Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.537
Cevap
90
Favori
469.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yapılandırma sonucunda aynı bankadan tekrar kredi çekmek zorunda değilsiniz ki. Şu anki bankanız size yüksek oran veriyorsa gidin başka bankadan teklif alın ve şimdi ki bankanıza tekrar dönüp aynısını ya da daha düşük bir oran verirseniz sizden kullanayım diyin yoksa ben kaçar diyip tehdit edin :) kuzu kuzu teklifi yenileyeceklerdir. Başka bankadan da kredi kullanmaya çekinmeyin başka bankada zaten kredili ev olduğu için diğer bankaya güvenecektir onun elinden kapmak için iyi oranlar verecektir.

Aralıkta konut kredisi kullandım 1,08 den yüksek olduğunu bile bile kullandım. erken ödeme ceza ve faiz oranı karını makül bir seviyeye getirince yapılandıracağım. taksitimde 250 TL gibi bir fark yaratacak, toplamda ödeyeceğim faizde 29.000 TL lik fark demek. isterse 5.000 TL erken ödeme cezası olsun yinede kardayım :) tabi bu plan biraz daha sabretmem gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakaangle -- 21 Nisan 2016; 16:54:26 >
  • Kredi yapilandirirken başka bankaya gidersek yeniden masraflar cikacak. Ayni hesaba denk geliyor . ama benim asilmerak eettiğim konu mesela faiz 0.96 olsun. Banka kredi yapilandirmasi için faizi kaç olur ? İnternette okudum . 0.15 puan daha fazla olur diyorlar . bu da çok yuksek geldi bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yenibinsan Y kullanıcısına yanıt
    diğer banka sizden tekrar masraf alacak diye birşey yok. zaten exper gitmiş rapor var. başka bankada kredi vermiş demek ki evde sıkıntı yok. belki ufak tefek diğer masraflar onlarda ciddi birşey tutmaz, sigortalar falan. 0,15 olur diye birşey yok o an ki bankanın pozisyonuna bağlı olarak belirlediği faizi verir sana özel faiz belirlemek gibi birşey yok. Banka elinde fon fazlalığı vardır kampanya yapar piyasadan daha düşük oranla kredi kullandırır sen yapılandırmaya gittiğinde fon kıtlığı yaşıyordur genel olarak oranı yüksek tutar.
  • Konut Kredisi çekerken yapılan sigortalar kesinlikle bankadan yapılması zorunlu değildir.Dışarıdan daha uyguna D/M olarak yaptırılabilir.
    Bilgi için 0312 417 5556
    0505 988 7878
    mertsigortam@gmail.com
  • halbay kullanıcısına yanıt
    Konut krd. için yapılan sigortalar mertsigortamda daha uygun.
    mertsigortam@gmail.com
    0312 417 5556
  • yapılandırma yapamayan kredi transferi yapabilir mi ne farkı olur
  • Yapılandırma veya transfer için şu an oranlar yüksek, birkaç banka ile görüştüm belki 3-4 haftaya kadar bir değişme olabilir denildi.
    1.10 - 1.27 gibi oranlar veriliyor şu anda.
  • son oranlar şu şekil gibi
    not: değişen olursa bildirin değişiriz

Ziraat Bankası
    1-24 ay vadelerde yüzde 0,82'ye, 25-60 ay vadelerde yüzde 0,90'a ve 61-120 ay vadelerde de yüzde 0,95'.

Türk Ekonomi Bankası
    12 ay vadede yüzde 0,99, 36 ay vadede yüzde 1,03, kalan vadelerde ise yüzde 1,06 .

Denizbank,
    2 yıla kadar olan vadede yüzde 0,89'a, 5 yıla kadar yüzde 0,99'a indirdi.

VakıfBank,
    3-12 ay vadede yüzde 0,80, 13-36 ay vadede yüzde 0,88, 37-60 ay vadede yüzde 0,90 ve 61-120 ay vadede yüzde 0,95 .

Şekerbank,
    1-24 ay vadelerde yüzde 0,89'a, 25-60 ay vadelerde ise yüzde 0,99'a .

Halkbank
    1-24 ay için yüzde 0,80, 25-48 ay için yüzde 0,89, 49-60 ay için yüzde 0,90 ve 61-120 ay için yüzde 0,95

Kuveyt Türk
    0-24 ay vadelerde yüzde 0.89, 24-60 ay vadelerde yüzde 0,99, 60-120 ay vadelerde yüzde 1,09 .

Akbank
    60 aya kadar olan vadelerde oranlarını %0,99’a indirdiğini açıkladı.

Garanti
    24 aya kadar vadede oranını %0.95’e, 24-60 ay arası vadelerde %0,99.

Finansbank
    10 yıla kadar tüm vadelerde aylık yüzde 0.99.

ABank,
    2 yıla kadar yüzde 0,89’a; 2-5 yıl arası vadede 0,99.

Odeabank,
    5 yıl vadeye kadar yüzde 0.99. 5 yıl üzeri vadede yüzde 1.05 .

