Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (139. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: batanyolcu
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.183
Cevap
249
Favori
1.644.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün arabanın devir saati rölantideyken 600 de durdu hep hem gazda hem benzinde(1000 altındaki çizgide değilde onon altındakinde) ama arabada titreme
    istop etme gibi durumlar yok hatta bu iki gündür arabanın performansı arttı önceden vites küçülterek çıktığım yokuşu bugün nerdeyse vites büyütecektim
    ama bunlar hayra alemet değil gibi geliyor bana önerisi olan varsa sevinirim bu devir nasıl 600 de durur sizde de mi böyle acaba atyıca 13,3 lt diyor yol bilgisayarı srfiyata
  • nickozy arkadaşım şu kart konusundaki deneyiminden faydalanmak istiyorum kartı bugün düşşürdüm ve ikiye ayrıldı öncedende tamir görmüş zannedersem
    içinde senin önceki mesajlarda belirttiğin gibi büyük bir pil var benimde eller serbest çalışmıyordu baktım lehimlerden biri kırık şimdi benim aklıma takılan soru şu
    acaba bu büyük pil bitmişte olabilirmi yani değişiyormu bu bana pek standart bir pil gibi gelmedi hatta enerji aktaran kutuplardan biri yapışık buna bir yorum yaparsanız çok
    sevinicem..
    kartın açma tuşu bir basmada almıyordu en az 3-4 defa basıyordum açılmışken bunuda yaptırayım diyorum da nasıl yapacaklar acaba bilen birini burda bulmak zor sorun şöyleki açma tuşuna bastığım zaman kartın üzerindeki kırmızı ışık yanmasına rağmen açmıyordu yardımcı alabilecek biri varmı acaba....
  • Ümit
    birader o içerideki büyük pil değişmiyor ayrıca gerek te yok o pil enerjisini diğer küçük pilden alarak şarj oluyor. o lehim yapıldığı takdirde
    farklı bir arızası yok ise eller serbest modu çalışır.
    kapama düğmesinin problemi 3 butonlu kartlarda zor çünki 2 butonlarda bunlarla ilgili olarak cep telefonlarına benzer değişmesi kolay
    butonlar varken 3 butonlu kartta böyle bir buton yok yapısı çok farklı
    büyük ihtimalle orada da bir lehim yada bordda çatlak olma ihtimali vardır
    iyi bir elektronikçi bunu görecektir.
    zaten daha önce yapıldığına göre kart açık bu da sizin için avantaj
    tamir edilecektir diye düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 3 Eylül 2010; 0:10:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

Ümit
    birader o içerideki büyük pil değişmiyor ayrıca gerek te yok o pil enerjisini diğer küçük pilden alarak şarj oluyor. o lehim yapıldığı takdirde
    farklı bir arızası yok ise eller serbest modu çalışır.
    kapama düğmesinin problemi 3 butonlu kartlarda zor çünki 2 butonlarda bunlarla ilgili olarak cep telefonlarına benzer değişmesi kolay
    butonlar varken 3 butonlu kartta böyle bir buton yok yapısı çok farklı
    büyük ihtimalle orada da bir lehim yada bordda çatlak olma ihtimali vardır
    iyi bir elektronikçi bunu görecektir.
    zaten daha önce yapıldığına göre kart açık bu da sizin için avantaj
    tamir edilecektir diye düşünüyorum...

kart için yorumuna çok teşekkürler nickozy peki bu devir için ne dersin senin başına geldi mi?

• ümit
    devir konusu garip geldi bana
    600 devirde arabanın sarsılması ve stop etmesi lazım sen herhangi bir sarsıntı hissetmedim diyorsun ve arabanın çekişinin arttığını
    ya gösterge saatinde sorun var ya da beyin yanlış bilgi gönderiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 3 Eylül 2010; 2:19:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursathanunal

quote:

Orijinalden alıntı: gkhncnk

Arkadaşlar bir sorum daha olacak. Emme manifolt contası motorun neresindedir şekli şemali nasıldır ve kaç liraya nerden bulabiliriz.
    İnternette en az 1 saat arama yaptım ama lagunaya uygun hiçbiryerde bulamadım.

http://www.alpaklar.com/modules/icontent/index.php?page=28

burayı bi incele istersen 50 lira bile olmadığını tahmin ediyorum, motorun üst ön tarafında ama 4 gözlü kare şeklinde bir conta olduğunu tahmin ediyorum yani standartta öyle bişey..

