Şimdi Ara

Spot(kaçak) kullananlar,alıcaklar DİKKAT!!!! (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.056
Cevap
0
Favori
114.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nereye ve nezaman kayıt yaptırcaz kardeşler
  • ben kadıkoyde cok magzaya sordum hatta sögütlücesmede bırcok daha evvelden spot telefon satan yerlere gıtıgım onlar satmıorz artık kulanamazsınz bgn aldıgnz spotu eylulde dedı....

bazı yerlerde 6 ay sora alcagnız spot tellerı kulanamzsnz dıo ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tiske

quote:

Orjinalden alıntı: secco24

peki ben gidip 10 ekim de spot telefon aldım..devlet bana da mesaj atıp "sizi kutlarız spot telefon alıp kara geçtiniz,diğer enayiler faturalı aldılar.lütfen 5 ytl sadaka verip kayıt ettirin" mi diyecek??
    bence devlet tespit ettiği 12 milyon abonenin dışındakilerle uğraşmayacak..
    bazıları hesap yapmış..işte şu kadar kişinin telefonu kapanırsa devlet konuşmalardan vergi alamayacak diye..devlet sizin aylık 15-20 ytl tutan konuşmanız üzerinden 3-4 ytl vergi alsa noolur almasa noolur..
    halbuki telefonunu kaparsa gidip garantili telefon almak zorunda kalıcan..ve 500-600 ytl fiyat üzerinden devlet 150-200 ytl vergi alıcak..bu işten zarar edicek biri varsa bu da spot kullananlardır..devlet değil..
    hatta telefonları kapandı diye GSM şirketleri bile zarar etmez..sonuçta yeni telefonlar almak zorunda kalıcaksınız..alamazsanız telefonu açık olanları evden veya kartlı telefonlarla aramak zorunda kalıcaksınız..
    telefon hayatımızda bu kadar büyük bir ihtiyaç haline gelmişken GSM firmaları zarar etmez..devlet hiç etmez..tek zarar eden spot kullanan olur..bu benim yorumum tabii..bazı arkadaşlar bunu benim dua olarak ettiğimi zannediyo ve bana uyuz oluyo..bana ne aslında..ben burda fikirlerimi savunuyorum yoksa devletin yasasını değil..bu yasa çıksa da çıkmasa da ben zaten hep garantili kullanan biriyim..

Bir üye düşünün ki bu kadar alakasız ve saçma yorumu olsun
    Ne devlet kurumları ne yeni yasa, ne de meday 14 temmuzun adını telaffuz bile etmiyor
    Ama bu forumdakiler olmayan bir 14 tem miladı yarattılar
    Bu kadar da pimpirik olmayın
    14 tem tarihinden sadece film yapılır sırf bu foruma özel
    Amma hikaye yazarı var bu forumda
    İlle de 14 temmuzu milat yaptıracaklar.

heey gidi günler bee..neler konuşulmuş burda neler..
    cumartesi k750i aldım 740 ytl kk garantili ve flaş hediyeli kutusunda..
    baya güzel telefonmuş bu yaa..kurcalamak lazım..

• secco telefonun hayırlı olsun bendede var, harika
  • tabii hemen imei nosunu kontrol ettim..
    kayıtlı yazıyor..
  • secco bana almanyadan faturalı k750i gelecek bunu yeni kanunda kayıt ettirebilecekmiyim...eger evt ise nasıl yaptırcaz..verecegin bilgiler icin tskler şimdiden
  • secco arkadasım sana bi sorum olcak;bana almanyadan faturalı k750i gelecek bunu yenin kanun ile kayıt ettirebilcekmiyim eger cvb evt ise formaliteler nasıl olcak...cvbın için simdiden tskler
  • Arkadaşlar IMEI sorgulamada çooooooook önemli birşey keşfettim.

Benim imei numaram 351067300100181 ve yıllardır kullanıyorum. ama bulunamadı yazıyor.

Yalnız birşey var! son rakamını yanlış yazıyorum 181 yerine 184 gibi ve aşağıdaki şu ibare çıkıyor;--
    "351067300100181 BULUNAMADI Dikkat! IMEI numarasının son basamagı 4 yerine 1 olmalı"

benim IMEI numaramı gösteriyor hatta düzeltme yapıyor. yani benim imei numaram şu belirlenmiş 12 milyon kaçak ama kayıt altına alınacak telefon arasında olduğu ortaya çıkıyor. En azından benim yorumum öyle.

Yani bu yöntemle 13 temmuz meselesi çözülebilir.

Sizden ricam özellikle - 13 temmuzdan sonra alanlar- IMEI no.nun son rakamını yanlış yazıp sorgulatın. Çıkan sonuçta yanlış yazdığınız değil de sizin numaranız yazıyor ve hatta düzeltme yapıyorsa demeki numaranız kayıtlıdır. Yani 5 YTL ile kayıt yapılabilir.

Hadi spotçular bir deneyin bakalım ve sonuçları foruma yazın lütfen.

