DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Türk Irkının Özellikleri
97
Cevap
4
Favori
51.357
Tıklama
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Güncel >> Türk Irkının Özellikleri
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • General
   239 Mesaj
   05 Kasım 2009 12:44:03
   Eski konu sahibinin talebi üzerine konu devredilmiştir.

   Son yarım yüzyıl içinde yapılan antropolojik incelemeler Türkler'in beyaz ırtan olduğunu göstermiştir. Türkler, dört büyük beyaz ırk gurubundan biri olan Europid gurubunun Turanid kolundandırlar. Kafatası yapısı brakisefal (geniş kafalı) olan Türkler'in, kendilerini başka ırklardan ayıran antropolojik özellikleri vardır. Özellikle Orta Asya'da MÖ 3. binden kalmış kurganlardan çıkarılan iskeletlerden ve yapılan çeşitli araştırmalardan anlaşıldığına göre Türkler brakisefal, savaşçı ve beyaz bir ırk olan Andronovo İnsanları'nın (Andronovo İnsanı = Türk Irkı) soyundan gelirler.

   Antropologların araştırmalarına göre Andronovo Irkı'nın özellikleri şunlardır:

   Koyu renk saç, buğday rengi ten (hafif esmere çalan beyaz ten), brakisefal kafa, orta boy, değirmi yüz, badem göz (mongoloid özellik taşımayan ama avrupa ırklarındaki gibi de büyük ve yayvan olmayan hafif çekiğimsi göz).

   Ayrıca Tevrat'ta nakledilen eski geleneklerde Türk soyu -Hâm ve Sâm'dan değil de Yafes'ten türemiş olarak- beyaz ırktan gösterilmiştir. Turan tipini temsil eden Orta Asya, Maveraünnehir ve Yakın Doğu Türkleri beyaz tenli, değirmi yüzlü (ay yüzlü, badem gözlü), endamlı, sağlam yapılı erkek ve kadınları ile Ortaçağ kaynaklarında güzelliğe örnek olarak gösterilmiş, hatta İran edebiyatında Türk sözü bazan güzel insan anlamında kullanılmıştır.

   Günümüz Oguz Türkleri (Anadolu, Ön Asya ve Türkmenistan Türkleri), Andronovo İnsanı'nın tüm antropolojik özelliklerini üzerlerinde taşırlar. Prof.Dr.Faruk Sümer'in Oğuzlar adlı kitabında, Oguz Türkleri için şu satırlar yazılıdır:
   Bugünkü Anadolu Türkleri'nin ruhî davranışları ataları Oğuz Türkleri'ninkinden farksızdır. Anadolu Türkleri sâkin görünüşlü, serin kanlı, duygularını pek belli etmeyen insanlardır; asık suratlı olmayıp güler yüzlü ve tatlı bakışlıdırlar; çabuk kızmazlar ve birden parlayıp sönmezler. Halkın tabiri ile Anadolu Türkü'nün kolayca "damarı tutmaz" yani derhal sinirlenmez fakat "ayranı kabardı" mı kasırga gibi eser, önünde durulmaz. Tıpkı Oğuz yiğidinin "acığı tuttuğunda katı taşı kül eylediği" gibi... Gerçekçi insanlardır, yani akılları hislerine hâkim olabilir; öğünme duygularında da aşırılık görülmez. Anadolu Türkleri rûhen infiratçı değil cemiyetçidir; toplu yani bir arada yaşamaktan hoşlanırlar; milletlerine bağlı ve yurtsever oldukları da gerçek bir vâkıadır.

   Yüz şekli ve beden yapılarına gelince, onlar umumiyetle düz saçlı, ala gözlü, yuvarlak yüzlü, düz burunlu insanlardır; aralarında mavi gözlü olanları az ve nadirdir; bu gibilere çok defa bu vasıfları bir sıfat olarak verilir (Gök Mehmed=mavi gözlü Mehmed; Gök Kız=mavi gözlü kız); pek çoğunun cildleri beyazdır; yüz ve ellerindeki esmerlik, güneş yakması ile ilgilidir. Boyları ortadan uzun olup, gövde kısmı alt tarafa nazaran kısa değildir; onun için at üstünde heybetli görünürler ve rahatça ok atarlar ve kılıç sallarlar.

   Türkler'in ilk ataları olan Andronovo İnsanları sığırı ve deveyi evcilleştirmişlerdi. Avcı ve savaşçı bir kavimdiler. Kartalı kutsal olarak kabul ederler, mezarlarına simge olarak kartal pençesi işlerlerdi. Kimi bölgelerde Ren geyiği ile Yak öküzünü evcilleştirmişlerdi. Bakırı keşfetmişler, bıçak vb aletlerin yapımında kullanmışlardı.

   Proto-Türk (=ilk Türkler) sanatındaki temel öge hayvan motifleridir. Bu motifler çok incelikli yöntemlerle işlenmiş, hemen her eşyada kullanılmıştır. Hayvan Üslûbu adı verilen bu sanat tarzı Çin sınırlarından Kuzey Karadeniz'e kadar yayılmıştır.
   Proto-Türkler giderek askerî ve siyasî güç kazandılar, çevrelerinde yaşayan kavimleri egemenliklerini altına aldılar. MÖ 1700'lere doğru Çin kaynakları Proto-Türkler'den söz etmeğe başlarlar. Bunun nedeni, Proto-Türkler'in Çin'i tehdit eder duruma gelmeleridir. Türkler'in tarihöncesi dönemi MÖ 200'lere değin uzanır. MÖ 3. yüzyılda Tuman Yabgu'nun Türk boylarını toplayarak Orta Asya'daki Büyük Hun Devleti'ni kurması ya da daha doğrusu güçlendirmesiyle Türkler'in tarihöncesi dönemi kapanır ve tarih dönemleri başlar.

   Sonuç olarak söylemek gerekirse, Türk ırkının temel özellikleri şunlardır: Saç düz ya da hafif dalgalı olup kumral veya kara renklidir. Kaş kemeri gelişkindir. Gözler nispeten küçük olmakla birlikte mongoloid ırktaki gibi çekik değildir, daha çok badem göz niteliğindedir. Kulaklar düz olup küçük ya da orta boyda ve yatıktır.

   Burun düz ya da kartal burundur (iri olan gaga burun değil). Deri buğday rengindedir. Elmacık kemikleri gelişkindir ama mongoloid ırktaki gibi aşırı fırlak değildir. Kafatası yapısı brakisefaldir. Kemikler kalın, kaslar gelişkindir. Boy orta ya da ortadan uzuncadır


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabuska -- 1 Şubat 2014; 1:08:33 >||:||
   _____________________________

  • Yarbay
   2270 Mesaj
   05 Kasım 2009 12:48:21
   Dünyada bu devirde ırk diye bir kavram mı kaldı?


