Şimdi Ara

Yüksek Lisans Nasıl Yapılır ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
5
Favori
131.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beykent üni- finans bölümünde yüksek lisans yapıyorum, hocaların 2si prof. 2si doc. 1i yard. doc. hocalar baya iyi, bu sene ilk dönem 5 dersim var ilk günden başladılar derse, baya kasıyorlar, geçme notu 70 :) çok çalışmak lazım finans uzmanı olmak hiç kolay değilmiş :)
  • yaa arkadaşlar biri bana şu yüksek lisans doktora vs yi tam olarak anlatabilir mi bu konularla ilgili hiç bi bilgim yok nette araştryorm ama anlamıyorm :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: mellh

yaa arkadaşlar biri bana şu yüksek lisans doktora vs yi tam olarak anlatabilir mi bu konularla ilgili hiç bi bilgim yok nette araştryorm ama anlamıyorm :S

Aynen

?
  • merhabalar arkadaşlar,

anadolu ünüversitesi işletme bçlümü işletme mezunuyum,ales sınavından sözel 67,5 puan aldım diploma notumda 2,67 ben özel sektörde çalışmaktayım hem iş yerindeki kariyerimi yükseltmek hemde toplumumuzun aöf mezunlarını olumsuz bakış açısı yüzünden tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum biraz araştırdım tezsiz y.l 2.öğretim olduğundan paralı oluyor vakıf ünv.içinde geçerli devlet ünv. içinde ortalama 8000 tl civarı falan ben ankarada ikamet ediyoruum ve ankaradaki ünv. başvuru yapacağım bildiğiniz üzere her okulun başvuru ücreti var 75 tl civarı falan şimdi yukarda belirttiğim puanlarımla acama sosyal bilimler mba veya finans ,iktisat v.b. alanlarda yüksek lisans yapma şansım nedir acaba hangi okula ve bölüme başvursam daha yüksek şansım olur...

bana bu konuda bilgi olan arkdaşlar yazarlarsa sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkog

Çok haklısınız... AÖF eğitim kalitesi ve kitaplarıyla aslında harika bir eğitim veriyor... Ayrıca sınavlar merkezi olduğu için kimenin gözünün yaşına bakılmıyor.. 49'u aldın mı kalıyorsun...

Ben sınıfta kaldım 1 puan yüzünden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ixmarit

merhabalar arkadaşlar,

anadolu ünüversitesi işletme bçlümü işletme mezunuyum,ales sınavından sözel 67,5 puan aldım diploma notumda 2,67 ben özel sektörde çalışmaktayım hem iş yerindeki kariyerimi yükseltmek hemde toplumumuzun aöf mezunlarını olumsuz bakış açısı yüzünden tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum biraz araştırdım tezsiz y.l 2.öğretim olduğundan paralı oluyor vakıf ünv.içinde geçerli devlet ünv. içinde ortalama 8000 tl civarı falan ben ankarada ikamet ediyoruum ve ankaradaki ünv. başvuru yapacağım bildiğiniz üzere her okulun başvuru ücreti var 75 tl civarı falan şimdi yukarda belirttiğim puanlarımla acama sosyal bilimler mba veya finans ,iktisat v.b. alanlarda yüksek lisans yapma şansım nedir acaba hangi okula ve bölüme başvursam daha yüksek şansım olur...

bana bu konuda bilgi olan arkdaşlar yazarlarsa sevinirim...

şansın var tabiki başvurduğun üni. dip notuna ales puanına ve mulakatta aldığın puana göre seni değerlendirecek, birde talep meselesi tabi...
    özel ünileride araştır, fiyatlar ne durumda ankarada bilmiyorum istda 10bin tlden başlıyor istediğin bölümler.

• Acaba ankarada tezsiz yüksek lisans yapan arkdaşlar bilgi verebilirmi ales puanları kaçtı diploma notları kaçtı ve hangi okul mezunuydular..

bende ona göre değerlendirme yapayım..

bu arada atılım ünv.tezsiz 2.öğretim düşünüyorum en kötü olmazsa tabi onlarda alırlarsa :) bakalım hayırlısı...
  • arkadaşlar merhaba,

Şimdi öğrenmek istediğim konu şu. Ales sayısal ve sözel olarak 2'ye ayrılıyor sanırım. Yüksek lisans yapmak istediğimiz alana göre sözel veya sayısal olarak yada her ikisi şeklinde filtreleme yapılıyor mu ? Yani mesela sayısalım oldukça kötü, sözelden de iyi puan aldım. Bunu lehime kullanabiliyor muyum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Syn7ax

arkadaşlar merhaba,

Şimdi öğrenmek istediğim konu şu. Ales sayısal ve sözel olarak 2'ye ayrılıyor sanırım. Yüksek lisans yapmak istediğimiz alana göre sözel veya sayısal olarak yada her ikisi şeklinde filtreleme yapılıyor mu ? Yani mesela sayısalım oldukça kötü, sözelden de iyi puan aldım. Bunu lehime kullanabiliyor muyum ?

başvuracağın alana göre aldığın puan önemli, örneğin sosyal bilimler genelde ea puanı isterken fen bilimleri sayısal puan ister yani sen yüksek olanı istediğin gibi kullanamazsın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: joé black

quote:

arkadaşlar merhaba,

başvuracağın alana göre aldığın puan önemli, örneğin sosyal bilimler genelde ea puanı isterken fen bilimleri sayısal puan ister yani sen yüksek olanı istediğin gibi kullanamazsın..

