Şimdi Ara

Ev Tadilat Masrafları?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
17
Favori
153.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yeni ev aldım (ev yeni değil evi yeni aldım (: ), içerisinde yapılması gerekn tadilatlar var. Bu işi yapan veya yakınlarda yaptıran arkadaşlar cevap yazabilir mi?
    Yapılacak işlemler:
    1. Kapılar amerikan kapı ile değişecek.
    2. Duvarlar saten alçı çekilip saten boya ile boyanacak.
    3. Bir adet odaya pimapen takılacak. (Balkonlu oda)
    4. Laminat parke döşenecek.
    5. Mutfak, banyo, tuvalet fayansları değişecek. ( Fayans var ama kırılıp yeniden takılması gerekli)

Bilgisi olan arkadaşlar birim fiyat verebilir mi?

• Tadilat işlerinizle ilgili olarak bana pm atabilirsiniz.
    Görmeden fiyat vermek yanıltır.
    İstanbul anadolu yakasına hizmet verebilirim.
    İnşaat yüksek mühendisiyim.
    Gene de fikir vermesi açısından bazı rakamları yazabilirim.

iyi bir seramik işçiliği 15-20 TL/m2 ortalama seramik maliyeti 30 tl/m2 alabilirsiniz taş yapıştırıcı çıtası artısı dahil
    dairenin komple boyanması 1500-2000 alçı malzemesi dahil boya hariç ortalama 1 er bidon boya gider tavan duvar yaklaşık 300-400 tl
    su tesisatının yenilenmesi borular dahil armatürler hariç 1000 tl
    elektrik tesisatının komple yenilenmesi armatürler hariç 800 tl
    laminant parke yerli mlz+işçilik 20-22 tl/m2
    kartonpiyer 8tl/mtül
    pvc membran kapak mutfakdolapları 300-400 tl/m2
    kat kaloriferi ve doğalgaz tesisatı kombi petek dahil demirdöküm 3200-3600 tl/daire

Bu fiyatlar tahmini bir bütçe oluşturmanız için verilmiştir.
    Asıl fiyatlar daireyi görünce verilecektir.

İşlerin hangi sırada yapılacağı hakkında aşağıdaki linki inceleyiniz.

bilgi bankası ve tadilat kısmına bakınız

Tadilat Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heykali -- 1 Kasım 2009; 15:23:12 >

• arkadaşlar, 2+1 60 m2 daire için

1-elk tes yenileme
    2-su tes yenileme

ortalama ne kadar tutar?

3-seramik 35 m2 (19 yer - 16 duvar) seramikleri nereden alayım da ucuz olsun?

4- mutfak dolabı ve tezgahı - 2.5 mt

5-banyo tadili (temperli duşakabin, asma klozet-gömme rezervuar, duvara asılan mini dolaplı lavabo)

konularında yardıma ihtiyacım var..

6-asla alma dediğiniz bir panel kapı markası var mı? fazla param yok ucuzunu alayım diyorum, evde çocuk yok. koçtaşta 130 tl ye kapı var, alsam bişey olur mu? usta montaj için kaç para ister? 4 kapı var?

7-duvara asılan mini dolaplı lavabolar markalarda çok pahalı, ben kendim koçtaştan lavabosunu ve muslugunu alsam marangoz mdf den dolabı yapsa tesisatcı onu takabilir mi? banyo dar başka tip lavabo ve dolap sıgmıyor..

8-temper cam duşakabinlerde 5 mm cam yeterli mi? alçak teknelilerden ve parlak krom olanlardan begendim.
    80 lik için şurda 400 tl diyorhttp://www.dusakabinkuvet.com/
    ama burda 300 tlhttp://www.dusakabinler.net/iletisim.htm

neye dikkat etmeli? bu fark neden?

9-mutfak ve banyo batarya markası önerebilir misiniz? fiyat uçuk olmayacak ama iki günde kaplaması atmasın, ne biliyim dağılmasın. yani sağlam olsun da ünlü marka gerekmez..

deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

not: istanbuldan yapcam alışverişleri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi - peki -- 20 Mart 2011; 21:28:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iyi - peki

arkadaşlar, 2+1 60 m2 daire için

1-elk tes yenileme
    2-su tes yenileme

ortalama ne kadar tutar?

5-banyo tadili (temperli duşakabin, asma klozet-gömme rezervuar, duvara asılan mini dolaplı lavabo)

6-asla alma dediğiniz bir panel kapı markası var mı? fazla param yok ucuzunu alayım diyorum, evde çocuk yok. koçtaşta 130 tl ye kapı var, alsam bişey olur mu? usta montaj için kaç para ister? 4 kapı var?