   _____________________________

   Kıran Kırana "TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI" Belgeseli İçin:

   TIKLA
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   05 Kasım 2009 16:55:23

   quote:

   Orijinalden alıntı: Zoom-Zoom

   Dünyada bu devirde ırk diye bir kavram mı kaldı?
   Bu devirden bahsetmiyor zaten yazı Okumadan yorum yapmayalım


   _____________________________

   Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

  • Yüzbaşı
   707 Mesaj
   05 Kasım 2009 17:40:32
   Daha da geriye gidersek afrikaya doğru ilerliyicez heralde.

   "Anadolu Türkleri sâkin görünüşlü, serin kanlı, duygularını pek belli etmeyen insanlardır; asık suratlı olmayıp güler yüzlü ve tatlı bakışlıdırlar; çabuk kızmazlar ve birden parlayıp sönmezler. Halkın tabiri ile Anadolu Türkü'nün kolayca "damarı tutmaz" yani derhal sinirlenmez fakat "ayranı kabardı" mı kasırga gibi eser, önünde durulmaz. Tıpkı Oğuz yiğidinin "acığı tuttuğunda katı taşı kül eylediği" gibi... Gerçekçi insanlardır, yani akılları hislerine hâkim olabilir; öğünme duygularında da aşırılık görülmez. Anadolu Türkleri rûhen infiratçı değil cemiyetçidir; toplu yani bir arada yaşamaktan hoşlanırlar; milletlerine bağlı ve yurtsever oldukları da gerçek bir vâkıadır. "
   Kişisel özellikler çevreye bağlıdır ırka değil. Bahsedilmesi bence gereksiz olmuş. Bu kadar ayrıntılı bir genelleme yapılmasının mümkünatını sorgulamadan önce biraz optimistik olduğunu söyleyebilirim.


  • Binbaşı
   1236 Mesaj
   05 Kasım 2009 17:52:23

   quote:

   Orijinalden alıntı: Zoom-Zoom

   Dünyada bu devirde ırk diye bir kavram mı kaldı?

   Dünya'daki ülkelerin %90'nın sınırlarını belirlemesinde baş rolü oynayan unsur ırklar. Tabi kültür vs. yönünden ele alırsak görüşüne katılıyorum. Asimile oluyor yavaş yavaş tüm ırklar.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   734 Mesaj
   05 Kasım 2009 21:48:45
   teşekkürler bilgi için dikkatle okudum...


   _____________________________

   I'm a poor lonesome cowboy
   I'm a long long way from home
   And this poor lonesome cowboy
   Has got a long long way to roam
   ________________________________________________DIZILERIM_________________________________________________
   Prison Break | Dexter | How I Met Your Mother | Spartacus Blood And Sand | The Big Bang Theory | House MD | The Walking Dead

  • Binbaşı
   1281 Mesaj
   06 Kasım 2009 19:12:03
   türk ırkının safkanları ne yazıkki bizler değiliz türkistanda yaşayan yurttaşlarımızdır onlar hiç bir şekilde bozukluğa uğramamışlardır. biz başda pers ve yunanlılarlan olmak üzere ırkımız asilime olmuşdur lakin buna karşın düşüncelerimiz asilime olmamışdır önemli olanda bence budur.


   _____________________________

   Arsız, Densiz, İlkesiz, Haddini Bilmez, Bayağı isen, Yanımıza Uğrama!
   Küstah, Mürai, Tufeyli, Zevzek, Müptezel, Basmakalıp isen, Kapımızı Çalma!
   Palavracı, Korkak, Kalleş, Ahlâksız isen, Eşiğimizi Geçme!
   İçtenliksiz, Sevgisiz, Pespaye, Paçoz isen, Evimize Gelme!
   Çilehanedir Burası, Hoşgörü Dergâhı Değil!
   Ahde Vefa Bilmez, Tövbe Tutmaz isen, Sakın Gelme!
   Alev Alatlı Beyaz türkler küstüler
  • Yarbay
   5070 Mesaj
   06 Kasım 2009 20:28:08
   Benim merak ettiğim şey Türklerin kafasının arka tarafında turan çıkıntısı denen bir şişlik varmıdır?


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   07 Kasım 2009 03:17:46
   Benim var, çocukluktan beri doktorum olan kişi baya bir incelemişti, sadece arkadaki çıkıntı değil, birkaç değişik şeyde saydı onlarda mevcut. Ha bi b.a yarıyormu bunlar? Hayır.


   _____________________________

  • Yarbay
   5070 Mesaj
   07 Kasım 2009 14:24:16

   quote:

   Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

   Benim var, çocukluktan beri doktorum olan kişi baya bir incelemişti, sadece arkadaki çıkıntı değil, birkaç değişik şeyde saydı onlarda mevcut. Ha bi b.a yarıyormu bunlar? Hayır.

   Bendede varda Türk olmayan birini bulsam ondada varmı diye bakıcam yani benim merak ettiğim bu özellikler sadece Türk ırkındamı var


   _____________________________

  • Yarbay
   4315 Mesaj
   07 Kasım 2009 16:53:42
   Ensenin 3 parmak kadar üstünde bir çıkıntı oluyor Türklerde.


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   07 Kasım 2009 17:32:07

   quote:

   Orijinalden alıntı: FuLLTiMeHaCKeR

   Ensenin 3 parmak kadar üstünde bir çıkıntı oluyor Türklerde.
   Bendede varda bu özellik nerde geliyo :s


   _____________________________

   Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

  • Yarbay
   2270 Mesaj
   09 Kasım 2009 23:54:26

   quote:

   Orijinalden alıntı: Dreatlord   Alıntıları Göster

   Bu devirden bahsetmiyor zaten yazı Okumadan yorum yapmayalım

   Benim bahsettiğim şey ırkın bir önemi kalmadığı üzerineydi..


   _____________________________

   Kıran Kırana "TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI" Belgeseli İçin:

   TIKLA
  • Yarbay
   2270 Mesaj
   09 Kasım 2009 23:58:22

   quote:

   Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode   Alıntıları Göster


   Dünya'daki ülkelerin %90'nın sınırlarını belirlemesinde baş rolü oynayan unsur ırklar. Tabi kültür vs. yönünden ele alırsak görüşüne katılıyorum. Asimile oluyor yavaş yavaş tüm ırklar.

