Şimdi Ara

Numaralı Lens Kullananlar Mutlaka Okusun!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
8
Favori
190.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende lensci.comdan almayı düşünüyorum. Piyasa fiyatının yarısına satıyorlar. Ama şimdi sahte olabileceğinden şüphelendim. Bunların sahteleri varmı gerçekten?

ilgilendiğim lens bu:http://www.lensci.com/sparis.asp?anakatid=1&altkatid=1&stokid=70&altsayfa=1

optikcimden 50 tlye alıyordum. Burda yarı fiyat ama güvenilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayabusaaa

ben bisey soriym

numarali lens aldim satan kadiin dedi bunlar 1 aylik lens ddedim 1 ay sonra nolcak,gozune batmaya baslar dedi.4-5 aydir kullaniyorum ayni lensi daaha hic bir batma vs falan olmadi.bende mi sorun acaba(cimrilikten)

Çok uyanıksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

arkadaşlar bende lensci.comdan almayı düşünüyorum. Piyasa fiyatının yarısına satıyorlar. Ama şimdi sahte olabileceğinden şüphelendim. Bunların sahteleri varmı gerçekten?

ilgilendiğim lens bu:http://www.lensci.com/sparis.asp?anakatid=1&altkatid=1&stokid=70&altsayfa=1

lensci hakkında bir bilgim yok ama genelde lensmarketten alıyorum ve sahte olduğuna inanmıyorum. Neden bir fikrim yok ama optikçiler herşeyi aşırı kar marjıyla satıyorlar ve genelde internetten şu kadara bulduğunuzu söylerseniz hemen o fiyata yakın bir fiyata iniyorlar.

Doktorum bile 100tl'den vereceği lensi internette 75tl'ye hem de bedava solüsyonla aldığımı söyleyince dün arayıp istersem 75tl'ye getireceğini söyledi.

• arkadaşlar lens olayından artık kurtuldum bıçaksız lasik ameliyat oldum elimde 3 çift -5 numaralı 1 kutu da -4 numaralı soflens comfort var ankara içi elden çok uygun fiyata verebilirim pm atın
  • Arkadaşlar 13-14 senedir gözlük kullanıorum. Göz numaralarım (sağ -2,5) (sol -2,5 birde astigmat var) .
    Lensi önerirmisiniz? doktor çalıştığınız ortam tozlu değilse kullanabilirsin dedi ama sol gözüne torik lens olacak dedi. torik lensin sakıncası var mı? normal lensten daha sert yapıya sahip diyorlar. gözü rahatsız etme olasılığı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beto -- 8 Nisan 2010; 12:16:53 >
  • Ben buradan birkaç ay önce şu ürünü aldım.

http://www.lensci.com/sparis.asp?anakatid=&altkatid=1&stokid=24&altsayfa=1

Online destekten çok ilgilendiler.Hatta lenslerin son kullanma tarihini bile öğrendim.Siparişi verdim 4 kutu 90 TL.Lensler ertesi gün elimdeydi.Güvenilir sitedir.Ürünleri de orijinaldir.
    Ancak şimdi bu siteyi gösterek Harbi Optikten tanesini 20 TL ye alıyorum.O da başka mesele.
    quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

arkadaşlar bende lensci.comdan almayı düşünüyorum. Piyasa fiyatının yarısına satıyorlar. Ama şimdi sahte olabileceğinden şüphelendim. Bunların sahteleri varmı gerçekten?

• Ben de bu başlıklar sayesinde netten lens alışverişi yaptım. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Ben lensmarket ten

http://www.lensmarket.com/Saydam_Lens/Bausch__Lomb/Soflens_59_comfort

4 al 3 öde fırsatı ile 89 liraya 4 kutu lens ve hediye solusyon aldım. Çok iyi midir bilmem ama ben şimdilik memnunum.
  • Arkadaşlar bende lens almayı düşünüyorum fakat miyop için filan değil renk körlüğü için. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Benimde -0.50 ve -0.25 derece miyopum var. Şuanlık gözlük kullanıyorum dışarıya çıkınca gözlüğü çıkarıyorum.

