Şimdi Ara

Ev Tadilat Masrafları? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
17
Favori
153.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fexil

Slm,

bende yeni bir ev aldım, (Allah olmayanlara da nasip etsin) evin içinden çıkan son kiracı baya bir hasar yapmış, ama maddi sıkışıklık şuan için fazla bir şey yapma imkanım yok,

sadece boyasını yapıp, ufak tefek hasarları giderip içine gireceğim. sonrası Allah kerim...

2+1 105 m² ev,
    5 kapı boyanacak, (beyaz plastik boya ne kadar tutar kaç litre boya almalıyım)+(kapı kolları da duruma göre değişebilir,)
    saten boya= yaklaşık olarak 85m² kaç litre saten boya gider?
    saten boyada bazı yerlerde kararmalar var, iyice silinip boyanması gerektiği söyleniyor, aksi taktirde bir süre sonra karartı yeni sürülen boyanın üstüne çıkıyormuş...
    normalde 1500tl civarı bir rakam söyleniyor ki o kadar veremem, boyayı alıp kendim yapacağım.. zaman sıkıntım yok.
    tavan badana olacak, komple...
    duşakabin değişecek(90derecelik köşe duşakabinlerden)
    klozetde değişecek...

sadece boya konusunda bilgim var o da 2hafta önce evi boyattığımız için.
    3+1 95m2 evimizi boyattık, 2 kat sürdü usta, 3 günde bitti komple duvar + tavan. Ederi 565 TL.
    1 kova plastik iç cephe, 1kova tavan bıoyası yeterli. Fiyatlarını ve markayı yazam aşağıya detay için;
    15lt=20kg Filli boya Alpinasilan ipeksimat tam silinebilir silikonlu iç cephe boyası 120TL(5dükkan gezdim 140 normal fiyatı)
    10lt=17,5kg Filliboya Betakril tavan 40TL (50 çekiyorlar)
    koruma örtüsü 4x8=32m2 3TL
    alçı alıyorsun kilosu 1 tl den, delikleri çarpık yerleri düzeltiyorsun.
    ustaya 400TL verdim sıkı pazarlıkla.(1000Tl isteyen de oldu)
    usta önemli boya heryerde var. kendim yapacağım diyorsan kolay gelsin.

• Biz 2 oda 1 salon evi 18.000 tl ye yaptırmıştık full ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: chickenchaser

quote:

Slm,

bende yeni bir ev aldım, (Allah olmayanlara da nasip etsin) evin içinden çıkan son kiracı baya bir hasar yapmış, ama maddi sıkışıklık şuan için fazla bir şey yapma imkanım yok,

sadece boyasını yapıp, ufak tefek hasarları giderip içine gireceğim. sonrası Allah kerim...

2+1 105 m² ev,
    5 kapı boyanacak, (beyaz plastik boya ne kadar tutar kaç litre boya almalıyım)+(kapı kolları da duruma göre değişebilir,)
    saten boya= yaklaşık olarak 85m² kaç litre saten boya gider?
    saten boyada bazı yerlerde kararmalar var, iyice silinip boyanması gerektiği söyleniyor, aksi taktirde bir süre sonra karartı yeni sürülen boyanın üstüne çıkıyormuş...
    normalde 1500tl civarı bir rakam söyleniyor ki o kadar veremem, boyayı alıp kendim yapacağım.. zaman sıkıntım yok.
    tavan badana olacak, komple...
    duşakabin değişecek(90derecelik köşe duşakabinlerden)
    klozetde değişecek...

sadece boya konusunda bilgim var o da 2hafta önce evi boyattığımız için.
    3+1 95m2 evimizi boyattık, 2 kat sürdü usta, 3 günde bitti komple duvar + tavan. Ederi 565 TL.
    1 kova plastik iç cephe, 1kova tavan bıoyası yeterli. Fiyatlarını ve markayı yazam aşağıya detay için;
    15lt=20kg Filli boya Alpinasilan ipeksimat tam silinebilir silikonlu iç cephe boyası 120TL(5dükkan gezdim 140 normal fiyatı)
    10lt=17,5kg Filliboya Betakril tavan 40TL (50 çekiyorlar)
    koruma örtüsü 4x8=32m2 3TL
    alçı alıyorsun kilosu 1 tl den, delikleri çarpık yerleri düzeltiyorsun.
    ustaya 400TL verdim sıkı pazarlıkla.(1000Tl isteyen de oldu)
    usta önemli boya heryerde var. kendim yapacağım diyorsan kolay gelsin.