   Dünyadaki sınırlarda genellikle çok eskiden belirlenmiş olanlar zaten...sınırlar bir miktar büyüyüp küçülsede ülkeler için kemikleşmiş bir coğrafya söz konusu...tabi ırk kavramı bir zaman sonra ortadan kalkarak kendini kültür ve tarih birliği öncülüğüne bıraktı buna özellikle tarihte din etkisi büyük olmuştur yani evlilikler ırktan çok din ve mezhep bazlı olduğu için ırk denen kavram zayıflamıştır


   _____________________________

   Kıran Kırana "TÜRK-AMERİKAN SAVAŞI" Belgeseli İçin:

   TIKLA
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   11 Kasım 2009 08:38:56
   Özelliklerin tamamını taşıyorumda hava atayım diye açtım konuyu.Şaka bir yana ben Ahıska Türküyüm bir hocamız demişti siz en az melezleşmiş Türk'lersiniz diye bende araştırdım özellikler neymiş ne değilmiş diye burdada paylaşayım dedim bir art niyet yok.


   _____________________________

  • Teğmen
   159 Mesaj
   11 Kasım 2009 14:54:05
   doğarken yeryüzündeki herhangi bir ırkı seçebiliyorsan, elinde bir biletle kendine önlerden bir koltuk ayarlayıp doğduğunu sanıyorsan övün...gece gündüz hatta...


   seçemiyorsan kimsenin kimseyi aşağılamaya ya da üstünlük taslamaya hakkı yok.


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   13 Kasım 2009 17:36:14
   Saf ırkı nerden biliyorlar ?


   _____________________________

  • Yarbay
   2118 Mesaj
   13 Kasım 2009 18:06:51

   quote:

   Orijinalden alıntı: Dreatlord   Alıntıları Göster

   Bendede varda bu özellik nerde geliyo :s

   Her insanda olduğu için vardır.O çıkıntının adıda protuberentia occipitalis externa.Bende bişey duydum Türklerde gözün üstünde kıllar varmış adıda kaşmış aslı varmıdır?


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   13 Kasım 2009 19:39:20
   bayanları genelde kısa boylu ve geniş kalçalı oluyor.


   _____________________________

   Hepiniz yüklediğim anlam kadarsınız.
  • Yarbay
   2729 Mesaj
   13 Kasım 2009 19:43:17


   Çok güzel söyledin.

   quote:

   Orijinalden alıntı: GODIVA

   doğarken yeryüzündeki herhangi bir ırkı seçebiliyorsan, elinde bir biletle kendine önlerden bir koltuk ayarlayıp doğduğunu sanıyorsan övün...gece gündüz hatta...


   seçemiyorsan kimsenin kimseyi aşağılamaya ya da üstünlük taslamaya hakkı yok.
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Kasım 2009 12:13:10

   quote:

   Orijinalden alıntı: .TaneR.

   bayanları genelde kısa boylu ve geniş kalçalı oluyor.

   Tam tersi orta boylu zayıf ve parlak gözlü.

   quote:

   Orijinalden alıntı: GODIVA

   doğarken yeryüzündeki herhangi bir ırkı seçebiliyorsan, elinde bir biletle kendine önlerden bir koltuk ayarlayıp doğduğunu sanıyorsan övün...gece gündüz hatta...


   seçemiyorsan kimsenin kimseyi aşağılamaya ya da üstünlük taslamaya hakkı yok.

   Sence %99'u erkek ve bu erkeklerinde %99'unun abaza olduğu bir yerde neden üstünlük taslıyayım?


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Kasım 2009 12:24:56

   quote:

   Orijinalden alıntı: FuLLTiMeHaCKeR

   Ensenin 3 parmak kadar üstünde bir çıkıntı oluyor Türklerde.   Enseye tokat olayı ... parmak olayı buradan mı geliyor.


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Kasım 2009 12:32:59
   Tek ırk tanıyorum oda insan.


   _____________________________

  • Çavuş
   48 Mesaj
   18 Kasım 2009 12:33:10
   hay allahım ya:)


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Kasım 2009 13:38:12

   quote:

   Orijinalden alıntı: _Right_   Alıntıları Göster


   Tam tersi orta boylu zayıf ve parlak gözlü.   Farklı yerlerde yaşıyoruz sanırım.


   _____________________________

   Hepiniz yüklediğim anlam kadarsınız.
  • Yarbay
   3855 Mesaj
   18 Kasım 2009 13:53:13

   quote:

   Orijinalden alıntı: .TaneR.

   bayanları genelde kısa boylu ve geniş kalçalı oluyor.


   Taner Bey bu ne bilimsel bir bakış açısıdır böyle.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   579 Mesaj
   18 Kasım 2009 14:14:27
   Türk ırkının özellikleri yazmışsınız ama çok eksiklikler var kısaca uzatmadan ;

   Tırsık,pısırık,vurdumduymaz,yalancı,üçkağıtcı,KOYUN,yanardöner,satıcı vs vs vs aklınıza gelen her türlü negatif şeyi ekleyebilirsiniz :))
   _____________________________

   İNSANIN KONUŞMAYI ÖĞRENMESİ 2 YILINI SUSMAYI ÖĞRENMESİ İSE 60 YILINI ALIR.

   NE ZAMAN SUSUP NE ZAMAN KONUŞACAĞINI İYİ BİL.
   +25
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Kasım 2009 14:19:36
   khanturks1

   O ÖZELLİKLER son 150 yılda bünyemize yerleşti

   evveliyatında benim milletim bu saydığın sıfatlardan münezzeh idi en azında kahir ekseriyeti


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Kasım 2009 17:19:37

   quote:

   Orijinalden alıntı: webbie   Alıntıları Göster   Taner Bey bu ne bilimsel bir bakış açısıdır böyle.

   Bilimsel değil kişisel bakış


   _____________________________

   Hepiniz yüklediğim anlam kadarsınız.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Kasım 2009 17:20:40

   quote:

   Orijinalden alıntı: khanturks1

   Türk ırkının özellikleri yazmışsınız ama çok eksiklikler var kısaca uzatmadan ;

   Tırsık,pısırık,vurdumduymaz,yalancı,üçkağıtcı,KOYUN,yanardöner,satıcı vs vs vs aklınıza gelen her türlü negatif şeyi ekleyebilirsiniz :))   Yazılanlar sadece safkan türk ırkının özellikleri.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1890 Mesaj
   18 Kasım 2009 17:31:06
   Su andaki Tûrk milletinin en bûyûk ôzelligi baskasini rahatsiz etmek!!!Burada bir kaç kez bahsettim;Ama hiç kimse dikkate almiyor!
   Bugûn Batum hakkinda nette arastirma yaparken bir fransiz çiftinin bloguna rastladim.
   Adamlar karadeniz turuna çikmislar.Ukrayna,Kirim,gürcistan,Türkiye diye dolasacaklar.
   Adamlat Tûrkiye'ye karadeniz Sarp kapisindan girer girmez ahlaksiz teklifler baslamis.karsina evlenme teklifleri.Sevisme teklifi.Bunlar bir avrupali için o kadar ônemli degil.ama israr.Devamli israr.Ta karisini ellemelere kadar!!!
   Siniri geçtikten sonra gine karadenizde bir plajda gûneslenirken.Adamlari 1 dakika rahatsiz etmeden birakmamislar.Saticisi,meraklisi,rôntgenleyen.
   Adamlar apar topar geldikleri gibi 1 gün sonra gürcistana geri dônmüsler.Bir daha tövbe turkiyeye gitmeyi ve tembih ediyorlar kimse gitmesin bôyle bir ûlkeye diye.
   Diyeceksiniz turkiye ye çok turist geliyor.Niye o zaman digerleri ayni seyi demiyor.
   Gelenlerin çogu otelinden bile ayrilmiyor.Gina gelmis insanlara rahatsiz edilmek.
   Ben bile artik Tûrkiye ye tatile gitmiyorum.Biktim kaziklanmaktan,rahatsiz edilmekten.Hanimima yermis gibi bakislardan(hanimimda yabanci)
   Artik irkinizla övûnmeyi birakip nasil bu haller düstûk diye düsünseniz daha iyi olur!!!
   Bir büyûk abi nasihati


