Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle hepinizin ramazan bayramını kutluyorum ve nice nice sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz bayramlar dilerim..

Arkadaşlar bugün araçla tecrübe ettim 100 km kadar ... Paylaşmak istediğim bir kaç durum var..

Dün bahsettiğim camları kendiliğinden kapatırken geri açılmasının sunroofla hiç alakası olmadığını hiç kapanmayan camdan anladım halatı kopmuş onunla alakalıymış tezim çürüdü :D
    Akü tam şarj veririken (12,8 ) selfcheck de yine de aküde arıza var uyarısı veriyor. O bir uyarımı yoksa bak buda aktif diye bir kontrol mu ? Çünkü yakıt ta az diyordu ki 11 litre vardı..
    yüz kilometre yol yaptım şehir içi otoban dahil (eryamandan otobandan oran oradanda tüm şehir dahil şehir içi) 8,2 yakıt ortalaması vardı.. Bence az, iyi yani..
    akşam en son aracım hararet uyarı verdi kenara çekip kaputu açtım buhar atıyordu ama radyatör motor soğuktu, havasını almamışlar havasını aldım suyunu koydum sorun gitti, iyi tırstım ama yine yedim motoru diye :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursathanunal -- 9 Eylül 2010; 0:17:35 >

• ünal bu cam meselesi daha önce konuşulmuştu
    sen okumayı bıraktn vaziyet
    evet akü için uyarı vermeye devam eder akünüzden endişeniz yoksa takılmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 9 Eylül 2010; 0:27:30 >
  • kurban mı ? hani kurban :D

cam meselesi konusuna gelememişim demekki daha :)
  • Herkesin mübarek ramazan bayramını kutlar;sevdikleriyle huzurlu mutlu bir bayram geçirmesini dilerim. Ayrıca Allah yola çıkanlara kaza bela vermesin (aman fitrenizi vermeyi unutmayın)!! Hepinize iyi bayramlar....
  • bu gün servise gittim. Arkadaşlar beni bir süpriz bekliyormuş meğer.

ben 3 butonlu kart sparişi vermiştim. yaklaşık 1 ay önce bana süre biraz uzun geldi ama bugün esbabı mucibesini anladım.

servis 3 butonlu yerine 2 butonlu istemiş, yanlış geldiğinin farkına varınca daha sonra 3 butonlu olanı istemişler ve süre bu yüzden uzamış. bana kaskodan yeni

dönemde kart istetelim dediler ben bunu kabul etmedim. 3 butonlu kartı aracıma tanıttılar daha sonra elimdeki 2 butonlu kartı tanıtırken sorumlu servis müdürü benim

haşat durumdaki kartımı gördü. olaya daha öncede müdahil olduğu için kartı tanıtan servis elemanına, meydana gelen bu olayda müşterimizin hiç bir kusuru yoktur,

bu tamamen bizim kusurumuz, bu kartta başka bir araca kesinlikle olmaz, bunu da bu araca tanıtalım, zaten yedek kart çok kötü dedi ve bana dönerek bu size bir hedi

yemiz olsun her zaman servisi kullanıyorsunuz şeklinde laflar ederek 2 butonlu kartıda tanıttılar ve beni bayram arefesinde sevindirdiler. şu an 2 adet sıfır kartım

oldu ayrıca eller serbest özelliğini aracımı aldığımdan bu yana 3 butonlu kartım olmadığı için deneyememiştim. gayet güzel çalışıyor çok büyük bir konformuş

• quote:

Orijinalden alıntı: umitkirat

quote:

Orijinalden alıntı: durder04

Merhabalar,
    radyo frekans göstergesi yani saat ve sıcaklığın gösterildiği ekrandaa karıncalanma var.Bazen ekranın yaaaarısı yok oluyor geliyor gidiyor.Bu bizden kaynaklanan bişeymi ne yapabiliriz galiba pahalı bi masraf çıkarır tamamen giderse ne yapmalıyım bilgi veriseniz sevinirim

bence bu sorun temassızlıktan bende de var aynı sorun ama kendiliğinden düzeliyor
    durder04 senin araba fazla yakıyordu heralde önceden bu sorundan bahsetmişsin ne oldu şimdi düzeldi mi düzeldiyse nasıl hallettin acaba ?

