Şimdi Ara

Spot(kaçak) kullananlar,alıcaklar DİKKAT!!!! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.056
Cevap
0
Favori
114.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gazetde okumuşdum bende kaçakların telleri kilitlenecekmişmi öle bişi benim öyle bir sorunum yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: akhenaTon

şu 14 temmuz olayı gerçek olamaz,bekleyip göreceğiz.
    14 temmuz olayı gerçek değilse en çok secco24 yüz ifadesini görmek isterdim. ve daha çok sevinirdim.
    bu kadar hayatımda cins adam görmedim.
    adam 14 temmuz olayını canu gönülden istiyor. yuh yuh sana...

bu arkadaşa bişey demiyorum..çünkü büyük ihtimalle suyu elektriği de kaçak kullanıyodur...bizde ödediğimiz vergilerle bu gibi asalakları besleriz..benim bu işten ne karım olucaksa..bana ne..ister gelsin yasa ister gelmesin..benim yüz ifadem yasa gelse de gelmese de değişmeyecek çünkü garantili telefon kullanıyorum..senin gibi birkaç küçük insanın zarar görmesi bana ne kar sağlayacak??
    14 temmuzu değil ama bu yeni yasayı sonuna kadar destekliyorum..
    üç kuruşluk telefonu için trenlerden atılan,bıçaklanan insanların annen,baban,kardeşin olduğunu 1 dakka için düşün..eminim sende bu yasaya sevinirsin..saygılar..

• Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 75'ten fazla smile kullanılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: secco24

quote:

Orijinalden alıntı: akhenaTon

şu 14 temmuz olayı gerçek olamaz,bekleyip göreceğiz.
    14 temmuz olayı gerçek değilse en çok secco24 yüz ifadesini görmek isterdim. ve daha çok sevinirdim.
    bu kadar hayatımda cins adam görmedim.
    adam 14 temmuz olayını canu gönülden istiyor. yuh yuh sana...

bu arkadaşa bişey demiyorum..çünkü büyük ihtimalle suyu elektriği de kaçak kullanıyodur...bizde ödediğimiz vergilerle bu gibi asalakları besleriz..benim bu işten ne karım olucaksa..bana ne..ister gelsin yasa ister gelmesin..benim yüz ifadem yasa gelse de gelmese de değişmeyecek çünkü garantili telefon kullanıyorum..senin gibi birkaç küçük insanın zarar görmesi bana ne kar sağlayacak??
    14 temmuzu değil ama bu yeni yasayı sonuna kadar destekliyorum..
    üç kuruşluk telefonu için trenlerden atılan,bıçaklanan insanların annen,baban,kardeşin olduğunu 1 dakka için düşün..eminim sende bu yasaya sevinirsin..saygılar..

secco bence olayı cok degisik yerlere cekiyosun!!! kimse bu yasanın cıkmaması taraftarı degil ancak kimsede madur olmak istemiyor.Ayrıca o kisiye asalak deyip veya kücük insan demeyede hakkın yokNeden diceksin ya kardeşim devlet bilmiyormu bunca senedir spot telefon satıldığını ha?tabiki biliyor demekki bu yasak degil.Sen haklı olabilirsin ama senin bu kadar ısrarcı olman bazı insanları rahatsız edebilir.Sonucta o kisiler telefonlarından olcak ve senin boyle üstüne üstüne gitmen onların canını sıkacak.Bende spot telefon kullanıyorum ve 12 temmuzdan sonra aldım.bana bu konusmalar koymuyor ne olacaksa olacak o kadar düsünemem.ama yok yere boyle aşağılayıcı konusmaları kınıyorum...Saygılar...