   _____________________________

   Son Ağaç kesildiğinde, Son nehir kuruduğunda, Son balık öldüğünde. Beyaz Adam; paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.
  • Binbaşı
   1093 Mesaj
   23 Kasım 2009 12:42:07
   Sütten çıkmış ak kaşık olmadığımız ve üç kağıtçımızın da çok ünlü olduğu doğrudur ancak bunların tüm halka mal edilmesi ne kadar doğrudur, bilmiyorum. Bir köylümüzün evinde ağırlanın. Yabancı ülkede bir gurbetçi evinde kalın. Bakın size nasıl davranıyorlar?


   _____________________________


   Ignorance is bliss
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   24 Kasım 2009 00:02:32

   quote:

   Orijinalden alıntı: .:c:E:E:E:m:.

   Sütten çıkmış ak kaşık olmadığımız ve üç kağıtçımızın da çok ünlü olduğu doğrudur ancak bunların tüm halka mal edilmesi ne kadar doğrudur, bilmiyorum. Bir köylümüzün evinde ağırlanın. Yabancı ülkede bir gurbetçi evinde kalın. Bakın size nasıl davranıyorlar?
   Bu Türklükle değil bir çok Kültürü posasında eriten Anadoluluktur :)


   _____________________________

   Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

  • Binbaşı
   1977 Mesaj
   24 Kasım 2009 00:45:12

   quote:

   Orijinalden alıntı: nanaka9

   Benim merak ettiğim şey Türklerin kafasının arka tarafında turan çıkıntısı denen bir şişlik varmıdır?


   O çıkıntı bende de var ama aslen Türk değilim alakam dahi yok.

   Aslen Türk olabileceğini düşündüklerim Aleviler ve Ege Yörükleri. Sebebi ise başkalarıyla kız alıp vermelerin azlığı ve tarihi bir takım hikayeler. Aslında bu Türk bakış açısı, çağın gerekliliklerinden uzak. Fakat yine de araştırılmasında bu bağlamda tezler üretilmesinde sakınca yok. Irk kavramında ziyade ortak vatan kavramı önde tutulursa, hepimiz Türküz.


   _____________________________

   hala sokaklarda mızıka çalıyoruz.
  • Teğmen
   222 Mesaj
   24 Kasım 2009 21:07:14
   1.70 boy 66 cm kafa çapı :)
   _____________________________

  • Binbaşı
   1075 Mesaj
   25 Kasım 2009 19:28:33
   çok unutkan olmak ve zihinsel tatmine bayılmak... en büyük bizizdir, onu yapan türktür, bunu bulan türktür, biz hiç yenilmedik, yenilmesekte yenildik sayıldık felan hikayeleri...


   _____________________________   Dünyanın bütün karanlık güçlerine karşı verilen bir destandır Benim Kavgam!
  • Yarbay
   2425 Mesaj
   25 Kasım 2009 21:18:39

   quote:

   Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode   Alıntıları Göster


   Dünya'daki ülkelerin %90'nın sınırlarını belirlemesinde baş rolü oynayan unsur ırklar. Tabi kültür vs. yönünden ele alırsak görüşüne katılıyorum. Asimile oluyor yavaş yavaş tüm ırklar.
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   26 Kasım 2009 09:55:55

   quote:

   Orijinalden alıntı: öSCi   Alıntıları Göster   O çıkıntı bende de var ama aslen Türk değilim alakam dahi yok.

   Aslen Türk olabileceğini düşündüklerim Aleviler ve Ege Yörükleri. Sebebi ise başkalarıyla kız alıp vermelerin azlığı ve tarihi bir takım hikayeler. Aslında bu Türk bakış açısı, çağın gerekliliklerinden uzak. Fakat yine de araştırılmasında bu bağlamda tezler üretilmesinde sakınca yok. Irk kavramında ziyade ortak vatan kavramı önde tutulursa, hepimiz Türküz.   Doğru tespit


   Ama saf Türk ırkını nereden biliyorlar , neyi baz almışlar bu araştırmayı yaparken.. ?


   _____________________________

  • Binbaşı
   1050 Mesaj
   26 Kasım 2009 12:05:44
   Kürt,Ermeni,Alevi İn Türk AUT Günümüzdeki Anlayış Bu


   _____________________________

   İsim Değişikliği Hakkı Verin La Bu Nedir?
  • Yüzbaşı
   577 Mesaj
   27 Kasım 2009 17:45:45
   Luzumsuz ve gerikafalı bir yaklaşımdan daha öte değil.Bu yaklaşım bilimsel olmaktan çok nasıl insanları daha rahat kutuplaştırız da buna bilimsel bir değer katarız hesabından daha öte değil.Bilimsel bir anlam katmak istiyorsanız şunu diyeyim.

   'Melez' her zaman 'arı' türden iyidir.Çünkü melezlenme sonucu melezlenenlerin güçlü özelliklerini alıp zayıf özelliklerini elenmiştir.Ne mutlu ki meleziz ve umuyorum ileride de insan türü melez bir şekilde devam eder.çünkü çocuklarımızdan kendi ortamlarında hayatta kalma haklarını ellerinden almamış oluruz.

   Allah'ım.Modifikasyonları Sınıflandıran aptal birer hayvanlarız ya kimse kusuruma bakmasın.

   ünlü bir düşünürün şöyle bir sözü vardı:

   Bir gün insanoğlu anlayacak ki,dünyada yalnız tek bir ırk vardır:O da insan ırkı!
   _____________________________

   Hayatın Anlamı Seni Seven Kişiyi
   İki Sözü ile Anlayabilmektir
  • Binbaşı
   1075 Mesaj
   28 Kasım 2009 17:02:29
   quote:

   Orijinalden alıntı: OğuzhanAhan

   Luzumsuz ve gerikafalı bir yaklaşımdan daha öte değil.Bu yaklaşım bilimsel olmaktan çok nasıl insanları daha rahat kutuplaştırız da buna bilimsel bir değer katarız hesabından daha öte değil.Bilimsel bir anlam katmak istiyorsanız şunu diyeyim.

