Şimdi Ara

Kablosuz Ağa Bağlı Bilgisayarları Görmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
5
Favori
366.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim kablosuz ağımı izinsiz başkalarının kullandığını düşünüyorum.Bağlı olan makine sayısı yada bağlı olan makineleri nasıl görebilir yada öğrenebilirim?

• Konuyu hortlatacağım ama faydalı bilgi olduğu için ekleyeyim istedim. Bizim evin ağına da girmişler. Telefona fing network tools kurdum ve ağıma kaçak giriş yapanın MAC adresinin ekran görüntüsünü aldım. Sonra apartmandaki evime yakın olan dairelerden başlayarak gece tek tek saatten elektriklerini kestim. Her şalterden sonra programda ağımı güncelledim. Sonunda dairenin birinde acces pointin benim ağıma giriş yaptığını tespit ettim. Evlerine misafirliğe gittiğimizde acces pointten bende alıcam diyip inceleme bahanesi ile makineye bakarken etiketinden MAC adresini karşılaştırdım. Ev sahibi itiraf etti. Zaten ne zamandan beri ağa bağlı olduğu modemde log lanmış. Utancından 5 aylık adsl faturamı (350 TL) getirip elime saydı. Oops fazladan Tivibuyu da ödetmişiz o ayrı;)
  • Merhaba,
    http://www.youngzsoft.net/cc-get-mac-address/download.htm
    Linkteki program ile ağdaki tüm bilgisayar, modem vs. IP kullanan makinaların IP ve MAC adreslerini tesbit edebilirsiniz.
  • bazı modemlerin arayüzünde bağlı aygıtlar var oraya tıkladığında modeme kablosuz ve kablolu bağlananlar listelenir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASİL01
    bazı modemlerin arayüzünde bağlı aygıtlar var oraya tıkladığında modeme kablosuz ve kablolu bağlananlar listelenir

Evet, doğrudur. IP ataması yapan tüm modemlerin "DHCP Client List" diye bir bölümü vardır. Orada modemin otomatik IP atadığı bilgisayarlar ilgili kayıt görülebilir. Ancak burada elle IP ataması yapılmış bilgisayarlar görünmez.
  • Biri Adsl'in verdiği Air6271KN modemi kullanıyorum.WPA2 şifreleme kullanıyorum.Eski şifrem buydu 56FCB8951D buna benzer yeni bir şifre yaptım.Eski şifremleyken çok yavaştı net şimdi şifre değiştikten sonra daha hızlandı...Acaba birisi şifremi mi kırmıştı?
  • yaptığın bu şifrenin kırılması için wep şifreleme kullanman gerekir.ama wpa2 kullandım diyorsun o yüzden kırılma ihtimali şu an bilinen yöntemlerle yok denecek kadar az...
  • bence mac engellemede kullan ve mac adreslerini bağlı kişi sayısını görmek için programa gerek yok tarayıcıya 192.168.2.1 yaz yeterli
  • WPA 2 Halihazırda yeterli güvenliği sağlıyor,mac engelleme falan koyman hiçbir işe yaramaz çok kolaylıkla mac engelleme aşılıyor.
  • modeminin arayüzüne gir orda internete giren mac adresleri gözükür.birden fazlaysa bilki başka biri daha kullanıyordur.modemin arayüzüne girmeyi bilmiyorsan bildir yardımcı olayım.
  • arkadaslar ben daha önceden wep sifreleme kullanıyordum. net bazen cok yavaş oluyordu. modem arayuzunde yabancı biri varmı diye baktıgımda 2 pc baglıyken 3 pc gorunuyordu. sonra iki pc için mac filter yaptım ve wpa2 sifreleme koydum. ama hala bazen baglantı yavaş gibi oluyor.

bununla birlikte modem arayuzunda kablosuz baglananları listele dedigimde hic bir pc agımda olmaması gerekirken bir mac adresi listede gorunuyor. acaba birismi giriyor kacak olarak yada listele dedigimde hemen guncellemeyip bana eski listeyimi gosteriyor modem arayuzu????
  • arada bi aç da adamlarda kullansın o kadar kötümser olma :D
  • selam arkadşlar modem arayüzüne nasıl giriyoruz ? yardımcı olur musunuz . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_v_p

modeminin arayüzüne gir orda internete giren mac adresleri gözükür.birden fazlaysa bilki başka biri daha kullanıyordur.modemin arayüzüne girmeyi bilmiyorsan bildir yardımcı olayım.

bana da yardımcı olur musun ,, ?
  • ağ bağlantılarını aç.
    kablosuz ağ bağlantısı tıkla. ayrıntıları tıkla.
    ıpv4 varsayılan ağ geçidi yanında yazan 192.168..... explorera yaz modem ağ arayüzüne girersin
  • tşekkürler . . .
  • başlat---çalıştır---cmd---net view

bu yolu takip ederseniz modeminize bağlı bilgisayarları görebilirsiniz.
  • Teşekkürler...
  • selam benim huawei marka modemim var komşuyla ortak kullanıyorum ama onun başkasın aşifreyi verdiğinden şüpheleniyorum kablosuz ağa bağlanan kişileri nasıl görüntüleyebilirim modemin menüsünde böyle bi özellik bulamadım
  • Peki ağdakilerin neti ne kadar kullandıgını görebilirmiyiz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.