Şimdi Ara

Samsung Ml-1640 , ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
989
Cevap
20
Favori
367.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok arkadaş bu millet akıllanmayacak kendi emeğiymiş gibi insanların emeklerini pazarlamak şimdiye kadar kime ne fayda sağlamış ki ,kısa vadde cebine giren üçün beşin sıcağına aldanıp uzun vadede kendi ceplerinden çıkacakları hesaplayamayanlara nalet olsun ...
  • www.ayazshop.com arkadslar 4623/4600/1660/1640/2240/4300 adamlar ücretisz verıyor programı ayaz bu konuda daha ınsaflı
  • iyi akşamlar arkadaşlar şu lanetlik samsung 1660 ların chipi çıktımı veya versiyon atılıyormu bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim
  • Evet arkadaşlar sonunda deneme fırsatı buldum.Baştan yaptıklarımı anlatayım.Elime 2 adet ml-1660 geçti.Biri toneri tam bitmiş diğeri ise 50-60 çıktı alınmıştı.1.yazıcının kırmızı ışığı yanıyordu 2.nin ise yeşil.1. yazıcıya firmware yükledikten sonra değişen bir şey olmadı 2.yazıcıda ise yeşil yanan led kırmızıya döndü.Başarısız olduğumuzu yarım toneride kaybettiğimizi zannettik.Ancakhttp://urun.gittigidiyor.com/SAMSUNG-ML-1660-CHIP-MODUL_W0QQidZZ30078253 deki açıklamaları okuyunca her iki yazıcınında yarım olan tonerle uyarı vermesine rağmen yazdırdığını anladık.Sonuç olarak verdiğim adresteki chipin yaptığı işi yazılımla halletmiş olduk.Özetle 1660 sahibi arkadaşların ellerindeki toner tam bitmeden tekrar vereceğim dosyayı çalıştırmaları gerekiyor,daha sonra tonerlerini tekrar doldurabilirler.Ancak tek fark bundan sonra bilgisayarda toner bitti uyarısını dikkate almayacaklar ve yazıcı ışığı devamlı kırmızıda kalmış olacak.Toneri zaten sıfırlamış arkadaşlar içinse şimdilik yapacak bir şey yok,programı yükleyip yeni toner almaları gerekiyor.
    http://hot file.com/dl/71249135/88f428b/ML-1660.rar.html

cool111 arkadaşım yeni linki ve açıklamayı başlğa eklersen iyi olur millete parayla satamamış veya boşuna chip almamış olurlar.Yine tekrar ediyorum burdan alıpta satanlara yazıklar olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yurdasal1 -- 24 Eylül 2010; 10:52:42 >

• http://hot file.com/dl/71249135/88f428b/ML-1660.rar.html
    1660 için verilen bu dosyayı 1660 yazıcıda denedim. Cihazın üzerindeki Işıklar sarı ve turuncu olarak sabit kaldı. Hiç tepki vermiyor cihaz. Bir çözümü var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PrijuvaN2001

1660 için verilen bu dosyayı 1660 yazıcıda denedim. Cihazın üzerindeki Işıklar sarı ve turuncu olarak sabit kaldı. Hiç tepki vermiyor cihaz. Bir çözümü var mı acaba?

Arkadaşım cihazı güç kablosundan çıkararak kapat.Yeniden açtığında güç ışığı kırmızı da yanık kalacak,bilgisayarda da samsung yazıcı programı toner bitti uyarısı verecek.Herhangi bir şey yazdırmaya çalıştığında yazdırdığını göreceksin.Yazıcını toneri devamlı doldurtarak bu şekilde kullanmaya devam edebileceksin.Selamlar

• HAZIR YÖNETİCİ PANELLİ WEB SİTELERİ :

http://www.websitepaneli.com/

Samsung Ml-1640 ,  ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ)

• HAZIR YÖNETİCİ PANELLİ WEB SİTELERİ :

http://www.websitepaneli.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: yurdasal1

quote:

Arkadaşım cihazı güç kablosundan çıkararak kapat.Yeniden açtığında güç ışığı kırmızı da yanık kalacak,bilgisayarda da samsung yazıcı programı toner bitti uyarısı verecek.Herhangi bir şey yazdırmaya çalıştığında yazdırdığını göreceksin.Yazıcını toneri devamlı doldurtarak bu şekilde kullanmaya devam edebileceksin.Selamlar

Maalesef sonuç olumsuz.Cihazın üzerindeki ışıklar fişe taktığım anda sabit yanıyor. Tuşlar hiçbir şekilde cevap vermiyor. Flash mı arızalandı acaba, anlamadım gitti.

