Şimdi Ara

KABLO MODEM+ROUTER=WIRELESS BAGLANTI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
7
Favori
108.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AP, sadece köprü gibi çalışır. kendisi ip atayamaz. DHCP/NAT destekli AP var mıdır bilmiyorum, zaten anlamsız olur. AP'nin görevi router'a bağlanarak gelen istemcileri router'a köprülemek...

Kablo modem ethernet arayüzünden 1 ip verir. AP köprü vazifesi yaparak ilk bağlanan cihaza bu ip'nin atanmasini sağlayacaktır. yani birden fazla cihaz bağlanamayacaktır.

Kablo modeme birden fazla cihaz bağlamak için (usb hariç) router kullanmak gerekir. kablo modem + wireless router en mantıklısı bence.

kablo modem ile uyumsuz router da yoktur (olmamalıdır). o anlık router'ın mac adresi bir sorun çıkarmış, bunu da merkezden düzeltmeleri gerekiyordur heralde.

ben scientific atlanta kablo modem ile netmaster wds 540 wireless router kullanıyorum sorunsuz. ve tabiki belirtmek isterim ki netmaster kaliteli bir marka değil :)
  • @witchdoctor, bu durumda tek bağlantıda tek bir cihaz kullanacaksam AP de işimi görecektir, kesinlikle diyebiliriz değil mi?
  • Linksys WRT54GC ile sorun yaşandığını hala anlamış değilim.Ben Linksys Wag200g Adsl modem ile Uyduneti kablosuz kullanıyorum.Linksys WRT54GC modeli ile aynı kasaya sahip sanırım sadece Adsl özelliği fazla.2. pc deneme şansım hiç olmamamıştı fakat birkaç gündür İphone ile sorunsuz bağlanıyorum.Hatta Pc ile İphone aynı anda internette oluyor hiç kopma veya bağlanmama yaşamıyorum.Bu durum çok tuhaf.
  • iyi geceler, 2 gündür araştırıyorum. forumları baya araştırdım ancak olmadı bi türlü ayarlayamadım.. En olumlu topik bu olmuş. Benim de elimde Hitron BRG-35302 kablo modem var. Kablosuz olarak airties ap-301 ve zyxelin kablosuz adsl modemi var. Amacım kablosuz olarak uydunetten internete girmek. ap-301 veya zyxel i kullanarak nasıl bağlanabilirim. Hitron modemi ethernet ile ap-301 access pointe baglıyorum. Access pointin dhcp özelliğini kapatıyorum. Ancak bu şekilde bilgisayar ip alamıyor.. Aynı şekilde zyxel kablosuz ile de denedim olmuyor.. Kabloneti henüz aramadım.. Mantıki olarak olması gerekiyor ama olmuyor..Yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilmescomp

iyi geceler, 2 gündür araştırıyorum. forumları baya araştırdım ancak olmadı bi türlü ayarlayamadım.. En olumlu topik bu olmuş. Benim de elimde Hitron BRG-35302 kablo modem var. Kablosuz olarak airties ap-301 ve zyxelin kablosuz adsl modemi var. Amacım kablosuz olarak uydunetten internete girmek. ap-301 veya zyxel i kullanarak nasıl bağlanabilirim. Hitron modemi ethernet ile ap-301 access pointe baglıyorum. Access pointin dhcp özelliğini kapatıyorum. Ancak bu şekilde bilgisayar ip alamıyor.. Aynı şekilde zyxel kablosuz ile de denedim olmuyor.. Kabloneti henüz aramadım.. Mantıki olarak olması gerekiyor ama olmuyor..Yardımcı olursanız sevinirim...

Adsl modem de Dhcp relay varsa oraya Kablo modemin ip sinin üstünde ip verin,son rakam değişik olsun.Bridge mode Adsl modem de var ise onu aktif yapın.Aynı modem yok ben de ama mantık aynı.Forum da sadece 2 ve üstü pc de sorun yaşanıyor.Acces pointiniz de Repeater yada Bridge yi denerseniz daha sağlıklı olacaktır.Yapamazsanız Forumda geçiyor konu, bocek nickli arkadaş kullanıyormuş.Arkadaştan bilgi almayı deneyebilirsiniz.
    http://oyun.donanimhaber.com/m_6788284/mpage_266/f_/key_//tm.htm#36569970

Kolay gelsin...

