- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DNS Ayarlarım Kalıcı Olmuyor
Bu konudaki kullanıcılar:
 
5
Cevap
3090
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
1672 Mesaj
15 Ekim 2009; 8:59:48 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba,

Avea Mobil 3G kullanıyorum. Huawi diye bir modemi var express card slottan çalışan. USB den olanı kullanmıyorum şu anda. Open DNS ayarlarımı yapıyorum ancak bilgisayarımı her başlattığımda bu ayarların silindiğini görüyorum ve her defasında bu ayarları yapmak zorunda kalıyorum. DNS ayarlarımın resetlenmesine sebep ne olabilir? Modem olarak kullanılan Huawi'de bu ayarların kalıcı olarak kalmasın nasıl sağlarım? İşletim sistemim windows 7 ultimate 32 bit.

Saygılarımla

_____________________________

Otofesor was here.


 
1672 Mesaj
20 Ekim 2009; 9:20:47 

Yokmu bu işlerden anlayan bir arkadaş?
_____________________________

Otofesor was here.


 
1672 Mesaj
2 Kasım 2009; 15:23:59 

Kilitleyin bu başlığı o zaman.
_____________________________

Otofesor was here.


 
3 Mesaj
4 Kasım 2009; 2:18:47 

3G yi inceleme fırsatım hiç olmadı ama kullandıgın modemden dolayı olabilir belkide. Bide dikkatimi ceken bi nokta var. Bende windows 7 kullanmaya başladım bi kaç gündür ama DNS ayrlarında değişikligi su şekilde yaptım ve sorun olmadı. Senin ekledigin resimde bu kısımları goremedim. Belki işine yaramaya bilir ama ben yine paylaşmak istedim. Umarım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar sana yardım eder.Ekteki dosya (1)


 
1672 Mesaj
4 Kasım 2009; 9:15:00 

Ağ bağlantılarıma girdiğimde Huawi Modem (3 g için kullanılan harici expresscard slottan çalışan modem) ve wireless bağlantı için modem var. Wireless ayarlarına bir sorun olmuyor. Yani wireless ile internete bağlandığımda dns ayarlarım kalıcı kaldığından youtube vs girebiliyorum. Ancak 3g modemin üzerine sağ tıklayıp özelliklerden dns ayarlarını her defasında tekrar yapmam gerekiyor. Sanırım 3g modemin bu ayarları kalıcı olarak belleğinde tutma şansı yok. Ön belekte tutuyor ve bilgisayar aç kapa yapınca bu ayarlar siliniyor. İlk mesajınız ve bana yardım için yazmışsınız nezaketiniz için teşekkür ederim. Saygılarımla
_____________________________

Otofesor was here.


 
3 Mesaj
4 Kasım 2009; 13:56:51 

Rica ederim cok fazla yardımcı olmadım ama aklıma gelen bir şey daha var. Huawi Modem üzerinde ROM (read only memory) bulunduruyor olabilir. Bu yüzdenden de bağlantı ayarlarını kaydetmiyo olabilir. En kısa zamanda sorununuzu çözebilirsiniz umarım.

İyi günler dilerim...
_____________________________

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR1
0.266