• quote:

quote:

quote:

Maalesef sonuç olumsuz.Cihazın üzerindeki ışıklar fişe taktığım anda sabit yanıyor. Tuşlar hiçbir şekilde cevap vermiyor. Flash mı arızalandı acaba, anlamadım gitti.

Arkadaşım zaten sabit olarak kırmızı yanması lazım.Tekrar flası yükle 3-4 dakika sarı-turuncu hızlı şekilde yanıp sönerken kablodan gücü çıkar.Bende ilk yaptığımda yazıcıyı kaybettik diye üzülmüştüm.bir kaç denemeden sonra artık olmuyor derken firefoxda sayfa yazdır dedikten sonra sol alt köşedeki samsung yazıcı prgsi toner bitti değiştirin uyarısının birden yazdırılıyor şekline dönüşmesi ve bastırması üzerine çok şaşırdım.Şu anda güç ışığı kırmızı da ve yazıcı sanki sorun var gibi ancak baskı yapabiliyorum.Selamlar

• ben hiçbir işlem yapmadan doldurdum aynı makinada ikinci dolum toneri bitirdi müşterim halende yazdırıyor. ilk doldurduğumuzda makinada kırmızı ışık yanmıştı ve yazdırmaya devam ediyor chip yazılım hiç birşey olmadan zaten çalışıyor (bir müşterimden örnek verdim tek tek doldurduğum kullanan müşterilerim var)
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeryucee

ben hiçbir işlem yapmadan doldurdum aynı makinada ikinci dolum toneri bitirdi müşterim halende yazdırıyor. ilk doldurduğumuzda makinada kırmızı ışık yanmıştı ve yazdırmaya devam ediyor chip yazılım hiç birşey olmadan zaten çalışıyor (bir müşterimden örnek verdim tek tek doldurduğum kullanan müşterilerim var)

Arkadaşım ilk mesajımda belirttiğim gibi toneri normal şekilde bitmiş ve tekrar dolum yapılmış toneri 2 makinedede denedik çalışmıyor.Buradaki temel prensip toner üzerindeki sayacı sıfırlamadan yazıdan toner üzerindeki chipi aldatarak baskı alabilmek.Belki sizin olayda ilk çıkan firmwareden kaynaklanan bir durum olabilir ancak yabancı özellikle rus kaynaklı olanlarda benim bahsettiğim gibi yapılmasını tavsiye ediyorlar.

• quote:

Özetle 1660 sahibi arkadaşların ellerindeki toner tam bitmeden tekrar vereceğim dosyayı çalıştırmaları gerekiyor,daha sonra tonerlerini tekrar doldurabilirler.Ancak tek fark bundan sonra bilgisayarda toner bitti uyarısını dikkate almayacaklar ve yazıcı ışığı devamlı kırmızıda kalmış olacak.Toneri zaten sıfırlamış arkadaşlar içinse şimdilik yapacak bir şey yok,programı yükleyip yeni toner almaları gerekiyor.

Hocam Merhaba, forumdaki yorumlardanda faydanalarak biraz önce ML 1660 yazıcı siparişi verdim (Vatan 139TL 6 taskit). Yazılımı indirdim teşekkür ederim. Cihazı henüz kullanmadığım için kafama takılan bi kac durum var, toner tam biterse dolum yapılamıyormu, tonerin kaç sayfa kaldığını nasıl anlıyoruz. diyelim toner bitmeden yazılımı yükledik, aynı toneri tekrar kullandık yine bitmeden bu yazilimi bir kez dahami yüklemek gerekiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bean -- 29 Eylül 2010; 15:26:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bean

quote:

Özetle 1660 sahibi arkadaşların ellerindeki toner tam bitmeden tekrar vereceğim dosyayı çalıştırmaları gerekiyor,daha sonra tonerlerini tekrar doldurabilirler.Ancak tek fark bundan sonra bilgisayarda toner bitti uyarısını dikkate almayacaklar ve yazıcı ışığı devamlı kırmızıda kalmış olacak.Toneri zaten sıfırlamış arkadaşlar içinse şimdilik yapacak bir şey yok,programı yükleyip yeni toner almaları gerekiyor.