Yapı Kredi,
    60 aya kadar olan vadelerde aylık yüzde 0.99 .

Fibabanka;
    5 yıl vadeye kadar %0,97, 5 yıl üzeri vadede ise % 0,99.

İş Bankası
    Binde beş (% 0,5) Tahsis Ücreti ve Hayat Sigortalı (Hayat Sigortası yaptırılması koşuluyla); 1 - 120 Ay : %0,95
    Tahsis Ücretsiz ve Hayat Sigortasız (Hayat Sigortası yaptırma zorunluluğu olmadan); 1 - 120 Ay : %0,99
    oranlar yeni kredi kullanımları için geçerli, yeniden finansman ve diğer bankalardaki kredilerin devralınmasında uygulanmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetmetingülcan -- 20 Ağustos 2016; 9:55:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetmetingülcan

son oranlar şu şekil gibi
    not: değişen olursa bildirin değişiriz

Ziraat Bankası
    1-24 ay vadelerde yüzde 0,82'ye, 25-60 ay vadelerde yüzde 0,90'a ve 61-120 ay vadelerde de yüzde 0,95'.

Türk Ekonomi Bankası
    12 ay vadede yüzde 0,99, 36 ay vadede yüzde 1,03, kalan vadelerde ise yüzde 1,06 .

Denizbank,
    2 yıla kadar olan vadede yüzde 0,89'a, 5 yıla kadar yüzde 0,99'a indirdi.

VakıfBank,
    3-12 ay vadede yüzde 0,80, 13-36 ay vadede yüzde 0,88, 37-60 ay vadede yüzde 0,90 ve 61-120 ay vadede yüzde 0,95 .

Şekerbank,
    1-24 ay vadelerde yüzde 0,89'a, 25-60 ay vadelerde ise yüzde 0,99'a .

Halkbank
    1-24 ay için yüzde 0,80, 25-48 ay için yüzde 0,89, 49-60 ay için yüzde 0,90 ve 61-120 ay için yüzde 0,95

Kuveyt Türk
    0-24 ay vadelerde yüzde 0.89, 24-60 ay vadelerde yüzde 0,99, 60-120 ay vadelerde yüzde 1,09 .

Akbank
    60 aya kadar olan vadelerde oranlarını %0,99’a indirdiğini açıkladı.

Garanti
    24 aya kadar vadede oranını %0.95’e, 24-60 ay arası vadelerde %0,99.

Finansbank
    10 yıla kadar tüm vadelerde aylık yüzde 0.99.

ABank,
    2 yıla kadar yüzde 0,89’a; 2-5 yıl arası vadede 0,99.

Odeabank,
    5 yıl vadeye kadar yüzde 0.99. 5 yıl üzeri vadede yüzde 1.05 .

Yapı Kredi,
    60 aya kadar olan vadelerde aylık yüzde 0.99 .

Fibabanka;
    5 yıl vadeye kadar %0,97, 5 yıl üzeri vadede ise % 0,99.

İş Bankası
    Binde beş (% 0,5) Tahsis Ücreti ve Hayat Sigortalı (Hayat Sigortası yaptırılması koşuluyla); 1 - 120 Ay : %0,95
    Tahsis Ücretsiz ve Hayat Sigortasız (Hayat Sigortası yaptırma zorunluluğu olmadan); 1 - 120 Ay : %0,99
    oranlar yeni kredi kullanımları için geçerli, yeniden finansman ve diğer bankalardaki kredilerin devralınmasında uygulanmayacak.

Yapılandırma ve başka bankaya taşımada bu oranlar geçerli olurmu?

• zultaran Z kullanıcısına yanıt
    bu oranlar genel olarak yeni başvurularda geçerli
    yapılandırma (refinansman) ve kredi transferinde geçerli olmayabilirler.
    bankalar tek tek detaylı açıklama yapmamış. (işbank gibi açıklama yazsalar iyi olurdu)
  • quote:

bu oranlar genel olarak yeni başvurularda geçerli
    yapılandırma (refinansman) ve kredi transferinde geçerli olmayabilirler.
    bankalar tek tek detaylı açıklama yapmamış. (işbank gibi açıklama yazsalar iyi olurdu)

Farkında mısın bilmiyorum ama konut kredileri için 2 ayrı konu var biri Konut kredisi diğeri Yeniden yapılandırma.
    Sürekli olarak 2 konuya da yeni konut kredisi faiz oranlarını yapıştırman insanların acaba mı diye soru sorması dışında bir işe yaramıyor.
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    sürekli olarak yaptığım bir yapıştırma işi yok, nereye cevap yazarsam yazayım günceldir
    zaten yeterince takip ediyorsan 13 yıldır böyle olduğunu da görmüşsündür.