• herkese slm

bende uyduneti kablosuz denemek için bir arkadaşımdan netmaster wds840 router ödünç aldım
    çalışırsa (ki çalışacak :)) bir tane kendime alacağım

ancak router'ı reset ettikten sonra şiftesini hatırlayamadığımız için arayüzüne erişemiyoruz
    default kullanıcı adı ve şifresini haırlayan bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

ayrıca zahmet olmazsa kısaca yapmamız gereken ayarları da yazabilirseniz süper olur. kitapcığı falan hiçbirşey kalmamış ortada - internette de bulamadım

modem netmaster cxc-150
    router netmaster wds840

şimdiden tşk
  • yanlıs hatırlamıyorsam

isim: admin
    sifre: admin

olması gerek.

routerla beraber gelen cd yi taktıkdan sonra zaten kurulum kolay. kurulum dili ise turkce olması ayrı bir avantaj.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_erdal21

Linksys WRT54GC ile sorun yaşandığını hala anlamış değilim.Ben Linksys Wag200g Adsl modem ile Uyduneti kablosuz kullanıyorum.Linksys WRT54GC modeli ile aynı kasaya sahip sanırım sadece Adsl özelliği fazla.2. pc deneme şansım hiç olmamamıştı fakat birkaç gündür İphone ile sorunsuz bağlanıyorum.Hatta Pc ile İphone aynı anda internette oluyor hiç kopma veya bağlanmama yaşamıyorum.Bu durum çok tuhaf.

merhaba bende de linksys wagg54g2 adsl modem war bunu kablo netmaster cxc 150 modemimle kullanamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim
    amacım 2,3,4 tane bilgisayara paylaştırabilmek.
  • Linksys wag54g2 modemin arayüzü nasıl bilmiyorum ama yapmanız gereken Dhcp relay deyip 192.168.100.3 yazıp Bridge modu seçmek.(Hatta router vs. gibi seçeneklerde var orda)Wag200g de ben bu ayarı yaptım.1 pc Ve İphone aynı anda interte bağlanıyor.Daha fazla pc deneme şansım olmadı.Bu ayarları yapmadan önce şifreleme (wep,wpa2 vs.)yapmayı unutmayın çünkü Netmastera bağladığınızda artık Linksys arayüzüne erişemeyeceksiniz.192.168.100.1 yazdığınız takdirde Netmaster arayüzüne erişeceksiniz.Kolay gelsin...
  • quote:

Linksys wag54g2 modemin arayüzü nasıl bilmiyorum ama yapmanız gereken Dhcp relay deyip 192.168.100.3 yazıp Bridge modu seçmek.(Hatta router vs. gibi seçeneklerde var orda)Wag200g de ben bu ayarı yaptım.1 pc Ve İphone aynı anda interte bağlanıyor.Daha fazla pc deneme şansım olmadı.Bu ayarları yapmadan önce şifreleme (wep,wpa2 vs.)yapmayı unutmayın çünkü Netmastera bağladığınızda artık Linksys arayüzüne erişemeyeceksiniz.192.168.100.1 yazdığınız takdirde Netmaster arayüzüne erişeceksiniz.Kolay gelsin...

peki aldığın ipleri söyleyebilirmisin?? iç ip mi? 192.168.1... şeklinde yoksa dış ip mi 212.182.11..... şeklindemi ?
  • selam,
    bende rt205 i resimli anlatımı olan konudaki gibi router olarak kullanıyordum fakat o işlemleri yaptıktan sonra ethernet ile rt205 in arayüzüne bağlanamaz oldum,
    bu nasıl hallolur
  • quote:

Orijinalden alıntı: mali22

quote:

Linksys wag54g2 modemin arayüzü nasıl bilmiyorum ama yapmanız gereken Dhcp relay deyip 192.168.100.3 yazıp Bridge modu seçmek.(Hatta router vs. gibi seçeneklerde var orda)Wag200g de ben bu ayarı yaptım.1 pc Ve İphone aynı anda interte bağlanıyor.Daha fazla pc deneme şansım olmadı.Bu ayarları yapmadan önce şifreleme (wep,wpa2 vs.)yapmayı unutmayın çünkü Netmastera bağladığınızda artık Linksys arayüzüne erişemeyeceksiniz.192.168.100.1 yazdığınız takdirde Netmaster arayüzüne erişeceksiniz.Kolay gelsin...

peki aldığın ipleri söyleyebilirmisin?? iç ip mi? 192.168.1... şeklinde yoksa dış ip mi 212.182.11..... şeklindemi ?