1 kova yeterli ise iyi, ben 2 ye de razıyım, bana 3-4 kova boya gider diyorlardı, tavan hariç

ben kendim yapacağım, zaman bol, önceki boyayı iyice silip üzerinden iki kaç geçmem yeterli olacaktır, bir oda koyu renkti, 2 yemezse 3. katıda çekme mecburiyeti olabilir,
    ev boş olacağı için ustanın 2 günde işi bitireceğini düşünüyorum, eğer 30TL ye usta bulabilirsem uğraşmadan verir boyattırırım, ama fazla isterlerse veremem, kendim boyarım, isterse 5 gün sürsün zaman da sıkıntı yok.

• şu an da Ankara da fayans işçilik maliyeti thmini ne kadardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ik77

şu an da Ankara da fayans işçilik maliyeti thmini ne kadardır?

İşini temiz yapan bir ustanın m2 fiyatı 14 - 17 tl dir. (50 m2 ve üzeri) ama piyasada artık o kadar çok usta varki kalite önemli değil derseniz 9 - 10 tl ye bile usta bulabilirsiniz.
  • dün koçtaş ta kapa taslak fiyat araştrması yaptım,
    90m² boyanacak alan düşünerek 15lt lik bir bidon 2 kat sürmek ile yetebileceği söylendi, en kötü ihtimal, 3-5 lt lik bir kutu daha alınabilir, 150TL + 30,50TL
    tavan boyası için normal kireç boya yerine plastik boya önerdiler, ne kadar sağlıklı bilmiyorum 40TL
    kapılar için ise plastik boya önerisi verdi, 30TL 5 kapı,
    kapı kolları ise kalitesine göre değişiyor, 10-50TL arası mevcut, 20 tl kalitelisi de var, 5 kapı için 100TL

boya malzemeleri dahil, kabataslak 300TL ye çıkarım, 100tl de kapı kolları için, çokta gerekli değil aslında...

kendim boyayacağım, ustalar çok para istiyor, 1000-1500tl fiyat çekiyorlar,700-800 bulsam boyalar dahil uğraşmam yaptırırım, ama çok para istedikleri için kendim yapacağım dedim,
    boya bölümündeki arkadaş "biz iki arkada uygulama yapıyoruz, isterseniz gelip bakalım fiyat verelim" dedi...
    toplam da 700tl ye fit olurum, daha yüksek isterlerse kendim boyarım, evde hiç eşya olmadığın dan çok bir sıkıntım da olmaz....
    tavan boyası konusunda kararsızım,
    sonuçta kireç boyanın haşere ve küfe karşı bir koruması var... plastik boya nasıl olur bilmiyorum

• Arkadaşlar selam,

Deneyimlerini ve tavsiyelerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Tadilat yapmayı düşünen ve konuya yabancı biri burada en azından fikir edinebilir.

Bende Ankara Eryaman' daki evime tadilat düşünüyoru. Yapılacak işler şu şekildedir;

* Bazı su ve kalorüfer boruları duvara gömülecek,
    * Bazı noktalara duvara gömerek kabllo çekilecek, priz sayısı arttırılacak ve anahtarlar değişecek,
    * Ev içinde ki kapılar değişecek ( Mutfağa sürgülü kapı takılacak ),
    * Salon, mutfak, antreye laminant parke kaplanacak. Ama ev giriş kat olduğu için zemine önce yalıtım yapılacak. ( ev İtalyan tipi dubleks olduğu için yaklaşık 4 basamaklı kot farkı var. Merdivenede güzel bir dekor vermek istiyorum. )
    * Vestiyer yapılacak,
    * Mutfak dolapları değişecek,
    *Banyo ve tuvalette fayans işi yapılacak, ( Var olan seramiği kırdırmayı düşünmüyorum. Bu konudaki fikirlerinizide paylaşırsanız sevinirm )
    * 2 odanın birleştirilmesi,
    * Çelik kapı değişimi,

