Şimdi Ara

askerde kekemelik konuşma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
28.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar askere gidenler heralde daha iyi bilirler bi sorum olacaktı.bende heyecanlandığım zaman kekemelik oluyor daha doğrusu o an söylemeyemiyorum.tekmil verirken sorun oluşturur gibime geliyor.ama normalde bir sorun yok rahat rahat konusuyorum anlık şeylerde oluyor sadece.askerde kayıt esnasında bunu söylmemem gerekir mi tavsiyeleriniz nelerdir teşşekür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: locke13

arkadaşlar askere gidenler heralde daha iyi bilirler bi sorum olacaktı.bende heyecanlandığım zaman kekemelik oluyor daha doğrusu o an söylemeyemiyorum.tekmil verirken sorun oluşturur gibime geliyor.ama normalde bir sorun yok rahat rahat konusuyorum anlık şeylerde oluyor sadece.askerde kayıt esnasında bunu söylmemem gerekir mi tavsiyeleriniz nelerdir teşşekür ederim.

bence mazeretini belirtmelisin. bu konuda sana fazlasıyla anlayışlı davranacaklarından eminim. yakın bir arkadaşımda da benzer bir durum vardı, başındaki komutanlarına durumu izah etti onlarda gayet anlayışlı davrandılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: locke13

arkadaşlar askere gidenler heralde daha iyi bilirler bi sorum olacaktı.bende heyecanlandığım zaman kekemelik oluyor daha doğrusu o an söylemeyemiyorum.tekmil verirken sorun oluşturur gibime geliyor.ama normalde bir sorun yok rahat rahat konusuyorum anlık şeylerde oluyor sadece.askerde kayıt esnasında bunu söylmemem gerekir mi tavsiyeleriniz nelerdir teşşekür ederim.

kafana takma dostum ben askerde yedeksubaydım benim de 8 ay boyunca böyle 1-2 askerim oldu
    askerde kimse sana neden kekeliyorsun diye fırça atmaz,fazlasıyla anlayış görürsün
    sana tavsiyem evde bağırarak kendi kendine tekmil ver alıştır kendini
    şunu kesinlikle söyleyebilirim ki askerde tekmil verirken bağıracağın için kekelemeyeceksin bile
    Askerde bölüklerinize dağıldığınızda sizden sorumlu komutanlara durumunu nazikçe belirtirsen bir daha askerlik hayatın boyunca sorunun olmaz

• bende aralık 12de gitcem kısmetse.kısa dönem olacak büyük ihtimal.cevaplarınız için ayrıca teşşekür ederm
  • BENDE doğuştan kekemeyim.ama askerde fazla sorun olmadı.neden dersen.tekmil verirken zaten yüksek sesle veriyorsun.birde komutanlar ummadığın kadar anlayışlılar.sonuçta allahtan gelen kimne diyebilir.askerliğimi çavuş olarak yaptım.ama kekemeliğim sivil hayattaki kadar sorun olmadı.kafana takma...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erceylan

BENDE doğuştan kekemeyim.ama askerde fazla sorun olmadı.neden dersen.tekmil verirken zaten yüksek sesle veriyorsun.birde komutanlar ummadığın kadar anlayışlılar.sonuçta allahtan gelen kimne diyebilir.askerliğimi çavuş olarak yaptım.ama kekemeliğim sivil hayattaki kadar sorun olmadı.kafana takma...

Bravo... En önemlisi gitmeden kafana fazlasıyla takarsan senin için daha büyük sorun olur, ama takma kafana, rahat ol...
  • merhaba arkadaşlar bende 2011 şubat ayında büyük ihtimalle askere gideceğim. ama kekeme olduğum için askere gitmeye korkuyorum.çünkü kekeme olarak askerlik yapmak oldukça zor insanlar dalga geçerler.arkadaş çevrem olmayacak diye korkuyorum.ne olur bana yardım edin bana bir yol gösterin.kekeme olduğum için askere gitmek istemiyorum ama ailem bana gitmemi söylüyor.yorumlarını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: benben63@mynet.com

merhaba arkadaşlar bende 2011 şubat ayında büyük ihtimalle askere gideceğim. ama kekeme olduğum için askere gitmeye korkuyorum.çünkü kekeme olarak askerlik yapmak oldukça zor insanlar dalga geçerler.arkadaş çevrem olmayacak diye korkuyorum.ne olur bana yardım edin bana bir yol gösterin.kekeme olduğum için askere gitmek istemiyorum ama ailem bana gitmemi söylüyor.yorumlarını bekliyorum.