öğrenmek istediğim buydu teşekkür ederim. işletme sözel istiyor değil mi ?

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba,

isletme ea puanindan aliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pepe Kontes -- 9 Ocak 2013; 22:38:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba,

isletme ea puanindan aliyor

Eyvallah hocam sagolasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar özelde burslu okuyoruz diyelim yüksek lisansı da burslu yapmamız mümkün mü var mı böyle bi ihtimal
  • quote:

Orijinalden alıntı: ixmarit

Acaba ankarada tezsiz yüksek lisans yapan arkdaşlar bilgi verebilirmi ales puanları kaçtı diploma notları kaçtı ve hangi okul mezunuydular..

bende ona göre değerlendirme yapayım..

bu arada atılım ünv.tezsiz 2.öğretim düşünüyorum en kötü olmazsa tabi onlarda alırlarsa :) bakalım hayırlısı...

tezsiz yuksek lisansda ALES kaldirildi. Bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

arkadaşlar özelde burslu okuyoruz diyelim yüksek lisansı da burslu yapmamız mümkün mü var mı böyle bi ihtimal

yukarı çok merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

arkadaşlar özelde burslu okuyoruz diyelim yüksek lisansı da burslu yapmamız mümkün mü var mı böyle bi ihtimal

hayır burslu okuman sadece okuduğun lisans bölümünü kapsar. O üniversitenin öğrencisi olduğun için sana güzel bir indirim verebilirler.

bu arada tezsiz yüksek lisanslar için ales kalktı.
  • En son tezsiz yüksek lisans için alesten 55 alma şartı vardı. Kalkıp kalkmadığından emin değilim.

Ben İzmir de Gediz Üniversitesinde tezsiz mba eğitimi aldım.

Dersler akşamları oluyor. Eğitim 3 dönemden ibaret. İlk 2 dönem 4 er dersten toplam 8 ders alınıyor. Hafta içi 2 gün ders var.

son dönem 2 ders ve bitirme projesinden oluşuyor. Son dönem hafta içi 1 gün ders alınıyor.

Bitirme projesi tez kadar olmasa da oldukça kapsamlı bir çalışma gerektiriyor. Sonuçta tez yazım klavuzuna uygun yazılmak zorunda. Sayfa yapısı, konunun ele alınışı zaten teze yakın bir çalışmayı gerektiriyor.

Ayrıca gördüğünüz dersler ile ilgili 1 vize 1 final sınavı var. Bir çok dersten sunum hazırlayıp sınıfa ve hocaya anlatmanız gerekiyor. Yıl sonunda da o ders ile ilgili yazılı çalışmanızı hocanıza teslim etmeniz gerekiyor.

Eğer eğitime sadece diploma almak gözüyle bakmaz ve derslere fire vermeden devam ederseniz, kendi çalışmalarınızdan ve arkadaşlarınızın çalışmalarından öğrendiklerinizle birlikte kişisel gelişiminize katkıda bulunmuş olursunuz.

• http://bilimakademi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=15&Itemid=16

Şu adresteki bilgiler doğru mu? Katsayılar vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettunc -- 19 Şubat 2013; 1:30:56 >
  • arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. yüksek lisansta işlenen derslerin lisansta işlenen derslerden bir farkı var mı? yüksek lisansla ilgili öyle bi algı oluştu ki kafamda hocalar lisans eğitim düzeninin çok çok üstünde ders anlatıyor, dersler aşırı zor vs... dersler nasıl işlenir? lisans eğitiminden farkı var mıdır? zorluk açısından lisansla karşılaştırırsak nasıl bir sonuç çıkar bunları çok merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem_grk

arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. yüksek lisansta işlenen derslerin lisansta işlenen derslerden bir farkı var mı? yüksek lisansla ilgili öyle bi algı oluştu ki kafamda hocalar lisans eğitim düzeninin çok çok üstünde ders anlatıyor, dersler aşırı zor vs... dersler nasıl işlenir? lisans eğitiminden farkı var mıdır? zorluk açısından lisansla karşılaştırırsak nasıl bir sonuç çıkar bunları çok merak ediyorum

örnek vereyim sana; ben işletme mezunuyum, finans üzerine master yapıyorum ve aldığım dersler tamamen finans üzerine, finansal matematik, risk yönetimi, sermaye piyasası vs. gibi mesleki dersler oluyor.yani mutlaka yeni şeyler öğreneceksin...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.