Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.642.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında torpido ısıgı her kosulda yansa bence daha iyi olurdu.Sonucta karanlık bir kutu

quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Merhaba macmaneman,
    Torpido da lamba var ama farlar acıksa yanıyor dikkat.Yani gunduz, farların kapalı iken torpidoyu acarsan yanmıyor.Belki sen bu halde iken bakmışsındır.

quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

alperen hakki,
    bende lpg'yi test etme sürecindeyim yakıt tüketimi konusunda. gecen carsamba fulledim 47 lt'lik brüt tankı. 30 lt gaz alıp fullemişim. şu ana kadar 165 km yapmışım ve lpg yakıt göstergesinde 4 yeşil ışıktan 3 ü sönmüş durumda. bana bir terslik var gibi geliyor ya bakalım hayırlısı, tankı fulleyince görücez artık. gazı opetten almıştım ama bundan sonra tercihim shell den olacak.
    bir sorum daha olacak sizlere, torpidoda aydınlatma lambası var mı yoksa benimkinin lambasımı patladı da mı yanmıyor?

Alperen,
    teşekkür ederim. aynen dediğin gibi farlar kapalıyken bakmıştım. akşam farlar acıkken baktıgımda torpido ısıgı yanıyordu. adamlar bunu da dusunmus bea :)
    gelelim yakıt hesabına...
    dün nihayet lpg tankını uuzn uğraşlar sonucu boşaltabildim. maşallah cok bereketliymiş be bu lpg, git git bitmiyor valla. nihayetinde 88 tl lpg alarak tankı yine doldurdum ve 375 km yapmısım. bu da yaklaşık 24 kr a geliyor, yarısı sehirici yarısı sehir dısı olmak uzere. ilk depo dolumu icin gayet iyi bir rakkam bana göre.

• arkadaşlar bu privilege teki cabasse müzik sisteminin kumandası varmı acaba üzerinde kumanda alıcısına benzer bi göz varda
  • arkadaslar 17 inc toora marka jantlarimi satiyorum.. lagunalarimiza birebir uyumludur. 5*108 bijon olcusune sahiptir.

jantla kirik kaynak yoktur. kaldirima yanasmaktan dolayi olusan cizikler sebebi ile siyaha yakin fume renge boyattim..
    cok guzel oldu... sifirdan farki yok... hic cizigi yok..

yaninda da disleri iyi durumda olan fakat ufak bir balonu olan 1 takim 225-45-17 olculerinde lastik verecegim.

jantlar hafiftir arabayi yormaz.. satma sebebim elimde cok jant var. fazlaliktan oturudur

fiyati 500 tl pazarliksiz... saygi sevgilerimle..

not : resim temsilidir. ayni jantin 5*108 bijon olcusune sahip olanidir.

• bir soru da benden...
    bir laguna sahibi arkadaşımın yaşadığı problem şöyleki;
    araca binip kartı taktığında gösterge panelinde bulunan bilgisayar ekranının ışığının yanmasına rağmen yazıların görünmüyor
    aracın normal işlevlerinde bir sorun yok sadece ekran bilgileri görünmüyor
    park edip bir kaç dakika sonra tekrar aracına bindiğinde her şey sorunsuz çalışıyor....

ben bir kaç ihtimal düşündüm ancak önce sizlerin görüşlerini ve tecrübelerinizi bekliyorum.
  • Nickozy kartın fiyatını sormuşsun 500 TL kasko karşıladı.
    Ayrıca teybin arızasını kendim yaptım uğraşa uğraşa. Gösterge panosuna dört tane sıfır geldikten sonra makarayı oynatarak rakamları girmek suretiyle şifreyi girdiğimde radyo ve cd çalar faal oldu.

Benim arabanın kartını değiştirdik ama şimdi de kart yuvası takılmaya başladı. Sanıyorum kartın tanıtımı sırasında ustanın işi pek iyi bilmemesinden kaynaklandı. Bu kart yuvasının çıkmasını nerede bulabiliriz arkadaşlar çünkü orjinali çok pahalı.

