Şimdi Ara

KUŞ TÜYÜ YORGAN DAN ÇIKAN TÜYLER ZARARLIMIDIR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
7.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hepsiburadadan kuştüyü yorgan aldım almaz olaydım yorgandan tüyler çıkıyor ve sabah kalktıgımda yatagımın büyük bir bölümüm çok fazla olmasada tüylerlen kaplanıyor sizce bu tüyler zararlımıdır?

• bende onun yastık versiyonu var. 10 yıldan fazla oldu bir zararını görmedim. tüylerinin dökülmemesi için kalın bir yorgan kılıfı geçirebilirsin o yorgana.

edit: anneannem köydeyken yolduğu tavukların tüylerini doldurarak oluşturmuş o yastığı. tavuk tüyü yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forgatten2 -- 5 Ekim 2009; 22:21:18 >
  • dikkat et uçma

son yüzyılın 2. en kötü esprisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: forgatten2

bende onun yastık versiyonu var. 10 yıldan fazla oldu bir zararını görmedim. tüylerinin dökülmemesi için kalın bir yorgan kılıfı geçirebilirsin o yorgana.

edit: anneannem köydeyken yolduğu tavukların tüylerini doldurarak oluşturmuş o yastığı. tavuk tüyü yani

Ne kadar kalın kılıfda geçirsem tüylerin çıkmasını önlemiyorum
    Benim istedigim cevap ise kaztüyünün zararlı olup olmadığı.......
  • benim kaztüyü yorgan da öyle.demek sırf benimkinden çıkmıyormuş.patlak sanıyordum ben de.
    kıl gibi kuş tüyü oluyor her yerim.Allah bilir gece ağzıma da kaçıyordur.
  • Kaz tüyü koltuk yastıklarımız var, ve arada bir tüyler çıkıyo. Zararlı olduğunu zannetmiyorum ben. Öyle bişey olsa cesaret edemezler böyle birşeye bence. Yinede google da bi araştır derim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Yacan3.

Kaz tüyü koltuk yastıklarımız var, ve arada bir tüyler çıkıyo. Zararlı olduğunu zannetmiyorum ben. Öyle bişey olsa cesaret edemezler böyle birşeye bence. Yinede google da bi araştır derim...

Araştırdım ama bulanmadım kardeşim bir yardımcı olsan
    Sırf korkuma yeni aldıgım yorganı kullanamıyorum......
  • Yardımcı olayım;

Kaz tüyü ürünler (Yastık, yorgan, palto vs.) Yıkanmadıkları sürece hiçbir zarar teşkil etmez.

Nedeni, iyi yıkanıp işlenmemiş kaz tüyünde yağ ve toz barınabilir. Bu maddeler bakteri ve toz böceği (mite) üremesine elverişli bir ortam sağlar. Bu mikro organizmalar alerjiktir. İlkateks ürünlerinde kullanılan tüyler 450mm Turbiditede yıkanır (AB standardı 300mm). Kesinlikle alerjik materyel ve bakteri barındırmaz.

Edit: Alıntıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Yacan3. -- 15 Kasım 2009; 18:44:38 >
  • Edit: İki kere aynı mesaj gitmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Yacan3. -- 15 Kasım 2009; 18:43:59 >
  • bu mevsimde normaldir dökülmesi.kendi yenilenir o, zararı olmaz merak etme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Yacan3.

Yardımcı olayım;

Kaz tüyü ürünler (Yastık, yorgan, palto vs.) Yıkanmadıkları sürece hiçbir zarar teşkil etmez.

Nedeni, iyi yıkanıp işlenmemiş kaz tüyünde yağ ve toz barınabilir. Bu maddeler bakteri ve toz böceği (mite) üremesine elverişli bir ortam sağlar. Bu mikro organizmalar alerjiktir. İlkateks ürünlerinde kullanılan tüyler 450mm Turbiditede yıkanır (AB standardı 300mm). Kesinlikle alerjik materyel ve bakteri barındırmaz.

Edit: Alıntıdır...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.