Şimdi Ara

HYUNDAİ GETZ 1.5CRDİ kullanıcı yorumları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
69.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hyundai getz 2010 model 1,5 crdi dizel araç almayı düşünüyorum . Start modeline tek aırbag , klimalı ön camlar otomatik , cdli 22400 tl anahtar teslim fiyat aldım. arac ne kadar yakıyor . yakıtı nasıl ? en çok merak ettiğim konu bu . kullanan arkadaşlardan getz hakkında kullanıcı yorumlarınızı bekliyorum . şimdiden teşekkürler

• hyundai bölümüne bak gerkirse orada konu aç daha fazla bilgi alırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: KILIÇ

hyundai bölümüne bak gerkirse orada konu aç daha fazla bilgi alırsın
    Keşke sıfır donanımsız araç alacağınıza daha ucuza donanımlı bir model baksaydınız. Start donanımı oldukça boş.

Yinede hayırlısı olsun. Motorunuz gayet atak ve ekonomik. Rodaj kurallarına dikkat edin. Kazasız belasız sürüşler !
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

Keşke sıfır donanımsız araç alacağınıza daha ucuza donanımlı bir model baksaydınız. Start donanımı oldukça boş.

Yinede hayırlısı olsun. Motorunuz gayet atak ve ekonomik. Rodaj kurallarına dikkat edin. Kazasız belasız sürüşler !

Alıntıları Göster
    henüz almadım araştırıyorum ama almayı düşünüyoruz . o yüzdende araştırıyoruz . ikinci el araçlara baktığımızda özellikle dizeller km çok yüksek ve 2006 - 2007 getzlerede 1,5 dizel 16 - 17 bin istiyorlar . ikinci el 90,000 araçlara 16,000 vereceksem 22,000 liraya sıfır araç almak bana daha mantıklı geldi . kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: gülşenürkmez

henüz almadım araştırıyorum ama almayı düşünüyoruz . o yüzdende araştırıyoruz . ikinci el araçlara baktığımızda özellikle dizeller km çok yüksek ve 2006 - 2007 getzlerede 1,5 dizel 16 - 17 bin istiyorlar . ikinci el 90,000 araçlara 16,000 vereceksem 22,000 liraya sıfır araç almak bana daha mantıklı geldi . kolay gelsin

kesinlikle haklısınız , dizel daha nazlı bir motordur ikinci el alırken daha bi dikkat gerektirir sıfır alın bakımlarına dikkat ederseniz sizi üzmez uzun yıllar kullanırsınız getz de şuan zaten sınıfında en çok satılan araç neredeyse benim yeğenim aldı (benzinli) kullanıyor çok memnun
  • quote:

Alıntıları Göster
    getz start crdi bizde de var şehir içi 16 kuruş tüketimi var bu değer sınıfındaki diğer araçlara göre (fiesta,clio) yüksek biraz ama bunun nedenide performans olarak onlara göre daha iyi bir performansı olması

yüksek performansına göre yinede bu yakıt tüketimi iyi sayılır fiesta şehir içi 13 kuruş tüketir getz 16 kuruş

bana göre bu farka değer çünkü düşük performanslı bir araç bazen insanın canını sıkabilir

getzin start modeli baya boş bir donanımdır ama donanım önemli değil derseniz bu araç çok ideal bir araçtır

• quote:

bende arkadaş gibi düşünüyorum 0 km oldukça boş bir araba almaktansa daha az vererek donanımlı bir 2.el crdi getz veya o paraya accent erada alabilirsiniz dizel olanından.Örnek verecek olursak bu era baya dolu start getz'e göre.
    http://www.sahibinden.com/kazasiz-boyasiz_select_g_p_-22WQQaXQQ18011313WQQpXQQdisplayitem

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-72878BAA5

quote:

bende arkadaş gibi düşünüyorum 0 km oldukça boş bir araba almaktansa daha az vererek donanımlı bir 2.el crdi getz veya o paraya accent erada alabilirsiniz dizel olanından.Örnek verecek olursak bu era baya dolu start getz'e göre.
    http://www.sahibinden.com/kazasiz-boyasiz_select_g_p_-22WQQaXQQ18011313WQQpXQQdisplayitem

Alıntıları Göster
    sıfırın tadıda başka 2.elde avantajlı seçim yapmak çok zor

• quote:

Orijinalden alıntı: honda04

Haklısın bence de 0 araç aldığında insanın içine daha bir rahatlık dolar ama start çok boş donanım o paraya yukarıda verdiğim ilandaki gibi dolu bir accent era 2.el alınabilir.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    peki aracın artıları eksileri neler öğrenebilirmiyim ? start modeli sade ise başka hangi modeli düşünülebilir ? ABS olması şartmı ? neticede aldığımız zaman uzun yıllar bu araca bineceğiz . teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: honda04

Haklısın bence de 0 araç aldığında insanın içine daha bir rahatlık dolar ama start çok boş donanım o paraya yukarıda verdiğim ilandaki gibi dolu bir accent era 2.el alınabilir.

Alıntıları Göster
    benim illada getz istememim sebebi şuan bende fiat brava 2001 model araç var . araç büyük bayan arabası değil . araç hemde yüksek . geri manevralarda hala sıkınttı yaşıyorum . accent erada bana göre büyük ve sedan bir araç ben daha çok hacback araç tarzını beğeniyorum . özelliklerinden ziyade öncellikle hacback araç olması önemli . teşekkürler ...

