Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (145. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
249
Favori
1.644.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun zamandan beri sağ arka koltuk tarafından bir ses geliyordu, daha doğrusu bir çıtırtı. Genelde tek başıma kullandığımdan dolayı sesin nereden geldiğini bulamamıştım, sonunda buldum. ses tavan döşemesinden geliyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? tavan döşemesini söktürüp, tekrar aynı şekilde takamamalarından korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

Arkadaşlar,
    Uzun zamandan beri sağ arka koltuk tarafından bir ses geliyordu, daha doğrusu bir çıtırtı. Genelde tek başıma kullandığımdan dolayı sesin nereden geldiğini bulamamıştım, sonunda buldum. ses tavan döşemesinden geliyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? tavan döşemesini söktürüp, tekrar aynı şekilde takamamalarından korkuyorum.

kardes bence bi servisten ziyade bi dosemeciye git o isi onlar cozer. bildigin iyi bi yer varsa bi danis derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursathanunal

Arkadaşlar kitapçığın sadece 1. bölümünü tarayabildim şimdilik 60 sayfa falan değilmiş :) 250 sayfadan fazla gibi 75 sayfasını taradım.. 2. 3. 4. bölümleride tarayı ayrı ayrı ekleyeceğim, sonrada tümünü eklerim..

otomobilimzle tanışma bölümünü aşağıdaki linkte veriyorum.

http://r apidshare.com/files/419063652/laguna_II-phase_I-bolum1.pdf

link i kabul etmedi bunu kopyalayıp yapıştırın r ile a arasındaki boşluğu kapatın ...

teşekkürler...

• ünal
    zahmet oluyor kardeşim ama hizmet büyük teşekkür ederiz...

macmaneman
    birader kerberosa katılmakla birlikte sökülecek yerlerin servisce daha iyi bilineceği kaneatindeyim bilmeden sökerken zarar vermesinler
    biliyorsun bizim arabaların yan airbag leri tavanla bağlantılı bence iyi bir özel servis kaportacısı söksün...
  • Arkadaşlar arabaya motor silk koymayı düşünüyorum sizce bizim arabalarda faydası olur mu daha önce kullanan arkadaşlar varsa artıları eksileri nelerdir bahsedebilirse sevinirim yoksa bunlar para tuzağı mı ?
  • [Deleted by Admins]
  • Allah razı olsun... Bu akşamda 2. bölümü tarayıp koyacağım inşallah..
  • Ümit
    benim ustam kesinlikle tavsiye etti bende koydum
    motorda hissedilme meselesi motorun yıpranmışlığıyla doğru orantılı
    çok yıpranmış motoru belli bir oranda rahatlattığı, düzgün motoru da koruduğu söylenir.
    bizde ustamıza güvendik 80 tl ye kıydık :)
    mutlaka motor yağı değişim zamanında konuluyor önce yağ konuluyor motor ısınınca motor silk konuyor ve 15-20 dakika daha çalıştırılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

Ümit
    benim ustam kesinlikle tavsiye etti bende koydum
    motorda hissedilme meselesi motorun yıpranmışlığıyla doğru orantılı
    çok yıpranmış motoru belli bir oranda rahatlattığı, düzgün motoru da koruduğu söylenir.
    bizde ustamıza güvendik 80 tl ye kıydık :)
    mutlaka motor yağı değişim zamanında konuluyor önce yağ konuluyor motor ısınınca motor silk konuyor ve 15-20 dakika daha çalıştırılıyor.

teşekkürler nickozy deneyeceğim bakalım nasıl olacak yağı daha yeni değiştirdim 600 km falan oldu sordum sorun olmaz dediler
  • Bende bir sorup araştırayım motor daha 230 km de olur mu olmaz mı.. Belki daha iyidir ilk gün ki gibi tertemiz kalır :) Peki bunun şanzman için olanı var mı? sonuçta orada da sürtünme var .
  • arkadaşlar kursathanunal ın dediği gibi radyo ayarlarına bakıyorumda bende rear on/off çıkmadı yani arka hoporleri kapatmaya yarayan menü bu radyolarda mı farklı farklı geliyor arabalar gibi ? ayrıca src tuşuna basınca bipleyip menü çıkmıyor kursathunalın yazdığı menüler expert tuşuna basınca çıkyor birde cd deki şarkıları bir türlü sırasıyla çaldıramıyorum sırasıyla 1 2 3 diye çalsın niye karışık çalıyor ki ?
  • Bizdekiler eski olabilir sanırım iki tip bunlar... Seninkinde expert tuşu varsa zaten farklı, benim yazdığım o menüyü açmak için zaten.. şarkıların düzenli olarak çalmamasıda o random tuşu ile alaklı onu kapatmalısın.. Random yazan (bizdekinde bir tuşu) 2 sn basılı tutuyorsun.. Zaten ekranda da R işareti çıkıyor..
  • MotorSilk Boron CLS Bond kimyasal ürünleri, tanecik büyüklüğü olarak mikron ve mikron-altı birimlerle ifade edilir; bu, son derece küçük taneciklerin hareketli metal parçalar arasında kalan en dar boşluklara bile nüfuz etmesi demektir. Bir kere uygulandıktan sonra, tanecikler mekanik olarak tüm metal yüzeylere dağılır ve kimyasal bağlarla tutunarak bu metal yüzeyler üzerinde kalıcı, ancak son derece kaygan, koruyucu bir üst katman oluşturur.