yukarıda yazdığımı okuyabilirsiniz:)
  • s.a bende kekemeyim ama dogustan degıl okadar fazla degıl yanı sadece bazı kelımelerde sorun oluyo bende bu sene falan askere gıderım buyuk ıhtımalle yazıları okuduktan sonra rahatladım acıkcası:d
    bı ara tv de duymustum askerde kalma olayı falan varmıs onu tam bılen arkadaslar varmı herkez kalabılıyomu ısterse lıse megzunu falan farkedıyomu pc den falanda anlarım yazıcı olmak ıcın falan kımınle konusmam gerekır
    sımdıden saolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: b1r1s1

s.a bende kekemeyim ama dogustan degıl okadar fazla degıl yanı sadece bazı kelımelerde sorun oluyo bende bu sene falan askere gıderım buyuk ıhtımalle yazıları okuduktan sonra rahatladım acıkcası:d
    bı ara tv de duymustum askerde kalma olayı falan varmıs onu tam bılen arkadaslar varmı herkez kalabılıyomu ısterse lıse megzunu falan farkedıyomu pc den falanda anlarım yazıcı olmak ıcın falan kımınle konusmam gerekır
    sımdıden saolun

o tamamen şans işi + artık bilgisayar bilmeyen kalmadı ki,bilgisayar bilmenin bir ayrıcalığı yok artık.
    birinle konuşmakla olmaz canları isterlerse istedikleri yere koyarlar
    askerde kalma olayı yok terhis olup tekrar sınavlara gireceksiniz üni mezunuysanız teğmenlikten devam edersiniz lise mezunları da uzman er-erbaş heralde
  • benimde bir sorunum var bazı harfleri söyleyemiyorum :) mesela asker sayım'ında rakamları üç yerine ük gibi görk oluyor küçükken geçirdiğim kazadan ötürü.
    Acaba askerde bir problem olurmu?? okuldada bu sıkıntıyı çok çekiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lekula

benimde bir sorunum var bazı harfleri söyleyemiyorum :) mesela asker sayım'ında rakamları üç yerine ük gibi görk oluyor küçükken geçirdiğim kazadan ötürü.
    Acaba askerde bir problem olurmu?? okuldada bu sıkıntıyı çok çekiyorum...

Ne sıkıntı olacak ki bilerek yapmıyorsunuz.askerliği fazla abartmayn herkes insan
  • Hiçbir sorun olmaz ve komutanlar bunu anlayışla karşılar. Sadece denetleme olursa uzun künye söylemen gerekebilir.

Bunun için biraz çalışmanı isterler o kadar.
  • Kardeş bendede ara sıra kekemelik oluyor Düşünsene bir iş görüşmesine gidersem işi kesin alamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hahahahhaha kekeme dolmuş bura. Meehaba bende kekemeyim olum yakmayın kafanıza
    Kafa rahat olsun dicem de sözde kalıyor zaten. Istekli bi çalışma ile yenilebilir fakat ben yenemedim hala ne hipnozlar ne susma tedavileri ufff

• ben askerden geleli 1 ay falan oldu uzun dönem yaptım acemi birliğinde başımızdaki komutan doğru söyleyene kadar tekrarlatıyordu usta birliğinde hiç bişey demediler birazda komutan ile alakalı
  • ARKADAŞLAR NE OLUR YARDIM EDİN BEN 16 YAŞINDAYIM KEKEMEYİM AMA FAZLA DEĞİL KONUŞABİLİYORUM HEYECAN YAPARSAM BİRAZCIK TAKILMA VAR AMA SÖYLEYE BİLİYORUM ASKERE ALIRLARMI BEN SÖZLEŞMELİ ER OLUCAMDA ALIRLARMI NE OLUR YARDIM EDİN?ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN

• ynr123 Y kullanıcısına yanıt
    selam arkadaşım ne durumdasın 4 yıl geçti aradan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.