Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.044
Cevap
65
Favori
518.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sencer33

Ali BEy tekrar merhabalar.
    Daha önce fiestamla ilgili sormuştum.
    Şimdi megane II aldım.
    Aracımdaki lastik ebadı 195/65/r15, alaşım jant alıp 205/55/r16'ya geçmek istiyorum.
    Sizce bu tercih konfora ve tasarrufa önem veren benim için uygun mudur?
    Yoksa, alaşım jantı da eski ebatlarına uygun mu almalıyım?

Merhabalar,

Yeni aracınız hayırlı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

Tasarruf açısından 2 ebat arasında hele ki araç da dizelse çok büyük farklar hissedeceğinizi sanmıyorum, ancak konfor anlamında ciddi farklar doğal olarak hissedecek sinizdir.

Jant büyüdükçe kendini ve aracı gösterir, zevk işidir, tercih meselesidir... Ancak konfor sizin için önemli ise mevut ebadına uygun bir jant almanızı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: alisaglam

quote:

Orijinalden alıntı: sencer33

Ali BEy tekrar merhabalar.
    Daha önce fiestamla ilgili sormuştum.
    Şimdi megane II aldım.
    Aracımdaki lastik ebadı 195/65/r15, alaşım jant alıp 205/55/r16'ya geçmek istiyorum.
    Sizce bu tercih konfora ve tasarrufa önem veren benim için uygun mudur?
    Yoksa, alaşım jantı da eski ebatlarına uygun mu almalıyım?

Merhabalar,

Yeni aracınız hayırlı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

Tasarruf açısından 2 ebat arasında hele ki araç da dizelse çok büyük farklar hissedeceğinizi sanmıyorum, ancak konfor anlamında ciddi farklar doğal olarak hissedecek sinizdir.

Jant büyüdükçe kendini ve aracı gösterir, zevk işidir, tercih meselesidir... Ancak konfor sizin için önemli ise mevut ebadına uygun bir jant almanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim.
    Evet önceki aracımda lastiklerim 185/55/r14 idi.
    Ford'un amortisörleri de sert malum.
    Bu sebeple asfalt olmayan yollarda adeta at arabası gibi gitmek durumunda kalıyordum.
    Ford'dan dilim yandığı için bu aracımda da ince yanağa karşı tereddüdlerim var.
    Ama dediğiniz gibi jantın büyümesi arabayı gerçekten gösteriyor.
    İki arada bir derede kaldım.
    Lastikleri önümüzdeki yaz değiştirmeyi düşünüyorum.
    Jantlarım ister büyük olsun, ister küçük olsun fark etmeyecek.
    Bu sefer NOKIAN'ı denemekte kararlıyım.

• Ali Bey merhaba
    Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. 1995 1.6 corollam icin lastik araştırırken sizin yazılarınız ile karşılaştım.

Araştırmama göre bizim Japonların kroniği olan kızaklama ve lastik sesini kesen bir markaya sahipsiniz. Ben sakaryadan yazıyorum. Gerek internetten araştırmama gerekse sormama rağmen burada nokian marka lastik bulamadım. Sakarya da bayiiniz varmıdır yoksa bize en yakın il olan izmitte varmıdır? Varsa ismi nedir?

Ayrıca aracıma orjinal ebatının yerine 185 60 14 veya 185 65 14 ten hangi ebatı önerirsiniz zira kullananlar 185 in bu araçlarda daha iyi yol tuttuğunu belirtiyorlar. Araç 114 beygir 240 kadrana sahip ama asla 240 la gitme gibi bir durumum yok h modelinizmi yoksa v modelinizmi bana uygundur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimimbenki

Ali Bey merhaba
    Aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. 1995 1.6 corollam icin lastik araştırırken sizin yazılarınız ile karşılaştım.