• Secco24 kardeş olayı bu kadar zorlamana gerek yok, kendinide yıpratıyorsun. İki kere spot telefon aldım, onun dışında kaçakla falan işimiz olmadı. Spot telefon almakla hata yaptığımı biliyorum ama spot işi öyle yaygındıki, yani normal bir şeymiş gibi geliyordu insanlara. Bu yasa çıkınca önemini kavradık. Üç kuruş biriktirip telefon aldık, 12 temmuz olayına takılsın istemiyorum. Büyük ihtimalle buradaki arkadaşlarında durumu böyledir. Sonuçta kim nederse desin devlet doğru bidiğini yapacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 8 Ağustos 2005, 22:56:39 >
  • http://www.realist.web.tr/haber/15689/

daha ocakta da 12 milyon kayıtsız kullanıcı oldugu haberi yazılmıs... 2004 te de benzer bir haberde 12 milyon kayıtsız kullanıcının sayısı belirtiliyordu.. Yani 2004 ten 2005 temmuza kadar bu sayı degismemis mi? yani 12 temmuzun kapsadıgı af?! hangi 12 milyon kullanıcıyı kapsıyor... adamlar 2004 te de aynı sayıyı vermisler... dusunsenize... yani bu 12 temmuz iddalarını curutebilecek bir veri midir arkadaslar?
  • arkadaşlar bu arada secco 24 e de bu kadar yuklenilmesin diyorum ben.. kendisi bu tartışmanın surdurulmesinde ve bir sonuca ulaşmamızda karşı iddalarıyla onemli bir kisi... onun iddaları olmasa biz bu iddaları araştıramayız... kendisinin biraz sakin olmasında fayda var ama...
  • arkadaslar.. bu arada belirtmek isterim .. ben de 12 temmuz sonrası spot alanlardanım.. ama 12 temmuz sonrası hakkında bir bilgim olmadıgından dolayı boyle yaptım.. yasadan haberdardım ama tv ve gazetelerde 12 temmuzdan sonra alınan telefonların kayıt ettirilemiyecegi konusunda hicbir uyarıcı yayın yapılmadı.. ben de herkesin bildigini yani 28 agustostan sonra uyarı gelecegini ve telefonumu kayıt ettirebilecegimi dusunuyordum.. bunu dogubankta satan adama sordugumda da onun bana aynı seyi soylemesiyle teyit edince telefonu aldım..

biz telefonlarla oldukca ilgilenen araştıran insanlar olarak bile bu konu hakkında tam bilgiye sahip degilken dusunun milyonlarca insanı... telefonunun kacak olup olmadıgını dahi bilmeyen ya da bunu test bile edemeyecek insanın bir gun cat diye telefonları mı kesilecek..

boyle bir yasa cıkacaksa.. cıkmadan once kamuoyu bilgilendirilmeli ve denmeli ki "bakın su tarihte yasa cıkacak ve bundan sonra hicbir telefon kayıt ettirilemeyecek" ona gore de insanlar yapacaklarını bilecek.. bir gun birisi yasa cıkarıyor.. hic 12 temmuz sonrası kayıt edilmeyecek denmezken bir gun bir yetkili cıkıp kayıt ettirilmeyecek fikrini uyandıracak ifadeler ediyor.. her sey oldu bittiye getiriliyor..

bir konu hakkında yargılanmadan once bu yasanın kamuoyuna tam olarak anlatılabilmis olması lazım... bence devlet bu eksikligin uzerine giderse ve 12 temmuz sonrası icin dayatırsa ve 1 agustosta alınan telefonları kapatırsa.. buyuk sorun olur.. bu zamana kadar spota gozyumuyorsan bu bir gunde mi yanlıs ya da yasak oldu? niye o zaman dogubanka gidip de butun spot satanları tespit edip tutuklamıyorsun... uyusturucu kullanmak suc degil ama satmak sucsa niye devletin bilgisi dahilinde satılan telefonu aldıgım icin ben yargılanayım ya da cezalandırılayım...

benim telefonu alırken bilgim yoktu ... olsaydı almazdım.. ama bilgilendirmeyen ve satısa gozyuman devletin benden daha cok kusuru var gibi geliyor..

fikirlerinizi bekliyorum...

