- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Türk Irkının Özellikleri
Bu konudaki kullanıcılar:
 
97
Cevap
4
Favori
50714
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


239 Mesaj
5 Kasım 2009; 12:44:04 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Eski konu sahibinin talebi üzerine konu devredilmiştir.

Son yarım yüzyıl içinde yapılan antropolojik incelemeler Türkler'in beyaz ırtan olduğunu göstermiştir. Türkler, dört büyük beyaz ırk gurubundan biri olan Europid gurubunun Turanid kolundandırlar. Kafatası yapısı brakisefal (geniş kafalı) olan Türkler'in, kendilerini başka ırklardan ayıran antropolojik özellikleri vardır. Özellikle Orta Asya'da MÖ 3. binden kalmış kurganlardan çıkarılan iskeletlerden ve yapılan çeşitli araştırmalardan anlaşıldığına göre Türkler brakisefal, savaşçı ve beyaz bir ırk olan Andronovo İnsanları'nın (Andronovo İnsanı = Türk Irkı) soyundan gelirler.

Antropologların araştırmalarına göre Andronovo Irkı'nın özellikleri şunlardır:

Koyu renk saç, buğday rengi ten (hafif esmere çalan beyaz ten), brakisefal kafa, orta boy, değirmi yüz, badem göz (mongoloid özellik taşımayan ama avrupa ırklarındaki gibi de büyük ve yayvan olmayan hafif çekiğimsi göz).

Ayrıca Tevrat'ta nakledilen eski geleneklerde Türk soyu -Hâm ve Sâm'dan değil de Yafes'ten türemiş olarak- beyaz ırktan gösterilmiştir. Turan tipini temsil eden Orta Asya, Maveraünnehir ve Yakın Doğu Türkleri beyaz tenli, değirmi yüzlü (ay yüzlü, badem gözlü), endamlı, sağlam yapılı erkek ve kadınları ile Ortaçağ kaynaklarında güzelliğe örnek olarak gösterilmiş, hatta İran edebiyatında Türk sözü bazan güzel insan anlamında kullanılmıştır.

Günümüz Oguz Türkleri (Anadolu, Ön Asya ve Türkmenistan Türkleri), Andronovo İnsanı'nın tüm antropolojik özelliklerini üzerlerinde taşırlar. Prof.Dr.Faruk Sümer'in Oğuzlar adlı kitabında, Oguz Türkleri için şu satırlar yazılıdır:
Bugünkü Anadolu Türkleri'nin ruhî davranışları ataları Oğuz Türkleri'ninkinden farksızdır. Anadolu Türkleri sâkin görünüşlü, serin kanlı, duygularını pek belli etmeyen insanlardır; asık suratlı olmayıp güler yüzlü ve tatlı bakışlıdırlar; çabuk kızmazlar ve birden parlayıp sönmezler. Halkın tabiri ile Anadolu Türkü'nün kolayca "damarı tutmaz" yani derhal sinirlenmez fakat "ayranı kabardı" mı kasırga gibi eser, önünde durulmaz. Tıpkı Oğuz yiğidinin "acığı tuttuğunda katı taşı kül eylediği" gibi... Gerçekçi insanlardır, yani akılları hislerine hâkim olabilir; öğünme duygularında da aşırılık görülmez. Anadolu Türkleri rûhen infiratçı değil cemiyetçidir; toplu yani bir arada yaşamaktan hoşlanırlar; milletlerine bağlı ve yurtsever oldukları da gerçek bir vâkıadır.

Yüz şekli ve beden yapılarına gelince, onlar umumiyetle düz saçlı, ala gözlü, yuvarlak yüzlü, düz burunlu insanlardır; aralarında mavi gözlü olanları az ve nadirdir; bu gibilere çok defa bu vasıfları bir sıfat olarak verilir (Gök Mehmed=mavi gözlü Mehmed; Gök Kız=mavi gözlü kız); pek çoğunun cildleri beyazdır; yüz ve ellerindeki esmerlik, güneş yakması ile ilgilidir. Boyları ortadan uzun olup, gövde kısmı alt tarafa nazaran kısa değildir; onun için at üstünde heybetli görünürler ve rahatça ok atarlar ve kılıç sallarlar.

Türkler'in ilk ataları olan Andronovo İnsanları sığırı ve deveyi evcilleştirmişlerdi. Avcı ve savaşçı bir kavimdiler. Kartalı kutsal olarak kabul ederler, mezarlarına simge olarak kartal pençesi işlerlerdi. Kimi bölgelerde Ren geyiği ile Yak öküzünü evcilleştirmişlerdi. Bakırı keşfetmişler, bıçak vb aletlerin yapımında kullanmışlardı.