7-duvara asılan mini dolaplı lavabolar markalarda çok pahalı, ben kendim koçtaştan lavabosunu ve muslugunu alsam marangoz mdf den dolabı yapsa tesisatcı onu takabilir mi? banyo dar başka tip lavabo ve dolap sıgmıyor..

8-temper cam duşakabinlerde 5 mm cam yeterli mi? alçak teknelilerden ve parlak krom olanlardan begendim.

9-mutfak ve banyo batarya markası önerebilir misiniz? fiyat uçuk olmayacak ama iki günde kaplaması atmasın, ne biliyim dağılmasın. yani sağlam olsun da ünlü marka gerekmez..

1elk bılmıyorum da benım kalorfıer tesısatı ıle su tesısatı ıscılık 800 tl malzeme benden(yaklasık 600tl)
    2 fayansı metrekaresı 10 tl ye bauhause dan vıtra marka aldım
    koctas ve bauhause de kapı montaj dahıl fıyatı ıle var zaten bak derım
    dolap da cok cesıtlı var ankarada olsan harıka bır dolapcı onerebılrdım
    bataryaları eca dan aldım su tasarruflu ucları ve kullanıslı

• quote:

Orijinalden alıntı: swezy

quote:

Orijinalden alıntı: iyi - peki

arkadaşlar, 2+1 60 m2 daire için

1-elk tes yenileme
    2-su tes yenileme

ortalama ne kadar tutar?

1elk bılmıyorum da benım kalorfıer tesısatı ıle su tesısatı ıscılık 800 tl malzeme benden(yaklasık 600tl)
    2 fayansı metrekaresı 10 tl ye bauhause dan vıtra marka aldım
    koctas ve bauhause de kapı montaj dahıl fıyatı ıle var zaten bak derım
    dolap da cok cesıtlı var ankarada olsan harıka bır dolapcı onerebılrdım
    bataryaları eca dan aldım su tasarruflu ucları ve kullanıslı

teşekkürler cvp için. koçtaşın filan ustaları pahallı calısıyo. listeye baktım sırf işçiliği m2-20 tl ye döşüyo zemin kaplamasını filan.. haklısın bir bauhause ugramak lazım, en azından fikir edinirim. sen bataryaları kaça almıştın mutfak ve duş için?..

arkadaşlar bilgisi olanlar yazsın lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi - peki -- 22 Mart 2011; 20:43:49 >

• valla bu iş için tanıdığım bir kişi var içmimar ertan bey. hem içmimarlık hizmeti verip hemde bu kadar uygun fiyata iş yapan,zamanında teslim eden bir kşi daha görmedim.üç ev değiştirdim ve bir sürü kşiye referans verdim ve beni hiç yanıltmadı.

www.270derece.com
  • Merhaba,

130 m2, 3+1, olabildiğince masraf yapılmamış bir evi satın almak ve herşeyini kendi zevklerim doğrultusunda yaptırmak istiyorum.

Almayı düşündüğüm siteden iki tane örnek veriyorum;

ÖNCESİ
    http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-corlu-emlak-konutlari-b-tipi-3-1-satilik-65696036/detay/#close

SONRASI
    http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-emlak-konutlarinda-satilik-3-1-luks-daire-65727477/detay/

YAPILACAK İŞLER

1) 1 Çelik Kapı + 1 Sürgülü Kapı + 5 Amerikan Kapı
    2) Komple ev duvar kağıdı sökümü ve komple saten boya
    3) Komple laminat parke (açık renk) (Yaklaşık 100 m2)
    4) Komple pimapen. (Kahverengi olanlardan) (Toplam yaklaşık 20 m2 lik cam)
    5) Mutfak ve banyonun tamamen yıkılması, su tesisatlarının elden geçirilmesi ve mutfak balkonunun kapatılarak mutfağa katılması.
    6) Resimde görüldüğü ölçülerde mutfağa çift tarafa Kelebek mutfak dolabı + yerler ve açıkta kalan yan duvarlar seramik
    7) Banyoya komple seramik + klozet + düz ayak Hüppe duşakabin + Kelebek cam lavabo - banyo dolapları

Bunlar sizce bana kaça patlar ?

