Şimdi Ara

Usb, aygıtları görmüyor yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
8.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Pc mdeki usb girişlerinin hiçbiri çalışmıyor(ön panel ve anakart üstündeki dahil) aygıtları taktığımda windows aygıt yöneticisi dahil hiçbir tepki yok,

öncelikle belirteyim sistemi kendim monte ettim , önce ön panele bağladığımda windows aygıtı tanıyamıyor usb girişinde bi sorun olabilir başka girişe bağlayın diyor sonra diger usb girişlerıne bağlayınca bi değişim olmuyordu sonra ön panel girişlerini kontrol ettim ve tekrar başka turlu taktım ve windows artık o hatayı bile vermiyo sorun nerede olabilir format atsam cözvlvrmu

• İlk olarak ana kartta bios yuvalarını düzgün bağladın mı,daha sonra bios ayarlarından, regedit ten, lokal policylerden, virüs programından usblerin engelli mi diye bir kontrol et.
    Driverların düzgün kurulumu yapıldı mı kontrol et bir yerde bir eksik bulacaksın :)
  • Peki bios yuvalarını kontrol ettim ama duzgun mu deilmibılmiyorum anakartım Gigabyte ga-ma 790x ud3p dir bağlantı şekli nasıl olması gerekir anlatırsanız sevinirim
  • gigabyte'ın sitesinde ya da kullanım kılavuzunda vardır.

yalnız ben şahsen chipset ya da driverlarla ilgili bir sorun olabileceğini düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaanki
    sonra ön panel girişlerini kontrol ettim ve tekrar başka turlu taktım

sistem>donanım>aygıt yöneticisi evrensel seri yol denetleyicisi eğer bios'da da usb'ler açık ise burada ünlem yada soru işareti yoksa usb'lerin düzgün çalışmalı, tanınmamış ise, ki winxp sp2 ve üzeriyse tanımaması mümkün değil, usb çipi arızalanmış olmalı. bence ilk başta donanımsal yada yazılımsal olan sorununuzu dahada derinleştirmişsiniz, yanlış takılan usb panel bağlantısı (eğer kabloların tamamen birbirinden ayrı 4 parça olan kasalardan ise) usb cihaz takıldığı taktirde usb cihaza ve anakartın usb çipine zarar verecektir. bunu yapmadan yapılması gereken; ön bağlantıları tamamen çıkarıp anakarta sabit olan arka kısımdan denemek ama geç oldu biraz. yinede deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: simcebe
    quote:

Orijinalden alıntı: jaanki
    sonra ön panel girişlerini kontrol ettim ve tekrar başka turlu taktım

sistem>donanım>aygıt yöneticisi evrensel seri yol denetleyicisi eğer bios'da da usb'ler açık ise burada ünlem yada soru işareti yoksa usb'lerin düzgün çalışmalı, tanınmamış ise, ki winxp sp2 ve üzeriyse tanımaması mümkün değil, usb çipi arızalanmış olmalı. bence ilk başta donanımsal yada yazılımsal olan sorununuzu dahada derinleştirmişsiniz, yanlış takılan usb panel bağlantısı (eğer kabloların tamamen birbirinden ayrı 4 parça olan kasalardan ise) usb cihaz takıldığı taktirde usb cihaza ve anakartın usb çipine zarar verecektir. bunu yapmadan yapılması gereken; ön bağlantıları tamamen çıkarıp anakarta sabit olan arka kısımdan denemek ama geç oldu biraz. yinede deneyin

Peki eğer dediğiniz gibiyse yapılacak ne var usb kullanabilmek için yeni bi sistem topladım masraf çıkarmasın nooolur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.