Şimdi Ara

Ara gaz vermenin mantığı nedir ya?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
17.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Simdi arabada 1. vitesten 2. vitese gecireceksin.
    Ama kamyonlarda veya eski minibuslerde adam o koca dislilerde 1.den 2.ye takana kadar motorun devri dusuyor.
    Cok dusuk devirdeyken ayagini debriyajdan cekince de araba tekliyor.
    O nedenle devir dusmesin diye ara gazi verilir.

Bunun disinda yeni model arabalarda bunlari yapanlar genelde krolardir.

Bu olayin bide vites dusururkenki hali var ki bunu her insan yapamaz.
    Sag ayaginin parmak ucuyla frene basarken yine sag ayak topuguyla (veya yaniyla) gaza dokunursun.
    Bunu yaparken de ayni anda debriyaja basarsin ve vites kucultursun.
    Amac yukaridakiyle aynidir. Deviri olmasi gereken seviyeye getirmek. Bu sayede hem arabada one yigilma olmaz, hem de vites cok daha rahat gecer.
    Bunu kimse yapamaz ama kolay kolay. O yuzden sokakta oyle goremezsin
    (Burun-topuk olarak geciyor olmasi lazim turkcede)

(Buda nasil yapilacaginin videosu)
  • ulus dolmusları geldi aklıma
  • Ara gaz vermenin mantığı nedir ya? özellikle kamyoncular yapar ya

• bi yararı vardı sanırım bi arkadas acıklar şimdi.
  • Kamyoncular araba tekler yani araba durmasın diye soguk havalarda ara gaz verir araba durmaz vitesi degıstırırken ara gazı verirken vites haşırt diye geçer ama normalde ara gaz verenleri soruyosan artistlik olsun diye :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j4kkas -- 6 Kasım 2009; 15:37:41 >
  • benzin fazla geliyo.

Edit. Eski kamyonlar ara gazıyla daha rahat vitese geçiyomuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendboxer -- 6 Kasım 2009; 15:30:05 >
  • yararından çok zararı olmasın? sağolsun kamyoncular bi ara gazı veriyolar ortalık toz duman
  • kamyoncuları bilmemde..kışın özellikle bu soğuk havada (akışmetre bozulduğu için 600€) fren yapınca araba stop etmesin die mecbur aragaz veriyorum..gören ya vaay diyodur yada görgüsüz diodur ama burdan o insanlara sesleniyorum..elimde olmadan yapıyorum
  • Vites nedenini bilmediğiniz bir sebeple istediginiz yere geçmiyorsa biraz gaz verirsiniz, senkromecler yerine oturur ve vites kendine gelir.
  • genelde apache lik için kullanılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

benzin fazla geliyo.

kamyonlar mazotla çalışır
  • 25 yaş üstü motorun durmaması için verirler aragazı abartmadan

25yaş altı kızlar oldugu zaman yada böyle bi ortamdan geçerken ilgi görmek için verirler hemde bağırta bağırta
  • Aragazını oldukça severim valla..Magirus kullananlar bilirler onda ki aragaz sesini..ister apaçilik diyin ister görgüsüzlük seviyorum ve yapıyorum..Ama her zaman istedigim gibi yapamıyorum orası ayrı
  • bandırmalı abimizin bu konuya el atması gerek
  • Bandırmalı abim nerdesin yahuu bu konuyu da engin tecrübelerinle aydınlat artık
  • valla ben audi tt yi kullanırken hafiften yavaşlayıp birden gazlamayı çok seviyordum veya normal hızda giderken basıp çekmeyi ötüyordu araba bildiğiniz
  • benzinlide kullanımının çok faydası yoktur ama dizelde, turbo yetrli basınç oluşturana kadar yokuşta falan zorlanır araba, stop noktasına gelmesin diye ara gaz iyi olur, hafif devir verir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

benzin fazla geliyo.

kamyonlar mazotla çalışır

kamyon olayını editleyip yazdım
  • bu mekanizmadır.insanın arasıra osurmasının mantığı neyse kamyonun aragaz vermesinin de mantığı budur.egzos çıkışını temizlemek olabilir mesela
  • cevaplar için sağolun beyler hem bayağa güldüm hemde bilgilenmiş oldum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.