Şimdi Ara

Korsan Taksi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
874
Cevap
16
Favori
142.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben kullanmadım daha ama taksiciler delirmiş durumda hepsinin camında "Korsana Hayır" yazıyor Istanbulda

Eskiden taksi plakasını kopyalarlardı biri awrupa diğeri asya yakasında aynı plaka ile iki ayrı taksi çalışır sahte plaka olana korsan denirdi

Ama sanırım bu klon taksilerden daha buyuk dertleri war

Şimdilerde taksi plakası olmamasına karşın, cep telefonu ile çağırdığınız hususi araçlar ile sizi ucuza taşıyan kişilere deniyor, korsan taksi diye

Genelde uzun mesafede kullanılıyor korsan, taksimetrenin 10+ lira yazacagı mesafelerde

Taksiciler yasal olarak haklı ama içinden bir seste gülüsemiyor değil

• Öncelikle şimdiye kadar hiç korsan taksiye binmedim. Vergi muhabbeti yapan taksici arkadaşlar şimdiye kadar kaç müşteriye fiş kesip vergilendirdi. Şimdiye kadar bindiğim hiçbir taksi bana fiş kesmedi. 1 kere istemiştim o da fiş bitti be abi dedi bende tamam dedim. Korsan da vergi kaçırıyor legal taksiciler de. Taksicilerin içinde çok şereften yoksun fırsatçı yaratık bulunmaktadır.
    Daha önce taksicilik yapmış birisi olarak söylüyorum;
    Korsan taksiyi destekliyorum

Hala daha taksicilik yapan bir çok arkadaşım var, onlarda bugün Çağlayan'da.
    Ama gece tarifesi olarak Sefaköy'den, Halkalı'ya 22 lira yazan (4-5 km) taksiye hiçbir şekilde binmem!
    Ayrıca Coşkun'un dediği gibi, özel şoförlü araç
    Sefaköy-Merter 10 lira
    Vergi felan verdikleri yok.

Öncelikle taksimetrelerin değişmesi lazım.

Her açılış ve kapanışta o günkü hasılat kadar kasa fişini Otomatik olarak kesecek bir sistemi olacak.

O torpido da duran koçan ile olacak iş değil..

Gece geç saatlerde Ahl ye indiğimde kullanırım taksiyi genellikle... Havaalanı taksilerine binmem hepsi artist..

Yolcu getiren taksileri tercih ederim. Genellikle sıkıntı çıkmaz.

Bi keresinde denk geldim , evin önüne gelince fiş istedim. Diyor fiş yok... Dedim yok diye bi şey yok... sen bana o fişi vermek zorundasın, ben o fiş ile bu bedeli şirketimden alıyorum ... Binerken sorsaydın fiş var mı diyor..

Dedim sormak zorunda değilim sen bulundurmak zorundasın, mazotun var mı diye nasıl sormuyorsam onu da soramam...

İleri de bekleyen taksiler vardı, dedim yanaş onlara iste bi tane fiş... kem küm etti gitti aldı fişi verdi bana...
    Adam inerken kardeş ücret sekiz tele de diyor musun

Geçenlerde arkadaş anlattı ; Adananın dağlık yörük bölgelerinde bir yerde çalışıyor merkezden gidiş dönüş yapıyor günlük, mesafe de az değil, üç dört saat sürüyor yol. Yol kenarında minibüs beklerken bir transit sütçü arabası tarzı araç yanaşıyor nereye garaş diyor, hastane mi, ben de o tarafa gidiyorum buyur bırakayım diyor. Sonra da inerken garaş ücret şu kadar diyor.
  • Mantıklı olan herşeye varım. Avcılar-Merter 18 lira. Gece-gündüz ayrımı yok. Araç geliyor kapıdan alıp istediğiniz yere bırakıyor. Hem onun adı korsan taksi değil özel şöförlü araç.
  • Daha önce taksicilik yapmış birisi olarak söylüyorum;
    Korsan taksiyi destekliyorum

Hala daha taksicilik yapan bir çok arkadaşım var, onlarda bugün Çağlayan'da.
    Ama gece tarifesi olarak Sefaköy'den, Halkalı'ya 22 lira yazan (4-5 km) taksiye hiçbir şekilde binmem!
    Ayrıca Coşkun'un dediği gibi, özel şoförlü araç
    Sefaköy-Merter 10 lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

Mantıklı olan herşeye varım. Avcılar-Merter 18 lira. Gece-gündüz ayrımı yok. Araç geliyor kapıdan alıp istediğiniz yere bırakıyor. Hem onun adı korsan taksi değil özel şöförlü araç.

Ben de hiç binmedim.

Bu arada gece tarifesi gerçi kalktı artık ama eskiden beri taksiye binip de gece tarifesi verdiğim çok az olmuştur. Her zaman binmeden önce pazarlık yaparım zaten arka arkaya 10 taksi oldugu için genelde çıkışlarda birinden biri kabul eder gece tarifesini açmamayı

• Fiyatlarını ucuzlatmadıkları sürece Korsana Evet
  • Korsanı destekliyoruz
  • taksicilerin yanında da desenize destekliyoruz diye

fiyatlar gerçekten çok yüksek.
    hem taksi Plakarı çok pahalı ,demek ki iyi kazanıyorlar.

belki biraz kendilerine de çeki düzen verirler.

hava alanında bir taksici parçalıyacaktı bizi zor kaçtık otoparka
  • Marketlerde dikkatinizi çekti mi bilmem; 6 kiloluk deterjanları 9 kiloluk fiyatına satmaya başladılar. Millet "Ne oluyor yahu, inceden kazıklanıyor muyuz yoksa ?" demesin diye de "konsantre" yazmışlar üzerine.