aynı sorun bendede var,ama özellikle araç güneşte kaldığında ve çok sıcakta yapıyor allahtan bir süre sonra geçiyor takma kafana fazlada oynamayani tokat filan atma benim gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: DEHİ04

bu gün servise gittim. Arkadaşlar beni bir süpriz bekliyormuş meğer.

ben 3 butonlu kart sparişi vermiştim. yaklaşık 1 ay önce bana süre biraz uzun geldi ama bugün esbabı mucibesini anladım.

servis 3 butonlu yerine 2 butonlu istemiş, yanlış geldiğinin farkına varınca daha sonra 3 butonlu olanı istemişler ve süre bu yüzden uzamış. bana kaskodan yeni

dönemde kart istetelim dediler ben bunu kabul etmedim. 3 butonlu kartı aracıma tanıttılar daha sonra elimdeki 2 butonlu kartı tanıtırken sorumlu servis müdürü benim

haşat durumdaki kartımı gördü. olaya daha öncede müdahil olduğu için kartı tanıtan servis elemanına, meydana gelen bu olayda müşterimizin hiç bir kusuru yoktur,

bu tamamen bizim kusurumuz, bu kartta başka bir araca kesinlikle olmaz, bunu da bu araca tanıtalım, zaten yedek kart çok kötü dedi ve bana dönerek bu size bir hedi

yemiz olsun her zaman servisi kullanıyorsunuz şeklinde laflar ederek 2 butonlu kartıda tanıttılar ve beni bayram arefesinde sevindirdiler. şu an 2 adet sıfır kartım

oldu ayrıca eller serbest özelliğini aracımı aldığımdan bu yana 3 butonlu kartım olmadığı için deneyememiştim. gayet güzel çalışıyor çok büyük bir konformuş

nerden aldın bizde gidelim :)) ve ne kadara mâl oldu ?

• ha arkadaşlar akü sorunu bende de vardı, şöyleki kırmızı akü işareti ile birlikte araç şarz ünitesinde sorun var, servise

gidin gibi birşey, bu gün bana servis yedek kartı hediye edince bu durumu fırsat bilip aküyü değiştirdim.

şimdilik bu sorun yok gibi. bir de bu konuda tecrübeli arkadaşlar beni bilgilendirirlerse sevinirim.

Eller serbest modu açıkken, araçtan uzaklaştıktan sonra araç kilitlenince, araba kısık bir şekilde korna çalıyor bu

durum normalmi. ilk kullandığımda bunu fark edemedim. akşam araçtan uzaklaşınca fark ettim. bilgisi olan arkadaşlar

yazarsa sevinirim iyi geceler

• Kart ücreti 278.90 tl. başka bir ücret almadılar.
  • kesinlikle ucuzmuşş hemen alayım.. seviste bana 250 -500 arası tutar ama asgariden bişeyler yaparız demişti 600-650 leri duyunca maceraya girmek istemedim.. Hayırlı uğurlu olsun, darısı başıma ..
  • kesinlikle güncel fiyattır. 278.90 tl. sevgili kardeşim. Allah razı olsun. bu arada Tüm Müslüman aleminin Mübarek Ramazan Bayramına Kutluyorum.
  • Allah senden de razı olsun, bende bayramını kutlarım..
  • Mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, Sevdiklerinizle birlikte Saglıklı, Mutlu ve Başarılı daha nice bayramları görmenizi dilerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

arabada akü bittiğinde beyinlerin yeterli beslenmemesine bağlı olarak arızalar veriyor voltaj düşüklüğünde arıza gösterip
    kendini garantiye alıyor araç
    akünüzü değiştirin (akücü değil ustanız değiştirsin)
    sorunlarınız çözülecektir...

