Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.537
Cevap
90
Favori
469.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeniden yapılandırma ücreti ve ödeme plânı değişikliği ücretini düşürebilirsiniz, biraz mirin kırın edin. Ben Halk Bankası na yapılandırma masrafı binde 5 ödedim yani yüzde 0,5 bildiğim kadarıyla.

70 bin liralık krediye 350 lira yapılandırma masrafı ödedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KaanF kullanıcısına yanıt
    Bendende 350 masraf istediler, peki size verdikleri oran % kaçtı ayrıca vade değişikliği yaptınız mı ücret aldılar mı? Bir de hangi şube nezaman yaptınız?
    bana 0,70 le yapılandırma artı 350 masraf ve vade değişikliği içinde artı 400tl ücret istediler kalan ana param 70000 ve 96 ay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrgkdmr

Bendende 350 masraf istediler, peki size verdikleri oran % kaçtı ayrıca vade değişikliği yaptınız mı ücret aldılar mı? Bir de hangi şube nezaman yaptınız?
    bana 0,70 le yapılandırma artı 350 masraf ve vade değişikliği içinde artı 400tl ücret istediler kalan ana param 70000 ve 96 ay.

0,70 oranı ne zaman hangi şubeden aldınız acaba bizde Halkbankasından yapılandırmak istiyorduk.
  • 1Haftayı geçti şimdi 0,71 diyorlar napcam kararsız kaldım? ıhlamurkuyu şubesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

ayin 24'undeki kredi odememi yapilandirdiktan sonraki ayin 15'ine (40 gun sonraya) atmasini talep ettim. bir ay arada odemesiz gecsin de bize kalsin diye.. en fazla 30 gun olur dediler.. yapilandirma icin temmuzun 15'ini bekleyecegim yani.. ins yukselme durur.. hatta tekrar iner... :-):-)

Bankalar neyi nereden çıkaracağını şaşırmış durumda zaten.. (:

İnşallah faizler düşerde herkes faydalanır ama bankacılara sordum yükselme eğilimi var dediler hatta pazartesi günü bu oranı dahi veremeyeceğini söyledi Teb sordum onlarda 5 puan birden yükseltmiş..

tebin puanları ne oldu hocam?

• Şimdi finansbank ile görüşdüm faizler 0.75 0.78 arasıymış ve yükselmeye devam ediyormuş. yarın yapılandırmaya gidecem daha beklemeye gerek yok bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

ayin 24'undeki kredi odememi yapilandirdiktan sonraki ayin 15'ine (40 gun sonraya) atmasini talep ettim. bir ay arada odemesiz gecsin de bize kalsin diye.. en fazla 30 gun olur dediler.. yapilandirma icin temmuzun 15'ini bekleyecegim yani.. ins yukselme durur.. hatta tekrar iner... :-):-)

Bankalar neyi nereden çıkaracağını şaşırmış durumda zaten.. (:

İnşallah faizler düşerde herkes faydalanır ama bankacılara sordum yükselme eğilimi var dediler hatta pazartesi günü bu oranı dahi veremeyeceğini söyledi Teb sordum onlarda 5 puan birden yükseltmiş..

tebin puanları ne oldu hocam?

Hocam Teb bana 0,75 verdi geçen hafta 70 vermişti şimdi yükseltmiş..

arkadaslar HSBC den bu gün yeniden yapılandırma yaptım. 44 aydan 36 aya indirdim vadeyi. oranı da ilki 1.09 -ikincisi 0.80 %2 ve bu gun ikinci kez @KaanF 0.67 %2 ceza ile . vade kısaltmada her hangı bır ucret odemedım
  • quote:

Cevap biraz gecikti kusura bakmayın. Telefonla bağlandığım için uzun uzun yazamam diye düşündüm.

Ben Ankara Ulus Halkbankası'ndan kredimi Mart 2012'de 75 bin TL, 84 ay 1.01 oranında çekmiştim.

Şubat 2013'te aynı şubeden 69 bin TL ana paramı, 0,83 ile 74 ay (10 ayını zaten ödemiştim) olarak yeniden yapılandırdım ve yapılandırma masrafı olarak 345 TL ödedim. Taksit miktarını değiştirseydim "ödeme planı değişikliği" adı altında 400 TL daha ceza ödeyecektim.

Bugün Halkbankası'nı arayıp yeniden fiyat isteyeceğim ve gelişmeleri size yazacağım.

Ancak sizlere ufak bir önerim var. Lütfen kulak verin.

Yapılandırma ile birlikte sakın taksit miktarını azaltmayın. Çünkü taksit miktarını azaltmak bankanın hiçbir zaman hoşuna gitmez. Çünkü alacağı faiz düşer. Örneğin ben 74 aya aylık 1250 lira ödeme ile 30 bin TL faiz öderken, 60 aya çekince 1450 lira aylık ödeme ile 25 bin TL faiz ödeyecektim.

Bu sebeple önce banka ile sıkı bir pazarlık edin, başka bankalardan fiyat alın ve taksit sayısını değiştirmeden borcunuzu yapılandırın. 1 ay sonra da gidip taksit miktarınızı "ödeme planı değişikliği" ücretini vererek yapın.

Peki aynı anda yapsak ne olur?

Cevap şu, bankanın edeceği kâr düşeceği için size yapılandırma oranı verirken bunu yüksekten veriyor ve masrafı yükseğe çekiyor. Ben şubat ayında taksiti düşüreyim dediğim zaman banka hem yapılandırma masrafını yukarı çekti, hem de 0,83'lük oranı 0,85'e çekti. Bu sebeple 1 ay sonra yapmakta fayda var.