Proto-Türk (=ilk Türkler) sanatındaki temel öge hayvan motifleridir. Bu motifler çok incelikli yöntemlerle işlenmiş, hemen her eşyada kullanılmıştır. Hayvan Üslûbu adı verilen bu sanat tarzı Çin sınırlarından Kuzey Karadeniz'e kadar yayılmıştır.
Proto-Türkler giderek askerî ve siyasî güç kazandılar, çevrelerinde yaşayan kavimleri egemenliklerini altına aldılar. MÖ 1700'lere doğru Çin kaynakları Proto-Türkler'den söz etmeğe başlarlar. Bunun nedeni, Proto-Türkler'in Çin'i tehdit eder duruma gelmeleridir. Türkler'in tarihöncesi dönemi MÖ 200'lere değin uzanır. MÖ 3. yüzyılda Tuman Yabgu'nun Türk boylarını toplayarak Orta Asya'daki Büyük Hun Devleti'ni kurması ya da daha doğrusu güçlendirmesiyle Türkler'in tarihöncesi dönemi kapanır ve tarih dönemleri başlar.

Sonuç olarak söylemek gerekirse, Türk ırkının temel özellikleri şunlardır: Saç düz ya da hafif dalgalı olup kumral veya kara renklidir. Kaş kemeri gelişkindir. Gözler nispeten küçük olmakla birlikte mongoloid ırktaki gibi çekik değildir, daha çok badem göz niteliğindedir. Kulaklar düz olup küçük ya da orta boyda ve yatıktır.

Burun düz ya da kartal burundur (iri olan gaga burun değil). Deri buğday rengindedir. Elmacık kemikleri gelişkindir ama mongoloid ırktaki gibi aşırı fırlak değildir. Kafatası yapısı brakisefaldir. Kemikler kalın, kaslar gelişkindir. Boy orta ya da ortadan uzuncadır< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
_____________________________

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.


2270 Mesaj
5 Kasım 2009; 12:48:21 

Dünyada bu devirde ırk diye bir kavram mı kaldı?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Kıran Kırana "TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI" Belgeseli İçin:

TIKLA

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Kasım 2009; 16:55:24 


quote:

Orijinalden alıntı: Zoom-Zoom

Dünyada bu devirde ırk diye bir kavram mı kaldı?
Bu devirden bahsetmiyor zaten yazı Okumadan yorum yapmayalım


707 Mesaj
5 Kasım 2009; 17:40:33 

Daha da geriye gidersek afrikaya doğru ilerliyicez heralde.

"Anadolu Türkleri sâkin görünüşlü, serin kanlı, duygularını pek belli etmeyen insanlardır; asık suratlı olmayıp güler yüzlü ve tatlı bakışlıdırlar; çabuk kızmazlar ve birden parlayıp sönmezler. Halkın tabiri ile Anadolu Türkü'nün kolayca "damarı tutmaz" yani derhal sinirlenmez fakat "ayranı kabardı" mı kasırga gibi eser, önünde durulmaz. Tıpkı Oğuz yiğidinin "acığı tuttuğunda katı taşı kül eylediği" gibi... Gerçekçi insanlardır, yani akılları hislerine hâkim olabilir; öğünme duygularında da aşırılık görülmez. Anadolu Türkleri rûhen infiratçı değil cemiyetçidir; toplu yani bir arada yaşamaktan hoşlanırlar; milletlerine bağlı ve yurtsever oldukları da gerçek bir vâkıadır. "
Kişisel özellikler çevreye bağlıdır ırka değil. Bahsedilmesi bence gereksiz olmuş. Bu kadar ayrıntılı bir genelleme yapılmasının mümkünatını sorgulamadan önce biraz optimistik olduğunu söyleyebilirim.


 
1236 Mesaj
5 Kasım 2009; 17:52:24 


quote:

Orijinalden alıntı: Zoom-Zoom

Dünyada bu devirde ırk diye bir kavram mı kaldı?

Dünya'daki ülkelerin %90'nın sınırlarını belirlemesinde baş rolü oynayan unsur ırklar. Tabi kültür vs. yönünden ele alırsak görüşüne katılıyorum. Asimile oluyor yavaş yavaş tüm ırklar.
_____________________________729 Mesaj
5 Kasım 2009; 21:48:46 

teşekkürler bilgi için dikkatle okudum...
_____________________________

I'm a poor lonesome cowboy
I'm a long long way from home
And this poor lonesome cowboy
Has got a long long way to roam
________________________________________________DIZILERIM_________________________________________________
Prison Break | Dexter | How I Met Your Mother | Spartacus Blood And Sand | The Big Bang Theory | House MD | The Walking Dead1281 Mesaj
6 Kasım 2009; 19:12:04 

türk ırkının safkanları ne yazıkki bizler değiliz türkistanda yaşayan yurttaşlarımızdır onlar hiç bir şekilde bozukluğa uğramamışlardır. biz başda pers ve yunanlılarlan olmak üzere ırkımız asilime olmuşdur lakin buna karşın düşüncelerimiz asilime olmamışdır önemli olanda bence budur.
_____________________________

Arsız, Densiz, İlkesiz, Haddini Bilmez, Bayağı isen, Yanımıza Uğrama!
Küstah, Mürai, Tufeyli, Zevzek, Müptezel, Basmakalıp isen, Kapımızı Çalma!
Palavracı, Korkak, Kalleş, Ahlâksız isen, Eşiğimizi Geçme!
İçtenliksiz, Sevgisiz, Pespaye, Paçoz isen, Evimize Gelme!
Çilehanedir Burası, Hoşgörü Dergâhı Değil!
Ahde Vefa Bilmez, Tövbe Tutmaz isen, Sakın Gelme!
Alev Alatlı Beyaz türkler küstüler


5067 Mesaj
6 Kasım 2009; 20:28:08 

Benim merak ettiğim şey Türklerin kafasının arka tarafında turan çıkıntısı denen bir şişlik varmıdır?
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Kasım 2009; 3:17:46 

Benim var, çocukluktan beri doktorum olan kişi baya bir incelemişti, sadece arkadaki çıkıntı değil, birkaç değişik şeyde saydı onlarda mevcut. Ha bi b.a yarıyormu bunlar? Hayır.


