Şimdi Ara

bilgisayarım kendi kendine kapanıp açılıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
93.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim sorunum evimdeki bilgisayarı İnternet cafeme getirdikten bir süre sonra başladı. İlk başlarda herşey gayet normal bir şekilde gidiyordu. Bir süre sonra bilgisayarım kendi kendine reset atmaya başladı. Bazen program kurarken, bazen program kaldırırken, bazen de dururken veya müzik dinlerken oluyor. Bazı günler hiç olmuyor. Bazı günler günde en az 20-30 kez oluyor. Yeniden windows kurdum yine anlayamadım sebebini.sistemde 160 GB sata(Windows Kurulu kısım)+80 GB IDE hdd var. Sistemin geri kalan özellikleri imzamda görüldüğü gibi. Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

• Bunu uzaktan tehşis tahmin edeceğin gibi zor ama kafadan yazayım sende baktıklarını ele :
    Güç kesilmesi oluyormu !!
    Priz yada power kablosunu kontrol
    başka bilgisayarın yerine power kablosu ile tak çalıştır
    anakart!a giden power bağlantılarını kontrol et
    anakart üzerindeki "RESET" butonunun bağlantısını çıkar ( zaman zaman kısa devre yapıp reset attırıyor olabilir)..
    CPU nun ısısını kontrol et
    ramı değiştir
    açılış için gerekmeyen donanımları tamamen fiziksel olarak ayır ( floppy,cd rom , usb ye bağlı donanımlar , rsr232 bağlantıları gibi v.s v.s )..
    sonucuda bize yaz ....
  • buyuk ihtimalle ısıdan kaynaklanan bir sorunu var makinenin
  • Sanki sistem dosyalarına yazmaya başladığı zaman Windows koruması yapıyormuş gibi kendini reset atıyor. Mesela bir programı kurmaya çalışıyorum.Reset atıyor. Açıldıktan sonra tekrar deniyorum aynı programı kurmayı. bu sefer oluyor. Güvenli kip te de program kurduğum zaman sorunsuzca kuruluyor.
  • bence de
    quote:

Orjinalden alıntı: FreeSoL

buyuk ihtimalle ısıdan kaynaklanan bir sorunu var makinenin
  • quote:

Orjinalden alıntı: halilgulen

bence de
    quote:

Orjinalden alıntı: FreeSoL

buyuk ihtimalle ısıdan kaynaklanan bir sorunu var makinenin

İyi de arkadaşlar program yüklemeye veya kaldırmaya başlayınca mı daha fazla ısınıyor. Neden oyun oynarken veya film düzenleme yaparken kapanmıyor. O zaman ısınma olmuyor mu. veya evde kullanırken ısınmıyormuydu bu makina. Çok küçük bir ihtimal de olsa elektrik voltajlarından kaynaklanıyor olabilir diyeceğim. bu seferde Cafemdeki diğer makinalarda neden böyle bir sorun olmuyor diyorum kendi kendime. Kafayı yiyeceğim.

• dostum ram lerinin birinde yada ikisinde birden bir problem var.. aynı sistem bende de var ve ramden kaynaklanıyordu...
  • İşlemci fanın orjinalmi?
    işlemci ısınınca bilgisayar açılıp kapanır.
  • BENCE RAMDEN OLABİLİR BİRİNİN MHZ HIZI ATIYORUM 266 DIR DİĞERİNİNKİ 333 DÜR BÖLE OLUNCA RESTART ATAR ESKİDEN BENDEDE OLUYORDU SANA TEMİN EDİM
  • arkadaşım.
    ramlerim dual kit. ve ikiside 400mhz.
    farklı hızlarda kullanacak kadar da bilgisiz değilim bu konularda. Ayrıca ben bir bilgisayar firması işletiyorum. İstersen ben sana temin ediiiiiiiiiiiiim
    quote:

