Şimdi Ara

1998 MODEL TİPO SLX MPİ MOTOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
108.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1998 MODEL TİPO SLX MPİ MOTOR ARACIN ARTILARI EKSİLERİ NELERDİR? YAKIT SARFİYATI NE OLUR? MPİ MOTOR NASIL BİR MOTORDUR TAVSİYE EDR MİSİNİZ? ACİL ......
    (CEVAP YAZAN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

quote:

Orijinalden alıntı: iptas

quote:

Orijinalden alıntı: Platinium

bildiğin şahin/doğan motoru neyini araştırıyorsunki?

bakımlarını yaptırısan sorun çıkarmaz. tüplü kullanmadıktan sonra 300 kuruş civarı bir tüketimi olur.

Arkadaşlar bu kadar mı olumsuz" mpi motor diyorlar" doğanda şahinde var m bu motor? LPG de içer benzinde diyorsun allah allah bütçem en fazla 9000tl o zaman vazgeçelim daha önce ki otomobilleriniz TİPO 'muydu?

Şahin-Doğan motoru abartı.
    Tamam güzel konforlu araç. Fakat yakar yani.

97 sonrası doğan i.e lerdeki 1.6 motor bu işte. abartısı ne?

http://www.autoshow.com.tr/apps/oto_test.app/oto_test.php/242/0/TOFA%C5%9E/FIAT

quote:

Tofaş, Türkiye'nin en çok satan otomobilleri Kuş serisi Doğan ve Kartal'da 1997 basından itibaren enjeksiyon ve katalizör uygulamasına başladı. Daha önce Tempra ve Tipo'da da kullanılan 1.6 litrelik enjeksiyonlu ve katalizörlü motorla donatılan Doğan ve Kartal, Euro 93 Çevre Normu'na uygun hale geldi.

ben motoru kötülemiyorumki. sadece problemli bir motor olsa türkiyenin en çok satılan ve kullanılan araçlarına konmazdı diyorum. ayrıca bu motoru hangi ustaya sorsan ne olduğunu söyler sana. yoksa bir küçümseme yada aşşağılama söz konusu değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

quote:

Orijinalden alıntı: iptas

quote:

bildiğin şahin/doğan motoru neyini araştırıyorsunki?

bakımlarını yaptırısan sorun çıkarmaz. tüplü kullanmadıktan sonra 300 kuruş civarı bir tüketimi olur.

Arkadaşlar bu kadar mı olumsuz" mpi motor diyorlar" doğanda şahinde var m bu motor? LPG de içer benzinde diyorsun allah allah bütçem en fazla 9000tl o zaman vazgeçelim daha önce ki otomobilleriniz TİPO 'muydu?

Şahin-Doğan motoru abartı.
    Tamam güzel konforlu araç. Fakat yakar yani.

97 sonrası doğan i.e lerdeki 1.6 motor bu işte. abartısı ne?

http://www.autoshow.com.tr/apps/oto_test.app/oto_test.php/242/0/TOFA%C5%9E/FIAT

quote:

Tofaş, Türkiye'nin en çok satan otomobilleri Kuş serisi Doğan ve Kartal'da 1997 basından itibaren enjeksiyon ve katalizör uygulamasına başladı. Daha önce Tempra ve Tipo'da da kullanılan 1.6 litrelik enjeksiyonlu ve katalizörlü motorla donatılan Doğan ve Kartal, Euro 93 Çevre Normu'na uygun hale geldi.

ben motoru kötülemiyorumki. sadece problemli bir motor olsa türkiyenin en çok satılan ve kullanılan araçlarına konmazdı diyorum. ayrıca bu motoru hangi ustaya sorsan ne olduğunu söyler sana. yoksa bir küçümseme yada aşşağılama söz konusu değil.

İyi de şahin doğan motoru olsa lpg bile o kadar yakmaz. Sanmıyorum yani.
  • bu araçtaki motorun kuş serisi araçlardaki motorla alakası yok. bu motor 16 valfdir. kuş serisinin tümü 8 valfdir. örnek olarak şu araca bakabilirsiniz.

http://www.araba.com/2335900.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre.s43

bu araçtaki motorun kuş serisi araçlardaki motorla alakası yok. bu motor 16 valfdir. kuş serisinin tümü 8 valfdir. örnek olarak şu araca bakabilirsiniz.

16 v olduğuna eminmisin?

o dönem 16v motor olanların arkasına kocaman yazıyordular çünkü. ör tempra 2.0 i.e 16v

ayrıca 16 bile olsa doğana konarken 8 i iptal edilmiş konulmuştur yada yeni birü üst kapakla konulmuştur, çünkü kuş serisine konan motor bu işte. az çok farklılıklar olabilir ama temeli aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platinium -- 11 Ekim 2009; 22:39:39 >
  • quote:

quote:

bu araçtaki motorun kuş serisi araçlardaki motorla alakası yok. bu motor 16 valfdir. kuş serisinin tümü 8 valfdir. örnek olarak şu araca bakabilirsiniz.

16 v olduğuna eminmisin?

o dönem 16v motor olanların arkasına kocaman yazıyordular çünkü. ör tempra 2.0 i.e 16v

ayrıca 16 bile olsa doğana konarken 8 i iptal edilmiş konulmuştur yada yeni birü üst kapakla konulmuştur, çünkü kuş serisine konan motor bu işte. az çok farklılıklar olabilir ama temeli aynı.

valla arkadaşım benim bildiğim kadarıyla bunlarda kullanılan motor 1.6 16V marea motoru. ayrıca kuşlardaki gibi tek nokta enjeksiyon değil. marea motoru olduğu için temelinin aynı olduğunu sanmıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

16 v olduğuna eminmisin?

valla arkadaşım benim bildiğim kadarıyla bunlarda kullanılan motor 1.6 16V marea motoru. ayrıca kuşlardaki gibi tek nokta enjeksiyon değil. marea motoru olduğu için temelinin aynı olduğunu sanmıyorum.

marealarda kullanılan motorlar marea piyasaya çıktığında onlarla birlikte tanıtılan yeni motorlardı. tipo ve tempradan onlara motor aktarılamdı.
  • quote:

quote:

quote:

16 v olduğuna eminmisin?

Marea motoruna benzemiyor.Bende 99 model palio 1.6 var motoru mareayla aynı tiponun mpi motoruna benzemiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.