Araştırmama göre bizim Japonların kroniği olan kızaklama ve lastik sesini kesen bir markaya sahipsiniz. Ben sakaryadan yazıyorum. Gerek internetten araştırmama gerekse sormama rağmen burada nokian marka lastik bulamadım. Sakarya da bayiiniz varmıdır yoksa bize en yakın il olan izmitte varmıdır? Varsa ismi nedir?

Ayrıca aracıma orjinal ebatının yerine 185 60 14 veya 185 65 14 ten hangi ebatı önerirsiniz zira kullananlar 185 in bu araçlarda daha iyi yol tuttuğunu belirtiyorlar. Araç 114 beygir 240 kadrana sahip ama asla 240 la gitme gibi bir durumum yok h modelinizmi yoksa v modelinizmi bana uygundur.

Merhabalar,

Nokian Bayiileri ile ilgili bilgiyi Nokian TR Distribütörü Güven Lastik A.Ş. ye sorabilir siniz...www.guvenlastik.net

Aracınızın orjinal lastik ebadı 175/65R14 diye; biliyoruz... Bu ebadın muadil ebadı 185/60R14 tür. Kullanabilir siniz. Yükseklik olarak herhangi bir fark yoktur, taban ölçünüz 1 cm genişleyecektir, normalde bu genişleme sürtünme katsayısını bununla birlikte yuvarlanma direncini arttıracağından yakıt tüketiminize olumsuz etki yapacak diye söyleriz ancak aracınızın 1,6 motorlu olması ve teoride bahsettiğimiz sonuçların pratikte kullanıcı ve sürüş alışkanlığı farklılığından dolayı bu olumsuz etkiyi nederece hissedeceğiniz ayrı ve çok kapsamlı bir tartışma konusudur.

Yanak oranınızın 65 den 60 a gerileyecek olmasıda bir miktar konforunuzdan taviz vermenizi gerektirse de özellikle kuru zemin viraj performansınızda belirgin ve olumlu etkisinide göz ardı edemeyeceğimiz aşikardır.

Özellikle sessizlik ve zemin tutunma kaabiliyetleri açısından da Nokian H modelini tavsiye edebilirim. Ürün detayları ile ilgili model adının üzerine tıklayınız.

185/60R14 Nokian H fiyat, detay ve ödeme alternetifleri ile ilgili tıklayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 21 Mayıs 2010; 17:51:05 >

• Ali Bey, sağolun. tavsiyeleriniz çok faydalı olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkansnr

Ali Bey, sağolun. tavsiyeleriniz çok faydalı olmuş.

Sizde sağolun, bildiklerimizi ve öğrendiklerimizi anlaşılır dilde paylaşmaya gayret ediyoruz.
  • Hyundai Getz model dizel aracımın fabrika çıkış lastikleri 175/65 R14 ebatlarında.
    Hız limitlerini uyan biri olarak, konfor,sessizlik ve yakıt tasarrufu bakımından aracıma uygun en iyi seçim hangisi olabilir?
    Mersin gibi sıcak bir şehirde yaşadığımdan dolayı yaz tipi tercih etmemde bir sorun olmaz sanırım.
  • ali bey geçen gun honda jazz için arayan bendim. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAWASH WOLF

Hyundai Getz model dizel aracımın fabrika çıkış lastikleri 175/65 R14 ebatlarında.
    Hız limitlerini uyan biri olarak, konfor,sessizlik ve yakıt tasarrufu bakımından aracıma uygun en iyi seçim hangisi olabilir?
    Mersin gibi sıcak bir şehirde yaşadığımdan dolayı yaz tipi tercih etmemde bir sorun olmaz sanırım.

Merhabalar,

175/65R14 ebadınızda ve Mersin de yaşayan biri olarak ısı dayanımı yüksek ürünlerden tercih etmelisiniz, ancak ısı dayanımı yüksek dediğimizde yumuşaklık pek olamıyor maalesef, o nedenle Pirelli, Lassa, Bridgestone modellerine bakmanızı tavsiye ederim.