5067 Mesaj
7 Kasım 2009; 14:24:17 


quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

Benim var, çocukluktan beri doktorum olan kişi baya bir incelemişti, sadece arkadaki çıkıntı değil, birkaç değişik şeyde saydı onlarda mevcut. Ha bi b.a yarıyormu bunlar? Hayır.

Bendede varda Türk olmayan birini bulsam ondada varmı diye bakıcam yani benim merak ettiğim bu özellikler sadece Türk ırkındamı var
_____________________________4311 Mesaj
7 Kasım 2009; 16:53:43 

Ensenin 3 parmak kadar üstünde bir çıkıntı oluyor Türklerde.
_____________________________

Tüketici Hakları Rehberi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Kasım 2009; 17:32:07 


quote:

Orijinalden alıntı: FuLLTiMeHaCKeR

Ensenin 3 parmak kadar üstünde bir çıkıntı oluyor Türklerde.
Bendede varda bu özellik nerde geliyo :s


2270 Mesaj
9 Kasım 2009; 23:54:27 


quote:

Orijinalden alıntı: Dreatlord


Bu devirden bahsetmiyor zaten yazı Okumadan yorum yapmayalım

Benim bahsettiğim şey ırkın bir önemi kalmadığı üzerineydi..
_____________________________

Kıran Kırana "TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI" Belgeseli İçin:

TIKLA


2270 Mesaj
9 Kasım 2009; 23:58:22 


quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. GoodeDünya'daki ülkelerin %90'nın sınırlarını belirlemesinde baş rolü oynayan unsur ırklar. Tabi kültür vs. yönünden ele alırsak görüşüne katılıyorum. Asimile oluyor yavaş yavaş tüm ırklar.

Dünyadaki sınırlarda genellikle çok eskiden belirlenmiş olanlar zaten...sınırlar bir miktar büyüyüp küçülsede ülkeler için kemikleşmiş bir coğrafya söz konusu...tabi ırk kavramı bir zaman sonra ortadan kalkarak kendini kültür ve tarih birliği öncülüğüne bıraktı buna özellikle tarihte din etkisi büyük olmuştur yani evlilikler ırktan çok din ve mezhep bazlı olduğu için ırk denen kavram zayıflamıştır
_____________________________

Kıran Kırana "TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI" Belgeseli İçin:

TIKLA

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Kasım 2009; 8:38:56 

Özelliklerin tamamını taşıyorumda hava atayım diye açtım konuyu. Şaka bir yana ben Ahıska Türküyüm bir hocamız demişti siz en az melezleşmiş Türk'lersiniz diye bende araştırdım özellikler neymiş ne değilmiş diye burdada paylaşayım dedim bir art niyet yok.


159 Mesaj
11 Kasım 2009; 14:54:06 

doğarken yeryüzündeki herhangi bir ırkı seçebiliyorsan, elinde bir biletle kendine önlerden bir koltuk ayarlayıp doğduğunu sanıyorsan övün...gece gündüz hatta...


seçemiyorsan kimsenin kimseyi aşağılamaya ya da üstünlük taslamaya hakkı yok.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Kasım 2009; 17:36:14 

Saf ırkı nerden biliyorlar ?


2117 Mesaj
13 Kasım 2009; 18:06:52 


quote:

Orijinalden alıntı: Dreatlord


Bendede varda bu özellik nerde geliyo :s

Her insanda olduğu için vardır.O çıkıntının adıda protuberentia occipitalis externa.Bende bişey duydum Türklerde gözün üstünde kıllar varmış adıda kaşmış aslı varmıdır?
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Kasım 2009; 19:39:20 

bayanları genelde kısa boylu ve geniş kalçalı oluyor.


2728 Mesaj
13 Kasım 2009; 19:43:17 Çok güzel söyledin.

quote:

Orijinalden alıntı: GODIVA

doğarken yeryüzündeki herhangi bir ırkı seçebiliyorsan, elinde bir biletle kendine önlerden bir koltuk ayarlayıp doğduğunu sanıyorsan övün...gece gündüz hatta...


seçemiyorsan kimsenin kimseyi aşağılamaya ya da üstünlük taslamaya hakkı yok.

_____________________________

Ubi dubium ibi libertas
-
http://resim.donanimhaber.com/upfiles/82469/FF8A583369094CFE944A6F3BB86D3C97.jpg

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2009; 12:13:10 


quote:

Orijinalden alıntı: .TaneR.

bayanları genelde kısa boylu ve geniş kalçalı oluyor.

