Şimdi Ara

benexol b12

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
100.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sabahları mı, yatarken mi almak daha faydalıdır? kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim :)

• yatarken al.
  • amuda kalkarak alırsan etkisini daha fazla görürsün
  • Yatarken alırsan uykuna ve gh salınımına yardımcı olur. Spor yapan biriysen karbonhidrat , yağ ve proteinin metabolizmanın istediği şekilde dönüşmesine yardımcı olduğundan sabahları kahvaltıyla almalı. Spor yapmıyorsan ihtiyacın yok.
  • teşekkürler... bayağı faydalı bi hap fakat benim iştahımı açtı sanırım çabuk acıktırıyor... zaten vitamin haplarının böyle bi etkisi vardır
  • bu ilaç öğlen alınmalı
  • almaya başladığımdan beri resmen antidepresan etkisi yptı, sakin ve boşveren bi insan oldum hareketlerim de bir o kadar yavaş
  • B12 Vucutdaki yag yakımını hizlandırdıgı soyleniyor = kilo kaybı
  • B12 eksikliği sinir sisteminin zarar görmesine sebebiyet verir. Eksik kişilerde sinirlilik, saldırganlık yapar. Geçen sene bende de vardı. Doktor iğne verdi. Onları olduktan sonra Benexol'e geçtim. Benexol dahil tüm vitamin hapları sabahları aç karına alınmalı... Vücuda daha iyi nüfuz etmesi daha çabuk kana karışması için...
  • Yanlız şöyle bir durum var. B12 genelde gıdalar ile alınır. B12 eksikliği gıdalardan bu vitaminin çekilmesinde bir problem olduğunu gösterir. Hap ile aldığınızda da aynı durum söz konusu olabilir. Bu sebeple doktor tavsiye etmediyse iğneye devam etmek daha mantıklı.
  • bana doktorum sabah ve aksam yemekelrden sonra dıye yazmıstı ama bence doktorun onerdıgı gıbı kullanılmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Computeus

Yanlız şöyle bir durum var. B12 genelde gıdalar ile alınır. B12 eksikliği gıdalardan bu vitaminin çekilmesinde bir problem olduğunu gösterir. Hap ile aldığınızda da aynı durum söz konusu olabilir. Bu sebeple doktor tavsiye etmediyse iğneye devam etmek daha mantıklı.

Tabiiki haklısınız... Bende çok fazla eksikti onun için acilen iğne verdi ki hemen yükselsin. daha sonra benexola devam ettim. 1 ay sonra kontrole gittiğimde değerler normaldi.... Kırmızı et, uskumru sardalya ciğer, süt ve süt ürünlerinin yeterli miktarda tüketilmediği taktirde b12 eksikliği meydna geliyor.....
  • arkadaşlar şimdi beneday diye bir ilaç çıktı. b1,b6,b12, alfa lipoik asit var. her derde deva
  • quote:

Orijinalden alıntı: zavtra

arkadaşlar şimdi beneday diye bir ilaç çıktı. b1,b6,b12, alfa lipoik asit var. her derde deva

fiyatı çok pahalı bunun 45 lira. reçete ile ücretsiz alınıyor mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coder85

quote:

arkadaşlar şimdi beneday diye bir ilaç çıktı. b1,b6,b12, alfa lipoik asit var. her derde deva

evet. dahiliye uzmanı yazabiliyor. kullanın farkı görün. alfa lipoik asiti bence bir araştırın internette
  • quote:

quote:

quote:

evet. dahiliye uzmanı yazabiliyor. kullanın farkı görün. alfa lipoik asiti bence bir araştırın internette

alfa lipoik asit hakkında bilgim var. sadece fiyatı pahalı gelmişti. reçeteyle ücretsiz alınabiliyorsa problem yok. teşekkürler bilgi için
  • quote:

quote:

quote:

quote:

alfa lipoik asit hakkında bilgim var. sadece fiyatı pahalı gelmişti. reçeteyle ücretsiz alınabiliyorsa problem yok. teşekkürler bilgi için

rica ederim :) sosyal güvenliğiniz var ise reçete ettikten sonra %20 sini ödeyerek sahip olabiliyorsunuz.
  • Yatarken almak daha mantikli.
  • quote:

quote:

quote:

Aile hekimine yazdırdım az önce, fakat eczane vermedi.
    uzman dahiliyeciler yazabiliyormuş. nöroloji genel cerrah vs saydı bazılarını.

fiyatı 45 tl, fakat gercekten çok iyi bir b vitamin komplexi.
    İlacı bugun alamadım, yakın zamanda alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

quote:

quote:

quote:

Aile hekimine yazdırdım az önce, fakat eczane vermedi.
    uzman dahiliyeciler yazabiliyormuş. nöroloji genel cerrah vs saydı bazılarını.

fiyatı 45 tl, fakat gercekten çok iyi bir b vitamin komplexi.
    İlacı bugun alamadım, yakın zamanda alırım

Merhaba,
    uzun zamandır seyahatlerden ötürü yoktum. ürün uzman hekimlerce reçetelendirlebiliyor. ilacı kullanabildiniz mi? deneyimlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.