Yorum için teşekkürler.
    Başka bir sitede buldum ama laguna 1 mi 2 mi olduğunu anlayamadım. Sayfanın ortasında detaylar kısmında motor kodları yazıyor ama emin olamadım.

Motor Kodları ----> RENAULT LAGUNA EMME MANİFOLD CONTA ÇELİK K4J-K4M ROYAL

LİNK BURADAN

• yetkili serviste 3 butonlu kart 300 küsür milyon dedni park sensörünün bi gözüde sipariş edildi 350 milyon dendi park sensörü arabanın en değerli yeri göz tanesi 350 milyon beyin 850 milyon

• Yorum için teşekkürler.
    Başka bir sitede buldum ama laguna 1 mi 2 mi olduğunu anlayamadım. Sayfanın ortasında detaylar kısmında motor kodları yazıyor ama emin olamadım.

1 veya 2 farketmez sonuçta o civarda fiyatları 50 lira bile değildir. Alacağın zaman dersen 2 için diye verirler.
  • Orijinalden alıntı: kursathanunal

Yorum için teşekkürler.

1 veya 2 farketmez sonuçta o civarda fiyatları 50 lira bile değildir. Alacağın zaman dersen 2 için diye verirler.

Yukarıda kırmızıyla verdiğim motor kodları bizim araca uygun mu acaba? Netten alacağım ama motor kodu uyuyorsa...
  • Tahminime göre o kodlar kendi aralarındaki katalog numaralarıdır motorla pek bi alakaso olduğunu sanmıyorum çünkü royal yazıyor üreten firmanın adıdır.. En sağlıklısı sitedeki iletişim numaralarından iritbat kurup sormandır onlar seni yönlendirecektir araç seri vs bende onları tam bilmiyorum hangi numaradır falan geçenlerde nickozy bana demişti ama bende anlamadım olayı kapıda falan yazıyormuş nickozy daha sağlıklı bilgi verir yada arayacağın sitedeki kişiler.
  • quote:

Tahminime göre o kodlar kendi aralarındaki katalog numaralarıdır motorla pek bi alakaso olduğunu sanmıyorum çünkü royal yazıyor üreten firmanın adıdır.. En sağlıklısı sitedeki iletişim numaralarından iritbat kurup sormandır onlar seni yönlendirecektir araç seri vs bende onları tam bilmiyorum hangi numaradır falan geçenlerde nickozy bana demişti ama bende anlamadım olayı kapıda falan yazıyormuş nickozy daha sağlıklı bilgi verir yada arayacağın sitedeki kişiler.