Tam tersi orta boylu zayıf ve parlak gözlü.

quote:

Orijinalden alıntı: GODIVA

doğarken yeryüzündeki herhangi bir ırkı seçebiliyorsan, elinde bir biletle kendine önlerden bir koltuk ayarlayıp doğduğunu sanıyorsan övün...gece gündüz hatta...


seçemiyorsan kimsenin kimseyi aşağılamaya ya da üstünlük taslamaya hakkı yok.

Sence %99'u erkek ve bu erkeklerinde %99'unun abaza olduğu bir yerde neden üstünlük taslıyayım?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2009; 12:24:56 


quote:

Orijinalden alıntı: FuLLTiMeHaCKeR

Ensenin 3 parmak kadar üstünde bir çıkıntı oluyor Türklerde.Enseye tokat olayı ... parmak olayı buradan mı geliyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2009; 12:32:59 

Tek ırk tanıyorum oda insan.


 
48 Mesaj
18 Kasım 2009; 12:33:11 

hay allahım ya:)
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2009; 13:38:13 


quote:

Orijinalden alıntı: _Right_Tam tersi orta boylu zayıf ve parlak gözlü.Farklı yerlerde yaşıyoruz sanırım.


3849 Mesaj
18 Kasım 2009; 13:53:14 


quote:

Orijinalden alıntı: .TaneR.

bayanları genelde kısa boylu ve geniş kalçalı oluyor.


Taner Bey bu ne bilimsel bir bakış açısıdır böyle.
_____________________________579 Mesaj
18 Kasım 2009; 14:14:28 

Türk ırkının özellikleri yazmışsınız ama çok eksiklikler var kısaca uzatmadan ;

Tırsık,pısırık,vurdumduymaz,yalancı,üçkağıtcı,KOYUN,yanardöner,satıcı vs vs vs aklınıza gelen her türlü negatif şeyi ekleyebilirsiniz :))

_____________________________

İNSANIN KONUŞMAYI ÖĞRENMESİ 2 YILINI SUSMAYI ÖĞRENMESİ İSE 60 YILINI ALIR.

NE ZAMAN SUSUP NE ZAMAN KONUŞACAĞINI İYİ BİL.
+25

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2009; 14:19:36 

khanturks1

O ÖZELLİKLER son 150 yılda bünyemize yerleşti

evveliyatında benim milletim bu saydığın sıfatlardan münezzeh idi en azında kahir ekseriyeti

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2009; 17:19:37 


quote:

Orijinalden alıntı: webbie
Taner Bey bu ne bilimsel bir bakış açısıdır böyle.

Bilimsel değil kişisel bakış

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2009; 17:20:41 


quote:

Orijinalden alıntı: khanturks1

Türk ırkının özellikleri yazmışsınız ama çok eksiklikler var kısaca uzatmadan ;

Tırsık,pısırık,vurdumduymaz,yalancı,üçkağıtcı,KOYUN,yanardöner,satıcı vs vs vs aklınıza gelen her türlü negatif şeyi ekleyebilirsiniz :))Yazılanlar sadece safkan türk ırkının özellikleri.


1883 Mesaj
18 Kasım 2009; 17:31:06 

Su andaki Tûrk milletinin en bûyûk ôzelligi baskasini rahatsiz etmek!!!Burada bir kaç kez bahsettim;Ama hiç kimse dikkate almiyor!
Bugûn Batum hakkinda nette arastirma yaparken bir fransiz çiftinin bloguna rastladim.
Adamlar karadeniz turuna çikmislar.Ukrayna,Kirim,gürcistan,Türkiye diye dolasacaklar.
Adamlat Tûrkiye'ye karadeniz Sarp kapisindan girer girmez ahlaksiz teklifler baslamis.karsina evlenme teklifleri.Sevisme teklifi.Bunlar bir avrupali için o kadar ônemli degil.ama israr.Devamli israr.Ta karisini ellemelere kadar!!!
Siniri geçtikten sonra gine karadenizde bir plajda gûneslenirken.Adamlari 1 dakika rahatsiz etmeden birakmamislar.Saticisi,meraklisi,rôntgenleyen.
Adamlar apar topar geldikleri gibi 1 gün sonra gürcistana geri dônmüsler.Bir daha tövbe turkiyeye gitmeyi ve tembih ediyorlar kimse gitmesin bôyle bir ûlkeye diye.
Diyeceksiniz turkiye ye çok turist geliyor.Niye o zaman digerleri ayni seyi demiyor.
Gelenlerin çogu otelinden bile ayrilmiyor.Gina gelmis insanlara rahatsiz edilmek.
Ben bile artik Tûrkiye ye tatile gitmiyorum.Biktim kaziklanmaktan,rahatsiz edilmekten.Hanimima yermis gibi bakislardan(hanimimda yabanci)
Artik irkinizla övûnmeyi birakip nasil bu haller düstûk diye düsünseniz daha iyi olur!!!
Bir büyûk abi nasihati
_____________________________

Son Ağaç kesildiğinde, Son nehir kuruduğunda, Son balık öldüğünde. Beyaz Adam; paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.


