Şimdi Ara

Korsan Taksi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
874
Cevap
16
Favori
142.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Korsana hayır, korsana hayır da acayip pahalı taksiler arkadaş.
  • Bizim buralarda çok korsan taksiler varya. korsana hayır xbox360 oyunları hariç
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

herkes korsana evet demiş de, ben mesela inşaat mühendisliği okuyorum ama mühendis olmayan adam müteahitlik yapıyor, onun parası var, benim yok benim yıllarımı vermişliğimin bir önemi yok inşaatı o yapıyor, yıllarca okumuş ancak ailesi ya da kocası çalışmasına izin vermeyen evde oturan inşaat mühendisi bir kız bulup aylık 150 liraya imza attırıyor (bu da korsan mühendislik) ve bu şekilde iş yapıyor

ben buna razı olmuyorsam korsana da razı olmam, fiyatı yüksekse binmeyeceksin protesto edeceksin, ama yasal olmayan bişeyi meşrulaştırmak doğru değil sebebi ne olursa olsun.

Bende inşaat müh. okuyorum,

Yukardaki arkadaşın birinin dediği gibi, o kız korsan mühendis mi oluyor ?
    O kızda 4-5 yıl okuyup mühendis olabilmiş mi sonuçta ne farkı var ?, Onu korsan yapan ne ?
    Verdiğin örnek saçma olmuş ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dhqwer -- 21 Eylül 2010; 13:50:26 >

• Hadi bakalım hayırlısı olsun. Ama bence sen sap gibi ortada kalırsın. Çünkü, amacın belli. Peder Beye güvenmiyorsun. Peder beye güvenmiyorum diye mühendis olandan bişey beklenmez.
    Ayrıca İzmir'de niye korsan taksi arıyorsun, zaten heryer iki adım. Korsan olmayana binde millet evine ekmek götürsün.
  • arkadaslar biz bu işin peşindeyiz ve halledecez hiç merak etmeyin!
    hırsız korsanlar içinde çpk pahalıya mal olacak.. tahmin edemezler olacakları.

taksimetre fiyatlarını şöförler odası belirler.
    taksiye 1 kişi binerseniz pahalı gelebilir 4 kişi binerseniz
    kapınızın önüne kadar rahat huzurlu güvenli sıcak bi şekilde gidebilirsiniz.

sizin özel şöförlü arac dediğiniz hırsızlar vergi ödemiyorlar.
    basınıza bişey gelse de kim vurduya gidersiniz çünkü bu kişiler kimliğini gizli tutarlar
    gizli tutmak zorundalar açıga çıkarlarsa hem korsan olmazlar hemde fazla yasamazlar.

taksicinin de derdi bi tane değil
    balata yag bakım yakıt vergi sigorta bandrol olursa kaza
    sizin zannettiğiniz gibi milyar milyar para basmıyolar günlük 18 saat
    mesaiye kalan para 80 -100 lira arasıdır. saate bölerseniz hesap çıkar.

tavsiyem taksiye 3-4 kişi binmeyi deneyin. rahat hızlı ekonomik seyahatin
    ne anlam içerdiğini farkedersiniz. teşekkürler.

korsan bitecek!

• quote:

Orijinalden alıntı: rayen

Hadi bakalım hayırlısı olsun. Ama bence sen sap gibi ortada kalırsın. Çünkü, amacın belli. Peder Beye güvenmiyorsun. Peder beye güvenmiyorum diye mühendis olandan bişey beklenmez.
    Ayrıca İzmir'de niye korsan taksi arıyorsun, zaten heryer iki adım. Korsan olmayana binde millet evine ekmek götürsün.

tebrikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkancesur06

Ankara için söyleyeyim. Keçiörende oturuyorum. Ne zaman taksiye binsem burdaki taksiler genelede yardımcı olmuştur. Ah vah edene rastlamadım, uzun yol yerine bilakis kısa kestirme yollardan götürüyorlar. İstanbul'a gitmedim orda nasıl bilmiyorum ama Ankara'da birkaç istisna hariç genelde memnunum. Kötü örnek olarak bir defa denk geldi, onda da kabadayı kılıklı adam 3 lira para üstü vermedi(6 sene önce) Bende lanet olsun dedim. Dediğim gibi anlattığınıza göre Ankara, İstanbul gibi değil belki şoförler federasyonundan kaynaklı belkide başka şey bilemiyorum.

