Şimdi Ara

Samsung Ml-1640 , ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
989
Cevap
20
Favori
367.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuları lütfen daha medeni şekilde ve daha uygun üslubla tartışalım
  • sayın cool111; yeni versiyon ml 1640 lar ilgili bir gelişme var mı? olduğu zaman haberdar eder misiniz? teşekkurler.
  • Arkadaşlar,,Çok önemli..yeni 1640 patch fırmware li dosya geldi.Rarlı dosyadaki sadece downl1640_93.bat çalıştırın ve bekleyin ust ışık once kırmızı sonra turuncu ve sonra yeşil her açıp kapamada counter sıfırlıyor.Not bugün gelen 0.91 ve0.93 fırmware li 1640 lar çalıştı.Selamlar..

http://rapid share.com/files/331716815/ml1640SONFIRMWARE.rar

cool111 arkadaşım diğerleri çalışmadığı için ilk sayfaya güncellersen iyi olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yurdasal1 -- 7 Ocak 2010; 16:28:49 >
  • teşekkurler yurdasal1 :)
    bende de çalıştı...ellerin klavyen dert görmesin kardeş...mükemmel..walla içimden kocaman bir dağ kalktı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cucu_y

yok usta versiyon değişmiyor hiç bi şekilde dediğin herşeyi yaptım ne versiyon değişiyo nede toner ışığı sönüyo yazıcı iptal anlayacağın napıcam bilmiyom kafayı yedim artık denemediğim şey kalmadı 3 tane makinaya yaptım oldu ama bunda olmadı. bi çözüm bulursanız benide haberdar ederseniz sevinirim.

Arkadaşım yukarıda verdiğim dosyayı çalıştırıp haber verirsen sevinirim selamlar.
  • kardeş ellerine sağlık denedim ve olumlu sonuç aldım
  • quote:

kardeş ellerine sağlık denedim ve olumlu sonuç aldım

Bir şey değil arkadaşım bende sevindim.Selamlar..Bu arada arkadaşlar söylemeyi unuttum.Yeni alınacak 1640 ların firmware leri 0.91 ve üstü ancak bunlara chip takılsa bile çalışmıyor,bir türlü downgrade yapılamıyor,illa chip taktıracaklar varsa taktırmasınlar veya taktırmak için versinler yeni model chip üretimi için biraz bekleyecekler.Bunları anlatmamın sebebi geçen hafta yeni model chip getirip takan bir arkadaşımın elinde 10 adet chip kaldı.İsteyenlere maliyetine gönderebilir..Tekrar selamlar..

• V.91 üzeri modellere önce downgrade sonra chip takılıo die duymuştum ?

bu arada sayaç sıfırlanmamış usta şimdi farkettim makina çalışınca gözüm onu görmedi
  • quote:

V.91 üzeri modellere önce downgrade sonra chip takılıo die duymuştum ?

bu arada sayaç sıfırlanmamış usta şimdi farkettim makina çalışınca gözüm onu görmedi