1093 Mesaj
23 Kasım 2009; 12:42:07 

Sütten çıkmış ak kaşık olmadığımız ve üç kağıtçımızın da çok ünlü olduğu doğrudur ancak bunların tüm halka mal edilmesi ne kadar doğrudur, bilmiyorum. Bir köylümüzün evinde ağırlanın. Yabancı ülkede bir gurbetçi evinde kalın. Bakın size nasıl davranıyorlar?
_____________________________


Ignorance is bliss

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Kasım 2009; 0:02:32 


quote:

Orijinalden alıntı: .:c:E:E:E:m:.

Sütten çıkmış ak kaşık olmadığımız ve üç kağıtçımızın da çok ünlü olduğu doğrudur ancak bunların tüm halka mal edilmesi ne kadar doğrudur, bilmiyorum. Bir köylümüzün evinde ağırlanın. Yabancı ülkede bir gurbetçi evinde kalın. Bakın size nasıl davranıyorlar?
Bu Türklükle değil bir çok Kültürü posasında eriten Anadoluluktur :)


1976 Mesaj
24 Kasım 2009; 0:45:12 


quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

Benim merak ettiğim şey Türklerin kafasının arka tarafında turan çıkıntısı denen bir şişlik varmıdır?


O çıkıntı bende de var ama aslen Türk değilim alakam dahi yok.

Aslen Türk olabileceğini düşündüklerim Aleviler ve Ege Yörükleri. Sebebi ise başkalarıyla kız alıp vermelerin azlığı ve tarihi bir takım hikayeler. Aslında bu Türk bakış açısı, çağın gerekliliklerinden uzak. Fakat yine de araştırılmasında bu bağlamda tezler üretilmesinde sakınca yok. Irk kavramında ziyade ortak vatan kavramı önde tutulursa, hepimiz Türküz.
_____________________________

hala sokaklarda mızıka çalıyoruz.


222 Mesaj
24 Kasım 2009; 21:07:14 

1.70 boy 66 cm kafa çapı :)

_____________________________1075 Mesaj
25 Kasım 2009; 19:28:33 

çok unutkan olmak ve zihinsel tatmine bayılmak... en büyük bizizdir, onu yapan türktür, bunu bulan türktür, biz hiç yenilmedik, yenilmesekte yenildik sayıldık felan hikayeleri...
_____________________________Dünyanın bütün karanlık güçlerine karşı verilen bir destandır Benim Kavgam!


 
2423 Mesaj
25 Kasım 2009; 21:18:39 


quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. GoodeDünya'daki ülkelerin %90'nın sınırlarını belirlemesinde baş rolü oynayan unsur ırklar. Tabi kültür vs. yönünden ele alırsak görüşüne katılıyorum. Asimile oluyor yavaş yavaş tüm ırklar.

_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Kasım 2009; 9:55:55 


quote:

Orijinalden alıntı: öSCi
O çıkıntı bende de var ama aslen Türk değilim alakam dahi yok.

Aslen Türk olabileceğini düşündüklerim Aleviler ve Ege Yörükleri. Sebebi ise başkalarıyla kız alıp vermelerin azlığı ve tarihi bir takım hikayeler. Aslında bu Türk bakış açısı, çağın gerekliliklerinden uzak. Fakat yine de araştırılmasında bu bağlamda tezler üretilmesinde sakınca yok. Irk kavramında ziyade ortak vatan kavramı önde tutulursa, hepimiz Türküz.Doğru tespit


Ama saf Türk ırkını nereden biliyorlar , neyi baz almışlar bu araştırmayı yaparken.. ?


1050 Mesaj
26 Kasım 2009; 12:05:45 

Kürt,Ermeni,Alevi İn Türk AUT Günümüzdeki Anlayış Bu
_____________________________

İsim Değişikliği Hakkı Verin La Bu Nedir?


577 Mesaj
27 Kasım 2009; 17:45:46 

Luzumsuz ve gerikafalı bir yaklaşımdan daha öte değil.Bu yaklaşım bilimsel olmaktan çok nasıl insanları daha rahat kutuplaştırız da buna bilimsel bir değer katarız hesabından daha öte değil.Bilimsel bir anlam katmak istiyorsanız şunu diyeyim.

'Melez' her zaman 'arı' türden iyidir.Çünkü melezlenme sonucu melezlenenlerin güçlü özelliklerini alıp zayıf özelliklerini elenmiştir.Ne mutlu ki meleziz ve umuyorum ileride de insan türü melez bir şekilde devam eder.çünkü çocuklarımızdan kendi ortamlarında hayatta kalma haklarını ellerinden almamış oluruz.

Allah'ım.Modifikasyonları Sınıflandıran aptal birer hayvanlarız ya kimse kusuruma bakmasın.

ünlü bir düşünürün şöyle bir sözü vardı:

Bir gün insanoğlu anlayacak ki,dünyada yalnız tek bir ırk vardır:O da insan ırkı!