Renk körleri için olan lensler farklı ve özel olarak yapılıyormuş. Gözlerin hangi renklere duyarsız olduğu tespit ediliyormuş testler ile. Bu testler sonucunda doktorlar çalışarak göze uygun lensi üretiyormuş. Bildiğim bilgiler bunlar + olarak ekleyeceğiniz bilgiler varsa yardımcı olmanızı bekliyorum.

Ayrıca arkadaşlar bu şeffaf lensler dışarıdan bakınca farkediliyor mu ?

Göze zarar vermemesi için nasıl kullanmamız gerektiğini yazdıklarınızdan okudum. Peki batma yapıyorsa lensimiz nedendir ?
  • Bu Bausch & Lomb lenslerden şikayetçi olan var mı? Akşama doğru kuruyorlar ve gözüm aşırı rahatsız oluyor, hele uykusuz günlerde o lenslerle dolaşmak ızdırap gibi, o kadar kuruyor ki etrafı göremiyorum. Bir arkadaşımın arkadaşıyla konuşurken aynı şeylerin onun da başına geldiğini söyledi, sonra B & L'yi değiştirmiş, adını unuttuuğum bir lens markasına geçmiş, akşamları hiç kuruma sorunu yaşamamaya başlamış. Oldukça sinir bozucu bir durum. Ne öneriyorsunuz arkadaşlar, lensleri sabahtan geceye kadar takmak (en fazla gece saat 1-2) ızdırap haline geliyor, istisnasız her akşam lenslerde sorun oluyor, bende mecburen gözlüğümü takıyorum. Sırf bu yüzden göz yaşı damlalarına para saymaya başladım.

Not: Her gece yatmadan lenslerimi çıkarırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny B. Goode -- 13 Nisan 2010; 4:40:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

Bu Bausch & Lomb lenslerden şikayetçi olan var mı? Akşama doğru kuruyorlar ve gözüm aşırı rahatsız oluyor, hele uykusuz günlerde o lenslerle dolaşmak ızdırap gibi, o kadar kuruyor ki etrafı göremiyorum. Bir arkadaşımın arkadaşıyla konuşurken aynı şeylerin onun da başına geldiğini söyledi, sonra B & L'yi değiştirmiş, adını unuttuuğum bir lens markasına geçmiş, akşamları hiç kuruma sorunu yaşamamaya başlamış. Oldukça sinir bozucu bir durum. Ne öneriyorsunuz arkadaşlar, lensleri sabahtan geceye kadar takmak (en fazla gece saat 1-2) ızdırap haline geliyor, istisnasız her akşam lenslerde sorun oluyor, bende mecburen gözlüğümü takıyorum. Sırf bu yüzden göz yaşı damlalarına para saymaya başladım.

her başlıkta dediğim gibi focus night and day al her gece cıkar mükemmel bi damla kuruma yok ama astigmat varsa ona bende bulamadım focus gibi kalitelisini j&j kuruyodu ciba oasys aldım simdi o da pek farklı degil

• quote:

Orijinalden alıntı: ghost100

quote:

Bu Bausch & Lomb lenslerden şikayetçi olan var mı? Akşama doğru kuruyorlar ve gözüm aşırı rahatsız oluyor, hele uykusuz günlerde o lenslerle dolaşmak ızdırap gibi, o kadar kuruyor ki etrafı göremiyorum. Bir arkadaşımın arkadaşıyla konuşurken aynı şeylerin onun da başına geldiğini söyledi, sonra B & L'yi değiştirmiş, adını unuttuuğum bir lens markasına geçmiş, akşamları hiç kuruma sorunu yaşamamaya başlamış. Oldukça sinir bozucu bir durum. Ne öneriyorsunuz arkadaşlar, lensleri sabahtan geceye kadar takmak (en fazla gece saat 1-2) ızdırap haline geliyor, istisnasız her akşam lenslerde sorun oluyor, bende mecburen gözlüğümü takıyorum. Sırf bu yüzden göz yaşı damlalarına para saymaya başladım.

her başlıkta dediğim gibi focus night and day al her gece cıkar mükemmel bi damla kuruma yok ama astigmat varsa ona bende bulamadım focus gibi kalitelisini j&j kuruyodu ciba oasys aldım simdi o da pek farklı degil

Astigmat var ama çoğu kişi bana böyle deyince, Focus'tan bahsetti, bir sonraki tercihim Focus olacak kesinlikle, işkence gibi gelmeye başladı lens takmak B & L yüzünden.