Teşekkürler. Arayayım bakalım birilerine ulaşabilecek miyim?
  • nickozy
    şu anahtarın lehimlerini yapmamıza rağmen gene eller serbest çalışmadı acabada bu özellik yok mu bunu nasıl anlarız acaba??
  • kapama butonu da çalışmıyor diyordun
    iyice baktılar mı bütün lehimlerine?
    immobilasier çipindeki lehimlere ve borda da bakılmalı.
    otomatik kapama butonu ile kilitlediğinde bir süre sinyaller yanık kalıyor ise eller serbest modu vardır.
    benim 3 butonlu kartı tamir ederken ustam 3-4 defa arabada deneme yapmıştı her seferinde bir başka yerine müdehale etti
    nasıl kırıldıysa artık. (aldığımda kart dağınıktı)
  • 3 gündür sabaha akşam 1. sayafadan beridir okuyorum henüz 13. sayfadayım :) neler neler var ya bilmediğimiz... 1 haftaya kadar bitiririm inşallah :)
    arkadaşlar ben ebaydan (israiilli bi satıcı pek içim el vermiyor ama ticaret işte, genelde ingiltere ile çalışıyorumda heriflerin direksiyonları ters :D) bir çok parça siparişi verdim yani şöyleki kafama takılan parçaları değiştiriyorum yada ileride arızalanması muhtemel ucuz olanları alıyorum ileride lazım olur diye mesala cam açma kapama düğmesi vs. benim aaraçta plastik motor kapağı akü kapağı vs yoktu onları temin ediyorum adam fiyat çıkaracak.. yan sanayasi olmadığı için ve serviste aşırı pahallı olduğu için fırsatçılık yapan parçaçcılara nispet olsun.. İsraildeki herifin dediğinegöre yüksek talep varmış buralardan özellikle ankara, ben bunların çıkmacılar olduğuna eminim ucuz alıp tabiri caizse kakalıyorlar.. Geçende yıldız sanayide (ankara) bir parça sordum basit bişey bgaj stop lambası herif getirdi üstünde ibranice etiket vardı :S ve adam 200 lira fiyat verdi adamın dediği fiyata ebay da bagaj kapağını komple alıyorsun.. Talep ne kadar az olursa fiyat o kadar düşük olur..
    Şimdi asıl soruya geliyorum, ben buradan birde 3 tuşlu kart sipariş etmeyi düşünüyorum ama emin olamadığım birşey var sonuçta bu kart başka bir araca göre şifreli ben bunu burada gerek serviste gerekse dışarda yaptırabilirmiyim yani bilgiler aktarılırmı ?
    ben forumda herkesin yazdığı şeyleri takip ettim tek tek okudum vardığım sonuç itibariyle sorulara net cevaplar veren kişilerden birisi nickozy :) gerilerde fırçalarıda olmuş beni ön plana çıkarmayın diye ama özellikle ilgilenende kendisi herşeye cevap vermiş mantıklı ve yapıcı, iş bitirici olarak :) kesinlikle kendi adıma nickozy e teşekkür ediyorum bir çok konuda aydınladım bu araba ile ilgi:) aracımı alalı nerdeyse 2 ay oldu ama adam gibi binemedim henüz faz II motorlu faz I aracıma :D
    Haliyle sorunun adresi belli tabiki ama genel olarak soruyorum (13. sayfaya kadar okudum yaklaşı 1.5 sene önceki konulardı) benim elimde tamamen dağılmış asıl kart var aslında çalışıyor gibide pile temas ettirinde ama kaplaması paramparça bord da sallanana direçler gördüm.. Ankarada yada çevre illerde bunu yaptıran varmıdır ankarada varsa adres alsam sorsam yaptırsam, çokmu önemli ? bilmiyorum ama böyle bir sürü özellik varsa neden kullanılmasın ben böyle bir arabaya biniyorum diye niye hava atılmasın, herşeye inat biz herkesin korktuğu bir araca biniyoruz, şahsi sloganım şu her baba yiğidin harcı değil böyle bir arabaya binmek ;)

Teşekkür ediyorum şimdiden

Ayrıca herkes kendini tanıtmış ben yeni geldim bende tanıtayım; kürşathan ünal, alanyalıyım, ankarada yaşıyorum, 34 yaşındayım grafikerim ambalaj tasarımı yapıyorum..

• Sevgili kardeşim rica ederim de
    size de aynı şeyi söyleyeceğim
    burası bir forum platformu olduğu için ben de dahil olmak üzere kişilerin ön plana çıkarılması doğru olmaz diye düşünüyorum.
    ve tekrar ediyorum ki benim de öğrendiğim pek çok şey var forumumuz vasıtasıyla...

şimdi cevabınıza gelince
    her kart yalnızca bir araba ile eşleştirilebilir yani herhangi bir kartın bilgilerini silip tekrar programlayamazsınız.
    ve bu programlama yalnızca immobilizer çipinde değişiklik ve bilgi depolaması meydana getirir. dolayısıyla immobilizer çipi karın kalbidir.
    şayet sağlam bir üç butonlu kart bulursanız ve çok dikkatli bir şekilde açarlarsa
    yapılması gereken tek şey içerisindeki immobilizer çipinin sizin karttan alınıp sağlam bordlu diğer karta aktarılmasıdır.
    yani sağlam kalbi hasta vücuttan alıp sağlam vücuda aktaracaksınız.
    bu ortalama kartın bedeli ile birlikte size 100 tl civarına mal olur
    yada yeni kart yaptırır 240 tl ödersiniz.

ancak bulunacak kartın açılması ciddi sorun olacaktır. çok hassas bir iş gerektiriyor.
    seçim sizin...

• Hmm yani 3 tuşlu kart yenisi 240 lira ise hiç uğraşmaya değmez bence, 500 lira civarında diye okudum onun için düşündüm bu yöntemi, kredi kartına falan taksit yapıyor yetkili servisler zaten bir anda çok fazla gelmez o yüzden, yarın servise gideceğim zaten bunu detaylı bir şekilde öğrenir paylaşırım sizinlede..
    Arabayı elime alınca daha bir çok şeyini paylaşmak için kurcalarım :) aslında bende orijinal kitapçığı falanda var türkçe (bir tek onu bırakmışlar) baya bi kurcaladım ama bazı modellerde dediği için olup olmadını bilemiyoruz tabi onlarıda iyice detaylı bir şekilde kurcalarım.
    Bir şey daha var okuyupta kafama takılan.. Far sensörü yok diye biliyordum ama neye göre, normalde pejo larda falan far sensörünü açmak için kolda auto diye bi kademe var, yani 0 auto 1 2 bunda göremediğim için olmadığını düşündüm. Şimdi bizde 0 dan 1 e tekrar 0 a ve tekrar 1 e mi almak lazım bunun için ? standart mı bu ?
    Araba neredeyse 1,5 haftadır serviste forumu okumadan önce bu kadar istekli değildim okuyunca denemek için heyecan yaptım :D