_____________________________

Hayatın Anlamı Seni Seven Kişiyi
İki Sözü ile Anlayabilmektir


1075 Mesaj
28 Kasım 2009; 17:02:29 

quote:

Orijinalden alıntı: OğuzhanAhan

Luzumsuz ve gerikafalı bir yaklaşımdan daha öte değil.Bu yaklaşım bilimsel olmaktan çok nasıl insanları daha rahat kutuplaştırız da buna bilimsel bir değer katarız hesabından daha öte değil.Bilimsel bir anlam katmak istiyorsanız şunu diyeyim.

'Melez' her zaman 'arı' türden iyidir.Çünkü melezlenme sonucu melezlenenlerin güçlü özelliklerini alıp zayıf özelliklerini elenmiştir.Ne mutlu ki meleziz ve umuyorum ileride de insan türü melez bir şekilde devam eder.çünkü çocuklarımızdan kendi ortamlarında hayatta kalma haklarını ellerinden almamış oluruz.

Allah'ım.Modifikasyonları Sınıflandıran aptal birer hayvanlarız ya kimse kusuruma bakmasın.

ünlü bir düşünürün şöyle bir sözü vardı:

Bir gün insanoğlu anlayacak ki,dünyada yalnız tek bir ırk vardır:O da insan ırkı!
Senin gibi ezbere düşünen insanları, Küresel Sermaye biçimlendiriyor...

Dünya hiçbir zaman bir köy olmayacak, sınırlar her zaman olacak, her ırkın genetik özelliği farklılıklar yaratacak, Fransız peyniri hep olacak, Afrika kabilelerinin dansı devam edecek, Anadolu insanı hep misafirperver kalacak...

Küresel Şirketlerin istediği herkesin tek tip olmasıdır, insanları tek tip'e doğru evrimselleştirmeye çalışılıyor...

Bir moda yarattılar
ulusal out (geri kafa)
küresel in (''güya'' çağdaş)
sizin gibi düşünenler,
bu modanın yan ürünlerisiniz...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castorpollux -- 28 Kasım 2009; 18:54:21 >
_____________________________Dünyanın bütün karanlık güçlerine karşı verilen bir destandır Benim Kavgam!


4587 Mesaj
29 Kasım 2009; 3:12:20 


quote:

Orijinalden alıntı: öSCi
O çıkıntı bende de var ama aslen Türk değilim alakam dahi yok.

Aslen Türk olabileceğini düşündüklerim Aleviler ve Ege Yörükleri. Sebebi ise başkalarıyla kız alıp vermelerin azlığı ve tarihi bir takım hikayeler. Aslında bu Türk bakış açısı, çağın gerekliliklerinden uzak. Fakat yine de araştırılmasında bu bağlamda tezler üretilmesinde sakınca yok. Irk kavramında ziyade ortak vatan kavramı önde tutulursa, hepimiz Türküz.


+1
şansa tam da denk geldi, ikimiz de arhaviliyiz ve ikimizde de var bu çıkıntı

bu arada, ırk olarak konuştum yukarıda. her zaman söylerim, bu ülkenin vatandaşı olarak, Türk milletinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.
_____________________________

en kötü gün bugünse, bugün de galatasaray...


1883 Mesaj
29 Kasım 2009; 3:15:35 


quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Başlı SancakÜstün bir ırk ile aşağı ırkın teması sonucu oluşan melez çocuklar hiç bir zaman üstün özellik barındırmızlar aksine aşağı olan ırkın kötü özellikleri ona geçer. Mesela benim gibi Safkan bir Türk'ün zenci bir kadından olacağı çocuk hiç bir zaman üstün Türk genlerini taşımaz bu hem fiziksel hemde karekteslik olarak çocuğa etki eder.
Tahmini olarak şöyle bir sonuç ortaya çıkar, Benim bembeyaz ten rengim zenci ile olan çocuğumda kesinlikle olmayacak. Ten rengi siyah en iyi ihtimalle hafif siyah olacak.
Brekisefal kafatasına değil dolikosefal yani uzun kafatasına sahip olacak.
Saçları kıvırcık olacak.

Karekter olarakta kesinlikle Türk karekteri değil zenci karekteri taşıyacak yani; ayak takımı karekteri. ( Hırsız, üçkağıtçı, katil, sapık vs...)

Melez olmak bir avantaj değildir, aksine gen çorbası olmak demektir. Açıkçası melez birisi olsaydım intihar ederdim.
@jedix235

Boşver Mehmet bunlara anlatamazsın... Yalnız Alevilik bir ırk değil mezheptir. Şamanizm geleneklerini sürdüren bir topluluktur Aleviler.

Not: Tabiki bu Türk alevileri için geçerli.