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba

Kabaca bir hesapla banyonuzdaki ekipmanlarında değşeceğini hesap edersek tamamı 1. sınıf malzemeler kullanılarak ve maksimum 20 gün içerisinde 20-25 bin tl aralığında ev tadilatınız bitecektir. saygılarımla

05370118780
  • laminant, kapilar ve boya isi oldukca uygun fiyata oluyor, ve evin icini cok degistirir. ama fayans isin icine girdimi kotu
  • boya işini hallettim,
    tavan için dyo nun plastik içeren bir boyasını kullandılar, 10lt lik iki kutu aldı usta birini hiç açmadı,
    duvarlar için de yine dyo nun saten boyasını kullandı17,5 lt. lik,
    kapılar için amerikan kapı boyası kullandı...
    malzemeler her şey dahil kaba taslak 250tl tutar dedi 360tl tuttu, işçilik için de 400 tl verdim 760tl ye boya işi tamam...

ama kapılar içime hiç sinmedi, ben değişme yanlısıydım, belki boya ile kurtarırız mastraf olmasın dedik ama hiç sarmadı, kapılar resmen şilmiş, doğru düzgün kapanmıyor bile... kapı kollarını da değiştim...

şimdi 5 adet kapı için fiyat araştırması yapıyorum, eskiyi getir, yeniyi götür kampanyası yapan olsa iyi olurdu [8D,

4 kapı normal olacak,
    salon kapısını ise yarı camlı istiyorum,

kollar ve iç mekanizması hariç menteşeler dahil ne kadara yaptırabilirim, mecidiyeköy civarında bildiğiniz bir yer var mı?

• düşündüğüm kapı modeli bu, 260tl fiyatı var, bir firmadan da 275TL fiyat aldım (fatura veya taksit istersem +kdv olacak) fiyatlar gözüme çok geldi...
    5 kapıyı mekanizmalar hariç 1000tl gibi bir rakama bulabilirsem düşünrüm... mekanizma ve kol 30tl ye iyisinden alınabiliyor...

• Bu işi a'dan z'ye yapıcak referans verebileceğiniz birileri var mı acaba tanıdığınız bildiğiniz?
    Tabi fiyatın çok yüksek olmaması şartıyla.
  • merhaba

Tadilat işlerinizi tek elden yaptırmanız maliyetlerinizi düşürecektir ve daha süratli olmasını sağlayacaktır. Taleplerinizi detaylı şekilde yazacak olursanız size en iyi işçiliği ve en iyi fiyat garantisi verebiliriz saygılarımızla. 05370118780
  • Tüm forum dostlarımıza merhabalar

Yapımını tamamladığımız 110 m2 3+1 dairemizin yapılan işleri aşağıdaki gibidir total rakam 18.000 tl tutmuştur. Ankara - İstanbul -İzmir ve muğla illerinde çalışmalarımız mevcuttur. İlgilenen arkadaşlarımıza öneri ve tekliflerimiz 1 gün içerisinde malzeme model ve markaları ile hesaplanıp bildirilir.

1) Giriş kapısı çok yönlü kilit mekanizmalı 1. sınıf çelik kapı le değiştirildi.
    2) Salon ve odalar Kronotex Amazone laminat parke ile döşendi ( 32.sınıf )
    3) Antre , koridorlar , balkonlar , mutfak ,wc ve banyo seramikle kaplandı
    4) Mutfak komple ankastre hazır mutfak yapıldı ( Vakum kapaklı )
    5) Kapılar amerikan kapı ile değiştirildi ( 7 adet )
    6) Banyo ve tuvaletteki klozetler vitra form 300 ile değiştirildi
    7) Lavabolar vitra form 500 ile değiştirildi
    8) Eca caro banyo bataryası , eca caro lavabo bataryası (2adet) eca caro eviye bataryası ,eca sürgülü el duşu takımı, eca ara muluklar takıldı
    9) Hydrocabin camlı duşa kabin takıldı (90x90)
    10) Banyo ve tuvalete aynalı dolap ve çeşitli dolaplar takıldı aksesuarların montajı yapıldı
    11) Tüm çerçeveler söküldü pimapen çerçeveler ve ısıcam takıldı
    12) Beyaz eşyaların montajları yapıldı
    13) Filli boya kullanılarak ev müşterimizin talep ettiği renklerle plastik boya ile boyandı