Arkadaşım total sayaç sıfırlanmıyor makineyi her kapatıp açmada toner sayacı sıfırlıyor.Test sayfasının altını incelersen görebilirsin.Selamlar.
  • ben yokken çözüm yolu bulunmuş ve çokta güzel olmuş yurdasal1 dostum gerçektende güzel bir paylaşım yapmışsın. eline sağlık. bende bugün bulmuştum fakat deneyememiştim 93 versiyon yazıcı olmadığı için, arkadaşlar deneyip onay verdiğine göre senin verdiğin linki ve başka bir alternatif linke upload edip konunun başında yayınlayacağım. emeğine sağlık
  • cool kardeşim çok saolasın bu 93 versiyonun readme tex kutusu yani beni oku kısmınıda yanı nasıl yapacagımızıda yazarsan çok minnettar olcagım emegine sağlıkk teşekkürler
  • yani resetleme işlemini nasıl yapacagımız hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim ...
  • Tesekkürler arkadaşlar kafede çalışıyom yeni almıştık 506 sayfada bitmek üzereydi doldutturduk ama ışık sönmedi hemen googleye sordum buraya yönlendirdi rapiddeki firmware resetleme yöntemli klasörü indirdim diğer son versiyonuda indirdim ama flash filan yanar neyime gerek versiyonu 1.0 61 gibi bişeydi şimdi 1.00 41 gibi bişey gözüküyor ve sayfa sıfır ama bazı bilgiler değişmiş tarih bilgisi filan gözkmüyor yani servis anlar böyle bir durumu Olsun çip için para ödeyeceğime denedim oldu diğer doldurdugumda umarım bir daha bir daha :) yeni versiyona gerek yok deneyipte baş ağrıtmayın yöntem uyduysa hiç dokunmayın karıştırmayın YAPANLARIN EMEGİ GEÇENLERİN ELLERİNE SAĞLIK teşşekkürler
  • Selam arkadaşlar;Bugün yazıcıyı çok sık kullandığım için yedek toner aldım fakat teknosa dan aldığım toner üzerinde daha önce yazıcı ile gelen toner(üzerinde çip yok sadece yan tarafında kucuk dıkdortgen bir metal parça var)den farklı olarak chıp var.Yazıcı ile gelen başlangıç veya demo toner adı verilen toneri doldurup yeniden kullanabiliyoruz Sadece versiyon önemli değil en son patchle sorun kalkıyor.Ancak benim gibi yedek toner alırsanız maalesef makinede chip de olsa resetlenmiyor.Nette oldukça fazla araştırdıktan sonra bilgi ve resimleri pdf haline getirdim.Özetle:makineye samsung takılan toneri tanıtmak için ardışık 2 yöntem geliştirmiş cn9 konnektörü (bunu başlangıç tonerinin yan tarafındaki metal parça birleştiriyor yani kısa devre yaptırıyor)ve cn5 konnektörü (yeni alınan yedek chipli tonerin chipi devreye sokuyor).Cn5 konnektörü toner üzerindeki chipi okuyor,Cn9 ise makineye chipsiz toner olduğunu belirtiyor. Çözüm olarak ise toneri starter yani başlangıç toneri olarak makineye tanıtmak gerekiyor.cn5 i devre dışı bırakmak için elektrikçi bantı ile toner üzerindeki chipi kapatmak işe yaramadı çünkü chipli tonerin yantarafında metal parça yok.Yarın iş yerine gidince cn9 u birleştirip tekrar deneyeceğim.Bu arada hatırlatayım chip takılan yazıcıda da reset çalışmıyor.Konu hakkında bigisi olan arkadaş varsa bilgi verirse iyi olur.Yarın bende yöntemi deneyip bilgi vereceğim.Selamlar.

http://rapid share.com/files/333791152/1640_CN5_CN9.pdf

• bu yazıcıylada bayağı uğraştılar illaki o toneri kakalıyacaklar millete peki oradaki çipi çıkartıp yerine demo tonerdeki gibi iletken metal bir parça konulduğunda işe yaramıyormu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

bu yazıcıylada bayağı uğraştılar illaki o toneri kakalıyacaklar millete peki oradaki çipi çıkartıp yerine demo tonerdeki gibi iletken metal bir parça konulduğunda işe yaramıyormu.

Arkadaşım ilk yazıcı ile gelen başlangıç tonerinde metal olan yerde chip yok chip biraz daha tuttuğumuz kısma yakın ayrı bir yerde ve kabarık plastik bir bölümün üzerinde farklı yerde ,başlangıç tonerdeki metal parça yeri ise boş plastik.Yani cihazı açmadan yapılmak istenirse tonerin üzerindeki chipi bantla kapatıp,diğer tonerde metal olan yerin izdüşümü olan yere metal bir şey koymak lazım galiba.Yarın makineyi açıcam durumu haber veririm.Bu arada yazıcıya chip taktıran arkadaşlar eğer takan kişi dediğim değişikliği cn5 ve cn9 u yani ayrıca alacakları toneri çalıştıramazlar bu yüzden cihazlarını taktırdıkları yere verip yazıcı içindeki ayarı yaptırmaları gerekiyor.Selamlar..