Ayrıca ön sol cam da inip kalkmıyor. Yani cam krikosunun değişmesi gerekiyormuş bunun orjinali de oldukça pahalı. Çıkmasını mı alsam yoksa cam motorunu veya krikosunu tamir edebilecek yer var mı?
  • Merhaba,
    Cıkmacılara bakarsan bulursun sanırım. Google dan aratınca gelen ilk sayfada 250 ye satan (muhtemelen)cıkmacı olan satıcı gordum.

Link : http://www.adanz.com/4864.html

Daha detay sen bakarsın netten.Belki daha hesaplısını da bulursun. (Bu arada Kart okuyucu orjinali 600-700 TL civarı olmalı)

Ama bence satın almadan önce başka bir servise ya da ustaya okuyucuyu goster, tam oturtamamış, tam takamamış vs. olabilir o usta.Basit , masrafsız bir çözümü vardır belki.

Camları inip kaldıran motorda bir sorun yoksa korkma.Fazla bir maliyeti yok.Herhangibir camcı mekanizmayı hallediyor.

quote:

Orijinalden alıntı: acartekin

Nickozy kartın fiyatını sormuşsun 500 TL kasko karşıladı.
    Ayrıca teybin arızasını kendim yaptım uğraşa uğraşa. Gösterge panosuna dört tane sıfır geldikten sonra makarayı oynatarak rakamları girmek suretiyle şifreyi girdiğimde radyo ve cd çalar faal oldu.

Benim arabanın kartını değiştirdik ama şimdi de kart yuvası takılmaya başladı. Sanıyorum kartın tanıtımı sırasında ustanın işi pek iyi bilmemesinden kaynaklandı. Bu kart yuvasının çıkmasını nerede bulabiliriz arkadaşlar çünkü orjinali çok pahalı.

Ayrıca ön sol cam da inip kalkmıyor. Yani cam krikosunun değişmesi gerekiyormuş bunun orjinali de oldukça pahalı. Çıkmasını mı alsam yoksa cam motorunu veya krikosunu tamir edebilecek yer var mı?
  • quote:

birader kart okuyucuyu oto elektronikçiler, özellikle oto beyinleri tamir eden elektronik ustaları tamir ediyorlar
    100 tl civarı bir paraya yaptırabilirsin.
    yaptıramassan çıkmasını veya yenisini arşatır.
    çıkmasınında 250 tl olduğunu görmüştüm.

cam krikosu da aynı şekilde içerisinde bir makara da arızalanmış olabilir motor da
    önce iyi vbir usta açıp nokta atışı arızanı tesbit etsin. önce tam teşhis sonra tedavi...

buarada.
    ben hala soruma cevap alamadım???
  • Cevaplarınız için teşekkürler. Kart fiyatını yazmıştım. Gösterge tablosu ile ilgili sorunun cevabı konusunda ise herhangi bir fikrim yok.
  • Gösterge hakkında fikrim yok malesef...

quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

quote:

birader kart okuyucuyu oto elektronikçiler, özellikle oto beyinleri tamir eden elektronik ustaları tamir ediyorlar
    100 tl civarı bir paraya yaptırabilirsin.
    yaptıramassan çıkmasını veya yenisini arşatır.
    çıkmasınında 250 tl olduğunu görmüştüm.

cam krikosu da aynı şekilde içerisinde bir makara da arızalanmış olabilir motor da
    önce iyi vbir usta açıp nokta atışı arızanı tesbit etsin. önce tam teşhis sonra tedavi...

buarada.
    ben hala soruma cevap alamadım???

• Arkadaşlar 2004 laguna 2 privilage ile aranızdayım. Siz değerli laguna kullanıcılarına sormak istediğim bir soru olacak.

Benim aracım yollardaki hız kesicilerden ve çukurcuklardan geçerken "lok" diye bir ses geliyor önden, servisine götürdüm, deneme sürüşüne çıktılar ve bu sesin her laguna da olduğunu söylediler. Orjinal amortisörleri kısamı geliyormuş neymiş. Aynı şey sizin araçlarınızda da oluyormu ve bunun çözümünü bilen biri varmı acaba.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Hosgeldiniz...