212 60 60 plakasını vererek şikayet gerekçenizi bildirebilirsiniz.
  • Korsanın biteceğini pek zannetmiyorum.
    Korsan cd satmak da yasak mesela.
    Hatta 1-2 ayda bir haberlerde büyük korsan cd baskın haberleri verilir.
    Peki ya sonuç? 0 (Yazıyla sıfır)
    Bugün Mecidiyeköy`de Profilo AVM taraflarında dolaşsanız en az 20 tane korsan cd satan yer bulursunuz.
    Hem de öyle araştırarak değil.
    Kocaman ilanlar tabelalar asmışlardır bu arkadaşlar.
    Peki oralardan hiç mi emniyet güçleri geçmiyor?

Aynısı korsan taksiciler için de geçerli.
    Bugün Bahçelievlerde birçok korsan taksi durağı mevcut.
    Bayağı taksi durağı gibiler ancak korsanlar.
    Kimse bilmiyor mu? Belki oralarda oturan veya çalışan herkes biliyor...
  • burda çok müşteri varmış yahu, hazırım istanbul içi
  • korsana binen insanların korkarak başına bişey geleceğini bilerek binmediğini açıkca söyleyebilirim, neredeyse herkes tanıdığı oradan buradan ahbap olduğu kişilerin aracına biniyor, ve tanıdık referansı ile birbirine bu taksilerin telefonlarını verenler bile var. aklı başında birisi tabiki güvensiz olan bişeyi tercih edecek değildir.

quote:

Orijinalden alıntı: 3rd3mK

arkadaslar biz bu işin peşindeyiz ve halledecez hiç merak etmeyin!

basınıza bişey gelse de kim vurduya gidersiniz çünkü bu kişiler kimliğini gizli tutarlar
    gizli tutmak zorundalar açıga çıkarlarsa hem korsan olmazlar hemde fazla yasamazlar.

korsan bitecek!

• quote:

korsan bitecek!

korsan 4 ever

• quote:

Orijinalden alıntı: Sodömizer

burda çok müşteri varmış yahu, hazırım istanbul içi

Hocam telefonunu pm atarmısın.

Bende taksicilerden illallah demişlerdenim.
    Başıma iki olay geldi. Anlatayım da ibret alın.

1)Geçen kıştı sanırım. Bolu'dan dönmüştüm. Bakırköyden taksi tuttum bahçeşehire gidiyorum. Avcılar civarında kar bastırdı, trafik yoğunlaştı falan. Adam başladı mırın kırın etmeye. Yok çok kar yağıyo ben nasıl dönücem, trafik çok kötü, öf püff, bi ton surat bilmem ne. Neyse babamı aradım. O da şansa oralardan geçiyormuş. İnsanlık yapalım dedik, adama beni burda bırakın siz burdan dönün bari dedim. İyi dedi. Baktım taksimetre 30 lira gibi birşey. 50 lira verdim. Üstüne 20 lira aldım. Neyse ertesi gün oldu. Ben o 20 lirayı bir yerde harcamaya kalktım. Adam abi bu para sahte demez mi. Ulan bi baktım resmen sahte para. Çok da belli oluyor ama farketmemişim işte alırken. Kontrol etmek gelmemişti hiç aklıma. Şerefsiz geçirivermiş bize sahte parayı iyi mi