• the_edge'nin bu yazısının her satırına katılıyorum.Bu karmaşıklığı yaratan yetkilileri de kınıyorum.Adam gibi bir düzenleme yapılmadı.Hala durumu netleştirecek bir açıklama da yapılmadı.
    quote:

Orijinalden alıntı: the_edge

arkadaslar.. bu arada belirtmek isterim .. ben de 12 temmuz sonrası spot alanlardanım.. ama 12 temmuz sonrası hakkında bir bilgim olmadıgından dolayı boyle yaptım.. yasadan haberdardım ama tv ve gazetelerde 12 temmuzdan sonra alınan telefonların kayıt ettirilemiyecegi konusunda hicbir uyarıcı yayın yapılmadı.. ben de herkesin bildigini yani 28 agustostan sonra uyarı gelecegini ve telefonumu kayıt ettirebilecegimi dusunuyordum.. bunu dogubankta satan adama sordugumda da onun bana aynı seyi soylemesiyle teyit edince telefonu aldım..

biz telefonlarla oldukca ilgilenen araştıran insanlar olarak bile bu konu hakkında tam bilgiye sahip degilken dusunun milyonlarca insanı... telefonunun kacak olup olmadıgını dahi bilmeyen ya da bunu test bile edemeyecek insanın bir gun cat diye telefonları mı kesilecek..

boyle bir yasa cıkacaksa.. cıkmadan once kamuoyu bilgilendirilmeli ve denmeli ki "bakın su tarihte yasa cıkacak ve bundan sonra hicbir telefon kayıt ettirilemeyecek" ona gore de insanlar yapacaklarını bilecek.. bir gun birisi yasa cıkarıyor.. hic 12 temmuz sonrası kayıt edilmeyecek denmezken bir gun bir yetkili cıkıp kayıt ettirilmeyecek fikrini uyandıracak ifadeler ediyor.. her sey oldu bittiye getiriliyor..

bir konu hakkında yargılanmadan once bu yasanın kamuoyuna tam olarak anlatılabilmis olması lazım... bence devlet bu eksikligin uzerine giderse ve 12 temmuz sonrası icin dayatırsa ve 1 agustosta alınan telefonları kapatırsa.. buyuk sorun olur.. bu zamana kadar spota gozyumuyorsan bu bir gunde mi yanlıs ya da yasak oldu? niye o zaman dogubanka gidip de butun spot satanları tespit edip tutuklamıyorsun... uyusturucu kullanmak suc degil ama satmak sucsa niye devletin bilgisi dahilinde satılan telefonu aldıgım icin ben yargılanayım ya da cezalandırılayım...

benim telefonu alırken bilgim yoktu ... olsaydı almazdım.. ama bilgilendirmeyen ve satısa gozyuman devletin benden daha cok kusuru var gibi geliyor..

• quote:

arkadaslar.. bu arada belirtmek isterim .. ben de 12 temmuz sonrası spot alanlardanım.. ama 12 temmuz sonrası hakkında bir bilgim olmadıgından dolayı boyle yaptım.. yasadan haberdardım ama tv ve gazetelerde 12 temmuzdan sonra alınan telefonların kayıt ettirilemiyecegi konusunda hicbir uyarıcı yayın yapılmadı.. ben de herkesin bildigini yani 28 agustostan sonra uyarı gelecegini ve telefonumu kayıt ettirebilecegimi dusunuyordum.. bunu dogubankta satan adama sordugumda da onun bana aynı seyi soylemesiyle teyit edince telefonu aldım..

bende tamamen sana katılıyorum ama yasayı bilmemek mazeret kabul edilmiyo hukukta maalesef, sırf bu 12 temmuz olayından dolayı telefon alamıyorum , ama bence büyük ihtimal bu telefonlara da kayıt olma hakkı tanıncaktır ama riske girmemekte de fayda var, bekleyip görcez artık...