   'Melez' her zaman 'arı' türden iyidir.Çünkü melezlenme sonucu melezlenenlerin güçlü özelliklerini alıp zayıf özelliklerini elenmiştir.Ne mutlu ki meleziz ve umuyorum ileride de insan türü melez bir şekilde devam eder.çünkü çocuklarımızdan kendi ortamlarında hayatta kalma haklarını ellerinden almamış oluruz.

   Allah'ım.Modifikasyonları Sınıflandıran aptal birer hayvanlarız ya kimse kusuruma bakmasın.

   ünlü bir düşünürün şöyle bir sözü vardı:

   Bir gün insanoğlu anlayacak ki,dünyada yalnız tek bir ırk vardır:O da insan ırkı!
   Senin gibi ezbere düşünen insanları, Küresel Sermaye biçimlendiriyor...

   Dünya hiçbir zaman bir köy olmayacak, sınırlar her zaman olacak, her ırkın genetik özelliği farklılıklar yaratacak, Fransız peyniri hep olacak, Afrika kabilelerinin dansı devam edecek, Anadolu insanı hep misafirperver kalacak...

   Küresel Şirketlerin istediği herkesin tek tip olmasıdır, insanları tek tip'e doğru evrimselleştirmeye çalışılıyor...

   Bir moda yarattılar
   ulusal out (geri kafa)
   küresel in (''güya'' çağdaş)
   sizin gibi düşünenler,
   bu modanın yan ürünlerisiniz...   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castorpollux -- 28 Kasım 2009; 18:54:21 >
   _____________________________   Dünyanın bütün karanlık güçlerine karşı verilen bir destandır Benim Kavgam!
  • Yarbay
   4587 Mesaj
   29 Kasım 2009 03:12:20

   quote:

   Orijinalden alıntı: öSCi   Alıntıları Göster   O çıkıntı bende de var ama aslen Türk değilim alakam dahi yok.

   Aslen Türk olabileceğini düşündüklerim Aleviler ve Ege Yörükleri. Sebebi ise başkalarıyla kız alıp vermelerin azlığı ve tarihi bir takım hikayeler. Aslında bu Türk bakış açısı, çağın gerekliliklerinden uzak. Fakat yine de araştırılmasında bu bağlamda tezler üretilmesinde sakınca yok. Irk kavramında ziyade ortak vatan kavramı önde tutulursa, hepimiz Türküz.


   +1
   şansa tam da denk geldi, ikimiz de arhaviliyiz ve ikimizde de var bu çıkıntı

   bu arada, ırk olarak konuştum yukarıda. her zaman söylerim, bu ülkenin vatandaşı olarak, Türk milletinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.


   _____________________________

   en kötü gün bugünse, bugün de galatasaray...
  • Binbaşı
   1890 Mesaj
   29 Kasım 2009 03:15:35

   quote:

   Orijinalden alıntı: Kurt Başlı Sancak   Alıntıları Göster


   Üstün bir ırk ile aşağı ırkın teması sonucu oluşan melez çocuklar hiç bir zaman üstün özellik barındırmızlar aksine aşağı olan ırkın kötü özellikleri ona geçer. Mesela benim gibi Safkan bir Türk'ün zenci bir kadından olacağı çocuk hiç bir zaman üstün Türk genlerini taşımaz bu hem fiziksel hemde karekteslik olarak çocuğa etki eder.
   Tahmini olarak şöyle bir sonuç ortaya çıkar, Benim bembeyaz ten rengim zenci ile olan çocuğumda kesinlikle olmayacak. Ten rengi siyah en iyi ihtimalle hafif siyah olacak.
   Brekisefal kafatasına değil dolikosefal yani uzun kafatasına sahip olacak.
   Saçları kıvırcık olacak.

   Karekter olarakta kesinlikle Türk karekteri değil zenci karekteri taşıyacak yani; ayak takımı karekteri. ( Hırsız, üçkağıtçı, katil, sapık vs...)

   Melez olmak bir avantaj değildir, aksine gen çorbası olmak demektir. Açıkçası melez birisi olsaydım intihar ederdim.
   @jedix235

   Boşver Mehmet bunlara anlatamazsın... Yalnız Alevilik bir ırk değil mezheptir. Şamanizm geleneklerini sürdüren bir topluluktur Aleviler.

   Not: Tabiki bu Türk alevileri için geçerli.


   Irkçi fikirlerin olsada herkesin fikrine saygiliyim.Fakat medikal olarak,sôylediklerin dogruyu göstermiyor.Karisan insan yani melez insan,hastaliklara karsi daha dayaniklidir.hayvanlardada bu aynidir.
   Bir belgeselde izlemistim.Afrikada bir yanardagin patlamasindan sonra,o yöreye yerlesen aslanlar.Yiyecek çoklugundan irilesir ve kuvvetlesirler.Aralarina baska aslanda sokmazlar.Fakat bir zaman sonra bu aslanlar teker teker ölmeye baslar.Arastirmalar sonunda bu aslanlarin ôlûm nedeni.Vûcut bagisikliklarinin düsmesi!
   Baska aslan oraya giremedigi için.Aslanlar hep ayni kandan karisarak çogalirlar.O kadar güçlû olmalarina ragmen,hastaliklara karsi koyamazlar
   Belçikada Gent sehrinde Emirdaglilar var.(afyon emirdag)Bu insanlarin hemen hemen hepsi yüzyillardir hep akraba evliligi yapmislar.Hiç bir yabanci ile karismamislar.
   gent sehrinde bir ûniversite hastanesinde 35 sene çalistim.Hastane yönetiminde.Yabancilarla,özelliklede Tûrklerle ilgileniyordum.
   Buradan aldigim en bûyûk tecrûbe.Akraba evliligi yapan insanlar.daha çabuk hastaliga yakalaniyor.Vûcut dirençleri diger insanlara gôre çok daha az.Maalesef en çokta kansere yakalananlar.Okullardada kisin grip yûzûnden en çok devamsizlik gine bizim Tûrk çocuklarinda.
   Inanmazsaniz universitede makalesi bile yayinlandi.
   Zaten anadoluda karismamis insanlarimiz,balkanlardan gelen insanlarimiza gôre daha çelimsizdir.Daha kisa boyludur.Yani bunuda inkar edecel defilsiniz her halde.Zaten en iyi sporcularimizda bu balkanlardan gelen baskalari ile karisan Tûrklerden çikar.   _____________________________

   Son Ağaç kesildiğinde, Son nehir kuruduğunda, Son balık öldüğünde. Beyaz Adam; paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.
  • Er
   0 Mesaj
   29 Kasım 2009 10:29:08
   Türklük bir ırk değildir. Bırakınız Anadolu Türk'ünü, Asya Türkleri bile birbirine benzemez. Orta Asya kökenli ırkların Çinlilere karşı kader birliği yapma zorunluluğu Türklüğü yaratmıştır.