2)Geçen sene bir aralar yine. Taksimden ümraniyeye gidicem. Kafam bi milyar. Taksim meydandan çevirdim bir taksi. Dedim ümraniye, eyvallah abi falan dedi. Neyse vardık gideceğim yere. Bu arada cebimde beş kuruş kalmamıştı, taksiye binmeden önce 50 lira para çekmiştim. 40 küsür lira bişey tuttu, hatırlamıyorum tam olarak. Uzattım parayı. Adam aldı parayı abi bu 5 lira dedi. Aldım baktım paraya, harbiden 5 lira. Ya kusura bakma kafam güzel de biraz, 50 lira diye 5 lira çekmişim, sen bi bankamatiğe çek de para çekeyim dedim. Tabi abi fln dedi. Gittik çektim bi 50 lira daha verdim adama. Neyse ertesi gün ayıldık fln. Arkadaşlara anlatıyorum olayı. Bunlar bir bastı kahkayı. Oğlum ne yaptın, o en bilindik numaradır fln diye gülüyorlar. Sonra gittim banka hesabımı kontrol ettim, gerçekten taksimden de 50 lira çekmişim. Adam anlamış benim sarhoş olduğumu, o arada bi katakulli yapıp verdiğim 50yi 5le değiştirmiş. Kafa da güzel ben farketmemişim tabi. 100 liraya taksimden ümraniyeye gittim anlayacağınız.

Arada belki insan gibi davrananları çıkıyordur ama ben daha rastlayamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: guerlain

quote:

Orijinalden alıntı: Sodömizer

burda çok müşteri varmış yahu, hazırım istanbul içi

Hocam telefonunu pm atarmısın.

Hocam ciddi değildim kusuruma bakma ama bu işi yapsam eminim DH'den iyi para kaldırırdım
  • quote:

korsan bitecek!

içinizde hayvanat bünyeye ve kişiliğe sahip meslektaşlarınız olduğu sürece özel şoförlü araç kiralama (!) hizmeti devam edecek, bu millet de devam ettirecek..

siz önce kendi içinizdekileri temizleyin..

kendinize çeki düzen verin..

ahlak, ar, namus, esnaflık kültüründen nasibini almamış meslektaşlarınızı içinizde barındırdığınız sürece, herzaman bu hizmeti yaşatacak bu vatandaş..

söyledikleriniz o kadar tutarsız ki.. ben bir yere ekonomik gitmek için 3-4 kişi toplamak zorunda değilim bu bir..

yağmurlu havalarda 3-4 kişi birleşiyor insanlar.. neden ? meslektaşlarınız almıyor çünkü.. onların istediği yere gitmek zorunda kalınıyor..
    zar zor taksi bulunuyor ve biniliyor.. normalde taksimetrede yazan nedir? örneğin 15lira.. 3 kişi 5 er lira vermesi lazım değil mi.

ama öyle olmuyor, taksici kimliği altındaki kişilik her kişiden ayrı ayrı 15 lira alıyor.. tehdit eder gibi, doğu aksanı ve sert bir şekilde talebini istediğinde de araca binmiş kişi de çekiniyor. hele bu kişi bayansa direkt veriyor, peşinden de beddua ediyor..

2nci olarak
    korsan diye nitelendirdiğiniz kişinin balatası yedek parçası bakımı yok mu var.. arada fark var mı araçlarınızda..

aslında araçlarda da fark var.. piyasadaki taksilerin bir çoğundan daha konforlu o araçlar.. önce kendinize bakın sonra diğer kişilere sataşın..

yaklaşık 3 yıl boyunca istanbulda günlük 60-70 lira lık yolda her sabah ve her akşam taksi kullandım..

bana kadın da teklif ettiler.. uyuşturucu da teklif ettiler.. bunları polise söylememem için tehdit de eden oldu..

ben aracın içinde iken yolculuk esnasında el frenini çekip araçtan inip diğer araç şoförleri ile kavga edenler de oldu..

