniz... Sizler paranız kadar değilsiniz... Bindiğiniz araba değilsiniz... Kredi kartlarınızın limiti değilsiniz... Sizler iç çamaşırı değilsiniz.. Sizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden pisliklerisiniz..Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz...
  • Amerika Mektupları nasıl bir kitap? Okuyan varsa tavsiye eder mi?
  • Gösteri peygamberi bitti çok güzeldi.
    *Amacım, ileride geleceğim noktayla keskin tezat oluşturacak düşük bir alt taban belirlemek.Öncesi ve sonrası...
  • Başkaları için çalışıp, başkalarının hayatını yaşıyoruz. Herhangi birşeyin başlangıç noktası değiliz, sadece dahil oluyoruz ve mutlu etmek misyonunu taşıyoruz. Okuyoruz, çalışıyoruz her noktada karşılıksız hizmet veriyoruz ve bunu dile getirdiğimizde, mevcut totaliter kaosun içinde hakir görülüp burun kıvırılıyoruz. Tüm
    can...lılarla eşit şartlarda nefes aldığımızı hissetmemiz isteniyor ve gerçeğin bu olduğuna inanmamız isteniyor. Bir gün hepimiz elimizi eteğimizi çekeceğiz ve o sabah altlarının bezlenmemiş olduğunu farkedecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jerilyas -- 1 Aralık 2009; 17:12:23 >
  • Kitapları listeme ekledim sizi un çuvalları...
  • Zar Adam ' da benim için bir yeraltı edebiyatı. Bunuda okuyun. Birde Otostopçunun galaksi rehberi, bu yeraltı edebiyatı değil ama çok komik bir kitap.

• Beyaz Zenciler ve Acemi Pezevenk'i aldım. Chuch Usta'nın kitaplarını bulamadım. Bi de Otomatik Portakal isimli kitabıda listeye ekleyebiliriz...
  • Ben şu anda Tekinsizi okuyorum. Bazı yerlerinde öyle iğrençlikler var ki içim gidiyor ama yinede gülüyorum. Hayal gücü çok zengin bir kitap.
  • Gösteri Peygamberi , Dövüş Kulübü mükemmeldi , Ninni de fena değildi ama Tıkanma gerçekten kötüydü , Palahniuk'un kitapları genelde modern insanın sorunları ve hiçlik üzerine ama bu kitapta sadece cinsellik görebildim ve de iğrenç bir cinsellik . Chuck ' ın sevdiğim yanı arada güzel şeyler söylemesi "Hani şu Dövüş Kulübü'ndeki felsefi lafları seviyorum . Tıkanma'da hiç böyle şeyler yoktu ama diğerleri güzel anlatmak istediğini anlatan kitaplar , yeraltının en sağlam yazarı sanıyorum .
  • Tekinsiz i almayı düşünüyorum.
    Ana tıkanma gibiyse almayacağım.
    Okuyan arkadaşlar bir yoru myapabilir mi tekinsiz hakkında ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.