• quote:

hocam ben de Bausch & Lomb kullanıyordum ve gerçekten dediğin gibi çok kuruyordu ayrıca batma ve yanma yapıyordu ve taktıktan 1 saat sonra net görememeye başlıyordum, günde 5-6 kere çıkarıp taktığımı hatırlarım. tabii bunların hepsi sadece lensten kaynaklanan şeyler gibi görünse de gözün yapısına göre lens kullanmak da çok önemli.dediğim gibi ben de çok şikayetçiydim daha sonra doktora gittim ve bana AirOptix kullanmamı önerdi ve gerçekten çok rahat ettim.yaklaşık 6 aydır da AirOptix'in Aqua'sını kullanıyorum çok memnunum.Ben hiç Focusun lenslerini kullanmadım açıkçası ama kullanan arkadaşlarım gayet memnunlar lenslerinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: wewe

quote:

hocam ben de Bausch & Lomb kullanıyordum ve gerçekten dediğin gibi çok kuruyordu ayrıca batma ve yanma yapıyordu ve taktıktan 1 saat sonra net görememeye başlıyordum, günde 5-6 kere çıkarıp taktığımı hatırlarım. tabii bunların hepsi sadece lensten kaynaklanan şeyler gibi görünse de gözün yapısına göre lens kullanmak da çok önemli.dediğim gibi ben de çok şikayetçiydim daha sonra doktora gittim ve bana AirOptix kullanmamı önerdi ve gerçekten çok rahat ettim.yaklaşık 6 aydır da AirOptix'in Aqua'sını kullanıyorum çok memnunum.Ben hiç Focusun lenslerini kullanmadım açıkçası ama kullanan arkadaşlarım gayet memnunlar lenslerinden.

Teşekkürler cevabınız için, yalnız bu kadarı da tesadüf olamaz, Bausch & Lomb kullanan çoğu kişiden bu şikayetleri dinledim, yine çıkardım, şu an gözlükleyim, akşamı edemiyoruz lenslerle. :( Elimde de 1 paket daha var üstüne üstelik. :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

Arkadaşlar öneri üzerine HARBİ OPTİK ten bende alışveriş yaptım.Çünkü kampanyaları vardı.Hangi internet sitesinden olursa olsun ondan % 20 daha ucuza veriyorlar lensi.

7-8 senedir lens kullanıyorum bu arada. Harbi optikten lensler geldi BİR DE NE GÖREYİM
    AİR OPTİKS ASTİGMATİSM LENSLERİNİN ÜZERİNDE SOL KÖŞESİNDE ÇİNCE BİR ŞEYLER YAZIYOR.DİĞER KUTUMU KONTROL ETTİM ONDA ÇİNCE HERHANGİ BİR YAZI YOK.

AMA YİNEDE KULLANDIM BİR SÜRE SONRA SAĞGÖZDE BİRAZ AĞRI HİSSETTİM.4 * 5 GÜNE GEÇTİ.
    SONRA DİĞER ÇİFTLERİ DENEDİM SORUN YOK ŞİMDİLİK.

AMA BU ÇİNCE OLATINA TAKILDIM.SANIRIM BİR DAHA ORADAN ALMAYACAĞIM.

SİZE SORMAK İSTİYORUM AİR OPTİX ASTİGMATİSM LENSLERİNİZDE SAĞ ÜST KÖŞESİNDE ÇİNCE SİZ DEDE YAZIYORMU. KULLANAN BİR ARKADAŞ BAKABİLİR Mİ ???