Zam yapmamışlar yani

Taksi olayı da benzer şekilde gerçekleşti geçenlerde. Neymiş gece-gündüz karışıyormuş da, tek tarifeye geçilmiş falan filan...

İnternet tarifelerinde sınırsız 8 MBit dediler, 15 GB ile sınırlandırdılar. Sınırsız kavramı kişiden kişiye değişiyor herhalde

Bir de, alakasız demeyin bence hepsi birbiriyle bağlantılı; Şu kaçak CD, DVD olayı... Sen kalk orijinal CD yi 7-8 liradan, DVD yi 30 liradan sat. Milyonları kazan, utanmadan Cherooke leri getir burnumuza sok, Miami den ev al. Sonra da ağla, "Korsana Hayır" diye...

Yok yaaa ! Bi uyanık sizsiniz.

Korsana hayır, emek hırsızlığı falan deyip, kartel oluşturarak asgari ücretin 600 civarı olduğu bir ülkede fahiş fiyatları geçirmeyin ülkemin güzel insanlarına. Biz de ozaman size destek verelim, di mi?

• Tanıdığım korsan taksi sahipleri - şöförlerinin hepsinin eski mesleği taksicilik....boşuna eylem yapmasınlar..kendi içlerinde halletsinler sorunlarını...
  •  Korsan Taksi
  • Korsan taksiyi nasıl tanıyorsunuz ? Nasıl binilir nasıl gidilir

Normal taksilere göre ne kadar avantajlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: [ Chery ]

Korsan taksiyi nasıl tanıyorsunuz ? Nasıl binilir nasıl gidilir

Apartmanlara broşür, kart vs dağıtırlar. Telefon açarsınız sıradaki araç gelir. Genelde b ya da c sınıfı ama çoğunlukla c sınıfı klimalı bir araç kapıya gelir. Gideceğiniz yere gider, daha önceden hazırladıkları tarifeye göre ücretinizi ödersiniz. Müşteriye saygılıdırlar, muhabbeti severler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dikmenibo
    2 kez arkadaşlarımın çağırdığı korsan taksilerde bulundum
    sabit fiyat, ve fiyatlar makul. adamların uzun yoldan gideyim de daha fazla para kazanayım mantığı zaten yok
    taksiye para vereyim de, adam gibi taksici çıksın karşıma.. yok kısa mesafe almam, yok yol ters, yok şuraya kadar bırakırım anca, müzik sesi sonda, koltuk kafalığı yok, yazın zorunlu olmasına rağmen klima açmaz.. işini doğru düzgün yapsın, bahşiş bile bırakırım..ne yazıkki, bence, istanbuldaki 10 taksiciden 3 ü böyle şu an..geri kalanların hepsi adamı ayak üstü **kmeye çalışıyo

Katılıyorum.
    Bu böyle devam ettikçe korsan taxiye devam. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: [ Chery ]

Korsan taksiyi nasıl tanıyorsunuz ? Nasıl binilir nasıl gidilir

ben de merak ettim
  • kısa mesafe almam yoluma ters gibi bahaneler oldugu sürece KORSANA EVET hatta bir kere yokuş çıkdıgı için fazla ücret istedi
  • valla istanbula gidince kesinlikle kullanıyorum. yarı yarıya fark ediyor. üstelik pazarlıkda yapıyorum. işime geliyo baya...
  • çoğu zaman taksi tutacak kadar param olmadığı, olsada taksiye vermek yerine karıyla kızla ezmeyi tercih edeceğim için benim dikkatimi çekmedi pek bu korsan taksi işi.

ama eğer korsanlar evlere broşür dağıtacak kadar cıvıdılarsa işi biraz abartmışlar. tabi burada taksicilerin korsana binmeyin diye ağlamak yerine fiyatları neden düşürmüyorlar, neden suçu kendilerinde aramıyorlar ilginç doğrusu.

• korsan herşeyi destekliyoruzya ona bayılıyorum maksat korsan olsun

korsan taksilerde ticarileri geçer heralde yakında
    sanatçılar 10.000 cd bastırıyorsa bazen 12.000 falan geri dönüyormuş adamlar korsanları bile geri gönderiyolar
  • taksi bu kadar pahalı olursa böyle korsanıda olur
    nedir yani bir taksi plakası bir villa fiyatı e doğal olarak o parada binen senden benden çıkıyor

ne diyelim yaşasın Özel şöfölü araç inşşallah çok dhaa fazla yaygınlaşır.
  • km'de 18-20 kuruş yakan araçla 10km'lik yolda 10 lira alan adam mı ekmek yiyor? bakım yaparken en yan sanayi ürünü, en ucuz yağı en ucuz işçilikle halledip ekmekten öte yedikleri birşeyler olduğuna inanıyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.