yolculuk sırasında arkadaşıma sarkıntılık yapıp taciz de bulunan taksiciyi dövdüğüm de oldu..

taksimetre ücretinin üzeri olarak 8-9lira nın üzerini vermeyen binlerce taksici çıkarırım size..

havaalanından aldığı yolcuyu bağdat caddesine 2nci köprü üzerinden pendik havası aldırarak getiren taksicileri de örnek gösteririm..

vergi veriyoruz diyorsunuz.. hangi vergi? her yolcunuza fiş kesiyor musunuz? fiş istediğinizde sinirlenerek zar zor ağıııır ağır fiş alınıyor binbir rica minnetle.. o fişlerin vergilerinden mi bahsediyorsunuz..

taksimetre fazla çevirsin diye küçük jant takan taksicileri de savunuyorsunuzdur siz allah bilir..

ya da burada rizelilerden başka taksi bulunmaz, bulunamaz,
    sen sivaslı isen şu köşede bekleyeceksin, şu kavşakta da karadenizli olan taksiciler durur şeklinde istanbulu parsellemişsiniz.. madem bu kadar sütten çıkan ak kaşıksınız birbirinizle neden geçinemiyorsunuz?

beni daha fazla konuşturmayın.. korsan bitecekmiş.. peh!.. daha da at koşturun diye mi..

konunun özü, siz kendinizi düzeltmediğiniz sürece, korsan bitmeyecek, bu halk da buna izin vermeyecek!

uğurlar ola!...

• Bu taksi meselesinin çözümü çok basit; taksi işini büyük şirketler yaparsa sorun morun kalmaz. Böylesi neden daha avantajlı, bakınız:

- Şirketler tarafından şoförlere hem yollarla ilgili, hem de müşteriye nasıl davranılacağı ile ilgili eğitim verilir.

- Şoförün adı, soyadı ve şirketin şikayet hattı rahatça okunabilecek şekilde aracın hem içine hem dışına yazılır. Şoför yolları bilmiyorsa, müşteriye kaba davranıyorsa, kadınlara sarkıntılık ediyorsa, trafikte diğer sürücülere ve yayalara küfür ediyorsa, arabadan inip kavga ediyorsa, tehlikeli araç kullanıyorsa, para üstü konusunda arıza çıkarıyorsa veya bunlara benzer herhangi bir şey yapıyorsa çalıştığı şirkete şikayet edilir. İnsan gibi davranmamakta ısrar eden şoförler işten atılır.

- Şoförler maaşlı çalışan olduğu için orayı beğenmedim, şurası çok yakın gibisinden naz yapmaz.

- Müşterinin isteği üzerine klima, radyo açılır veya kapatılır; şoförün keyfine göre değil.

- Şoförlerin ihlal ettiği trafik kuralları, aldıkları cezalar çalıştıkları şirketler tarafından değerlendirilir. Kurallara uymayan, devamlı ceza yiyen şoförler işten atılır. Trafikte "taksici terörü" ortadan kalkar.

- Şirketler araçlarının düzenli olarak bakımını yaptırır, hurda taksiler ortadan kalkar.

- Şirketler belirli bir yaşın (mesela 5) üzerindeki araçları elden çıkarıp yenisini alır, antika taksiler ortadan kalkar.

- Şirketler toplu araç alımı yapar veya kiralar, araçlar daha ucuza gelir, bu da tarifelere olumlu yansır.

- Devlet tarafından çevreci düzenlemeler getirilebilir, emisyon değerleri belirli bir sınırı aşan otomobillerin taksi olarak kullanılması yasaklanabilir.

- Tarifelere makul bir üst sınır konulur, onun dışında her şirket kendi tarifesini belirler. Rekabetten ötürü müşteri kazançlı çıkar.