Irkçi fikirlerin olsada herkesin fikrine saygiliyim.Fakat medikal olarak,sôylediklerin dogruyu göstermiyor.Karisan insan yani melez insan,hastaliklara karsi daha dayaniklidir.hayvanlardada bu aynidir.
Bir belgeselde izlemistim.Afrikada bir yanardagin patlamasindan sonra,o yöreye yerlesen aslanlar.Yiyecek çoklugundan irilesir ve kuvvetlesirler.Aralarina baska aslanda sokmazlar.Fakat bir zaman sonra bu aslanlar teker teker ölmeye baslar.Arastirmalar sonunda bu aslanlarin ôlûm nedeni.Vûcut bagisikliklarinin düsmesi!
Baska aslan oraya giremedigi için.Aslanlar hep ayni kandan karisarak çogalirlar.O kadar güçlû olmalarina ragmen,hastaliklara karsi koyamazlar
Belçikada Gent sehrinde Emirdaglilar var.(afyon emirdag)Bu insanlarin hemen hemen hepsi yüzyillardir hep akraba evliligi yapmislar.Hiç bir yabanci ile karismamislar.
gent sehrinde bir ûniversite hastanesinde 35 sene çalistim.Hastane yönetiminde.Yabancilarla,özelliklede Tûrklerle ilgileniyordum.
Buradan aldigim en bûyûk tecrûbe.Akraba evliligi yapan insanlar.daha çabuk hastaliga yakalaniyor.Vûcut dirençleri diger insanlara gôre çok daha az.Maalesef en çokta kansere yakalananlar.Okullardada kisin grip yûzûnden en çok devamsizlik gine bizim Tûrk çocuklarinda.
Inanmazsaniz universitede makalesi bile yayinlandi.
Zaten anadoluda karismamis insanlarimiz,balkanlardan gelen insanlarimiza gôre daha çelimsizdir.Daha kisa boyludur.Yani bunuda inkar edecel defilsiniz her halde.Zaten en iyi sporcularimizda bu balkanlardan gelen baskalari ile karisan Tûrklerden çikar.
_____________________________

Son Ağaç kesildiğinde, Son nehir kuruduğunda, Son balık öldüğünde. Beyaz Adam; paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.
Guest
29 Kasım 2009; 10:29:08 

Türklük bir ırk değildir. Bırakınız Anadolu Türk'ünü, Asya Türkleri bile birbirine benzemez. Orta Asya kökenli ırkların Çinlilere karşı kader birliği yapma zorunluluğu Türklüğü yaratmıştır.

Anadolu Türklüğü ise dünyanın en harman ırkıdır. Hepimiz biraz Horasaniyiz, biraz farsi, biraz Hititliyiz, biraz Urartulu, biraz Frigliyiz, biraz Lidyalı.

Irka yaklaşım değişeli dünyada 50 yıl oldu, bizde 86. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes Türktür. Bunun ötesindeki yaklaşımların tümü yanlıştır.

_____________________________4727 Mesaj
29 Kasım 2009; 10:50:24 


quote:

Orijinalden alıntı: lehrer35

Türklük bir ırk değildir. Bırakınız Anadolu Türk'ünü, Asya Türkleri bile birbirine benzemez. Orta Asya kökenli ırkların Çinlilere karşı kader birliği yapma zorunluluğu Türklüğü yaratmıştır.

Anadolu Türklüğü ise dünyanın en harman ırkıdır. Hepimiz biraz Horasaniyiz, biraz farsi, biraz Hititliyiz, biraz Urartulu, biraz Frigliyiz, biraz Lidyalı.

Irka yaklaşım değişeli dünyada 50 yıl oldu, bizde 86. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes Türktür. Bunun ötesindeki yaklaşımların tümü yanlıştır.Evet
_____________________________

,                   Osmanlı İmparatorluğu,
                            


5067 Mesaj
29 Kasım 2009; 14:07:59 

TC. vatandaşı olup ne mutlu Türküm diyen herkez Türktür.Aksini iddia edenler Atatürkü reddetmiş olurlar
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Kasım 2009; 14:29:48 

quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

TC. vatandaşı olup ne mutlu Türküm diyen herkez Türktür.Aksini iddia edenler Atatürkü reddetmiş olurlar

Başbuğ Atatürk'ün o sözü hangi ortamda ve ne amaçla söylediğini biliyormusunuz? Atatürk'ün sözünü çarpıtanlar Atatürkçü olamazlar.
quote:

Irkçi fikirlerin olsada herkesin fikrine saygiliyim.Fakat medikal olarak,sôylediklerin dogruyu göstermiyor.Karisan insan yani melez insan,hastaliklara karsi daha dayaniklidir.hayvanlardada bu aynidir.
Bir belgeselde izlemistim.Afrikada bir yanardagin patlamasindan sonra,o yöreye yerlesen aslanlar.Yiyecek çoklugundan irilesir ve kuvvetlesirler.Aralarina baska aslanda sokmazlar.Fakat bir zaman sonra bu aslanlar teker teker ölmeye baslar.Arastirmalar sonunda bu aslanlarin ôlûm nedeni.Vûcut bagisikliklarinin düsmesi!
Baska aslan oraya giremedigi için.Aslanlar hep ayni kandan karisarak çogalirlar.O kadar güçlû olmalarina ragmen,hastaliklara karsi koyamazlar
Belçikada Gent sehrinde Emirdaglilar var.(afyon emirdag)Bu insanlarin hemen hemen hepsi yüzyillardir hep akraba evliligi yapmislar.Hiç bir yabanci ile karismamislar.
gent sehrinde bir ûniversite hastanesinde 35 sene çalistim.Hastane yönetiminde.Yabancilarla,özelliklede Tûrklerle ilgileniyordum.
Buradan aldigim en bûyûk tecrûbe.Akraba evliligi yapan insanlar.daha çabuk hastaliga yakalaniyor.Vûcut dirençleri diger insanlara gôre çok daha az.Maalesef en çokta kansere yakalananlar.Okullardada kisin grip yûzûnden en çok devamsizlik gine bizim Tûrk çocuklarinda.
Inanmazsaniz universitede makalesi bile yayinlandi.
Zaten anadoluda karismamis insanlarimiz,balkanlardan gelen insanlarimiza gôre daha çelimsizdir.Daha kisa boyludur.Yani bunuda inkar edecel defilsiniz her halde.Zaten en iyi sporcularimizda bu balkanlardan gelen baskalari ile karisan Tûrklerden çikar.