İç ip,dış ip ne anlamadım ama internette ip değiştirme kullanıyorum 94.54..... şeklinde ip görünüyor.Son rakamlar değişiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hanjin

selam,
    bende rt205 i resimli anlatımı olan konudaki gibi router olarak kullanıyordum fakat o işlemleri yaptıktan sonra ethernet ile rt205 in arayüzüne bağlanamaz oldum,
    bu nasıl hallolur

Modeminizi resetlerseniz(sıfırlama) tekrar arayüze ulaşabilirsiniz.Dhcp den kaynaklanıyor.
  • modemi kapatıp açıyorum resetlemek için yeterli değilmi çünkü bunu yapıncada olmuyor
  • quote:

modemi kapatıp açıyorum resetlemek için yeterli değilmi çünkü bunu yapıncada olmuyor

çok ilginç ki az önce tekrar tekrar denerken birden açtı,
    şimdi modem arayüzüne girmemdeki amaç şuydu, şu an sadece 1 laptop wireleestan girebiliyor diğeri ağ hazırlanıyor derken kala kalıyor ve bağlanamıyor,
    kablosuz kısmında ne gibi ayarları değiştirirsem 2 laptop birden bağlayabilirim?
  • quote:

quote:

modemi kapatıp açıyorum resetlemek için yeterli değilmi çünkü bunu yapıncada olmuyor

çok ilginç ki az önce tekrar tekrar denerken birden açtı,
    şimdi modem arayüzüne girmemdeki amaç şuydu, şu an sadece 1 laptop wireleestan girebiliyor diğeri ağ hazırlanıyor derken kala kalıyor ve bağlanamıyor,
    kablosuz kısmında ne gibi ayarları değiştirirsem 2 laptop birden bağlayabilirim?

kablo modemin markası neydi kardes.

linksys teknik servisi boyle sorunlarda önce mac clone yaptırıp sonra ip renew yaptırıyorlar. bende bu işe yaramamıştı.

size tavsiyem boyle bir sorun oldugunda önce routerı mac clone yapıp sonra tekrar denemek lazım.
    eger nete baglanamıyorsanız uyduneti arayıp routerın ip alıp alamadıgını ögrenirseniz iyi faydalı olur bence..

• kablo modem motorola 5101, router rt205 mac clone işlemini hiç bilmiyorum bi link varmı anlatımı hakkında
  • linksys teknik servisini ararsan onlar sana fazlasıyla yardım ederler. kafana takılan başka şeyleride sorarsın. yardımcı oluyorlar.

linksys teknik servis numarasını şu an hatırlamıyorum ama bu konu uzerinde bir soruya cevap olarak linksys teknik servis numarasını yazmıştım. ordan bakıp bulabilirsin eger numarayı bilmiyorsan.
  • uydunet 2 mb sınırsıza geçmek istiyoruz. uydunet kablolu modem ilehttp://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr941nd-300mbps-wireless-router/productDetails.aspx?categoryid=410&productid=bd950003 kablosuz router ı beraber kullanmak istiyoruz. sorun olur mu sizce?şu anda ttnet iel kullanıyorum bu router ı çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdemir301

uydunet 2 mb sınırsıza geçmek istiyoruz. uydunet kablolu modem ilehttp://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr941nd-300mbps-wireless-router/productDetails.aspx?categoryid=410&productid=bd950003 kablosuz router ı beraber kullanmak istiyoruz. sorun olur mu sizce?şu anda ttnet iel kullanıyorum bu router ı çok memnunum.

sorunun genelde linksys routerlarla kaynaklandıgğını dusunuyroum. cunku sorunu olan arkadasların başka marka router kullanıdıgını görmedim..

yani bir sorun cıkartacagını sanmam

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.