cevap yazarken konunun başlığına bakmamış da olabilirim
    bunu özelden hatırlatsaysın mesajı anında düzeltirdik

bazen cevap isteyen arkadaşlar özelden konu linki de atıyor
    birkaç mesajda aynı konu linkini görünce tek tek herkese özel mesajyazmak yerine konuya tıklayıp mesaj yazayım bari derim
    yanlış linke tıklamış da olabilirim ama birkaç mesaj geriye dönük bakıp kontrol de yapıyoruz

ayrıca oranlar bazı bankalarda refinansman için de kullanılıyor
    tek tek hangi bankalarda yazmayacağım
    biz gidip vakit harcayıp araştırıyorsak herkes gibi siz de gidin araştırın ,
    mesaj güncelliğini yitirince yeni mesaj gelir hiç merak etmeyin
  • quote:

sürekli olarak yaptığım bir yapıştırma işi yok, nereye cevap yazarsam yazayım günceldir
    zaten yeterince takip ediyorsan 13 yıldır böyle olduğunu da görmüşsündür.

cevap yazarken konunun başlığına bakmamış da olabilirim
    bunu özelden hatırlatsaysın mesajı anında düzeltirdik

bazen cevap isteyen arkadaşlar özelden konu linki de atıyor
    birkaç mesajda aynı konu linkini görünce tek tek herkese özel mesajyazmak yerine konuya tıklayıp mesaj yazayım bari derim
    yanlış linke tıklamış da olabilirim ama birkaç mesaj geriye dönük bakıp kontrol de yapıyoruz

ayrıca oranlar bazı bankalarda refinansman için de kullanılıyor
    tek tek hangi bankalarda yazmayacağım
    biz gidip vakit harcayıp araştırıyorsak herkes gibi siz de gidin araştırın ,
    mesaj güncelliğini yitirince yeni mesaj gelir hiç merak etmeyin

Konuyu tartışma veya cevap verme durumuna çevirmene gerek yoktu.
    Konu zaten yıllardır bu şekilde karıştırılıyor. İnsanlarda boşa ümit oluşturmamak için kibarca uyarı yaptım.

Ukalaca "vakit harcayıpta araştırın" cümlen için de cevabımı vereyim;

Haberlerin çıktığı günün 2 gün sonrasından beri zaten banka gezdim.

• son durum nedir
  • Ben TEB'den 9 ay önce 1.10 dan konut kredisi çektim. Geçen hafta aradığımda eski müşteriler için yapılandırma 1.20 den yapıyoruz dediler. Oranları eski müşteriler için arttırmış yüzssüzler. Sizce kredi yapılandırmamı başka bankadan mı yapayım?

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan_ertastr

Ben TEB'den 9 ay önce 1.10 dan konut kredisi çektim. Geçen hafta aradığımda eski müşteriler için yapılandırma 1.20 den yapıyoruz dediler. Oranları eski müşteriler için arttırmış yüzssüzler. Sizce kredi yapılandırmamı başka bankadan mı yapayım?

Konuda az geriye gidip 3-5 mesaj okursan yeniden yapılandırma için oranların düşmediğini görebilirdin.
    Başka bankadan da aldığın oranın altında bulmanın mümkün olduğunu düşünmüyorum.
    Olurda eğer 1.10 altında bulursan konuda haberdar edersen sevinirim.
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    bilgi alırsam yazarım...
  • 120 Ay vade ile 2010 yılı sonunda 40 bin TL konut kredisi çektim. 50 ay kredi ödemem kaldı. Evi satıyorum. Alacak kişiye kalan konut kredisini devretsem, alan kişi peşinatının yanında kalan kısım için tekrardan kredi kullanabilir mi ? Yoksa ben kalan krediminin faizinin büyük bir kısmını ödediğim için tüketici kredisine çevirmem uygun olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: i39AHiM

120 Ay vade ile 2010 yılı sonunda 40 bin TL konut kredisi çektim. 50 ay kredi ödemem kaldı. Evi satıyorum. Alacak kişiye kalan konut kredisini devretsem, alan kişi peşinatının yanında kalan kısım için tekrardan kredi kullanabilir mi ? Yoksa ben kalan krediminin faizinin büyük bir kısmını ödediğim için tüketici kredisine çevirmem uygun olur mu ?

Bahsettiğiniz çözümde sizin ipoteğiniz dururken alıcı taraf yeni kredi çekip yeni ipotek yaptırır.
    Siz borcunuzu kapatırsınız ipoteğiniz kalkar. Direkt devir diye birşey duymadım bugüne kadar.
  • Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var;

Daha önce 0,85'ten kredi çekmiştim. Yalnızca taksitleri arttırıp vadeyi kısaltmak istiyorum.

Yani;

Ara ödeme yok, faiz değişimi yok.

Güncel faiz oranları 0,85'in üzerinde malum.

2 sorum var;

1- Yalnızca taksit tutarını arttırmak istediğim için, yine 0,85'ten yapılandırma yapabilir miyim?
    2- %2'lik cezaya tabi miyim? (yani ara ödeme ya da faiz indirimi istemediğim için ceza ödemek zorunda mıyım?)

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.