• walla ben burda secco24 arkadaşı destekliyorum.........
    çünkü söyledikleri doğru hee ama spot almak ta ayrı bi güzel di yaa onada bşi demicem eehh napalım artık 150-200 milyon daha fazla werip kvk lı telefon alacaz....
  • quote:

o telefonlar elinizde patlıycak..
    ben gider 10 aralıkta alırım o zaman..ee devlet ne zaman beni tesbit edicek mesaj atıcak..
    yani bu işler için kesin bir son tarih olmalı..yasanın yürürlüğe girmesi ile kabul edilmesi arasındaki bu 5 aylık zamanda adamlar tesbit edip ona göre kayıt yapıcaklar...
    elinde patlasın aşk çiçekleri yoksa..

ister al ister alma. ama almazsan kerizin önde gideni olursun bunu bil.
    hepimiz buradayız, göreceğiz bakalım.
    adam milattan önce aldığı teli yazmış, BULUNAMADI diyor.
    hala mışmışda mişmişde konuşuyorşunuz.
    ben alacağım teli, faturasını aldımmı feriştahı gelse bir şey diyemez.
    o kadar...
  • quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: kakman

walla ben burda secco24 arkadaşı destekliyorum.........
    çünkü söyledikleri doğru hee ama spot almak ta ayrı bi güzel di yaa onada bşi demicem eehh napalım artık 150-200 milyon daha fazla werip kvk lı telefon alacaz....

ya ben ve burdaki cogu arkadasta katılıyor ancak bu kadar ustelemesi garip kacıyor.ne demisler anlayana sivri sinek saz......
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruuuuud

bende tamamen sana katılıyorum ama yasayı bilmemek mazeret kabul edilmiyo hukukta maalesef, sırf bu 12 temmuz olayından dolayı telefon alamıyorum , ama bence büyük ihtimal bu telefonlara da kayıt olma hakkı tanıncaktır ama riske girmemekte de fayda var, bekleyip görcez artık...

Kardeşim bu yasa cinayet yasası mı? Mazaret kabul etmeyecek
    Teröristin bile mazareti var
    Dağlardaki binlerce terörist için kaç kere af çıkaran devlet
    bir spot telefon için mi şahin kesilecek başımıza? bu kadar komik olmayın yaa

Milyonlarca kişinin her gün yaptığı konuşmayı birden kesemez

Gücü yetseydi doğubankı yaşatmazdı terörist ırakta gidip vuramıyorlar sınır dışında
    Doğubankta kaçak ürün var
    Buna niye göz yumuyorlar var mı bir anlamı?
    Sokakta korsan 2 YTL lik CD sattırmayan devlet
    Doğubankta trilyonluk malları nasıl görmez ya??????????????????????
    Spot tel affı diye bir şey olmayacak bu bir
    1 EYLÜL de bütün telefonlar tarih gözetilmeksizin kayıt ettirilmeye başlanacak bu da 2.
    Gerisi boş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 9 Ağustos 2005, 14:36:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tiske

quote:

Orijinalden alıntı: ruuuuud

Kardeşim bu yasa cinayet yasası mı? Mazaret kabul etmeyecek
    Teröristin bile mazareti var
    Dağlardaki binlerce terörist için kaç kere af çıkaran devlet
    bir spot telefon için mi şahin kesilecek başımıza? bu kadar komik olmayın yaa

Milyonlarca kişinin her gün yaptığı konuşmayı birden kesemez

Gücü yetseydi doğubankı yaşatmazdı terörist ırakta gidip vuramıyorlar sınır dışında
    Doğubankta kaçak ürün var
    Buna niye göz yumuyorlar var mı bir anlamı?
    Sokakta korsan 2 YTL lik CD sattırmayan devlet
    Doğubankta trilyonluk malları nasıl görmez ya??????????????????????
    Spot tel affı diye bir şey olmayacak bu bir
    1 EYLÜL de bütün telefonlar tarih gözetilmeksizin kayıt ettirilmeye başlanacak bu da 2.
    Gerisi boş

Amin kardeş insallah hepsi kayıt olcak

• arkadaslar bir de benim aklıma su soru geliyor

12 temmuzdan sonra sene sonuna kadar alınacagı hesap edilen 4 milyon kacak telefon (12 temmuz affından yararlanamayacak oldukları soylenen) bir anda gercekten gozden cıkarılacak mı?