Pirelli p6 modeli varsa olabilir, Lassa Atracta olabilir, Bridgestone B330 yada B250 olabilir. Nokian düşünüyor sanız da, Nokian i3 modeli olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 5 Şubat 2010; 13:40:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisaglam

quote:

Orijinalden alıntı: SAWASH WOLF

Hyundai Getz model dizel aracımın fabrika çıkış lastikleri 175/65 R14 ebatlarında.

Merhabalar,

175/65R14 ebadınızda ve Mersin de yaşayan biri olarak ısı dayanımı yüksek ürünlerden tercih etmelisiniz, ancak ısı dayanımı yüksek dediğimizde yumuşaklık pek olamıyor maalesef, o nedenle Pirelli, Lassa, Bridgestone modellerine bakmanızı tavsiye ederim.

Pirelli p6 modeli varsa olabilir, Lassa Atracta olabilir, Bridgestone B330 yada B250 olabilir. Nokian düşünüyor sanız da, Nokian i3 modeli olabilir.

Cevabınız için teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz.

• ali bey merhaba,
    kış biter bitmez yaz lastiği almayı düşünüyorum aracım astra g lastik ölçüleri 195 60 15.
    forumda yaptığım incelemeler sonucunda nokian h serisi bende olumlu izlenimler bırakmıştır.
    sizden de ricada bulunmak istiyorum aracıma uygun lastik önerebilirmisiniz.

şuan aracımda bf goodrich profiler 2 lastiği var 2008 nisan ayında aldım lastiklerden genel olarak memnunum,
    şikaet ettiğim tek şey asfalt yolda su birikintilerine girdiğimde arabanın ön tarafı sağ sola savrulmasıdır buda herehalde lastikte
    su yolu olmaması kanaatindeyim. lastikler aslında daha gider lastiklerden ikisi iki yerinden patlak o yüzden lastik almaya karar verdim.

konu hakkında yardımlarınızı rica ederim,

saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asparuh7669

ali bey merhaba,
    kış biter bitmez yaz lastiği almayı düşünüyorum aracım astra g lastik ölçüleri 195 60 15.
    forumda yaptığım incelemeler sonucunda nokian h serisi bende olumlu izlenimler bırakmıştır.
    sizden de ricada bulunmak istiyorum aracıma uygun lastik önerebilirmisiniz.

şuan aracımda bf goodrich profiler 2 lastiği var 2008 nisan ayında aldım lastiklerden genel olarak memnunum,
    şikaet ettiğim tek şey asfalt yolda su birikintilerine girdiğimde arabanın ön tarafı sağ sola savrulmasıdır buda herehalde lastikte
    su yolu olmaması kanaatindeyim. lastikler aslında daha gider lastiklerden ikisi iki yerinden patlak o yüzden lastik almaya karar verdim.

konu hakkında yardımlarınızı rica ederim,

saygılarımla.

Merhabalar,

195/60R15 ebadınızda "Nokian H" ile "Nokian V" modelleri üst segment ve "Nokian i3" modelide ekonomik segment olarak Nokian Lastikleri ürün gamında ebadınıza göre tavsiye edebileceğim modellerdir. Her 3 modelde stoklarımızda mevcuttur. Nokian H ve Nokian V modelleri birçok açıdan aynı ancak Hız sınıfı olarak farklı ürünlerdir. Ürün detayları ile ilgili model adlarının üzerine tıklayınız.