   Anadolu Türklüğü ise dünyanın en harman ırkıdır. Hepimiz biraz Horasaniyiz, biraz farsi, biraz Hititliyiz, biraz Urartulu, biraz Frigliyiz, biraz Lidyalı.

   Irka yaklaşım değişeli dünyada 50 yıl oldu, bizde 86. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes Türktür. Bunun ötesindeki yaklaşımların tümü yanlıştır.
   _____________________________

  • Yarbay
   4727 Mesaj
   29 Kasım 2009 10:50:24

   quote:

   Orijinalden alıntı: lehrer35

   Türklük bir ırk değildir. Bırakınız Anadolu Türk'ünü, Asya Türkleri bile birbirine benzemez. Orta Asya kökenli ırkların Çinlilere karşı kader birliği yapma zorunluluğu Türklüğü yaratmıştır.

   Anadolu Türklüğü ise dünyanın en harman ırkıdır. Hepimiz biraz Horasaniyiz, biraz farsi, biraz Hititliyiz, biraz Urartulu, biraz Frigliyiz, biraz Lidyalı.

   Irka yaklaşım değişeli dünyada 50 yıl oldu, bizde 86. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes Türktür. Bunun ötesindeki yaklaşımların tümü yanlıştır.   Evet


   _____________________________

   ,                   Osmanlı İmparatorluğu,
                               
  • Yarbay
   5070 Mesaj
   29 Kasım 2009 14:07:59
   TC. vatandaşı olup ne mutlu Türküm diyen herkez Türktür.Aksini iddia edenler Atatürkü reddetmiş olurlar


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   29 Kasım 2009 14:29:47
   quote:

   Orijinalden alıntı: nanaka9

   TC. vatandaşı olup ne mutlu Türküm diyen herkez Türktür.Aksini iddia edenler Atatürkü reddetmiş olurlar

   Başbuğ Atatürk'ün o sözü hangi ortamda ve ne amaçla söylediğini biliyormusunuz? Atatürk'ün sözünü çarpıtanlar Atatürkçü olamazlar.
   quote:

   Irkçi fikirlerin olsada herkesin fikrine saygiliyim.Fakat medikal olarak,sôylediklerin dogruyu göstermiyor.Karisan insan yani melez insan,hastaliklara karsi daha dayaniklidir.hayvanlardada bu aynidir.
   Bir belgeselde izlemistim.Afrikada bir yanardagin patlamasindan sonra,o yöreye yerlesen aslanlar.Yiyecek çoklugundan irilesir ve kuvvetlesirler.Aralarina baska aslanda sokmazlar.Fakat bir zaman sonra bu aslanlar teker teker ölmeye baslar.Arastirmalar sonunda bu aslanlarin ôlûm nedeni.Vûcut bagisikliklarinin düsmesi!
   Baska aslan oraya giremedigi için.Aslanlar hep ayni kandan karisarak çogalirlar.O kadar güçlû olmalarina ragmen,hastaliklara karsi koyamazlar
   Belçikada Gent sehrinde Emirdaglilar var.(afyon emirdag)Bu insanlarin hemen hemen hepsi yüzyillardir hep akraba evliligi yapmislar.Hiç bir yabanci ile karismamislar.
   gent sehrinde bir ûniversite hastanesinde 35 sene çalistim.Hastane yönetiminde.Yabancilarla,özelliklede Tûrklerle ilgileniyordum.
   Buradan aldigim en bûyûk tecrûbe.Akraba evliligi yapan insanlar.daha çabuk hastaliga yakalaniyor.Vûcut dirençleri diger insanlara gôre çok daha az.Maalesef en çokta kansere yakalananlar.Okullardada kisin grip yûzûnden en çok devamsizlik gine bizim Tûrk çocuklarinda.
   Inanmazsaniz universitede makalesi bile yayinlandi.
   Zaten anadoluda karismamis insanlarimiz,balkanlardan gelen insanlarimiza gôre daha çelimsizdir.Daha kisa boyludur.Yani bunuda inkar edecel defilsiniz her halde.Zaten en iyi sporcularimizda bu balkanlardan gelen baskalari ile karisan Tûrklerden çikar.

   Tamamda sen benim ne demek istediğimi anlayamamışsın ki, ben melezlik olgusunu geniş bir açıdan değerlendirdim siz ise sadece sağlık açısından bakmışsınız. Kaldı ki olay sizin tahmin ettiğiniz gibi olsa dünyada bugün safkan ırk kavramı kalmazdı. Orta Asya Türklerinin %90'a yakını safkan Türk'tür ve hiçte söylediğiniz gibi hasta olduklarını zannetmiyorum. Akraba evliliklerine bende karşıyım, fakat safkanlığı korumak için akraba evliliği yapmaya gerek yok.

   Türk ırkının özelliklerinden biriside orta boylu olmaktır. Türklerde boy ortalaması genel olarak 170 cm'dir.


   @lehrer35

   Siz kendiniz bir gen çorbası olabilirsiniz ama Türkiye'de yaşayan 40 milyon civarı safkan Türk'ü kendiniz gibi melez ilan edemezsiniz. Ayrıca Türk boyları vardır ( Özbek, Kazak, Oğuz, Aşına, Nogay) gibi fakat hepsi Türk'tür. Saçma sapan teorilerinizi kendinize saklayın. Yok çinlilerden dolayı hepsi tek bir şeyöiş gibi falan filan...

   Konuya genel olarak bakacak olursak;

   Bu yazı hangi antropolog yada Türkolog'a ait? Bilimsellikten son derece uzak bir yazı. Bir kere Türkler Ural-ALtay ailesine mensuptur. Ve Fin/Eston/Macarlar bizim ırken kuzenlerimizdir. Türkler genel olarak çekik gözlüdür sadece oğuz Türklerin'de çekik gözlülük özelliği bulunmaz.

   Ne idüğü olduğu belli olmayan tevrat denilen kitabı referans olarak alan bir insana ben bilimadamı demem. Eminimki bu yazıyı hazırlayan kişiden bu konu hakkında daha bilgiliyim çünkü bir sürü çarpıtma var.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Başlı Sancak -- 29 Kasım 2009; 14:31:40 >
   _____________________________

   Gam mı ceylan gözlüler bizlere yar olmasa?
   Yeter ki kılıçlarla süngüler yar olmalı,
   Rahat yatakta ölmek sanki değil mi tasa?
   Savaş ve er meydanı bize mezar olmalı.
   H. Nihal ATSIZ
  • Yarbay
   3660 Mesaj
   29 Kasım 2009 15:22:13
   Tatarlar da Türk müdür?