• Arkadaşlar yazıcının arka kapağındaki 2 vidayı kolayca söktüm.cn9 yani resimde en üstteki konektörü çıkarıp arasına kucuk tel parçaları koyup sıkıştırdım.cn5 yani yan taraftaki ortada bulunan konektörü yerinden çıkardım.Sonuç başarılı chipli chipsiz tonerleri başarıyla sıfırladı.İlgilenenlere duyurulur....(işlem çok basit herkes kolaylıkla yapabilir)Selamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: yurdasal1

Arkadaşlar yazıcının arka kapağındaki 2 vidayı kolayca söktüm.cn9 yani resimde en üstteki konektörü çıkarıp arasına kucuk tel parçaları koyup sıkıştırdım.cn5 yani yan taraftaki ortada bulunan konektörü yerinden çıkardım.Sonuç başarılı chipli chipsiz tonerleri başarıyla sıfırladı.İlgilenenlere duyurulur....(işlem çok basit herkes kolaylıkla yapabilir)Selamlar..

yurdasal kardeşim bunu biraz daha ayrıntılı anlatabilir misin merakla bekliyorum çalıştığım şirkete iki tane 1640 aldım bunları başarabilirsem burdan paylaşacağım
    tüm emek veren arkadaşlara teşekkürler

• sayın yurdasal;
    anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla cn5 yerine takılı olmayacak...cn9 olan da takılı olmayacak.ancak cn9un bacakları birbirine temas ettirebilmek için bacaklar telle birbirine bağlanacak.bu kadar mı?
    verdiğiniz dokumanı yeniden okuyunca yapılması gerekenin bunlar olduğunu anladım :) emekleriniz ve zaman ayırdığınız için teşekkurler.
    dokumandan alıntı
    ''If you are using a replacement cartridge, resetting the printer means --------- AND disconnecting the CN5 connector AND shorting the CN9
    connector.''
    ------ olan yerde yazan artık bizim için birşey ifade etmiyor.-------- yazan yerde yapılması gereken 1.mesajdaki yazılımı uygulamak.ardından makine üzerinde gelen başlangı. tonerini doldurup doldurup kullanmak.ama eğer yeni, üzerinde chip bulunan bir toner almışsanız, yurdasal arkadaşımızın verdiği dokumandaki resimlerde gösterilen cn5 isimli bağlantı kablosunu sökmek,ardından cn9u da söküp cn9 bacaklarını bir tel yardımıyla kısa devre yaptırmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mukohan -- 13 Ocak 2010; 2:57:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mukohan

sayın yurdasal;
    anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla cn5 yerine takılı olmayacak...cn9 olan da takılı olmayacak.ancak cn9un bacakları birbirine temas ettirebilmek için bacaklar telle birbirine bağlanacak.bu kadar mı?
    verdiğiniz dokumanı yeniden okuyunca yapılması gerekenin bunlar olduğunu anladım :) emekleriniz ve zaman ayırdığınız için teşekkurler.
    dokumandan alıntı
    ''If you are using a replacement cartridge, resetting the printer means --------- AND disconnecting the CN5 connector AND shorting the CN9
    connector.''
    ------ olan yerde yazan artık bizim için birşey ifade etmiyor.-------- yazan yerde yapılması gereken 1.mesajdaki yazılımı uygulamak.ardından makine üzerinde gelen başlangı. tonerini doldurup doldurup kullanmak.ama eğer yeni, üzerinde chip bulunan bir toner almışsanız, yurdasal arkadaşımızın verdiği dokumandaki resimlerde gösterilen cn5 isimli bağlantı kablosunu sökmek,ardından cn9u da söküp cn9 bacaklarını bir tel yardımıyla kısa devre yaptırmak.

Arkadaşım tam olarak doğru anlamışsın.Ben cn9 u ki hakikaten kücük bir yuva o yüzden bir kablodan tel parçaları ile doldurdum ve elimde lehim olmadığı içim cn9 kablosunu üzerine sıkışması için üzerine taktım.Özetle cn9 2 uc birbirine bağlı olacak cn5 ide sadece çıkaracaksınız.Selamlar

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.