Şimdi Ara

HYUNDAI ACCENT BLUE ANA KONU (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.385
Cevap
27
Favori
784.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.4 benzinli için fiyatlar 33.900 Düz Mode ile 39.400 Prime otomatik olarak belirlenmiş. Dizel 2. yarıya kadar yok zaten olsa da fiyatlar bence çok aşırı olmuş. İyi bir fiyatlandırma ile sipariş vermek üzereyken kesin olarak listeden çıkardım.
  • Yeni Accent Benzinli Mood donanımı : 33bin
    Prime yani dolu donanımı ise 36bin tl den satılacak, fiyatlar belli olmuş
    Dizeller şuan için türkiye'de yok, gelmesinede çok zor diyorlar.
    http://accentblue.hyundai.com.tr/

Haftasonu bende inceledim aracı, gerçekten müthiş olmuş. 128beygirlik dizeli geldiği vakit tadından yenmez bu arabanın. Tok bir araba olmuş. Oldukça hoşuma gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

sitedehttp://accentblue.hyundai.com.tr
    9-10 nisanda deneme sürüşüne bekliyoruz yazıyor.

Bu arada gidip gören arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

Fotoğraflardan anlayabildiğim kadarıyla farlar merceksiz. Era'larla aynı sistem gibime geldi. Yani i30'unki gibi değil dimi ?

Torpido gözünde aydınlatma ve soğutma var mı?

Cam açma düğmelerinde artık yeni modellerde sadece SOL ÖN cam açma düğmesinin ışığı var diğerlerinin yok. Bunda da öyle mi?

Yol bilgisayarı anlık yakıt tüketimini gösteriyor mu yada başka bilgiler var mı? Yoksa yine ODO METRE, ORTALAMA YAKIT TÜKETİMİ, ORTALAMA MENZİL, HAVA DERECESİ mi var?

Yine MODE'un özelliklerine baktığımda bence çok gereksiz şeylerden kesinti yaptıklarını gördüm.

Bazıları;

* Park Sensörü (Satış sırasında HEDİYE (!) adı altında serviste yada dışarıdan taktırılabilir)

* Bagaj aydınlatması olmaması

* Sürücü kol dayama (Gerçi 2008 Getz aracımızda hiç kullanmıyorum ama...)

* Ön koltuk arkası cep (Bildiğim kadarıyla i20'yle beraber gelen bir kırpma bu. Ne kadar maliyeti olabilir ki?)

edit:ekleme

diğer sayfanın sonunda kaldı diye alıntı yaptım. bir soru daha geldi aklıma.

Arka koltuğun ortasında yerde tümsek var mı?

• Hyundai Accent Era 1.4lt Mode & Hyundai Accent Blue 1.4lt Mode arasındaki farklar

era uzunluk x genişlik x yükseklik: 4280 x 1695 x 1470 mm
    blue.....................................: 4370 x 1700 x 1457 mm

era dingil mesafesi: 2500 mm
    blue...................: 2570 mm

era boş ağırlık: 1133 kg
    blue.............: 1080 kg

era bagaj hacimi: 390 lt
    blue................: 465 lt

era yakıt deposu: 45 lt
    blue................: 43 lt

era jant&lastik: çelik saç jant 185/65/14"
    blue.............: çelik sac jant 175/70/14"

era azami sürat: 177km/h (ben kendi aracımla kadranda 6100rpm de 205km/h aynı anda gps'te ise 192km/h sürati gördüm)
    blue...............:185km/h

era 0/100kph hızlanma: 12,3 sn
    blue........................: 11,5 sn

era 100/0kph durma mesafesi: 39 m
    blue ................................: 43 m

era şehiriçi, şehirdışı, karma yakıt sarfiyatı: 7,9 x 5,3 x 6,3 lt
    blue..................................................: 7,8 x 4,8 x 5,9 lt

era motor: 1.4 lt 16v 97ps 128 tork DOHC MPI euro5
    blue.......: 1.4 lt 16v 108ps 139 tork DOHC-CVVT MPI euro5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kritios -- 4 Nisan 2011; 16:36:17 >

• fiyatları yüksek tutmalarının nedeni eranın üretimine devam edilecek olması kuvvetle muhtemel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcroses -- 4 Nisan 2011; 16:42:45 >
  • Eraya göre daha uzun ve geniş ama daha hafif?!!!
  • Liste güncelleniyor Hyundai resmi web sitesinde.
    Blue fiyatları eklenecek ve diğer araçların yeni kampanyalı fiyatları açıklanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaksu

1.4 benzinli için fiyatlar 33.900 Düz Mode ile 39.400 Prime otomatik olarak belirlenmiş. Dizel 2. yarıya kadar yok zaten olsa da fiyatlar bence çok aşırı olmuş. İyi bir fiyatlandırma ile sipariş vermek üzereyken kesin olarak listeden çıkardım.