Orjinalden alıntı: uguroz89

BENCE RAMDEN OLABİLİR BİRİNİN MHZ HIZI ATIYORUM 266 DIR DİĞERİNİNKİ 333 DÜR BÖLE OLUNCA RESTART ATAR ESKİDEN BENDEDE OLUYORDU SANA TEMİN EDİM
  • anakarttan olabilir benzer sorunla karşılaşan birini tanıyorum
  • arkadaş ben bunu biliyorum
    Eğer yükleme yaparken mavi ekrançıkıpta anında kapanıyorsa ve bu iş tam birşey yüklerkesn felan oluyorsa harddiskte sorun vardır.Bende böyle oldu bilgisayarcıya gittim.Harddiskte soeun var dedi.Format attım şu anda sorun yaşamıyorum...
  • avcı2002 bende aynı sorunu yaşıyorum dediğin gibi az önce topic açmıştım cevap gelebilir bunuda takip et istersen
    http://forum.donanimhaber.com/m_3604245/tm.htm
    benim makina da hiç bişi yapmazsam kendi kendine kapanıyor ve yeniden başlıyor.Ama oyun oynarsam nette gezerken arada fareyi oynatırsam resetlenmiyor. Sanki ekran koruyucu devreye girdikten bir süre sonra makina kapanıyor. Kesinlikle yeni oyun yada program yükleyemiyorum resetleniyor. Ama eski yüklediklerim sorunsuz çalışıyor.
    bu arada güvenli kipte hiç sorunsuz yükleme vs yapıyorum hiç sorun çıkmıyor.

Sistemi yazayım belki benzerlik olabilir
    amd 2500+
    epox 8rda+
    2*512 mb ddr333 twinmos ram
    160 gb ide samsung
    leadtek 128 mb fx 5600 ekran kartı
    bu arada sistem 36 cpu 45 derecede ısı sorunum yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dishchy -- 1 Ağustos 2005, 17:16:17 >

• ram'de olma ihtimali yüksek.Nano sn'leri birbirine uymuyrsa olabilir.
    Kullanılmadan kapanma ise hibernation'u yada power manager seçeneklerini deaktive ederek deneyebilirsin
  • Hibernation ve power manager dediklerin nedir türkçe karşılığı bende ingilizce hak getire. yardımcı olursan sevinirim.

quote:

Orjinalden alıntı: UZMAN1

ram'de olma ihtimali yüksek.Nano sn'leri birbirine uymuyrsa olabilir.
    Kullanılmadan kapanma ise hibernation'u yada power manager seçeneklerini deaktive ederek deneyebilirsin
  • hibernation yanılmıyorsam beklemede kalması power maneger denetim masasındaki güç seçenekleri bu arada ben format atmak zorunda kaldım şimdi sorun yok tıkır tıkır çalışıyor makine İyi birçözüm değil ama başka çare kalmadı

• Arkadaşlar sorunun kaynağını buldum.
    Belki başkalarına da yardımcı olur diye yazıyorum.
    Ben kendim XP cd sine sp2 yi entegre etmiştim. Aynı cd yi bir başka arkadaşıma da vermiştim.
    Onda da aynı sorunlar olmaya başlamış. Bunun üzerine Xp yi normal olarak kurdum ve üzerine
    sp1 ilave ettim. Ne olur ne olmaz diye sp2 kurmadım. 1 haftadır sorunsuz çalışıyor.

Ama ilginç bir nokta : İnternet cafemdeki diğer 10 bilgisayarda entegre ettiğim xp sp2 li cd den kurduğum sistem var ve onlarda da hiçbir sorun yok. Ama tahmin edeceğiniz gibi o bilgisayarlarda pek fazla parça yok.
    Belki de Benim makinamdaki diğer parçalar fazla olduğu için böyle bir problem yapıyor.

Saygılar.
  • arkadaşlar aynı sorun bende de vardı ram i değiştirdim çözüldü gibi
  • arkadaş halletmiş zaten
  • bi soruda bn sormak istiyorum yeni anakart aldım 1 ay önce gıgabyte p43-es3g model aldıktan sonra bilgisayar oyundayken kendi kendine kapanıp açılıyor soğutmamda üst düzeyde sorun ne olabilir acil cvp yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
    P4 3.40 GHZ
    3 GB DDR2 667 RAM
    1 GB 256 BİT EKRAN KARTI
    200 GB HDD

neden kaynaklanabilir sizce
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.