• Yuhh.. burayada mı yazdın

Senin o düzeltme dediğin aslında check digit kontrolünden başka bir şey değil... Bu tür seri numaralarda en son digit kontrol amaçlı kullanılır... Seri numaranın hatalı yazımını önlemek ve bütünlüğünü korumak için..
  • arkadaşlar nereye kayıt ettirecegiz telefonu kimse net birşey söylemiyor.tamam herkes bakıyor kayıtlı veya kayıtsız ama kayıtsız olanlar nereye nasıl kayıt ettirecek yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: rockcity

secco bana almanyadan faturalı k750i gelecek bunu yeni kanunda kayıt ettirebilecekmiyim...eger evt ise nasıl yaptırcaz..verecegin bilgiler icin tskler şimdiden

valla onun astarı yüzünden pahalıya gelir...
    orda zaten 400 euro mu ne birde burda ona acaip gümrük vergisi binecek aynı hesaba gelir..
    kanuna göre yurt dışından gelirken bir telefon getirebiliyosunuz..bu sizin zinet eşyanız olarak geçiyo.. ve para alınmıyo..ama eğer kargo ile yollarlarsa gümrükte vergi alırlar..
    ben bi ara yurt dışından bişey alıcaktım..bu iş için gümrük muyhafaza müdürlüğünü aradım konuştum..getireceğim şey bir saatti..fiyatı 150 dolardan pahalı olan şeylere gümrük alınır dediler..
    sadece vergi de değil bi de gümrükte beklediği için yer kirası gibi komik şeyşlerde alınıyor..
    ben vazgeç derim..

• ama esas sorunun cevabını vermek gerekirse..evet..eğer ordan faturalı olarak buraya gelmişse faturasıyla beraber telefonu kayıt ettirebilirsin..burdaki faturalı telefonlar gibi..zaten yurt dışında yaşıyan gurbetçiler burda kullandıkları telefonlarını o şekilde kullanıcaklar..ama önce söylediğim gibi o tür ürünler eğer kargo ile gelicekse burdaki ile aynı paraya gelir..ha bi tanıdığın elinde getirecekse tamam...matemetik olarak sana zararı olsa da kanunen zararı yok...
  • valla tanıdıgın elinde gelecek telefon kargo falan deil..dediğin gibi kargo da vergi,kargo parası aynı parayı mal olcak gibi
    yalnız telefonu havaalanında mı kayıt ettirecegiz buna benzer yerler kurulmus mu gümrükte?
  • quote:

Orjinalden alıntı: secco24

quote:

Orjinalden alıntı: akay635

Secco24 ve Volkan4 bence bir süre ortalarda görünmeyin hatta uçak biletlerinizi alın Avrupa' ya gidin.

doğru valla..ben hemen kaçak yollarla meksikaya gitmenin yollarını arıyım..
    bu arada yıllardır spot kullanıp da bulunamadı diyenler..bence sizlerin imei nolarınız ilk kullanmaya başladığınız anda sisteme kaydolmuştur..ama sitedeki veritabanaı pek güncel değil galiba..
    bi şekilde o ispat edilip ortaya çıkar..merak etmeyin..bu arada bu hafta garantili k750i alıyorum..
    beni seven sevmeyen herkes bi hayırlı olsun çeksin

hehe.. güle güle kullan

• Arkadaşlar bu kaçak telefonlar hakkında bişey öğrendim.Forumda varmı bilmiyorum okumadım çünki.Şimdi arayıp bişey öğrendim.Yurtdışına çıkacağımı ve ordan telefon alırsam nasıl türkiyede kullanacığımı sordum.Fatura ile gelinirse telefonu 5 ytl. karşılığında kayıt ettirip kullanabilirsiniz dedi.TArih önemli değil.İstersen 2006 da git al.Spot telefon işi yapan bir abimle konuştum.Yurtdışından telefonalara fatura kestirip ghetiriyoruz hiçbir problem olmuyor dedi.Hakikatende öyle.Adam çatır çatır yurtdışı satıyor faturasıyla.Ve yurtışında 5-10 ytl arasında bir fiyata patlıyormuş fatura kestirmek.Duyduğum, bildiğim budur.

Saygılar
  • bende duydum 13 temmuz son diye
  • arkadaşlar yasada yazıyor zaten dikkat edelim 13 temmuz olayına ama ortalık çok karışık yasada nasıl olacak bilmemki

• yasada 28 agustosta kayıtlar başlıcaktı yazıyodu hani adamlar bunu uygulamazsa 13 temmuzuda uygulamazlar bişeyi düzgün yapamıyorlar yaw kardeşim yapamıcaksan bu işe hiç kalkışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogguzko -- 6 Eylül 2005, 13:25:58 >
  • bende öyle düşünüyorum 12 temmuzda alanlarında i şekilde buldan yararlandırırlar
  • Arkadaşlar forumA yeni girenler! lütfen aynı soruyu sormayın. 13 Temmuz lafı söylendi defalarca! ok? ÖNCEKİLEİ OKUYUN LÜTFEN!
    ARKADAŞLAR BUGÜN NTV HABERLERİNİ İZLEYİN.
    AĞUSTOSDA İHALENİN KAZANAN FİRMA TARAFINDAN YAPTIĞI TEKNİK YANLIŞLIKTAN DOLAYI PLANLANAN 1 EYLÜL DE MESAJ GÖNDEREMEDİKLERİNİ SÖYLÜYORLAR.

12 EYLÜLDE İKİNCİ BİR İHALE TEKRAR YAPILACAĞINI SÖYLEDİ.
    VE KESİNLİKLE 13 ARALIKTA YAPILACAK İPTALLERİN UYGULANACAĞINI SÖYLEDİ.

HERHANGİ BİR SAPMA OLMAYACAĞINI SÖYLENDİ. BU AÇIKLAMALARI tk NTV'YE DOĞRUDAN YAPMIŞ HEM DE.

MUTLAKA NTV HABERLERİNİ İZLEYİN.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.