+111
  • bu fiyatlarla i30 un sedanı gibi olmuş ama kalite ve boyut olarak C sınıfına denk mi onu bilmem.
  • Arkadaşlar fiyat yüksek gelebilir ama mode modelin donanımını incelerseniz ABS ve ESP,EPS mevcut.Yani fiyatı yargılamadan önce donanıma bakmak gerekiyor ve aynı donanımlı diğer rakipleriyle karşılaştırmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ototube -- 4 Nisan 2011; 18:02:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Esp standart, bu açıdan büyük bir artıya sahip araç.

esp hangi markaya gdersen git 700 ila 1000 lira arasında değişiyor. bazı markalar güvenlik paketine dahil edip hava yastıklarıyla 2000 lira üstüne satıyor ama. sadece esp 700 ila 1000 lira.

Hangi markada var hocam... Bi tek Punto Evo da var senin dediğin tekil opsiyon , onun dışında VW grubunda deli para istiyorlar ESP için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ototube

Arkadaşlar fiyat yüksek gelebilir ama mode modelin donanımını incelerseniz ABS ve ESP,EPS mevcut.Yani fiyatı yargılamadan önce donanıma bakmak gerekiyor ve aynı donanımlı diğer rakipleriyle karşılaştırmak gerekiyor.

Cruze 34.000'e alınabiliyor bildiğim kadarıyla. Cruze'un baz donanımında ESP standart mı bilmiyorum ama 6 havayastığı var ve araç C segmenti...

Fiyat bence de beklendiği kadar iyi değil. Tabii bayiler 34 diyip, 32-33'e veriyor da olabilir..

Ben dizel için 36-39 bekliyorum (manuel), dizeller gelince onlara da bir bakmak lazım...
  • Anlaşıldı anlaşıldı!

Artık HYUNDAI'de ucuz araba yok.. Ne demek benzinli baz modele 33900!!! Satamıcaksın işte.Kendileri de biliyo...

Dizeli de boşuna hiç getirmesinler. 45000 e falan kimse accent almaz!!!
  • Hundayı 45bine dizel getirirse gider Skoda alırım. Yanlış bilmiyorsam Octavia nın dizel baz modeli bile 42bin lira.
  • olmazsa olmazım cruise control yok
    yağmur ve far sensörünü göremedim.elektirikli katlanır ayna yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliserpil2006

olmazsa olmazım cruise control yok
    yağmur ve far sensörünü göremedim.elektirikli katlanır ayna yok

aynen ya. adamlar yeni araba çıkardı bari bunları ekleselerdi. eskisinden öle ahım şahım bi fark yok sadece görüntü. ve çok pahalı. fiyatıda ilk cıktıgında 34 binse 1-2 yıl sonra nolur bilmiyorum
  • gider bi cruze alırım mis gibi binerim hadi oradan blue diyorum
  •  HYUNDAI ACCENT BLUE ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyunrai -- 4 Nisan 2011; 19:23:34 >
  • 39 bin liraya 1.4 otomatik benzinli araç satıyorsun Hız Sabitleme yok...
    fiyatlar kesinlikle pahalı ve alınası değil...
    Cruze baz donanım ABS+ESP+ 8 Airbag standart 33 bin lira....
    LS donanımda ise Alarm+Hız sabitleme vs.. özellikleriyle 37 bin lira...
  • bunlar uçmuş , b sınıfı accent blue baz 34 000 tl ,yeni geliyorum neziroglundan ,ama bizim halkımız gene alır ve alacak bunu bildikleri için artık tok satıcıyı oynuyorlar, ama elinde patlar bunlar korelilerin
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.