Bunların hepsini yönetebilecek, Çorlu' da tanıdıklarınız var mı?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

• tadilat konusunda bende destek aldığım firmayı yazayım tadilat ayrıca konu ile ilgili buradada makale var.

http://www.gunesgorenkoyu.com/tadilat
  • quote:

Orijinalden alıntı: yezeguottoman

valla bu iş için tanıdığım bir kişi var içmimar ertan bey. hem içmimarlık hizmeti verip hemde bu kadar uygun fiyata iş yapan,zamanında teslim eden bir kşi daha görmedim.üç ev değiştirdim ve bir sürü kşiye referans verdim ve beni hiç yanıltmadı.

www.270derece.com

Bu tarz sayfaların insanlara faydalı olduğuna hiç inanmazdım.Fakat sayın ottoman tavsiyeniz üzerine Ertan beyle irtibata geçtim ve inanın ki hayatımda bu işleri yapıpta sözünü tutan bir insan görmemiştim Ertan beye de bu önyargı ile yaklaştım fakat bütün ön yargılarımı yıktı kendisi. .Detaylara verdiği önem ise şaşılıcak derecede olduğu için verdiğiniz işi takip etmek zorunda bile kalmıyorsunuz. En güzel şeyde işi aldığında artık bu daire benim demesi çok hoşuma gitti. Geçen hafta sonu Göztepe oturduğum dairemi teslim aldım .dairem muhteşem oldu hele yatak odamdaki dolap ve tv ünitesini görmenizi isterdim. Bu kişiyi tanımama sebep olan siz yezeguottomana ve Ertan beye çok teşekkür ederim.

• Bu Firmayla İletişime Geçebilirsin,
    http://www.akinyapi.net
  • Diğerleriyle ilgili çok bilgim yok, fakat kapı ve mutfaklar konusunda fikir verebilirim. Kapı için eğer uygun fiyatlı bir şey istiyorsanız, hazır kapı yapan fabrikalar var, 150 tl ye kadar kapı satıyorlar. Aksesuarlarını siz alırsınız, hem gönlünüze göre olur. Aslında bence en iyisi zaten kapıları aksesuar hariç almak. 300 tl de verseniz mobilyacılar genelde 6-7 tl lik kol ve 1.50 tl lik menteşe kullanıyorlar. Ama siz aksesuarı düş derseniz, utanıyorlar kapı kolu için 15 tl , menteşeler için de 5 tl falan düşüyorlar. Siz de az bir fark daha verip bari kaliteli aksesuarlar kullanırsınız. Örneğin doğanlar firmasının menteşeleri ( 13 tl civarı fakat hem prinç hem de 4 mm kalınlığında, rulmanlı olmasını ve yağ delikli olmasını saymıyorum bile. Menteşeler yıllarca kullanılıyor ve bir daha da başka menteşeyle değiştiremiyorsunuz, yerleri açıldığı için. Bize şu anda bir çok müşteri geliyor kırılan ve bozulan menteşeler için, tüm çarşıyı dolaşıyorlar yine aynısını bulamıyorlar. Çok sıkıntı oluyor yani, bence menteşe konusunu ciddiye alın. Menteşe çeşitlerini incelemek istersenizhttp://www.hirdavatfirsati.com/c-210-Kapi-Aksesuarlari-Kapi-Menteseleri.html sitesine girebilirsiniz. Fiyatları ve modelleri konusunda bilginiz olur.

Kapı kollarında da aynı mantık geçerli, fakat menteşe kadar elzem değil. Çünkü yarın öbürgün kapı kolu kırılınca veya bozulunca başka kolla da değiştirebilirsiniz. (tabi onda da aynanın iz yapması sorunu olur, ayrıca bir tanesi bozulduğu için hepsini değiştirmek istemezsiniz, aynısını ararsınız bulamazsınız ayaklarınıza yazık olur. bu da çok başımıza geliyor.) Kesinlikle prinç kol alın bence, prinç demek sarı demek değil saten renkli de oluyor, sadece hammaddesi prinç. Yine doğanlar firmasının kapı kolları bu konuda en iyisi, müşterilerimiz 18 sene sonra gelip nasıl kol satıyorsunuz hala bozulmadı diyorlar. :) ama daha uygun kollar da var tabi piyasada ihtiyacınıza ve bütçenize göre değişiyor. kapı kolu modelleri ve fiyatları içinhttp://www.hirdavatfirsati.com/c-170-Kapi-Kollari-(Doganlar-Kapi-Kolu-vb-).html ne girebilirsiniz.

