Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
42
Favori
128.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tesekkur ederim cevabiniz icin. Marantz ile devam edecegim buyuk ihtimalle, Monitor Audio Rx6 ile uyumu da iyi hem..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Evet rx serisi zaten düz çalıyor denon ile teneke olur. Başını ağırtır. Sinema için iyi ama müzikte çok berbat olur. Bir de hdam barındıran 7010'u test etseniz 6010'u atarsınız. 3 model çıkardığı için marantz'ın modelleri arası farkı bariz oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba. elimde marantz av receiver mevcut ve front left girişinden diğerlerine göre daha az ses geliyor ve cızırtı yapıyor. önerebileceğiniz teknik servis var mı?
  • clonesonmi kullanıcısına yanıt
    Sağ sol hop ve kablonun yerini değişin sorun aynıysa amfi gidik. Extreme çıkışlıysa bakarlar ama para kitlerler bi güzel.

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    hoparlor veya kabloda değil sıkıntı. iyi bir servis baksın istiyorum. öneri var mı?
  • clonesonmi kullanıcısına yanıt
    Benim önceden 8500'ün digital kartı yanmıştı extreme e götürmüştüm. Aksi taktide onu yapıcak usta lazım servis önemli değik içindeki adam önemli. Problem analogda ise forumda da bilgili kişiler mevcut bi danış.

• Merhabalar

daha önce konuya yazmıştım ama bir cevap bulamamıştım. Tekrar şansımı denemek istiyorum. Cihazı istanbuldan aldım ve ben izmirdeyim. Cihazı istanbula götürmektense yerinde çözmeye çalışıyorum. Aldığım firma telde maalesef halen çözemedi. Sorun şu:

Benimde Marantz 6010 ile bir sorunum var:

Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Kendisine sadece ps4 ve apple tv 4 bağlı.
    yeni bir media player aldım: Nvidia Shield
    Apple tv yerine bu cihazı taktım. İlk açılışta Nvidia logosu geliyor ama cihaz tam açılırken görüntü gidiyor. Cihazı direkt tv'ye taktım ve sorunsuz açıldı. 4k çözünürlükte açıldğını farkettim. Cihazın ayarlarından HDMI Resolution'a girdim. Burada ayar 4K 60hz. idi. Bunu 1080p 60hz yapınca anfi üzerinden de açıldı. Benim anfi 4k olarak gelen menü çözünürlüğünü TV'ye aktaramıyor. Muhakkak bir ayarı vardır ama ben bulamadım.

En son ps4 güncellemesinden sonra artık ps4 de anfi üzerinden geçmiyor. Ses geliyor ama görüntü yok.

• ambiante A kullanıcısına yanıt
    Ayni cihazlari kullaniyoruz hocam, bende herhangi bir problem yok..

Aklima AVR ile TV arasindaki Hdmi kablonun 2.0 destekleyip desteklemedigi geliyor..

Shield i fabrika ayarlarina cevirip sadece cozunurlugu 4k yapip denediniz mi?

Hoca aynı kablo tv'ye direkt bağladığımda görüntü veriyor. Shield i fabrika ayarlarına çevirdiğim zaman direkt 4k geliyor ve ekranda görüntü olmuyor. Oradan çıkartıp tv ye direkt bağlayıp ayarları 1080 yapınca görüntü alıyorum. ps 4 de son güncelleme ile avr den görüntü vermeyi kesti.
  • Nvidia şhild kutusundan çıkan orjinal hdmi kablosu 2.0 destekliyor

Hocam avr'de her iki çıkışı da denediniz mi? Her iki çıkışı da 4k gösteriyor ama olmayabilir.
    Kılavuza baktım özel bir ayar göremedim. Resolution ayarıyla ilgili olabilir belki diyeceğim ama zaten denemişsinizdir oradaki 4k seçeneklerini.
    Picture Adjust 4k açık olduğunda kapalı oluyormuş oradan test edebilirsiniz ayarlarınızı.

Avr'yi fabrika ayarlarına döndürdünüz mü belki yaptığınız ayarlar birbiriyle çakışıyor olabilir.

Marantz'ın enteresan adetleri oluyor mesela benim avr'deki pre-out çıkış sadece analog kaynaklar ile kullanılabiliyormuş. Kılavuzda yazmıyor kafayı yemek üzereyken yabancı bir forumda denk geldiğimde öğrenmiştim.
  • onkal kullanıcısına yanıt
    AVR yi resetledim baştan kurulum yaptım ama değişen bir şey olmadı. Kesin çözünürlük ayarlarında bir sorun var. PS4 4k sinyal vermiyor ama güncelleme ile ondaki görüntüde gitti.
    AVR de output olarak 4k arc yazanda. Diğerini de denemiştim. Çok can sıkıcı bir durum.

Donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Atladığım bir ayar var. İzmir de bu işlerden anlayan biri var mıdır? İstanbula cihazı götürmeyi hiç istemiyorum.
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Shield ile Avr arasi tamam. Demek istedigim Avr ile Tv arasindaki kablonun 2.0 destekleyip desteklemedigi?

Arkadas Avr den cikarip Tv ye takiyorsa sorun olmamasi normal. Avr ile Tv arasindaki kabloyu kullanarak Shield ile Tv yi baglamasi gerektigini soyluyorum.

Bir ihtimal tabi bundan kaynakli olmasi:)

Hocam, tv ye giden kabloyu değiştirmedim. TV nin yan tarafında olan girişe başka bir kablo takılı oradan denedim.

Cihazı kurcalarken bir sorun daha fakettim. Film izlerken dikkatimi çekiyordu ama çok üzerinde durmuyordum. Atmosferik seslerde sadece soldan ses geliyor gibiydi. Soldan sanki hiç ses gelmiyordu. Efektleri net duyuyordum ama mesela müzik çaldığı zaman film içinde sadece sağdan geliyordu. Bunu test etmek için: streo bir müzik dinlerken tüm kanallar streo yaptım. Müzik sadece sağdan geldi. Al başında bir bela daha :))
    Avr ile Tv arasindaki kabloyu kullanarak, Shield ile Tv yi birbirine baglayip 4k yayin verir misiniz?

Normalde problem yok sadece belli zamanlarda oluyorsa kurulumda problem olmuştur. Yada komple ses gitmiyor da nispeten kısılıyorsa amfiniz hoparlörlerinizi süremiyordur. Hoparlörleriniz nedir, kaç db'ler?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Hoparlörlerim Polk Audio
    Kurulum yaptıktan sonra test tone kısmında hiç sorun yok. Efektlerde sorun yok ama atmosfer sesleri hiç yok. Kaç db olduklarını hatırlamıyorum.
    Geç gördüm mesajı :( perşembeye kadar şehirdışındayım. Tv duvarda ve sanki arkasında değiştirmem gerektiğini düşünerek bu zamana kadar ertelemiştim o kabloyu denemeyi.
    Beni uyandırdığınız için teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

Avr ile Tv arasindaki kabloyu kullanarak, Shield ile Tv yi birbirine baglayip 4k yayin verir misiniz?

Siz haklı çıktınız :) Kendime kızdım, neden bu kadar basit bir şeyi düşünemedim diye. Size çok teşekkür ediyorum.
  • Anfimde 4k sorununu çözdüm ama seslerdeki dengesizlik devam ediyor.

Sistemim 7+1 ama sol sur. ve back ler sola göre çok daha az ses veriyor. Test ton yaptığım zaman bu bariz bir şekilde belli oluyor. Burada hatayı nerede aramam gerek.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.