tanesi ortalama 200 milyon olsa bu telefonların ( ki sanıyorum bu ortalama daha fazla olur) 4000.000 * 200.000.000 = 800.000.000.000.000 nerdeyse 1 katrilyonluk milli servet... sonucta bu para bu ulkenin insanları tarafından yabancı kaynaklara verildi ve cope mi atılacak bir anda?bugun imfden 1 milyar dolar icin savasa girmeyi dusunen devletimiz yine nerdeyse o kadar gelecek bir milli serveti cope mi atacak?

bence ya dediklerini kendileri anlamıyor ya da hesap edemiyorlar...

telefonların konusmaya kapatılması bana bu ulke icin kayıp gibi geliyor..
    evet bir cok arkadasın bu telefonların varlıgı da kayıp dedigini duyuyorum .. ki dogru soyluyorlar... ama bu yasa aralık 28 den sonra kacak telefon girisini engellemek gayesini tasımalı oncelikle...

diyelim ki 12 temmuz sonrası alınanları kayıt etmicek devlet.. o zaman kayıt altına alabilecegi kosulları sursun onumuze... su kadar vergi su kadar masraf diye.. telefon modeline gore... ve desinki evet simdi vergimi aldım kayıt ediyorum.. yoksa benim olmayan yar topragın olsun mantıgı hepimize kaybettirir...

• quote:

olay budur gerisi B.O.Ş.

• quote:

Orijinalinden alıntı: jakalon

quote:

o telefonlar elinizde patlıycak..
    ben gider 10 aralıkta alırım o zaman..ee devlet ne zaman beni tesbit edicek mesaj atıcak..
    yani bu işler için kesin bir son tarih olmalı..yasanın yürürlüğe girmesi ile kabul edilmesi arasındaki bu 5 aylık zamanda adamlar tesbit edip ona göre kayıt yapıcaklar...
    elinde patlasın aşk çiçekleri yoksa..

ister al ister alma. ama almazsan kerizin önde gideni olursun bunu bil.
    hepimiz buradayız, göreceğiz bakalım.
    adam milattan önce aldığı teli yazmış, BULUNAMADI diyor.
    hala mışmışda mişmişde konuşuyorşunuz.
    ben alacağım teli, faturasını aldımmı feriştahı gelse bir şey diyemez.
    o kadar...

ben bunu yazarken bu yasanın uygulanamayacağını söyleyen arkadaşlara atıf olsun diye düşündüm..
    gidip de alıcak değilim..bu arada spot almazsam mı keriz oluyorum???neyse..
    arkadaşlar inceden laf sokup da sonra da secco24 çok üsteliyosun falan diyosunuz..
    duyduklarımı düşündüklerimi size paylaşıyorum sanki yasayı ben çıkarmışım gibi bana kızıyonuz ya..
    bundan önce spot alanlara bişey demiyodum..ben kullanmam o kadar..benim için telefonun nerden geldiği ve garantisi önemli çünkü..ha bundan sonra da spot kullanana bişey demem zaten..
    ben sadece bilgimi paylaşıp uyarıyorum..
    bana inanırsanız en fazla bir ekim ayında bu dediklerimin olup olmayacağını görürsünüz..
    o tarihte almak istediğiniz telefonun garantilisi zaten spot fiyatına çok yakın hale gelmiş olucak çünkü bi telefon çıktımı 2 ayda pul oluyo..yani bu dediklerime inanırsanız bi zararınız olmuycak..
    inanmazsanız ve gerçekleşirse büyük zarar ediceksiniz..yalnız maddi değil manevi olarak da kendinize kızıp yıpranıcaksınız..karar yine sizlerin..ben bekliycem şu an 800 ytl olan k750i eylülde w800 gelmesi ile 700 olur..2 ay önce gittigidiyordan yada doğu banktan bu fiyata ve fazlasına telefonu alanlar oldu..gördüğünüz gibi 3-4 ay beklerseniz spot fiyatına düşüyo..bunlar benim düşüncelerimdir..üsteleme veya ikna çabam değil..bu söylediklerime katılmıyosanız saçma diyosanız fikirlerinizi bekliyorum..hepiniz kardeşimsiniz beni artık yanlış anlamayın..

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.