Son olarak; Yeni mobilyalar için bütçesi elvermeyen tüketiciler, bazı aksesuarları değiştirerek eski mobilyalarını yepyeni bir kullanıma ve görünüme kavuşturabilirler. Mesela kulplarını modernize edebilirler, raylarını ve menteşelerini frenli hale getirebilirler, mutfak aksesuarları ekleyebilirler, gardrop asansörü ve pantalonlukları kullanabilirler.Bunlar herkesin kendi başına yapabileceği, mobilyacılara gerek olmayan detaylar. (http://www.hirdavatfirsati.com/c-175-Mutfak-Aksesuarlari-(VioleDomodek).html )

Hepinize allah kolaylık versin, tadilat gerçekten çok pahalı ve detaylı, ama asıl zor olan kısmı ustalarla çalışmak ve anlaşmak. Aksesuarlar ve diğer detaylar hakkında ne kadar bilginiz olursa, yanılma payınız o kadar az olur.

Öner TÜRKSEVER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimarin -- 26 Mayıs 2012; 10:36:01 >

• Evet istanbuldayımwww.zaimoglumimdeko.com buradan bize ulaşabilirsiniz.
  • ESKİŞEHİR DE ANAHTAR TESLİM DAİRE TADİLATI YAPIYORUZ. YARDIMCI OLABİLECEĞİMİZ HER KONUDA SORABİLİRSİNİZ.

www.eskisehirtadilat.com
  • Yıllardır Dekorasyon işlerinde tecrübelerimiz ile yaptığımız daireler ve müşteri memnuniyeti amaçlayan firma olarak REAL ÇELİK KAPI MOBİLYA & DEKORASYON

Evinizi kaba halinden Anahtar Teslim e kadar aklınıza gelebilecek tüm işler ile dairenizi en estetik ve çekici hale getirmek bizim görevimiz...

1.sınıf işçilik,1.sınıf malzeme ve müşteri memnuniyetini amaçlayan firmamıza ulaşmak çok kolay

REAL ÇELİK KAPI MOBİLYA & DEKORASYON

Tel:(216) 598 26 35

http://www.realcelikkapi.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: |cash|

Merhaba arkadaşlar. Yeni ev aldım (ev yeni değil evi yeni aldım (: ), içerisinde yapılması gerekn tadilatlar var. Bu işi yapan veya yakınlarda yaptıran arkadaşlar cevap yazabilir mi?
    Yapılacak işlemler:
    1. Kapılar amerikan kapı ile değişecek.
    2. Duvarlar saten alçı çekilip saten boya ile boyanacak.
    3. Bir adet odaya pimapen takılacak. (Balkonlu oda)
    4. Laminat parke döşenecek.
    5. Mutfak, banyo, tuvalet fayansları değişecek. ( Fayans var ama kırılıp yeniden takılması gerekli)

Bilgisi olan arkadaşlar birim fiyat verebilir mi?

amerikan kapılar camsız minimum 280, camlıminimum 300tl...
    duvarlarda hiç alçı yoksa malzeme dahil minimum 2000tl(adam gibi bi işçilikten bahsediyorum... emekli olmuş laf olsun diye çalışan, yada güneydoğudan gelen göçebe ustalarla kıyaslama)
    pimapen fiyatı pencerelerin aşar aksamına göre değişiklk gösterir, rakam veremem..
    laminat parkenin yerli ve kalitelisi metrekarede 22tl den başlar... sakın 8mm den düşük ölçüde laminat kullanma ve laminat yüzeyi sırlı mı yoksa boyamı ona dikkat et.. boya olanlar 5seneye kalmaz rengini kaybeder... o yüzden koçtaş veya baumax gibi sermaye firmalarından uzak dur..
    mutfak banyo wc fayansına gelince... eğer su tesisatı hala demir borulardansa, o kadar masrafa giriyomn, tesisatları mutlaka değiş... demirborunun özellikle sıcak su hattının beton altındaki ömrü max 20yıldır.ç..o yüzden fayanslaya yazık etme...

ben eskişehir firmasıyım...buranın rakamlarına göre bi maliyet çıkarayım sana
    yıkım ve hammaliye 350tl
    nakliyeler ortalama 50 tl
    tesisat malzemeleri 200-250tl
    tesisat işçilik 700tl
    kum şimento vs 150tl
    sıva şap işçilik 250tl
    faayans alt malzemesi(ortalama 50metrekare) 200tl
    fayanslar metrekaresi 18tl den 900tl
    montaj malzemeleri 1000 ile 1500 arası gezer(duş kabin klozet vs)
    çıkan molozun çöplüğe tahliyesi ortalama 200tl
    hadi banyona wc ne pvc asma tavan yapalım, ortalama 200tl

