Şimdi Ara

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
816
Cevap
5
Favori
78.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    normaldir... duvardaki prizle bina girişine kadar olan yerdeki kablodada ek olmalı... tırt telekom eskisi gibi kaliteli kablo kullanmıyor... oda hız kaybına sebeb oluyor... neodyum mıknatısla kabloları test et tutarsa o kablo kötüdür...
  • merhaba arkadaşlar öveçler deki işyerimde
    aylık 70 tl ye taahhütlü 16 mb kadar 100 GB AKK lı TTNET(en fazla 8 mb hız alıyordum)
    aylık 30 tl ye 100 DK heryöne sabit hat
    cebimde de 60 tl ye 1000 dk 1000 sms 4 GB turbo net kullanıyordum.(4 GB yetmiyordu)
    üçü toplam 160 tl idi

binaya süperonline fiber döşendi hemen satış elemanları geldi.önceden netten araştırmıştım dört dörtlük kampanyaları ve bana hesaplı gelmişti.

dün konuştuk
    119 tl ye
    süperonline fiber 50mb+125 GBAKK
    türkcell platinum 1000 dk 1000 sms 10 GB
    100 dk sabit hat
    ücretsiz modem
    500 tl ye kadar ttnet taahhüt bozum ödemesi dediler.

tamam dedim dün akşam imzayı attım bugün öğlen kurup neti bağladılar TTNET i iptal ettim 110 tl ceza gelecek bunu süperonline ödeyecek.

hız olarakta
    ping 1-8 ms arası
    indirme 50-65 mb arası
    gönderme 5,5 mb hızı alıyorum ve memnun kaldım.

sonuç olarak 160 tl den 120 tl ye düşecek faturam düştü,internetim hızlandı AKK 125 e çıktı,cebimde 4 GB dan platinum 10 GB a geçtim.
    eve de gelsin fiber hemen evide geçireceğim.
    hem GB olarak kardayım hemde TL olarak.takdir sizin hayırlısı olsun

• kral1840 kullanıcısına yanıt
    Keşke Kocaeli'yede gelse Süperonline belirli illerde kaldılar genişletmiyorlar.
  • Gelişmeler varmı?
  • Bir suredir internetimde yasadigim yavaslik sorununun duzeldigini farkettim. Hem ping anlaminda hem de hiz anlaminda eski haline dondu sistem. Kasim sonundan beridir oldukca kotu durumdaydi hattim. Ne oldu da duzeldi o konuda bir fikrim yok tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

Bir suredir internetimde yasadigim yavaslik sorununun duzeldigini farkettim. Hem ping anlaminda hem de hiz anlaminda eski haline dondu sistem. Kasim sonundan beridir oldukca kotu durumdaydi hattim. Ne oldu da duzeldi o konuda bir fikrim yok tabi.

Bu sene nerelere döşeyecekler acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

merhaba arkadaşlar öveçler deki işyerimde
    aylık 70 tl ye taahhütlü 16 mb kadar 100 GB AKK lı TTNET(en fazla 8 mb hız alıyordum)
    aylık 30 tl ye 100 DK heryöne sabit hat
    cebimde de 60 tl ye 1000 dk 1000 sms 4 GB turbo net kullanıyordum.(4 GB yetmiyordu)
    üçü toplam 160 tl idi

binaya süperonline fiber döşendi hemen satış elemanları geldi.önceden netten araştırmıştım dört dörtlük kampanyaları ve bana hesaplı gelmişti.

dün konuştuk
    119 tl ye
    süperonline fiber 50mb+125 GBAKK
    türkcell platinum 1000 dk 1000 sms 10 GB
    100 dk sabit hat
    ücretsiz modem
    500 tl ye kadar ttnet taahhüt bozum ödemesi dediler.

tamam dedim dün akşam imzayı attım bugün öğlen kurup neti bağladılar TTNET i iptal ettim 110 tl ceza gelecek bunu süperonline ödeyecek.

hız olarakta
    ping 1-8 ms arası
    indirme 50-65 mb arası
    gönderme 5,5 mb hızı alıyorum ve memnun kaldım.

sonuç olarak 160 tl den 120 tl ye düşecek faturam düştü,internetim hızlandı AKK 125 e çıktı,cebimde 4 GB dan platinum 10 GB a geçtim.
    eve de gelsin fiber hemen evide geçireceğim.
    hem GB olarak kardayım hemde TL olarak.takdir sizin hayırlısı olsun

Gerçekten süper bir hizmet.