Tamamda sen benim ne demek istediğimi anlayamamışsın ki, ben melezlik olgusunu geniş bir açıdan değerlendirdim siz ise sadece sağlık açısından bakmışsınız. Kaldı ki olay sizin tahmin ettiğiniz gibi olsa dünyada bugün safkan ırk kavramı kalmazdı. Orta Asya Türklerinin %90'a yakını safkan Türk'tür ve hiçte söylediğiniz gibi hasta olduklarını zannetmiyorum. Akraba evliliklerine bende karşıyım, fakat safkanlığı korumak için akraba evliliği yapmaya gerek yok.

Türk ırkının özelliklerinden biriside orta boylu olmaktır. Türklerde boy ortalaması genel olarak 170 cm'dir.


@lehrer35

Siz kendiniz bir gen çorbası olabilirsiniz ama Türkiye'de yaşayan 40 milyon civarı safkan Türk'ü kendiniz gibi melez ilan edemezsiniz. Ayrıca Türk boyları vardır ( Özbek, Kazak, Oğuz, Aşına, Nogay) gibi fakat hepsi Türk'tür. Saçma sapan teorilerinizi kendinize saklayın. Yok çinlilerden dolayı hepsi tek bir şeyöiş gibi falan filan...

Konuya genel olarak bakacak olursak;

Bu yazı hangi antropolog yada Türkolog'a ait? Bilimsellikten son derece uzak bir yazı. Bir kere Türkler Ural-ALtay ailesine mensuptur. Ve Fin/Eston/Macarlar bizim ırken kuzenlerimizdir. Türkler genel olarak çekik gözlüdür sadece oğuz Türklerin'de çekik gözlülük özelliği bulunmaz.

Ne idüğü olduğu belli olmayan tevrat denilen kitabı referans olarak alan bir insana ben bilimadamı demem. Eminimki bu yazıyı hazırlayan kişiden bu konu hakkında daha bilgiliyim çünkü bir sürü çarpıtma var.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Başlı Sancak -- 29 Kasım 2009; 14:31:40 >


3654 Mesaj
29 Kasım 2009; 15:22:14 

Tatarlar da Türk müdür?
_____________________________

Porno ve mastürbasyon bağımlılığından kurtulmak isteyenler buraya tıklayarak bloguma ulaşabilir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Kasım 2009; 15:23:46 


quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

Tatarlar da Türk müdür?

Evet
Guest
29 Kasım 2009; 16:14:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Başlı Sancak


@lehrer35

Siz kendiniz bir gen çorbası olabilirsiniz ama Türkiye'de yaşayan 40 milyon civarı safkan Türk'ü kendiniz gibi melez ilan edemezsiniz. Ayrıca Türk boyları vardır ( Özbek, Kazak, Oğuz, Aşına, Nogay) gibi fakat hepsi Türk'tür. Saçma sapan teorilerinizi kendinize saklayın. Yok çinlilerden dolayı hepsi tek bir şeyöiş gibi falan filan...


Bilgisizlik neyse de terbiyesizlik katlanılacak bir şey değil Kutluhan. Şimdi aşağıdaki Orta Asya toplumlarına ait resimlere bak. Hangisinin fizyolojik olarak ortak bir özelliği var? Gör ve düşün. Sonra diğer ırklara ait resimlere bak. Hangilerinin fizyolojik olarak birbirinden farkı var onu da düşün.

Bunlar Orta Asya Türkleri. Hangisi birbirine benziyor?
Bunlar Almanlar. Hangisi birbirinden farklı?Bunlar Fransızlar. Var mı aralarında büyük fizyolojik farklılık?

Bunlar da İngilizler. Bak bakalım tornadan mı çıkmışlar?


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lehrer35 -- 29 Kasım 2009; 16:35:32 >
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Kasım 2009; 16:52:18 

Coğraf, unsurları neden gözönüne almıyorsun öğretmen ? Dağlarda yaşayan yörük çocukları ile şehirlerde yaşayan yörük çocukları arasında bile bir kaç kuşak sonra farklılıklar oluşabiliyor. Cımbızla seçeceksek bende 10'larca kanıt bulurum yani mesele değil. Terbiyesizce davrandıığm yok öğretmen bey emin olun yaşınıza hürmet etmeseydim üslubum çok daha farklı olurdu.
Guest
29 Kasım 2009; 18:33:38