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   29 Kasım 2009 15:23:45

   quote:

   Orijinalden alıntı: Reasonable

   Tatarlar da Türk müdür?

   Evet


   _____________________________

   Gam mı ceylan gözlüler bizlere yar olmasa?
   Yeter ki kılıçlarla süngüler yar olmalı,
   Rahat yatakta ölmek sanki değil mi tasa?
   Savaş ve er meydanı bize mezar olmalı.
   H. Nihal ATSIZ
  • Er
   0 Mesaj
   29 Kasım 2009 16:14:48
   quote:

   Orijinalden alıntı: Kurt Başlı Sancak


   @lehrer35

   Siz kendiniz bir gen çorbası olabilirsiniz ama Türkiye'de yaşayan 40 milyon civarı safkan Türk'ü kendiniz gibi melez ilan edemezsiniz. Ayrıca Türk boyları vardır ( Özbek, Kazak, Oğuz, Aşına, Nogay) gibi fakat hepsi Türk'tür. Saçma sapan teorilerinizi kendinize saklayın. Yok çinlilerden dolayı hepsi tek bir şeyöiş gibi falan filan...


   Bilgisizlik neyse de terbiyesizlik katlanılacak bir şey değil Kutluhan. Şimdi aşağıdaki Orta Asya toplumlarına ait resimlere bak. Hangisinin fizyolojik olarak ortak bir özelliği var? Gör ve düşün. Sonra diğer ırklara ait resimlere bak. Hangilerinin fizyolojik olarak birbirinden farkı var onu da düşün.

   Bunlar Orta Asya Türkleri. Hangisi birbirine benziyor?
   Bunlar Almanlar. Hangisi birbirinden farklı?   Bunlar Fransızlar. Var mı aralarında büyük fizyolojik farklılık?

   Bunlar da İngilizler. Bak bakalım tornadan mı çıkmışlar?


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lehrer35 -- 29 Kasım 2009; 16:35:32 >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   29 Kasım 2009 16:52:17
   Coğraf, unsurları neden gözönüne almıyorsun öğretmen ? Dağlarda yaşayan yörük çocukları ile şehirlerde yaşayan yörük çocukları arasında bile bir kaç kuşak sonra farklılıklar oluşabiliyor. Cımbızla seçeceksek bende 10'larca kanıt bulurum yani mesele değil. Terbiyesizce davrandıığm yok öğretmen bey emin olun yaşınıza hürmet etmeseydim üslubum çok daha farklı olurdu.


   _____________________________

   Gam mı ceylan gözlüler bizlere yar olmasa?
   Yeter ki kılıçlarla süngüler yar olmalı,
   Rahat yatakta ölmek sanki değil mi tasa?
   Savaş ve er meydanı bize mezar olmalı.
   H. Nihal ATSIZ
  • Er
   0 Mesaj
   29 Kasım 2009 18:33:38

   quote:

   Orijinalden alıntı: Kurt Başlı Sancak

   Coğraf, unsurları neden gözönüne almıyorsun öğretmen ? Dağlarda yaşayan yörük çocukları ile şehirlerde yaşayan yörük çocukları arasında bile bir kaç kuşak sonra farklılıklar oluşabiliyor. Cımbızla seçeceksek bende 10'larca kanıt bulurum yani mesele değil. Terbiyesizce davrandıığm yok öğretmen bey emin olun yaşınıza hürmet etmeseydim üslubum çok daha farklı olurdu.   Geç bunları Kutluhan. Daha öğrenecek çok şeyin var. Avrupa coğrafyası da farklı. Alplerdeki Alman ile Bavyeradaki Alman niye farklı değil. Türk topluluklarının tümü birbirinden farklıdır. Yani aslında farklı ırktır. Bir Kırgız ile bir Tatar'ın dil dahil hiç bir ortak yönü yoktur. Keza Kıpçak ile Uygur'un da. Tek ortak noktaları tarih birliğidir. Asya'da bile durum bu iken Anadolu'da ırktan bahsetmek hiç olanaklı değildir. Hititlere, Friglere, İyonyalılara, Lidyalılara ne oldu acaba? Hepsinin kökü mü kurutuldu? Bu insanlar yeni egemenin gücünü tanıyarak burada yaşamaya devam ettiler. Bizden önce Roma ve Bizanslı idiler. Bizimle Türkleştiler. Kzı alıp verdik, karıştık. Bu nedenle hepimiz biraz Asyalı isek biraz, Maveraünnehirli, biraz Anadoluluyuz. Türk'ün tanımında bile bir ortak düşünce ortaya konamaz iken Anadolu'da Türk ırkından bahsetmek ve savunmak akıl sınırlarının dışındadır. Zaten bir anlamı da yoktur. Hiç kimse seçme şansı olmadığı bir özelliğinden dolayı üstün ya da alçak olamaz. Ancak bugün Anadolu'da yaşayan herkes etnik kökeni ne olursa olsun vatandaşlık esaslı Türklüğü benimsemek zorundadır. Yoksa Anadoluyuda elde tutamayacağız.

   Ne Mutlu Türk'üm Diyene!..
   _____________________________

  • Binbaşı
   1075 Mesaj
   30 Kasım 2009 03:46:16

   quote:

   Orijinalden alıntı: lehrer35

   Bunlar da İngilizler. Bak bakalım tornadan mı çıkmışlar?

   Fotoğraflardaki hile bariz seçiliyor, hileden kastım Türklerin benzerlik-sizlikleri gelişi-güzel fotoğraflar tarafından seçilerek sunulmuşken, diğer

   milletlerin

   fotoğrafı ise ''DÜZENLİ ordu- Seçilmiş Sınıf'' tercih edilerek sunulmuş...

   Bunu herkes bilir ki, düzenli ordu adı üzerinde, kılık-kıyafeti tek tip olduğu gibi boy-kilo olarak belli bir düzende seçilirek oluşturulur...

   aynı aileden 4 kişi, 2kişi diğer 2kişiye hiç benzemediğine bizzat şahit olarak büyüdüm...

   Bizi tatmin edemediniz sayın öğretmenimiz, sizden çok daha iyi çalışmalar bekleriz!

   _____________________________   Dünyanın bütün karanlık güçlerine karşı verilen bir destandır Benim Kavgam!
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   30 Kasım 2009 06:13:04
   Evet tüm mesajlardan çıkardığımız sonuç; Dünya ırkla yaklaşımın yanlış olduğunu 50 yıl önce buldu kabullendi biz daha şimdi ancak.. Bu kafa tası olayınıda gerçek sanıp birtek bende var sanıyordum, Türk olan olmayan herkeste olduğuna göre buda hikayeymiş... Türk olarak kafamızdaki çıkıntıyla övünemiycez, önümüzdeki çıkıntının uzunluğu ile övünmeye devamm edelim en iyisi.. Evet IKEA çekiç sapı diyorum var mı arttıran?