Keşke tüm Türkiye yararlanabilse

• Hala Ankara, Çankaya, Bahçelievler-Emek gibi bölgelere, 4 sene önce alt yapıyı döşemelerine rağmen aktif etmediler.
  • Bahçelievler-Emek mahallesi için girişimde bulunamıyor muyuz?

Altyapı varsa üzerine gidelim.herkes kazansın :)
  • Teken kullanıcısına yanıt
    Ben Ankara-Demetevler-Özevler Mahallesindeyim. Demetevlerde çekmedikleri kabak gibi kalan tek noktaydı. 4 yıldır yırtınıyoruz, bölgede TTNET dolapları ölü durumda! Neyse ki sonunda çekmeye başladılar. Protokol istiyorlar bina içerisine almak için... Onun için de bina yönetiminin talep ile ilgili ya bina karar defterine karar alması lazım, ya da protokol formu veriyorlar, onu binadaki daire sayısına göre (Dükkan varsa onlar da dahil...) çoğunluğa imzalatıp taraflarına teslim ediyorsunuz, sisteme giriş yapıp sıraya alıyorlar. Bakalım, bizim bulunduğumuz noktaya gelmesine daha var. Ayrıca talep işleminden ve bina içerisine alınmasından para istemiyorlarmış. Üstüne basa basa sordum. Kullanıcı taahhüdüne de gerek yok. Çoğunluğun istemesi yetiyor. Bugün yine arayacağım, protokol sorumlusu gelip posta kutusuna form bırakacak, binadaki 8 kişiye imzalatmaya çalışacağız. Tabii yöneticinin de imzalaması gerekiyor. Yine de insanlar imza deyince bir düşünüyor, formu bir incelemek lazım...

ADSL 128 KBPS'den beri TTNET abonesiyim fakat arızalarından ve çözmemelerinden yıllardır bıktım. Mahallede kabloda sıkıntı var, biliyorlar, fakat gidin imza toplayın, genel müdürlük kaale alırsa gelir değiştiririz diyorlar. Superonline'a geçeceğim fakat tek imtina ettiğim nokta, forumda bazı arkadaşların anlık kesintilerden bahsetmesi... 10 saniyelik kesilmeler mevcutmuş. Bazıları modemden demiş (Sözüm ona kutu üzerindeki seri nosuyla modemdeki farklıymış, değişmişler kutuyu açıp yani... Bu da Superonline tarafında numaraların eşleşmemesine sebep oluyor demişler ki bu sorun olmayan abonelerde bile 2-3 aylık dönemde bu sorunun olduğu gözüküyor... Yetkili televizyon v.s. etkileniyor diyormuş... Saçma!), bazıları da kablolamadan, fakat modem ışıklarında sönme yok diyorlar. Diğeri ise TTNET gibi kopma sorunuyla uğraşır mıyım sorusu... Protokol sorumlusu katiyetle böyle durumlar olmaz diyor ama ne de olsa firma... Paraya bakıyor...

Son dönem fiyatları da iyice zıpladı.

Kullanıp da bilgilendirme yapan olursa sevinirim. Ankara'da bu hizmeti alıp sorun yaşayanlar var mı? Memnun musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 24 Mayıs 2017; 8:23:1 >

• Ankara-Demetevler deyim 4 yıldır fiber var
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Selam.

Arkadaşım, PING'ler nasıl? Bir de sorun yaşıyor musun? Anlık kesinti, kopma, yavaşlama sorunları var mı? 4.Cadde de bir arkadaşım kullanıyordu bir aralar, çok iyi diyordu. Gerçi online oyun v.s. oynamıyordu. Torrent v.s. pek hız alamıyor galiba stabil olarak?