Araçlarda 0 km sonrası 8000 km yapıldıktan sonra motor alışımı süresi sonrasında motor Yağına ilave edilir. Yağ ve Yağ Filitresini yeniden değiştirerek kullanmanız mümkünse motor yağı değişimi öncesinde motor iç temizliği yaptırmanız Motor Silk yağ katkısı ile sağlayacağınız tasarruf ve performansın artmasını sağlar.

yani ben 8000 km kullanamayacakmışım :S şanzıman için kullanabilirim ama, öyle bir katkısıda varmış ki tüfek için bile var.. Faydalı gördüm olayı..

• senin motor da 0 olduğu için kullanamıyorsun değil mi
    ilk yağ değişimini 10 binde yap hem aşınmaya bağlı zerrecikleri atmış olursun yağ filtresi de değişecek nasılsa
    o zaman koydurursun
    şanzuman için olanları var evet
    otomatik viteslilerde rampada kaçırmaya sebebiyet veriyor muş normalde köprü çıkışlarından bile daha dik rampalarda bizim otomatik vites kaçırmaz
    manuellerle ilgili bir bilgim yok ama illa ki koruyacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

ünal
    zahmet oluyor kardeşim ama hizmet büyük teşekkür ederiz...

macmaneman
    birader kerberosa katılmakla birlikte sökülecek yerlerin servisce daha iyi bilineceği kaneatindeyim bilmeden sökerken zarar vermesinler
    biliyorsun bizim arabaların yan airbag leri tavanla bağlantılı bence iyi bir özel servis kaportacısı söksün...

Netten araştırdım biraz tavan döşemesi ile tavan sacı arasında araba boyuna paralel 4-5 kuşak oluyormuş, bunlarda sadece punto kaynağı ile bağlantılıymış. Tavan arasından bariz bir ses geliyorsa, bu kuşaklardan biri kopmuş olabilirmiş. Ama bendeki durum bu değil sanırım. Açıkcası, döşemeyi de pek söktürmek istemiyorum. Teybin sesini biraz daha açmak daha mantıklı geliyor bana :)

• Nickozy, motor sıfır evet ama şimdi içinde normal yağ yerine rodaj yağı varmış fabrika çıkışı, normal araç gibi test sürüşü yapamadıkları için normal yağ koymuyorlarmış hemde contalar keçeler falan kuruyup çatlamasın diye çünkü ne zaman bir araca takılacağı belli değil, onun için ilk 1000 km de yağı normal bir 10 - 40 ile değiştirip (ki tercihen shell 10-40 olur çünkü hep bunu kullandım piyasadaki en iyi yağ diyebilirim, motoru en sessiz çalıştıran yağ.. tavsiyede ederim.. elf falan hikaye.. sonata de bir kere castrol 10-40 kullandım 1 haftada değiştirdim yağı resmen sibop seslerini duyuyordum) 3000 km daha öyle kullanıcam çünkü anca o zaman motor tam randımanına kavuşuyor.. Ben genelde hiç bir zaman 10 bin km yapmam 8000 bi civarında filtre, buji, yağ değiştiririm.. Sonatayı 160 binde aldım 380 binde sattım uno vardı 1100 cc 120 binde aldım 320 binde sattım, hiç bir yağ eksiltmeside olmadı.. Unoyu 4 sene evvel sattım adam hala biniyor.. 8000 km de yapacağımız 100 lira masraf bize dokunmaz ama ömürlük aracımız olur.. Korozyona en çok sebep olan şeylerden biride incelipte yanma odasına geçen motor yağıdır.

Macmaneman, bencede söktürme, söktürürsen o bir noktadan gelen ses tüm heryerden gelmeye başlar, yapabiliyorsan kendin yap çünkü kimse sen gibi acımaz senin malına, bir resmini çekipte koyayım benim dikiz aynasının oradaki aydınlatma lambasının ve sunroof switch nin olduğu yeri gör sunroof motoruna bakmak için ne hale getirmişler.. Kimse kimsenin malına acımıyor en samimi ustan bile. Kara kara onu düşünüyorum nasıl yapıcam orayı diye.. Bırak ses gelsin alışırsın elbet..

• Kullanma klavuzunun 2 bölümü olan KULLANIM ı da aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.. 34 sayfa .. 5 bölüm daha kalıyor, yarın akşam inşallah bir işim olmaz tamamını, hiç olmadı 2-3 bölüm tararım. Tasarım yaptığım için evde de uğraşmak zorunda kalıyorum :(

http://r apidshare.com/files/419262941/laguna_II-phase_I-bolum2.pdf

yine r ile a nın arasını kapatıp kopyala yapıştır yapınız..
  • Buda gecenin bonusu :))

http://r apidshare.com/files/419267075/laguna_II-phase_I-radyo-cd.pdf

r ile a arası yine aynen..
  • Ünal kardeş emeğin büyük sağolasın
  • Ne demek, lafı mı olur.. O kadar şey okudum öğrendim, küçük bir katkım olsun, bende vardı değerlendirdim, herkes bildiğini, duyduğunu ve bulduğunu paylaşıyor.. Şayetki işe yarıyorsa ne mutlu bana..
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.