Şimdi Ara

Bilgisayardaki Filmleri CD Çekip DVD-TV'de İzlemek Mümkün mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evet biraz uzun oldu ama forumda birçok kişi sanırım böyle yapıyor diye düşünüyorum yada birtek ben böyle bir fikre kapıldım.

Bilgisayarımda film dosyası var ve altyazısıda var .srt dosyası.
    Gom Player aracılığıyla izliyorum. Fakat PC'den izlemek oldukça yorucu ve başkalarıda PC kullandığı için sık sık izleyemiyorum.
    Bu yüzden odamdaki DVD Player ve Tv den film izlemek çok hoşuma gidiyor.

Boş CD tonlarca var bende.
    Neroyla çekip bunu izleyebilmem mümkünmü dvd de ?
    (Çekiceğim cd normal cd olucak. dvd değil. ama dvd playerde izlencek.)

Alt yazı olayı nasıl olacak bilgisayarda gom playera videoya sürüklüodum altyazı dosyasını .srt yi izliyordum.
    Bunun bir formülü varmı ?

Derdimi anlatabilmişimdir inşallah
    Yardım eden arkadaşlara çok teşekkürler..
    Bu da bilgisayarımdaki film ve altyazı dosyası.. (soldaki film , sağdaki altyazı dosyası)
     Bilgisayardaki Filmleri CD Çekip DVD-TV'de İzlemek Mümkün mü?

• Şöyle ki, bazı dvd oynatıcılar Türkçe karakterlerde sorun çıkartıyor, bu yüzden izlemek zehir oluyor. Deneme için şöyle yapabilirsin; bir cd oluşturup içine aynı isimde iki dosya koyarsın:
    family guy-5*08.avi
    family guy-5*08.srt
    Yani isimleri aynı olmak zorunda.

Bir de DivxPlanet'ta gördüğüm şöyle bir yöntem var fakat henüz denemeye fırsatım olmadı:
    http://forum.divxplanet.com/index.php?showtopic=105988
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eveon

Şöyle ki, bazı dvd oynatıcılar Türkçe karakterlerde sorun çıkartıyor, bu yüzden izlemek zehir oluyor. Deneme için şöyle yapabilirsin; bir cd oluşturup içine aynı isimde iki dosya koyarsın:
    family guy-5*08.avi
    family guy-5*08.srt

Bir de DivxPlanet'ta gördüğüm şöyle bir yöntem var fakat henüz denemeye fırsatım olmadı:

Bunu denicem , Dvd playerımın modeli ordaki linkteki destekleyenlerde gözüküo ve destekliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: M®t

quote:

Orijinalden alıntı: Eveon

Şöyle ki, bazı dvd oynatıcılar Türkçe karakterlerde sorun çıkartıyor, bu yüzden izlemek zehir oluyor. Deneme için şöyle yapabilirsin; bir cd oluşturup içine aynı isimde iki dosya koyarsın:
    family guy-5*08.avi
    family guy-5*08.srt

Bunu denicem , Dvd playerımın modeli ordaki linkteki destekleyenlerde gözüküo ve destekliyor.

Eğer çalışırsa buraya tekrar bir cevap yazabilir misin, ben de deneyeceğim de.

• PM Atarım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.