Ben de lensoptik.com.tr'den Acuvue Oasys with Hydraclear aldım onun da üzerinde çince bişeyler yazıyor.Kendi sitesindeki resminde böyle bir yazı yok.Bunu kullanmak bir problem yaratır mı?
     Numaralı Lens Kullananlar Mutlaka Okusun!!!

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler cevabınız için, yalnız bu kadarı da tesadüf olamaz, Bausch & Lomb kullanan çoğu kişiden bu şikayetleri dinledim, yine çıkardım, şu an gözlükleyim, akşamı edemiyoruz lenslerle. :( Elimde de 1 paket daha var üstüne üstelik. :(

ben de Baush Lomb kullanıyorum 2 aydır arada kasıyor gibi ama bir sıkıntı yok hocam lens olayında gözün alışması çok önemli ben bazen gözlükten bile daha çok rahat ediyorum lensle,ayrıca bazı arkadaşlar lensin çok zararlı olduğunu söylemiş bu konuda açıklama yapmak gerekirse zaten bir gözün lens takma süresi 10 yıldır tahminimce çünkü göze baskı yapıyorsun ve göz oksijensiz kalıyor gerçi yeni teknolojili lenslerle günümüz lensleriyle bn 18,19 saat geziyorum bana mısın demiyor,hep gözün hava almamasından dolayı gözde kanlı sinircikler oluşuyor ama hiç de ben çok şikayetçi olan birini görmedim,hocam takın gözünüz durana kadar sonra olun lazer geçin

• quote:

Orijinalden alıntı: demirdöven

quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

Arkadaşlar öneri üzerine HARBİ OPTİK ten bende alışveriş yaptım.Çünkü kampanyaları vardı.Hangi internet sitesinden olursa olsun ondan % 20 daha ucuza veriyorlar lensi.

7-8 senedir lens kullanıyorum bu arada. Harbi optikten lensler geldi BİR DE NE GÖREYİM
    AİR OPTİKS ASTİGMATİSM LENSLERİNİN ÜZERİNDE SOL KÖŞESİNDE ÇİNCE BİR ŞEYLER YAZIYOR.DİĞER KUTUMU KONTROL ETTİM ONDA ÇİNCE HERHANGİ BİR YAZI YOK.

AMA YİNEDE KULLANDIM BİR SÜRE SONRA SAĞGÖZDE BİRAZ AĞRI HİSSETTİM.4 * 5 GÜNE GEÇTİ.
    SONRA DİĞER ÇİFTLERİ DENEDİM SORUN YOK ŞİMDİLİK.

AMA BU ÇİNCE OLATINA TAKILDIM.SANIRIM BİR DAHA ORADAN ALMAYACAĞIM.

SİZE SORMAK İSTİYORUM AİR OPTİX ASTİGMATİSM LENSLERİNİZDE SAĞ ÜST KÖŞESİNDE ÇİNCE SİZ DEDE YAZIYORMU. KULLANAN BİR ARKADAŞ BAKABİLİR Mİ ???

Ben de lensoptik.com.tr'den Acuvue Oasys with Hydraclear aldım onun da üzerinde çince bişeyler yazıyor.Kendi sitesindeki resminde böyle bir yazı yok.Bunu kullanmak bir problem yaratır mı?
     Numaralı Lens Kullananlar Mutlaka Okusun!!!

ben de birara johnson and johnson ın lenslerinden kullandım benim aldığım lensin üstünde de sizin belirttiğiniz gibi (tahminimce Çince) yazılar vardı ben bizzat gidip optikçiden almıştım internetten spariş falan değildi yani, kullanmıştım 3 ay boyunca bir sorunla da karşılaşmamıştım ama yine de sizin içinize sinmiyorsa kullanmadan değiştirebilirsiniz herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SubSilentio -- 7 Mayıs 2010; 17:45:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Coimbra

quote:

quote:

quote:

ben de Baush Lomb kullanıyorum 2 aydır arada kasıyor gibi ama bir sıkıntı yok hocam lens olayında gözün alışması çok önemli ben bazen gözlükten bile daha çok rahat ediyorum lensle,ayrıca bazı arkadaşlar lensin çok zararlı olduğunu söylemiş bu konuda açıklama yapmak gerekirse zaten bir gözün lens takma süresi 10 yıldır tahminimce çünkü göze baskı yapıyorsun ve göz oksijensiz kalıyor gerçi yeni teknolojili lenslerle günümüz lensleriyle bn 18,19 saat geziyorum bana mısın demiyor,hep gözün hava almamasından dolayı gözde kanlı sinircikler oluşuyor ama hiç de ben çok şikayetçi olan birini görmedim,hocam takın gözünüz durana kadar sonra olun lazer geçin