• KaanF hocam dediğiniz evet doğru ama çoğu banka tekrardan ödeme planı değiştiği için hem %2 alıyor hemde vade değişikliği ücreti o yüzden bu dediğiniz masraf almayan bankalar için geçerli yani şuan sadece Ziraat ve Teb için..
  • quote:

KaanF hocam dediğiniz evet doğru ama çoğu banka tekrardan ödeme planı değiştiği için hem %2 alıyor hemde vade değişikliği ücreti o yüzden bu dediğiniz masraf almayan bankalar için geçerli yani şuan sadece Ziraat ve Teb için..

Hocam o %2'lik ceza pazarlık yapılarak düşürülüyor. Halkbankası benden 70 bin TL'lik anapara için 300-400 TL gibi bir masraf talep etmişti.

Kredi kullanırken 3-5 puana bakıp da özel bankadan kredi çekmemek gerek. Devlet bankası her zaman daha hesaplı, daha adil oluyor. Hoş bir banka ne kadar adil olabilirse...
    Cevabınız için çok teşekkr ederim, sizce şuan 0,71 ile 350 tl masrafla yapılandırmak mantıklımı? yoksa beklemelimiyim? Yarın gidip sonuca bağlamak istiyorum inşlh, bu arada ben yapılandırma teklifi verdikten sonra başka bir telefon görüşmemde vade kısaltmak istediğimi söylemiştim bana sadece 400tl daha masraf almaları gerektiğini söylediler oranda bir değişiklikten bahsetmediler, yinede daha sonramı yapmam gerekli? Birde aklıma takılan farklı faiz oranlarına verilen farklı ceza ödemeleri amaç sadece cepten çıkan paramı? Bana başka bir hesap daha var gibi geliyor bankalara güvenmediğimden! Şöyleki 0,71 ile 350tl veya 0,66 ile 1500tl gibi mesela neden böyle bir teklifte bulunuyorlar, fark varmı diye sorduğumda hayır yok diyorlar ozaman bende doğal olarak masrafı az olanı tercih ediyorum, ama sanki bir şüphe var diyor?
  • Bence mantıklı hocam. Yani kredi faiz oranları daha da düşer mi bilmiyorum. Yani düşebilir de çıkabilir de. Bu risk her zaman vardır. Ben bir önceki yapılandırmamda (1,01'den 0,83'e) faiz oranları daha da düşebilir diye düşünmüştüm ama yine de yapılandırdım. Çünkü bu sistemde ne olacağı belli değil.

Size iki seçenek mi sundular? Yani 1500 TL masraf alarak 0,66 'dan yapılandıralım ya da 350 TL masraf alarak 0,71'deb yapılandıralım gibi ?

@srdrgkdmr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaanF -- 27 Haziran 2013; 11:23:32 >
  • Pazartesi günü iş bankasından 0.64 oran ve 72 ay ile %2 kapama cezası ve 500 TL istihbarat ücreti ile kredimi yapılandırdım. Ayrıca birde tüketici kredim vardı onuda yapılandırdım. 0.88 ile tüketici kredime masrafları yükledim. Cebimden nakitte çıkmadı hem konutta hem tüketiciden faydalandım. Bu arada Kefilsiz çekmiştim kredilerimi kefilsiz devam ediyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1 Ocak 2011

Pazartesi günü iş bankasından 0.64 oran ve 72 ay ile %2 kapama cezası ve 500 TL istihbarat ücreti ile kredimi yapılandırdım. Ayrıca birde tüketici kredim vardı onuda yapılandırdım. 0.88 ile tüketici kredime masrafları yükledim. Cebimden nakitte çıkmadı hem konutta hem tüketiciden faydalandım. Bu arada Kefilsiz çekmiştim kredilerimi kefilsiz devam ediyor...

Tüketici kredisine masraf ne aldılar hocam..?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1 Ocak 2011

Pazartesi günü iş bankasından 0.64 oran ve 72 ay ile %2 kapama cezası ve 500 TL istihbarat ücreti ile kredimi yapılandırdım. Ayrıca birde tüketici kredim vardı onuda yapılandırdım. 0.88 ile tüketici kredime masrafları yükledim. Cebimden nakitte çıkmadı hem konutta hem tüketiciden faydalandım. Bu arada Kefilsiz çekmiştim kredilerimi kefilsiz devam ediyor...

Tüketici kredisine masraf ne aldılar hocam..?

99 TL İstihbarat ve yıllık 126 TL sigorta
  • Son zamanlarda akbankdan yapılandırma yapan yada oran alan arkadaşlar paylaşımda bulunabilrimi acaba.
    Arkadaşlar bugün Halkbankasıyla görüştüğümüzde oranın 0,77 olduğunu söylediler. Aldığınız son güncel oranı öğrenebilir miyim?
  • quote:

1Haftayı geçti şimdi 0,71 diyorlar napcam kararsız kaldım? ıhlamurkuyu şubesi

Oran 0,71 den, 0,77 'ye çıkmış 1 günde bu mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: imorh528

quote:

1Haftayı geçti şimdi 0,71 diyorlar napcam kararsız kaldım? ıhlamurkuyu şubesi

Oran 0,71 den, 0,77 'ye çıkmış 1 günde bu mümkün mü?

Evet mümkün çünkü dün sabah banka ile görüştüğümde yarın için faiz arttacağını ve az önce görüştüğümde şubem ile bana bugünkü faiz oranının 0,75 olduğunu söyledi..
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.