   _____________________________

  • Er
   0 Mesaj
   30 Kasım 2009 10:00:08

   quote:

   Orijinalden alıntı: castorpollux   Alıntıları Göster   Fotoğraflardaki hile bariz seçiliyor, hileden kastım Türklerin benzerlik-sizlikleri gelişi-güzel fotoğraflar tarafından seçilerek sunulmuşken, diğer

   milletlerin

   fotoğrafı ise ''DÜZENLİ ordu- Seçilmiş Sınıf'' tercih edilerek sunulmuş...

   Bunu herkes bilir ki, düzenli ordu adı üzerinde, kılık-kıyafeti tek tip olduğu gibi boy-kilo olarak belli bir düzende seçilirek oluşturulur...

   aynı aileden 4 kişi, 2kişi diğer 2kişiye hiç benzemediğine bizzat şahit olarak büyüdüm...

   Bizi tatmin edemediniz sayın öğretmenimiz, sizden çok daha iyi çalışmalar bekleriz!

   Toplu olarak bulabildiğim fotoğraflar onlardı. Çalışma falan değil 5 dakikalık bir sürede arama motoru yardımıyla buldum o resimleri. Siz bilmiyorsunuz diye gerçek değişmez. Kaç tane yabancı ülkede bulundunuz? Kaç ulusu tanırsınız? Alman, İngiliz, Fransız, Rus, İtalyan, İspanyol denildiğinde gözünüzde bir insan tipi belirir. Almancı bir yakınınıza yazın bir tatil beldesinde gördüğünüz bir yabancının milletini sorun, size büyük olasılıkla doğru tahminde bulunacaktır. Çünkü hemen hepsi tornadan çıkmış gibidirler. Çünkü ırklarının belirgin özelliklerini taşırlar. Türk dediğinizde belirmez. Aynı şeyleri papağan gibi tekrarlatıp duruyorsunuz. Yozgatlı ile Kütahyalı fizik olarak bir mi? Adanalı ile Balıkesirlinin neresi birbirine benzer? Karslı ile Muğlalının fiziği arasında benzerlik yoktur. Uygurlar kendi aralarında hepsi birbirine benzer, Keza Tatarlar da, Tacikler de kendi içlerinde aynıdırlar. Bizde de Yörükler, Manavlar, Dadaşlar kendi aralarında benzer iken diğerlerinden büyük fark ile ayrılırlar. Türk'e ırk dediğimizde kimi baz alacağımız belli değildir. Türklük ırk olmayıp tarih/kader birliği yapan insanlar topluluğudur. Türklük Asyalılıktır. Bu bağlamda Avrupalılık ile belki kıyaslanabilir. Hatta ondan daha geniş ırkları kapsar.
   _____________________________

  • Binbaşı
   1890 Mesaj
   30 Kasım 2009 15:27:08
   Lehrer35 arkadasa tamamen katiliyorum.Benim anne tarafi kirim tatari.Fakat bu bende agir basmis.çocuklugum boyunca her tarafta,mahallede,okulda hep dalga konusu oldum.neden?
   Zira ben degisiktim!
   Gine arkadasin dedigi gibi yasadigim belçikada flamanlar ayni makineden çikmis gibi birbirlerine benziyorlar.Hepsi sari saçli ve mavi gözlü! Iri ve uzun boylu.Germen irkinin kopyalari.Ayni alman,hollandali gibi.Ama valonlar daha degisik.Fransizlara benziyorlar.
   Gine belçikadaki tûrklerde birbirine benzemiyor.Afyon emirdaglilar,akraba evliligi yaptigindan hepsi tornadan çikmis gibi birbirine benziyor.Ilginç.Kadinin kocasi ile erkek kardesi bile ayni kardes gibi.Zaten dedeleride kardes! neyse.karadenizlisi baska.Balkanlardan gelenler baska.Gelenekler ayri.Buradada beni bir tûrk olarak saymiyorlar.hep kirim tatati annem yüzûnden!


   _____________________________

   Son Ağaç kesildiğinde, Son nehir kuruduğunda, Son balık öldüğünde. Beyaz Adam; paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   04 Aralık 2009 17:06:42

   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   04 Aralık 2009 17:10:06
   Kafa olayını test ettim... ayrıca tüm özellikler bende var sınıftaki çinli kızda test ettim onda yok güzel araştırma


   _____________________________

   hesabımı kendim banlattım
  • Binbaşı
   1865 Mesaj
   07 Aralık 2009 08:49:37
   ırk demeyin günah gen bilmi kalıtım vs diyin:)

   bu arada bu konular hakkında fotoğraflarla veya gördüğümüz bir kaç ingilizin tipiyle yorum yapmak çok yanlıştır bence...
   genotip ve fenotip olayını hepimiz liseden biliyoruz... ona göre düşünelim... tabi buna iklim ve beslenme koşullarını da katalım...
   buna ortak evlilikleri de katalım tabi saf kalınabiliceğini de unutmayalım...

   son olarak şünü hiç unutmayalım... kim kendisini ne hissediyorsa odur...!!
   ben kendimi az buçuk araştırdım ve farklı bir milliyetten birisinin atalarıma girmediğini öğrendim...tabi bunlar kesinlikten çok uza bilgiler ancak olsa da fark etmez ben kendimi Türk hissediyorsam Türkümdür...
   kısacası
   NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....   _____________________________

   Yapayalnız yürüdüğümüz sonsuzluk yolculuğunda kendimize ömrümüzün hangi saniyelerinin kaldığını sayıyoruz hayatımız işgal edilmiş,onurumuz ele geçirilmiş,organlarımız paylaşılmıştır,ruhumuz kıyma makinesinden geçirilmiş,herbir parçası değersiz oyunun lokması olmuştur...
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   07 Aralık 2009 22:57:20

   quote:

   Orijinalden alıntı: FeeL

   Kafa olayını test ettim... ayrıca tüm özellikler bende var sınıftaki çinli kızda test ettim onda yok güzel araştırma

   Kafatasına göre ırk belirleme son derece yanlıştır. Her Türk brekisefal kafatasına sahip olmayabilir, her brekisefal kafatasına sahip olanda Türk değildir. Türk Irkının fenotipi vardır bu özellikleri taşıyorsan ve soyunun temizliğinden eminsen mesele yok. Bırak soyu şüpheli olanlar bizlere kıskanarak baksın .   _____________________________

   Gam mı ceylan gözlüler bizlere yar olmasa?
   Yeter ki kılıçlarla süngüler yar olmalı,
   Rahat yatakta ölmek sanki değil mi tasa?
   Savaş ve er meydanı bize mezar olmalı.
   H. Nihal ATSIZ
Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Güncel >> Türk Irkının Özellikleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.