- Her şirketin ana merkezi olur, müşteri ihtiyaç duyduğunda burayı arar, merkez müşteriye en yakın duraktaki taksiyi yollar. Böylece müşteri pek iyi bilmediği tenha bir yerde taksi durağı bulmak için uğraşmaz veya saatlerce yoldan taksi geçmesini beklemek zorunda kalmaz.

- Her şirket ihtiyaç duyduğu kadar araç/şoför istihdam eder. Büyük şehirler taksi cehennemi olmaktan çıkar.

- Her taksinin üstünde şirket logosu bulunur, müşteri istediği şirketin taksisine biner.

- Her şirketin tek bir marka-model taksisi olur. Müşteriler beğendikleri modelleri kullanan şirketleri tercih edebilir. Mesela bir şirketin araçları Accent, diğer şirketin araçları Linea olur. Müşteri Linea'yı beğendiği için o şirketi tercih eder.

- Şoförlerin düzenli çalışma saatleri olur. Yorgunluktan, uykusuzluktan kaynaklanan kazaların önüne geçilir.

- İşini düzgün yapan şirketlerle rekabet edemeyeceklerinden korsan taksiciler ortadan kalkar.

Özetle bu işi şirketlerin yapması çok daha iyi. Ama tek bir sorun var: Burası Türkiye, dünyanın en pahalı yakıtının kullanıldığı ülke. Böyle bir sistemin işlemesi için şirketlerin de doğru düzgün kar edebilmesi gerekiyor ki bu yakıt fiyatlarıyla zor. Türkiye'de bu sistem yürür mü yürümez mi tam kestiremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boz Yele -- 3 Aralık 2009; 17:04:05 >

• @enginu +1
    Kimse taksicileri şikayet etmek veya düzelmelerini beklemek zorunda değil.
    Taksicilerden, minibüsçülerden ve halk otobüsçülerinden İLLALLAH ediyor insanlar.
    Sadece müşteriler de değil, trafikteki diğer insanlar da...

@DSMN
    Bu yöntemi kullanan ülkeler mevcut mu acaba?
    Benim çok hoşuma gitti de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE

@enginu +1
    Taksicilerden, minibüsçülerden ve halk otobüsçülerinden İLLALLAH ediyor insanlar.

@DSMN

güzel sıralamışsın ben bir de izninle bir ekleme daha yapmak istiyorum..

birbirlerini geçmek için trafiği mahfeden, yan şeride geçmek onlar için gurur meselesi haline dönmüş, sinyal kullanma alışkanlığı olmayan, hatta öyle bir özelliğin olduğunu bile bilmediklerini düşündüğüm, zaman zaman minübüsçüleri bile mumla aratan

SERVİS ARAÇLARI..

kesinlikle uzak durun arkadaşlar onlardan da.. İnanılmaz tehlikeliler.. hatta birisi araçtan inip aracımın yanına geldi elinde levye ile.. araçtaki işlerine gitmek için bekleyen takım elbiseli insanların şaşkın bakışları arasında.. ne mi oldu.. okkalı bir şekilde suratının ortasına biber gazını yedi.. en son dikiz aynasından baktığımda, yerde debeleniyordu..

Uzak durun arkadaşlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: AiQUiDiE

@enginu +1

@DSMN

Birçok gelişmiş ülkede şirketler yürütüyor zaten bu işleri. İşleyişleri tam olarak yazdığım gibi değildir tabii, farklı farklıdır her ülkede.
  • bahcelievler civarinda korsan taksi numarasi lazim..
    nasil bulabilirim
  • quote:

korsan bitecek!

şimdi bu yazdıklarından dolayı birisi savcılığa suç duyurusunda bulunsa ne olacak?

konu nerden nereye geldi hadi bakalım..

basbayağı tehdit ediyor adam yaşamazlar diyor..

ondan sonra da korsan taksiciye laf ediyor kim vurduya gidersiniz başınıza bişey gelir diyor..

en başta bu kendini bilmezin temizlenmesi lazım!!

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.