Oyle bir ses , verdiğiniz koşullarda aracımda gelmiyor.Servisin sorununuza verdiği cevap hakkaten ilginçmiş.Amortisorlerin kısa oldugunu ilk kez duydum.

Farklı yerlere de sorun.Amortisörde sorun varmı yok mu anlaması kolaydır diye düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: chevas

Arkadaşlar 2004 laguna 2 privilage ile aranızdayım. Siz değerli laguna kullanıcılarına sormak istediğim bir soru olacak.

Benim aracım yollardaki hız kesicilerden ve çukurcuklardan geçerken "lok" diye bir ses geliyor önden, servisine götürdüm, deneme sürüşüne çıktılar ve bu sesin her laguna da olduğunu söylediler. Orjinal amortisörleri kısamı geliyormuş neymiş. Aynı şey sizin araçlarınızda da oluyormu ve bunun çözümünü bilen biri varmı acaba.

• quote:

Hosgeldiniz...

Oyle bir ses , verdiğiniz koşullarda aracımda gelmiyor.Servisin sorununuza verdiği cevap hakkaten ilginçmiş.Amortisorlerin kısa oldugunu ilk kez duydum.

Farklı yerlere de sorun.Amortisörde sorun varmı yok mu anlaması kolaydır diye düşünüyorum.

quote:

Arkadaşlar 2004 laguna 2 privilage ile aranızdayım. Siz değerli laguna kullanıcılarına sormak istediğim bir soru olacak.

Sanırım sizin aracınız 2007 model (makyajlı kasa) belki de sizin modelde bu kusur düzeltilmiş olabilirmi , çünkü açıkcası gösterdiğim usta çok iyi bir usta amortisörlerinizi değiştiririz ama 1 hafta sonra o ses tekrar gelecektir dedi.
  • quote:

quote:

Hosgeldiniz...

quote:

Sanırım sizin aracınız 2007 model (makyajlı kasa) belki de sizin modelde bu kusur düzeltilmiş olabilirmi , çünkü açıkcası gösterdiğim usta çok iyi bir usta amortisörlerinizi değiştiririz ama 1 hafta sonra o ses tekrar gelecektir dedi.

Valla bende aldigimdan beri ivmeli kullandigimdan dolayi bagiran motordan vede amortisorlerden sikayetciyim, cukurlarda her turlu sesleri isitmekteyim, ustam Lagunalarin hepsi boyle, bosuna masraf etme amortisorleri yenilesekte bu sesler gene gelir diyor, Faz 1, 2 farkli olabilirmi bilmiyorum ama bildigim ve bindigim tek sey var bu fiyata boyle donanimli vede guvenli araba yok
  • chevas
    arkadaşım hoşgeldiniz aramıza...
    benim aracımda laguna II faz I o bahsettiğin sesi hiç duymadım.
    ayrıca amortisörleri kısa diye bir şey de duymadım veya böyle bir konfor sorunu yaşamadım.
    ufak tefek tıkırtılar olduğunu duyduk ama böyle lock falan garip geldi....
    başka bir ustada görsün bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 1 Mart 2010; 18:20:51 >
  • Ohayyam arkadaşım tamda benim yaşadıklarımı yaşıyor gibi, tamam araba güvenli ama her kasisten geçerken irkilmek hiç hoş olmuyor doğrusu.
    Başka bir ustaya göstereceğim, ama ustam bu sesi yapan çok laguna gördüm kimisinde amortisörleri değiştirdim ama o sesi kesemedim dedi, el elden üstündür tabii başka bir ustaya göstermek farz oldu.
  • sevgili dostlar...
    4 ay gibi bir sürede 50 üye, 1404 mesaj, 27161 okunma sayılarına hep birlikte ulaştık.
    konumuzu açtığımız tarihten bu güne saygınlık ve seviye bakımından diğer forumlara örnek teşkil edecek bir vakarla varlığını sürdüren,
    bilgi ve tecrübe paylaşımı maksadıyla, açmış olduğumuz forumumuza katılan, mesajlar yazan ve tecrübelerini paylaşan
    tüm arkadaşlarımıza teşekkürler etmek istiyorum.