yapacağın masraf 4750tl BU RAKAM KULLANACAĞIN ÜRÜNÜN MARKA VE KALİTESİNE GÖRE İNERDE ÇIKARDA... HAYDİ SANA HAYIRLI OLSUN... SU TESİSATINI YAPTIĞINCA SUYU BORULARA BASTIR.. VE İŞ ERKEN BİLE BİTSE USTALARI PAYDOS ETTİR. O BORULARIN ÜSTÜNE HEMEN BETON ATTIRMA. Bİ HORTUMLA PİS SU TESİSATINA 20DK KADAR SU AKIT, KAÇAK KONTROLUNU YAPTIR,SONRA BETON ATTIR...YOKSA DUMAN OLUR O KADAR İŞ....

SANATKAR YAPI TADİLAT ESKİŞEHİR
    www.eskisehirtadilat.com

• son bitirdiğimiz banyo
    www.eskisehirtadilat.com

• quote:

Orijinalden alıntı: smnztrk33

MERSİNDEN EV ALDIM VE
    1- ÇELİK KAPI VE 7 ADET CAMLI KAPI,
    2- BALKONA AÇILAN PENCERE BOYDAN BOYA, (3X1,5) SALON PENCERESİ VE (3) ADET PENCERE PİMAPEN,
    3- BANYO VE WC YENİLENECEK
    4- MUTFAK VE KORİDOR FAYANS
    5- 3+1 ODA LAMİNANT PARKE
    6- BOYA YAPTIRACAĞIM NE KADAR MASRAF OLUR.

mersinde dönen fiyatlara vakıf değilim ama eskişehir piyasasından örnek verekek yine de bir fikir sahibi olmana yardım edeyim

1. çelik kapı 400 den başlar, yüzüne bakılır çelik kapı 600 civarı, 7 adet camlı amerikan kapı 280-300 adet fiyatı ortalama 2100tl(koçtaşta baumax da 90 liraya da kapı var ama ömrüde ona göre )
    2. pimapen fiyatları pencerenin açılır sayısı ve malzeme kalitesine göre değişken fiyatları var, o yüzden rakam veremeyecem
    3. banyo wc anahtar teslim kalite malzeme kullanmak kaydıyla ortalama 5000 civarı tutar. bu rakamı aşşağı çekmek istersen montaj malzemesinin ve fayansı marka ve kalitesiyle oynaman gerekir. oda sana taş çatlasın 500-600tl kar getirir ama bu işler en zor en pis işler, eve birkere girdinmi bir daha yaptırmaya kalkmak ev ahalisine zulüm.. o yüzden kararı sen ver
    4. mutfak koridor fayansına gelince 3 metre kare azami mutfak alın fayansı gelse mutfak koridor max 25metre kare gelse, sen eğer mutfak alın fayanslarını cam mozaik istemezsen metrekaresi 30 tl civarı malzemen var. oda eder 90 tl. zemin fayansında metresi 15 tl den 375 tl. 8 torba kalekim-derz vs max 120 de ona yaz toplam malzemen 585tl. maximum 250-300 işçilik koysan 885tl mutfak koridor tutar.
    5.daire laminat masrafın çizilmez laminatlar metrekare de 22tl. 70metre kare azami laminat tutsa ki tutmaz, topllam 1540tl
    boya masrafın malzemesi dahil 750-800 tutar ki marka boyalardan baysediyorum. renklendirilmiş yoğurt boyaları sürdürme duvarına.

pimapen hariç 10925 tl çıktı.

bu rakamlar evladiyelik malzemelerin rakamları.. sıkıştırsan daha ucuza maledilebilir ama karar senin.

evin hayırlı olsun hemşerim.

SANATKAR YAPI TADİLAT ESKİŞEHİR
    www.eskisehirtadilat.com

• Herkese merhabalar,

20 yıllık deneyimimiz ve uzman kadromuzla istanbul'da ki arkadaşlara yardımcı olmak isterim.Bugüne kadar sayısız mutfak,banyo,giyinme odası,ofis,mağaza,villa imalatı yaptık..Kendi imalatımız olan ahşap atölyemiz ve vitra-artema , çanakkale seramik-kalebodur ,Blum, Franke, Sanica, Artemis, ECA gibi sektörünün lideri çözüm ortaklarımızın ergonomik ve ekonomik çözümler sunmaktayız..
    Referanslarımız içinwww.270derece.com u ziyaret ediniz.

Herkese kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertan gümüş -- 21 Mayıs 2013; 16:10:22 >
  • Fiyat teklifi alabilirsiniz. http://pmyapi.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.