Benim aracta da gecen hafta bir kac kez " Akude sorun var" uyarisi ( ekranda kirmizi STOP yazisi ) aldiktan sonra Kocaeli deki yetkili servise gittim, sarz dinamosu ve tesisat kontrol edildi aku olculdu vs vs ... Sonuc Aku son gunlerini yasiyor dendi, cunku olcumda 530 cikmisti normalde 720 ( sanirim mAh degeri) olmasi gereken deger...Bir gun sarz edip tekrar kontrol ederiz, olcum degeri yine dusuk cikarsa akunuzu degistirmek gerekir dediler...aracin uzun sure kullanilmamasindan dolayi olmus olabilir diye de eklediler... Akuyu araci aldigim 2007 temmuzunde orjinal Laguna II akusu ile yenilemistim... Normal omru 3 yil oldugundan sarz etmeye gerek yok yenisini takin dedim, cunku Ankaraya donecektim ve birgun sarz icin bekleyecek zamanimda yoktu... Neyse yeni aku takildi ve ben Ankaraya yola ciktim )) Bilin bakalim ne oldu yolda yine ayni arizayi verdi Akunuzde sorun var en yakin Renault servisine

Umarim yeni Akunun sarz seviyesi dusuklugundenn olmustur, eger baska bir arizadan kaynaklaniyorsa AKUYU BOSUNA DEGISTIRDIK DEMEKTIR Bayramdan sonra servis yollari gorundu gene

• hocam benim LAG2'nin akusu 7 yildir masallah hic sorun cikarmadi. Diger araclarima ise 3-4 yilda bir aku almak zorunda kalmistim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tk152

hocam benim LAG2'nin akusu 7 yildir masallah hic sorun cikarmadi. Diger araclarima ise 3-4 yilda bir aku almak zorunda kalmistim.

Akulerin omru kullanima bagli olarak degisir... Benim 3 yillik kullanimin 2 yili evin onunde yatmakla gectigi icin , akum olmus olabilir diye dusunmustum...
  • hepinizin RAMAZAN bayramını kutlarım
  • Arkadaşlar, mübarek Ramazan bayramınızı kutlar, kazasız belasız sağlık mutluluk içinde bir ömür dilerim. Yola çıkmadan öncewww.yoldurum.com adresini ziyaret etmenizi önemle öneririm.
    Soru : "Yakıtınız Bitmek Üzere" mesajından sonra yaklaşık kaç km daha gidilebilir, veya depoda kaç litre kala bu mesaj çıkar. bilen varsa lütfen yazsın
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

kalpazan
    birader arabanın ön tarafında sileceklerin hemen altında sağda ve solda iki gider var
    her ikisine de ayrı ayrı su dök bakalım arabayı yıkama sadece deliklere su dök ve aralıklı olarak dök hangisinde içeri su aldığına bak
    büyük ihtimalle sağ taraftaki gidere döktüğünde içeriye su sızacaktır.
    o deliklerden sızmazsa geriye sadece bir ihtimal kalıyor o da ön cam fitilinden ve camla sileceklerin altındaki plastik malzemenin birleştiği
    yerden sızdırıyor olma ihtimali
    şimdilik aklıma başka bir şey gelmiyor
    lütfen denemelerin sonucunu paylaş...

dostlar bayramınzın bahtiyar bir şekilde geçmesi dileğiyle...
    nickozy hocam en kısa zamanda deneyip paylaşacagım
    SAYGILAR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEHİ04

ha arkadaşlar akü sorunu bende de vardı, şöyleki kırmızı akü işareti ile birlikte araç şarz ünitesinde sorun var, servise

gidin gibi birşey, bu gün bana servis yedek kartı hediye edince bu durumu fırsat bilip aküyü değiştirdim.

şimdilik bu sorun yok gibi. bir de bu konuda tecrübeli arkadaşlar beni bilgilendirirlerse sevinirim.

Eller serbest modu açıkken, araçtan uzaklaştıktan sonra araç kilitlenince, araba kısık bir şekilde korna çalıyor bu

durum normalmi. ilk kullandığımda bunu fark edemedim. akşam araçtan uzaklaşınca fark ettim. bilgisi olan arkadaşlar

yazarsa sevinirim iyi geceler

sevgili nickozy öncelikle iyi bayramlar,

yukarıdaki eller serbet moduyla ilgili soruma tecrübelirinle sanırım senden başka cevap verecek kimse yok. yanıtlarsan beni mutlu edersin. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.