Hocam 6 senedir lens kullanıyorum ama bu Bausch & Lomb lenslerinden kaynaklanan sorunları birçok kişide duydum hani 1-2 kişi olsa anlarımda, bu lenslerle akşamı etmek zor. Ayrıca lensi 20 saat takacağım diye de gözlere zarar vermek ne kadar doğru tartışılır, ben eve gelince lensleri çıkarıyorum, tüm gün zaten o lensler gözlere hava aldırmamış, yabancı bir madde en nihayetinde.

• Arkadaşlar soruma birisi açık şekilde cevap verirse sevinirim,

yaklaşık 6 senedir gözlük kullanıyorum ve artık tiksinti geldi, lens almayı düşünüyorum ancak gözlük numaramı bilmiyorum ( yeni doktora gittim ) gözlükçüye gitsem, göz derece mi söyleyebilir mi aceba gözlüğüme bakarak ?

Ayrıca her iki gözümde de miyop + astigmat var, bu ikisini bir lensle halledebilir miyiz ?

Son olarak 3 aylık ya da daha uzun süreli bir lens istiyorum, marka ve fiyat verebilirseniz sevinirim.

Merak ettiğim şey, lens takanların sanki gözünün üzerinde böyle parlak bir yüzey varmış gibi duruyor, bende de aynı sorun olur mu ? Şeffaf renk alıcağım.

Teşekkürler şimdiden, sabırsızlıkla cevapları bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senechaux

Arkadaşlar merhaba. Lens kullanmaktayım,lenslerim bittiği için haftasonu izmirde gezmediğim yer kalmadı. Bausch & Lomb Purevision modelini kullanmaktayım. Gezdiğim yerlerde en ucuz denk geldiğim 70 tl dedi,kataloğunda ise fiyatı 90 tl idi. Adama ben 45 ten alıyorum dedim,inanmadı;öyleyse al stok yap dedi üstüne!!

Dün;http://www.lensci.com/# adresinden sipariş verdim ve şaka gibi bir fiyata maloldu bana, kutusu 6 taksitle 32 TL ye geldi!!! Gerçekten bukadarda olmaz,insanlar bukadarda aptal yerine konmaz,bukadar kolaymıdır böyle para kazanmak ya. Normal fiyatı 45 tl fakat 3 kutu alana 1 kutu hediye ediyorlar ve 6 taksit yapıyorlar kredi kartına. Dün sipariş verdim ve bugün elimdeydi,kargo parasınıda kendileri ödüyorlar. Güvenle alışveriş yapabilceğiniz bir site.

OPTİKÇİLERE

aldığın lensler günlük lens mi yoksa 1 kez takılıp 1 ay giden lenslerden mi? Ben de lens kullanıyorum, gözlerimin numaraları farklı olduğu için 2 kutu alıyorum. Color 58 marka. Eylül'den beri gidiyo bana daha 3 ay da gider. 2 şişe lens solusyonu 12 lens 120'ye mal olmuştu bana Ama aldığın lensler gerçekten kaliteliyse mükemmel bulmuşsun, çakma falan değildir inşallah.

• Yaklaşık 1 aydır Bausch & Lomb torik lens kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Arkadaşın dediği gibi gözüme taktıktan en geç 2 saat sonra bulanık görüyorum. Batma ve yanma da cabası... Hele ki akşam araba kullanıyorsam göstergedeki ibreleri çift çift görüyorum :) Gözlükçümle konuştum, lenslerimi değiştirmeye kabul etti. Acuve Advance kullansam sorunumu çözebilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.