195/60R15 ebadınız da yukarıdaki modellerin fiyat detay ve ödeme alternatifleri ile ilgili;

Nokian i3 için tıklayınız

Nokian H için tıklayınız

Nokian V için tıklayınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 21 Mayıs 2010; 17:52:35 >

• ali bey teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için,nasip kısmet olursa önerinizi değerlendirecem,saygılarmla.
  • bende 185 65 r15 yazlık nre modelini almak istiyorum ankarada temin edebileceğim bayi varmıdır adres verirseniz sevinirim
  • Lastik ihtiyacım olunca araştırırken Ali Bey'in buradaki yazılarını gördüm, fazlaca sorum olduğundan kendisiyle iletişime geçtim. Eksik olmasın hem bütün sorularımı sıkılmadan yanıtladı hem de lastik konusunda oldukça bilgilendirdi. Görüşmemizde teşekkür ettim ancak Ali Bey'e yaklaşım ve alakasından dolayı buradan da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
  • Ali Bey iyi günler

ben aracıma nokian H veya Nokian V serisi takmayı dusunuyorum

ebatları 205/60/15

elinizde bu ebatlarda lastik mevcut mu?

sizce V serisi mi H serisimi daha komforlu ve daha sessiz alacaktır.

lastik basınc sensoru kampanyanız bu lastikler icin gecer li mi?

son olarak fiyat bilgisi de veririseniz sizden almayı dusunuyorum

tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sith_master

Ali Bey iyi günler

ben aracıma nokian H veya Nokian V serisi takmayı dusunuyorum

ebatları 205/60/15

elinizde bu ebatlarda lastik mevcut mu?

sizce V serisi mi H serisimi daha komforlu ve daha sessiz alacaktır.

lastik basınc sensoru kampanyanız bu lastikler icin gecer li mi?

son olarak fiyat bilgisi de veririseniz sizden almayı dusunuyorum

tesekkurler

İyi günler,

205/60R15 ebadınızda Nokian H ve Nokian i3 modelleri stoklarımızda mevcuttur. Nokian V modeli distribütör stoklarımızda dahi kalmamıştır.

Nokian H modeli Nokian V modeline nazaran "hız sınıfı yükseldikçe lastiğin sertleşme mecburiyeti" nedeni ile daha yumuşak, dolayısı ile daha konforludur. Sessizlik sertlik yada yumuşaklık ile dorudan ilintili olmadığı ve söz konusu her 3 modelde de Nokian Lastikleri nin sessizlik teknolojisi yer aldığından 3 model de sessizdir.

Basınç sensörü kampanyası Nokian Lastiklerinin tüm ürün gamı için geçerlidir.

Fiyat ve detaylar ile ilgili;

Nokian i3 için tıklayınız.

Nokian H için tıklayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 21 Mayıs 2010; 17:53:50 >

• Ali bey merhaba,

2003 model Ford Fiesta aracımda bulunan Good Year GT2 lastiktlerimi eskidiği için değiştirmek istiyorum. Ölçüler 175-65-R14

Aşağı yukarı 100TL olacak şekilde 4 mevsim kullanabileceğim(karlı buzlu havalarda hiç kullanmıyorum diyebilirim) bir lastik önerebilir misiniz? Yol tutuşu iyi olması önemli.

Teşekkürler,iyi çalışmalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onixon29

Ali bey merhaba,

2003 model Ford Fiesta aracımda bulunan Good Year GT2 lastiktlerimi eskidiği için değiştirmek istiyorum. Ölçüler 175-65-R14

Aşağı yukarı 100TL olacak şekilde 4 mevsim kullanabileceğim(karlı buzlu havalarda hiç kullanmıyorum diyebilirim) bir lastik önerebilir misiniz? Yol tutuşu iyi olması önemli.

Teşekkürler,iyi çalışmalar.

Merhabalar,

175/65R14 ebadınızda taleplerinize göre tavsiye edebileceğim lastik Nokian i3 modelidir.

Fiyatıda sizin arzunuza uyuyor sanırım.

175/65R14 82T Nokian i3 için tıklayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisaglam -- 21 Mayıs 2010; 17:54:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taipen71

bende 185 65 r15 yazlık nre modelini almak istiyorum ankarada temin edebileceğim bayi varmıdır adres verirseniz sevinirim

Ali bey bir benim soruma cevap vermemiş heralde gözünden kaçtı
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.