Şimdi Ara

Bir Simyacının Hayatı Ve Yaptıkları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
10.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim Kimya dersinden bir ödevim var ancak bir türlü aradığımı bulamıyorum.

Bir Simyacının Hayatı Ve yaptıkları

Aradığımda Sadece Hayatı Yarıyor Arama yaptım Ancak Hep Hayatları Yazıyor

Şimdiden Teşekkürler

• Newton simyacıydı sanırsam onun hayatını araştır
  • Araştırdım Hayatlarını buldum Ama Yaptıklarını Bulamadım.
  • Hocam newtonun ne yaptığını bilmiyormusun?
  • Bilmemekle Benim Bildiklerimi Yazsam Hatalı çıkar. Onun için Net.'e bulamıyorum :S
  • farabi,ibni sina,lokman hekim bunlar hep simyacı elinde sonunda birini bulursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan_msc

farabi,ibni sina,lokman hekim bunlar hep simyacı elinde sonunda birini bulursun

Mevlana da var.
  • "Hagane no renkinjutsushi" izle
    Metal simyacı Edwird Elric'in hayatını anlatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 4 Ekim 2009; 14:28:16 >
  • Bizim burada Hazım abi diye birisi var bu adamda simyacı. Hikayelerini dinlesen kendinden geçersin. Bence Farabi, İbni Sina, Newton vs.. bırak günümüz simyacılarını araştır. Yaşadığın yerde mutlaka vardır araştırırsan bulursun ve emin ol değişik bir çalışma olur.

Bu arada günümüz simyacılarının genelde hep arkadaşları bulur altını kendileri bulamazlar o arkadaşlarlada biz hiç bir zaman tanışamayız ben bunu öğrendim

Birde bu simya işinin kimya dersi ile ne alakası var adamlar çekirdekten yetişme. Ben Hazım abinin kimya bilgisi olduğunu hiç zannetmiyorum. Tamam element var işin içindede Hazım abi sizin ödev olarak aldığınız bir işi yapabiliyorsa ve siz bu adamın hayatını ve yaptıklarını araştırıyorsanız vay o kimyanın haline.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samplus -- 4 Ekim 2009; 14:46:19 >
  • Lokman Hekimden bahset,ölümsüzlüğü bulmuş eline yazmış yağmurda silinmiş ya da köprüden geçerken düşürmüş dersin.
  • Geçenlerde okuduğum "Simyacı" adlı bir roman vardı. Konunu görünce o aklıma geldi.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Simyac%C4%B1_(roman)
  • Nicolas Flamel (okunuşu:"nikola flamel") , 15. yüzyılda yaşamış Fransız simyacı. Simyacıların iki büyük düşü olan ölümsüzlüğü ve felsefe taşı'nı bulduğu iddia edilir. Abraham adlı bir Yahudiden aldığı gizemli bir kitaptan bilgilerini elde ettiği söylenir. Harry Potter'dan ünlü manga/anime serisi fullmetal alchemist'e kadar pek çok eserde göndermeler yapılan Flamel'den Brown'un eserlerinde de "Sion Tarikatı'nın 8. Büyük Üstadı" olarak geçer hayri pıtır'daki adam benim en çok ilgimi çeken buydu
  • quote:

Orijinalden alıntı: GødLiké ~ RéckLéssLy

Hocam newtonun ne yaptığını bilmiyormusun?

pipisinde ceviz kırıyormuş
  • Simyacı tam olarak ne demek ben bilmiyorum biri açıklayabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofsayt_osman

Simyacı tam olarak ne demek ben bilmiyorum biri açıklayabilir mi ?

Simya veya Alşimi, hem doğanın ilkel yollarla araştırılmasına hem de erken dönem bir ruhani felsefe disiplinine işaret eden bir terimdir. Simya; kimya, metalurji, fizik, tıp, astroloji, semiotik, mistisizm, spiritüalizm ve sanatı bünyesinde barındırırdı.

Simya ile en az 2500 yıldır uğraşıldığı bilinmektedir. Simya ile ilk olarak Mezopotamya, Eski Mısır, İran, Hindistan ve Çin'de uğraşılmıştır. Klasik Yunan döneminde Yunanistan'da, Roma İmparatorluğu'nun hüküm sürdüğü coğrafyada, önemli İslam başkentlerinde ve daha sonra 19. yüzyıla kadar Avrupa'da simyaya ilgi duyulmuştur.

Batı simyası her zaman, kökleri ünlü simyacı Hermes Trismegistus'a uzanan ve bir felsefi-spiritüel sistem olan Hermetizm'le yakından bağlantılı olmuştur. Bu iki disiplin (simya ve Hermetizm) 17. yüzyılın önemli bir ezoterik ekolü olan Gül-haçlılar 'ın doğuşunda etkili olmuştur. Erken modern dönemde, simya kimyaya dönüşmeye başlarken simyanın mistik ve Hermetik dalları modern spiritüel simyanın odak noktası olmaya başlamıştır.

Günümüzde, simya mistik, ezoterik ve sanatsal yönleri nedeniyle bilim tarihçileri ile filozofların ilgi alanına girmektedir. Simya, modern bilimin temelini atan disiplinlerden biridir ve günümüz kimya ve metalürji endüstrilerinde kullanılan birçok madde ve işlem eski dönem simyacılarının keşfidir.

Simyanın birçok yönü bulunmasına karşın günümüz popüler kültüründe (sinema ve edebiyattaki simya/simyacı imgelemlerinin de etkisiyle) simya denince akla madenleri altına çevirmeyi deneme işlemi gelmektedir.

buyur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinuviél Luthién -- 6 Ekim 2009; 11:16:15 >

• Cabir bin hayyam vardı bi de çok meşhur onu araştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Ali

quote:

Orijinalden alıntı: GødLiké ~ RéckLéssLy

Hocam newtonun ne yaptığını bilmiyormusun?

pipisinde ceviz kırıyormuş

Yaşaman hata direk devir kafayı sen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: samplus

Bizim burada Hazım abi diye birisi var bu adamda simyacı. Hikayelerini dinlesen kendinden geçersin. Bence Farabi, İbni Sina, Newton vs.. bırak günümüz simyacılarını araştır. Yaşadığın yerde mutlaka vardır araştırırsan bulursun ve emin ol değişik bir çalışma olur.

Bu arada günümüz simyacılarının genelde hep arkadaşları bulur altını kendileri bulamazlar o arkadaşlarlada biz hiç bir zaman tanışamayız ben bunu öğrendim

Birde bu simya işinin kimya dersi ile ne alakası var adamlar çekirdekten yetişme. Ben Hazım abinin kimya bilgisi olduğunu hiç zannetmiyorum. Tamam element var işin içindede Hazım abi sizin ödev olarak aldığınız bir işi yapabiliyorsa ve siz bu adamın hayatını ve yaptıklarını araştırıyorsanız vay o kimyanın haline.

Simya ile kimyanın arasındaki benzerlik simya 17.yüzyıla kadar sanırım deneme yanılma yolu ile yapılan deneylerdi ve toprak,ateş gibi elementlerin var olduğunu biliyorlardı zamanla bunların içine indiklerinde simya nın adı değişti kimya oldu benzerlik bu

Kimya'da daltonun,mendelin yaptıklarını ve hayatını bilemezsen onların yaptıklarında nelerle karşılaştıklarını bilemezsen kimyada ilerleyemezsinki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinuviél Luthién -- 29 Ekim 2009; 15:00:03 >

• Mevlanaya simyacı diyen arkadaşı sevgiyle selamlıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.