Hocam Merhaba, forumdaki yorumlardanda faydanalarak biraz önce ML 1660 yazıcı siparişi verdim (Vatan 139TL 6 taskit). Yazılımı indirdim teşekkür ederim. Cihazı henüz kullanmadığım için kafama takılan bi kac durum var, toner tam biterse dolum yapılamıyormu, tonerin kaç sayfa kaldığını nasıl anlıyoruz. diyelim toner bitmeden yazılımı yükledik, aynı toneri tekrar kullandık yine bitmeden bu yazilimi bir kez dahami yüklemek gerekiyor..

Arkadaşım,selamlar.1.si verilen prg yazıcı firmeware yani sadece bir defaya mahsus yüklenecek.2.si normalde toneri bitirip doldurayım derseniz yanılıyorsunuz çünkü tonerin üzerindeki chip sıfırlandığından doldurtsanız bile yazdıramıyorsunuz.Firmwari yükledikten sonra açma kapama düğmesinin "kırmızı yanıyor olmalı" üstündeki tuşa 7-8 saniye basılı tutarsanız test çıktısı alabilirsiniz.Test çıktısında toner devamlı bitti görünecektir ancak yazıcı her açıp kapamada total page count sıfırlanır.Selamlar

• açıklamalar için teşekkür ederim..
  • selamlar...

arkadaslar ben ml 1660 yazıcıyı yenı aldım ve demo tonerı tamamen bıtırdıkten sonra bı dolumcuda tonerı doldurdum(eleman calısıcagını soylemıstı.. bı kac musterısınde denemıs ve calsımıs)bende tonerı doldurdum ve yazıcıya taktıgımda calısmadı daha sonra burdaki uygulamaya rastladım ve ındırıp denedım.. altakı ısık sureklı yanıp sonmeye basladı bende elektırık fısını cektım.. herhalde bu sekılde firmware yuklendıyodu.. veeeeeeeeeeeeee yıne calısmadı

bende sorunun bu samsungun verıdı cd de olablıceını dusunup butun yazılımı drıver dahıl sıldım. sonra surucusunu aygıt yonetımınden cd ı gosterıp yendıden yukledım veeeeeeee calıstı. belkı sadece driverını uklersenız calsır.. ama bu smartpanel felanı sılmede once calsımadı.. herkese tessekurler..
  • arkadaşlar samsung ml1640 ikinci el almamı önerir misiniz? acil lazer yazıcı lazım.
    toneri dolabilen soruzsuz siyah beyaz lazer yazıcı alıcam yarın acil lazım
    yanlız win7 de kullanıcam arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilelma -- 1 Ekim 2010; 14:52:27 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım zaten sabit olarak kırmızı yanması lazım.Tekrar flası yükle 3-4 dakika sarı-turuncu hızlı şekilde yanıp sönerken kablodan gücü çıkar.Bende ilk yaptığımda yazıcıyı kaybettik diye üzülmüştüm.bir kaç denemeden sonra artık olmuyor derken firefoxda sayfa yazdır dedikten sonra sol alt köşedeki samsung yazıcı prgsi toner bitti değiştirin uyarısının birden yazdırılıyor şekline dönüşmesi ve bastırması üzerine çok şaşırdım.Şu anda güç ışığı kırmızı da ve yazıcı sanki sorun var gibi ancak baskı yapabiliyorum.Selamlar

Flashı defalarca yeniden yükledim, kapadım açtım. Hiçbir şekilde kırmızı ışık yanmadı, direk sarı-turuncu sabit kalıyor. Çıktı zaten alamıyorsunuz. Bir kaç kezde driverini kaldırıp yeniden yükledim. Sanırım sadece bende sorun oldu? Başka bir cihazı anlatılan şekilde hayata geçirdim, ama benim cihaz gümledi:((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PrijuvaN2001 -- 1 Ekim 2010; 16:23:43 >

• LÜTFEN CVP => 1660 YAZICIM VAR VE YANLIŞLIKLAhttp://forum.donanimhaber.com/m_35126462/tm.htm BURADAKİ 1640 FİRMWİRE DOSYASINI ATTIM VE YAZICI KİTLENDİ KENDİNİ 1640 OLARAK GÖRÜYO AMA HİÇ Bİ İŞLEM YAPAMIYORUM AÇMA KAPAMA TUSU BİLE İŞLEM DIŞI NE YAPMALIYIM ACİL LÜTFEN
  • AYNEN PrijuvaN2001 ARKADAŞIMIN DEDİĞİ GİBİ YAPTIM FAKAT O 1660 IN FİRMWARE SİNİ YÜKLEMESİNE RAĞMEN HATA OLARAK İKİMİZNDE AYNI ÇÖZÜM VAR MI?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.