Online oyunlarda rezalet diyorlar. Yoksa hiç bulaşmayıp bir şekilde kavga ede ede TTNET ile devam edeceğim.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 24 Mayıs 2017; 13:33:13 >
  • güzel online oyunda sorun yok hız stabil degişkenlik gösteriyor 25 megabit kulanıyorsan bazen 30 gösteriyor akk sonrasıda 16 alıyorum bazende 17 18 oluyor gayet iyi torrentde filan

kesinti kopma yok ama bazen yavaşlama oluyor oda akk sonrası oluyor 16 mps den bazen cok nadir 10 a filan düsüp hemen yarım saat e düzeliyor

alıcaksan 100 megabit al akk li akk sonrası 24 e düsüyor gayet yeterli bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 24 Mayıs 2017; 14:4:57 >
    Son olarak şu ana kadar hiç CGN havuza düşürdüler mi bölgede? Şimdi altyapı bizim bu taraflara da geldiği için yetersizlik var deyip böyle ayak oyunlarına girebilirler.

CGN hakkında:https://forum.donanimhaber.com/superonline-gercek-ip-alamama-sorunu-ve-cozumu-cgn-ip--119483888-8#126460045

Bir de hangi modem marka ve modelini verdiler? Önerin var mı?

Son olarak bu bilgiyi de verirsen sevinirim.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 24 Mayıs 2017; 14:12:50 >
  • yalan söyliyemicem o dedigin seyi hiç bilmiyorum ama 4 yıldır olduguna göre artık sabitlenmistir gibime geliyor bilgim yok maglesef siz demetin neresindeniz acaba

bide suan baktım konuya o sistede gerçek ip gözüküyor 17 ile başlıyor bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 24 Mayıs 2017; 14:26:6 >
    Özevler Mahallesi, Elif Sitesinden biraz yukarısı... Altyapı yeni geliyor. Çalışmalar sürüyor...

4 yıldır sürekli bastırıyoruz, ilgilenen yok. Sonunda el attılar. Yukarıdaki tayfa da biraz bu konuda kara cahil olunca bölgede TTNET iyice bir sömürdü. Artık arızaları bile gidermiyorlar... Dolapları zaten bölgede oturduğunuz için görüyorsunuzdur, ağaca bile bağladıkları oldu, REZALET!

5 kuruş harcamayı bırakın, depolarında gıcır dolaplar var, metrelerce bakır kablo var, çürüyor, 1 metre çekmiyor, tek dolap yenilemiyorlar. Yerlerine de bizzat gittim, PTT lojmanlarının arkası, Çamlıca Mah. tarafında...

Adam arıza onarmaya gelse bile itip kakıyor, kapakları kapatmadan fonksiyonsuz diye bırakıp gidiyor, yağmurdu, tozdu yedi mi devreler yandın. Uğraş kine uğraş...

Adlarını anmak bile sinir kat sayımı arttırıyor... :@
  • inşallah istedigin sonuca ulaşırsın özveler eskiden hep gece kondu idi hep lüks binalar oldu içi çingene dolu ve suriyeli dolu Allah yardımcın olsun ne diyim

bende demetevler 1.cad de oturuyorum buraya fiber 2012 de yapılmaya başlandı 2013 de biz aldık
    Modem içerisinden IP'ne baktın mı? Superonline bildiğim kadarıyla 2** ile başlayan IP'ler alıyor. CGNAT'a düşmüş olmayasın? Whatismyip ile modem içerisindeki IP aynı mı?
    Protokol görevlisini sıkıştırdım, formu getirip teslim etti. Bakalım, tek sayfa resmi yazıya benziyor diyor bizimkiler... Neler yazmışlar inceleyim, sonra millet imzaladıktan sonra getirip bir şeyler iteleyip ücret talep ederlerse başa bela almayalım... Binadakiler linç eder... :)
  • Bilmiyom artık suan spordayım eve geçince yazarım onu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.