• quote:

peki aracın artıları eksileri neler öğrenebilirmiyim ? start modeli sade ise başka hangi modeli düşünülebilir ? ABS olması şartmı ? neticede aldığımız zaman uzun yıllar bu araca bineceğiz . teşekkürler.

Bence bu devirde ABS şart!Kesinlikle abs olan bir donanım bakın.
  • quote:

quote:

Bence bu devirde ABS şart!Kesinlikle abs olan bir donanım bakın.

Alıntıları Göster
    getz bayan kullanımına uygun bir araç ama direksiyonu çok sert biraz o sıkıntı yaratıyor

direksiyonu biraz insanı yoruyor test edip öyle karar vermenizi tavsiye ederim dizel getzlerdeki direksiyon iyi değil

abs şart değil ama olması daha iyi olur tabikide insana daha çok güven veriyor

donanımlı almak tabikide daha iyi olur ama bütçe eğer buna uygun değilse hiç zorlamaya gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

getz bayan kullanımına uygun bir araç ama direksiyonu çok sert biraz o sıkıntı yaratıyor

direksiyonu biraz insanı yoruyor test edip öyle karar vermenizi tavsiye ederim dizel getzlerdeki direksiyon iyi değil

abs şart değil ama olması daha iyi olur tabikide insana daha çok güven veriyor

donanımlı almak tabikide daha iyi olur ama bütçe eğer buna uygun değilse hiç zorlamaya gerek yok

Alıntıları Göster
    Bir bayan için dizel motorlu aracı pek uygun görmüyorum.Bence siz 1.4 benzinli düşük kmli bir getz alın ve ona gaz taktırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ototube

Bir bayan için dizel motorlu aracı pek uygun görmüyorum.Bence siz 1.4 benzinli düşük kmli bir getz alın ve ona gaz taktırın.

yanlış anlamassanız nedenini sorabilir miyim?Neden dizel motorlu bir araç bayan için uygun değil?
  • quote:

quote:

yanlış anlamassanız nedenini sorabilir miyim?Neden dizel motorlu bir araç bayan için uygun değil?

Alıntıları Göster
    50 diesel yakıtla 300-350 km arası yol yapmak mümkün.

virajlara hızlı girerseniz biraz savurur,alırsanız deri direksiyon almanızı tavsiye ederim,birde 4 cam otomatik alın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: laprace

quote:

Bayanların büyük çoğunluğu araç kullanımında refleks olrak yavaş olmaları ve araçları düşük visteste yüksek devirli kullanmaları sebebiyle ayrıca dizel araçların da düşük devirde yüksek torka sahip olmaları bayanların sürüş stretejisine uygun olmadığını düşünüyorum.Güvenlik açısından.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: laprace

quote:

Bayanların büyük çoğunluğu araç kullanımında refleks olrak yavaş olmaları ve araçları düşük visteste yüksek devirli kullanmaları sebebiyle ayrıca dizel araçların da düşük devirde yüksek torka sahip olmaları bayanların sürüş stretejisine uygun olmadığını düşünüyorum.Güvenlik açısından.

Alıntıları Göster
    Kavrama konusunda (kalkışlarda) dizel daha rahattır ama... Bir bayan için bu da düşünülmesi gereken bir durum.

Bir de merak ettiğim bir durum var, getz eski kasa da standart olarak sunduğu donanımları yeni kasa da opsiyon olarak sunmaya başlamış ( otom. arka cam v.b..) Mesela 2007 getz crdi abs, esp, klima, hava yastığı mevcut ama bir uzaktan kumandalı merkezi kilit yok ! Bu konuda bilgisi olan var mı, hyundaı çizgisini mi değiştirdi ?

• quote:

selam arkadaşlar .

hyundai getz 2010 model 1,5 crdi dizel araç almayı düşünüyorum . Start modeline tek aırbag , klimalı ön camlar otomatik , cdli 22400 tl anahtar teslim fiyat aldım. arac ne kadar yakıyor . yakıtı nasıl ? en çok merak ettiğim konu bu . kullanan arkadaşlardan getz hakkında kullanıcı yorumlarınızı bekliyorum . şimdiden teşekkürler

guzel ve ekonomik bir seçim yapmışsınız
    getz dizeller cok az yakıt harcar.yeğenimin aracından biliyorum.yeğenim bayan ve aracından cok memnun.o da sizin gibi getz in dizel start modelini aldı.siyah renk.aracı 2-3defa kullandım.
    bu arada direksiyonu okadar da sert değil..
    bence yüksek donanımlı 2.el alacagınıza
    sıfır araba alın.kafanız rahat etsin..
    ikinci ellerle uğraşmayın.ikinci el herzaman risktir..
    getz dizel start...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 7 Kasım 2009; 13:00:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

selam arkadaşlar .

guzel ve ekonomik bir seçim yapmışsınız
    getz dizeller cok az yakıt harcar.yeğenimin aracından biliyorum.yeğenim bayan ve aracından cok memnun.o da sizin gibi getz in dizel start modelini aldı.siyah renk.aracı 2-3defa kullandım.
    bu arada direksiyonu okadar da sert değil..
    bence yüksek donanımlı 2.el alacagınıza
    sıfır araba alın.kafanız rahat etsin..
    ikinci ellerle uğraşmayın.ikinci el herzaman risktir..
    getz dizel start...
    Kupasıda sağlam olsa güzel araç aslında..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.