aktif katılımlarınızla hanemizin daha da şenleceğini düşünüyorum.
    tecrübenin büyüğü küçüğü olmaz yaşadığınız + ve - tecrübelerinizi paylaşmaktan çekinmeyiniz.

not:
    çabuk cevap almak ve gereksiz sorulara meydan vermemek adına, lütfen arkadaşlarım imza bölümlerine araçlarının özelliklerini yazsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 1 Mart 2010; 18:27:00 >
  • nicozy arkadaşım bence o ekran bozuk ekranın değişmesi gerekiyor çünkü ekran filmi öyle yapıyo durup sonradan çlışmasının sebebi elektirik akımı bir anda oraya geliyo ve uyarılıyo bazen uyarıya cvp verekek yazılar yazıyo bezen yamıyo ekraqnın değişmesi lazım benm focusumun klima göstergesi aynı problem yaşadı ışık vardı yazılar bazen geliyodu panel komple değişti onunda ekran değişecek çıkmacılardan bulabilir ben bi kaç defa rast geldim istersen eğer rast gelirsem fiyat yazayım
  • chevas.
    bence aracın ön düzenine bir baktırın bu tür seslere amortisörler, salıncaklar, rot başları rotiller, direksyon kutusu,
    motor takozları şanzıman takozları amortisör burçları sebep olabilir hepsine bakıldı mı?

birde şunu bir deneyin bakalım aracın hangi tarafından ses geliyorsa bir de diğer tarafı deneyin bakalım
    yani ses hangi tarafından geliyor aracınızın.
    tecrübelerinizi aktarmayı ihmal etmeyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

nicozy arkadaşım bence o ekran bozuk ekranın değişmesi gerekiyor çünkü ekran filmi öyle yapıyo durup sonradan çlışmasının sebebi elektirik akımı bir anda oraya geliyo ve uyarılıyo bazen uyarıya cvp verekek yazılar yazıyo bezen yamıyo ekraqnın değişmesi lazım benm focusumun klima göstergesi aynı problem yaşadı ışık vardı yazılar bazen geliyodu panel komple değişti onunda ekran değişecek çıkmacılardan bulabilir ben bi kaç defa rast geldim istersen eğer rast gelirsem fiyat yazayım

birader ben bizim araçlarda hemen değişikliğe gitmenin yanlış olduğunu düşünüyorum.
    çok iyi elektronikçiler var bazen mesele sadece bir lehim veya kablo değişimii ile çözülebiliyor bende arkadaşımı o şekilde yönlendirdim.
    ekrarnın yazılarında bir sorun yok 20 çalıştırmada 1 kez yazılar görünmüyor gidiyor stop ediyor kısa bir süre sonra tekrar bindiğinde
    her şey normal oluyor... bence ısınmaya veya aşınmaya bağlı bir elektrik sorunu var. çözümün basit olacağını düşünüyorum.
    arıza yoğunlaşırsa usta bakacak. sonuçları yazarım.
    ben bu tip bir sorun varsa tecrübesini öğrenmek istemiştim ama yok sanırım...

bir örnek vereyim
    benim arabam da da klimanın ışığı yanmıyordu aldığımda servis değiştirmemiz lazım dedi.
    ne kadar dedim 800- 900 tl civarı (otomatik klimanın gösterge paneli)
    iyi bir ustam var gittim küçük bir kontrol ve lehimle işi halletti 60 tl verdim.
  • quote:

Ohayyam arkadaşım tamda benim yaşadıklarımı yaşıyor gibi, tamam araba güvenli ama her kasisten geçerken irkilmek hiç hoş olmuyor doğrusu.
    Başka bir ustaya göstereceğim, ama ustam bu sesi yapan çok laguna gördüm kimisinde amortisörleri değiştirdim ama o sesi kesemedim dedi, el elden üstündür tabii başka bir ustaya göstermek farz oldu.

Size katilmamak elde degil ... Baska bir ustadan hosumuza gidecek bir bir cozumu paylasacagin ani iple cekiyor olacagim
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.