• nickozy yorulmasın
    kürşat hocam far kolu sıfırda kalsın kapalı konumda karanlığa bi köprü altına girdiğinde otomatik farların yanarsa far sensörün vardır bukadr basit

kürşat hocam ve arkadaşlar birde bu ebayı kullanmayı bilmiyor benim sürücü arkasındaki kapının mağlum cam krikosunda sorun varmış kapattıktan sonra basılı tutunca tarr diye ses veriyo dişli atmış geliba söktüler yapamadılar içindeki teli felan değiştirdiler olmadı buradan çıkmasını bulamayızmı yada sıfırını ebayı kullanmayı bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum
  • öyle bişey yok tabii olmadı yani hiç yani bu far sensörü yok demek oluyor ama sanki saçma olmuş gibi belki ben kullanmak istemiyorum isteğim dışıda mı devraya giriyor bu ? öyleyse biraz saçma olmuş, farlarımızı kapatıp birilerini takip edemicez yani :D

O dediğin sorun bende de var onuda bir araştırayım, benim ustam meganların içindeki telle aynı demişti ama benim telde sorun yok sanırım motorun olduğu kısımda bir boşluk var ve kaçırıyor... Burada çıkması falan ne kadar bilmiyorum ama ebay da baktım şimdi istanbul üsküdarda bi firma var 6 dolara plastik aksamları (ki o motorun kapağı ve tutcusu plastik) ve 14 dolar civarında da tellerini satıyor 0 olarak.. 15 ile 30 sterlin arasıda yurtdışında komple çıkması var.. sterlin 2,34 tl
  • ünal
    senin aracında büyük ihtimalle far sensörü vardır.
    2005 ve üzeri özellikle makyajlı kasaların privilege modellerinde standart oldu
    (ama sloganı hatırlatalım laguna II lerin standart donanımı standart değildir)
    söylediğiniz gibi kart takılı iken far kolunu 0 dan 1 e ik kez yaptığınıda yol bilgisayarı sistemin devreye girdiğini
    yada aynı şekilde çıktığını söylemesi lazım...
    ben xenon farlı araçlarda far sensörünün olmamasını olmasından daha evla olarak değerlendiriyorum doğrusu...
    zira ampülün tanesi 150 tl cik.

bu İstanbul'da dediğiniz firmanın bilgilerini de girin arkadaşlar ihtiyaçları konusunda irtibata geçsinler eğer sakıncası yok ise...
  • quote:

öyle bişey yok tabii olmadı yani hiç yani bu far sensörü yok demek oluyor ama sanki saçma olmuş gibi belki ben kullanmak istemiyorum isteğim dışıda mı devraya giriyor bu ? öyleyse biraz saçma olmuş, farlarımızı kapatıp birilerini takip edemicez yani :D

O dediğin sorun bende de var onuda bir araştırayım, benim ustam meganların içindeki telle aynı demişti ama benim telde sorun yok sanırım motorun olduğu kısımda bir boşluk var ve kaçırıyor... Burada çıkması falan ne kadar bilmiyorum ama ebay da baktım şimdi istanbul üsküdarda bi firma var 6 dolara plastik aksamları (ki o motorun kapağı ve tutcusu plastik) ve 14 dolar civarında da tellerini satıyor 0 olarak.. 15 ile 30 sterlin arasıda yurtdışında komple çıkması var.. sterlin 2,34 tl

kursad hocam :
    nickozy hocamın da dediği gibi bunu hiçbir zaman unutmayalım :D
    (LAGUNA II LERİN STANDART DONANIMI STANDART DEĞİLDİR)

onun haricinde gelelim soruya :
    bnim 2005 privilage paketsiz ama var sizde de %90 vardır ama ztn renault un far sensörü o kdr saçma ki :(
    sensörle yandıgı zaman selektör yaptıgınızda kol takılı kalıyor bu yüzden yine çubugu kısalara çevirmek zorunda kalıyorsunuz :)

SAYGILAR...

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.