• 60m2 lik bir alan için kartonpiyer yaptırıyorum, malzeme dahil 500tl ücret istediler...

birde 80x200 ebatların da bir adet amerikan kapıya ihtiyacım var. en uygunu koçtaş ta var, 130 tl civarında ama işçilik ve nakliye yok... taktırmak için de bi 5-60tl isterler diye tahmin ediyorum, yine 200tl ye patlıyor...

duşakabin de baya pis kullanılmış, hiç içime sinmiyor, dün sktüm. en azından plastik aksamı iyice yıkayıp, sararmış silikonları da temizleyip yeniden sürerim dedim ama ne kadar etkisi olur bilmiyorum, şuan kullandığım plastik camlı, tabanı düz olan modelden90x90 ölçülerinde. ben çocuk rahat yıkansın diye küvet tarzı derin olanlardan arıyorum, yine koçtaşta 700tl civarı fiyata aradığım model var 90x90. ama onda da montaj için ayrıca 90-120 arası bir para isteniyor. netten bir firma buldum 110x110 ölçülerinde 500tl nakliye montaj dahil... ama oda nakit istiyor...

mecidiyeköy civarında düzgün bir firma bilen varmı duşakabin için?

• diğer kapı modelleriyle aynı olan kapıyı tüm aparatları köpük dahil 160tl ye aldım... takacak adam arıyorum
  • quote:

diğer kapı modelleriyle aynı olan kapıyı tüm aparatları köpük dahil 160tl ye aldım... takacak adam arıyorum

Onu bulursanız bizede gönderim bir zahmet:)

Bizde girdik bir tadilata Kapıları başka yerden sipariş etmiştik elimize geçti ama kış geldi kapılar kaldı takılacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: livingston

quote:

diğer kapı modelleriyle aynı olan kapıyı tüm aparatları köpük dahil 160tl ye aldım... takacak adam arıyorum

Onu bulursanız bizede gönderim bir zahmet:)

Bizde girdik bir tadilata Kapıları başka yerden sipariş etmiştik elimize geçti ama kış geldi kapılar kaldı takılacak :)

valla dün- 3-4 yer gezdim, portmanto da yaptıracam kimseyi eve getiremedim. en sonunda marangozluğa ben başlayacam....

• quote:

Orijinalden alıntı: |cash|

Merhaba arkadaşlar. Yeni ev aldım (ev yeni değil evi yeni aldım (: ), içerisinde yapılması gerekn tadilatlar var. Bu işi yapan veya yakınlarda yaptıran arkadaşlar cevap yazabilir mi?
    Yapılacak işlemler:
    1. Kapılar amerikan kapı ile değişecek.
    2. Duvarlar saten alçı çekilip saten boya ile boyanacak.
    3. Bir adet odaya pimapen takılacak. (Balkonlu oda)
    4. Laminat parke döşenecek.
    5. Mutfak, banyo, tuvalet fayansları değişecek. ( Fayans var ama kırılıp yeniden takılması gerekli)

Bilgisi olan arkadaşlar birim fiyat verebilir mi?

pm at konusalım
  • Evimize yeni tadilat yaptirdik sadece pencere diye baslandi evde pencereler, celik kapi, cam kiremit, cam balkon; transporter kapi; kartonpiyer; kopuk tavanlar, havlupan, laminant, alci kapi ve boya yapildi. 10.000 gibi bir rakama mal oldu. Malzemelr cok kaliteli ustalar cok iyi annemim cevresi sayesinde bu kadara maloldu 1 ay surecek tadilat 1.5 hafdta surdu. Sadece uretimi bitmedigi icin cam balkon ve kapilar takilmadi o da gec soyledigimizden gelince bir gunluk is tadilat Sivas sehrinde eger yaptirmayi dusunen olursa ustalara yonlendirebiirim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.